Telewizja Kino Polska

Z dniem 06.06.2016r. zakończyło funkcjonowanie Oficjalne Forum Kino Polska, w związku z tym, z uwagi na chęć zintensyfikowania komunikacji Redakcji kanału Kino Polska ze swoimi widzami - zapraszamy uczestników Forum na fanpage Kino Polska na facebooku oraz na nowo powstałe Forum ‘Przyjaciół Kino Polska’: www.polskiekino.com.pl

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja  ProfilProfil IkonkaZaloguj się, by sprawdzić wiadomości ZalogujZaloguj 

Filmy morskie
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3

To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Telewizja Kino Polska Strona Główna -> Kino Polska Kino, telewizja, film...
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Sternik

PostWysłany: Nie Sie 29, 2010 4:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Do widzenia, do jutra... Trzeba pamiętać - to też klimat morski Smile Pozdrawiam
karel

PostWysłany: Pon Sie 30, 2010 8:47 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

annamaria napisał:
karel napisał:
annamaria napisał:
Smuga cienia Wajdy - może lepiej go nie przypominać Laughing
Bo?
Bo osadzenie dramaturgii filmu na młodym i niedoświadczonym aktorze zemściło się. Kondrat po prostu nie umiał tego zagrać. Nie umiał zagrać Conrada. Był to chyba najnudniejszy film Wajdy. Jednak Kilar świetny. Jedyny plus.
OK, bo myślałem, że może z jakichś innych powodów lepiej go nie przypominać Wink Najnudniejszy? Może... Już dawno go nie oglądałem.

http://rekonstrukcjablog.wordpress.com/

http://forum.polskiekino.com.pl/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Cfeter

PostWysłany: Pon Sie 30, 2010 2:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A o "Podróżach pana Kleksa " ktoś wspominał? Też film morski Razz
Capitol-Dali

PostWysłany: Pon Sie 30, 2010 6:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cfeter napisał:
A o "Podróżach pana Kleksa " ktoś wspominał? Też film morski Razz
Ale "obciach" Laughing Zapomnieliśmy Wink To ja dodaję "Zapach psiej sierści" Pozdrawiam Wink
Franczak1963

PostWysłany: Wto Sie 31, 2010 3:26 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kolejne filmy morskie Porwanie Czarna perła http://www.youtube.com/watch?v=-y9DCsDiwqQ Między brzegami Kaszebe Kapitan z Oriona Prom do Szwecji Skarb kapitana Martensa Chciałbym zobaczyć z tej listy Kapitana z Oriona.
annamaria

PostWysłany: Wto Sie 31, 2010 9:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

karel napisał:
annamaria napisał:
karel napisał:
annamaria napisał:
Smuga cienia Wajdy - może lepiej go nie przypominać Laughing
Bo?
Bo osadzenie dramaturgii filmu na młodym i niedoświadczonym aktorze zemściło się. Kondrat po prostu nie umiał tego zagrać. Nie umiał zagrać Conrada. Był to chyba najnudniejszy film Wajdy. Jednak Kilar świetny. Jedyny plus.
OK, bo myślałem, że może z jakichś innych powodów lepiej go nie przypominać Wink Najnudniejszy? Może... Już dawno go nie oglądałem.
Ooo, a jakie inne mogłam mieć zastrzeżenia poza merytorycznymi? Co za obawy.. Rolling Eyes
Powrót do góry
karel

PostWysłany: Wto Sie 31, 2010 10:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

annamaria napisał:
Ooo, a jakie inne mogłam mieć zastrzeżenia poza merytorycznymi? Co za obawy.. Rolling Eyes
Już różne dziwne rzeczy widywałem na forum, więc wolałem sie upewnić...

http://rekonstrukcjablog.wordpress.com/

http://forum.polskiekino.com.pl/
Powrót do góry
skullkrusher

PostWysłany: Sro Wrz 01, 2010 2:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Franczak1963 napisał:
Chciałbym zobaczyć z tej listy Kapitana z Oriona.
Film jest dostępny w czeluściach Sieci.
Powrót do góry
Franczak1963

PostWysłany: Sob Gru 11, 2010 2:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kolejny film morski, który czeka długo na emisję - A żyć trzeba dalej. Dobrzy aktorzy (Karewicz, Pyrkosz, Gogolewski), warto pokazać.
Franczak1963

PostWysłany: Sro Lut 15, 2012 11:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bryndza w filmach straszna, to trzeba zajawiać to co się już ma, a dość rzadko pokazują Laughing Kaszebe - 21,22 i 25 lutego na Canal+ http://www.canalplus.pl/film-kaszebe_879
Kanfis

PostWysłany: Pon Lut 20, 2012 10:51 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cfeter napisał:
Niedawno wdziałem "Szczęśliwy brzeg" Andrzeja Konica z Jezrym Binczyckim.Dobry telewizyjnyfilm,ukazujący problem ludzi morza z przystosowaniem się do życia na lądzie.
Jeśli ten film zaliczamy do "morskich" to i "Zerwane cumy" muszą się tutaj znaleĽć. Film ukazuje ten sam problem.
Powrót do góry
Felix

PostWysłany: Pon Lut 20, 2012 8:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No, to jeszcze "Yokmok". W zasadzie wszystkie polskie filmy mają jakiś związek z morzem. Nawet te spod samiuśkich Tater. Bo tam cusik i o Morskim Oku byńdzie i górole kapaluse z muselkami nosom hej. Abo tako "Perła w Koronie". Przeca perła nie z kopalni a z morza!. Wczoraj oglądałem "Wniebowziętych". Awiacje rozpoczęli w Warszawie, a zakotwiczyli nad morzem. "Sztos" też rozgrywał się głównie nad morzem, a "Sztos 2" nie wiem dokładnie, bo mnie zaczęła dusić choroba morska od oglądania tego zakalca. "Morze, nasze morze - musim Ciebie wiernie strzec..." Very Happy
Krępak Zwiedziony

PostWysłany: Pon Kwi 16, 2012 3:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

"Kapitan z Oriona" był w ubiegłym tygodniu na TVP Kultura. Nagrałem, obejrzałem i mam dość pozytywne odczucia. Kolejny film KuĽmińskiego, który chętnie sięgał po tematykę morską. Zastanawiające, że wyprodukowany w 1977, czekał na premierę aż do 1989.
Powrót do góry
Paj-Chi-Wo

PostWysłany: Wto Maj 03, 2016 3:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy istnieje oficjalnie pojęcie film morski ? Jest przecież różnica pomiędzy
filmem stricte marynistycznym a takim gdzie w tle jest morze? Czy to nie jest czasem mieszanie pojęć?
Powrót do góry
Film_Polski

PostWysłany: Sro Maj 04, 2016 1:26 pm    Temat postu: Eagle Rhapsodia Odpowiedz z cytatem

1 W przypadku "Orła", moje zainteresowanie budzi wątek internowania okrętu w Tallinnie. Autorzy filmu chyba trochę za bardzo pojechali po Estończykach. Ja niby rozumiem, że pod koniec lat 50. istniał ZSSR i nie dało się nijak otwarcie wyrazić sympatii dla małego narodu, który w 1939 r. desperacko próbował ocalić swe istnienie pomiędzy dominującymi na Ostsee Niemcami i Sowietami. Ale mat Rokosz w interpretacji Bronisława Pawlika wcale nie musiał na ekranie używać w stosunku do estońskich marynarzy wyrazów lekko obraźliwych.

2 W odniesieniu do "Rapsodii Bałtyku" - jedna anegdotka. Oto kiedy producent filmowy, ma się rozumieć wyznania mojżeszowego, zobaczył scenariusz, aż się skrzywił. "Ra-spon-dia..." - przeczytał. "Kto to będzie oglądał??? KREW NA MORZU - to byłby tytuł, ale żeby jakaś *raspondia???"

3 Współscenarzystą "Orła" był popularny pisarz Janusz Meissner - zresztą scenarzysta również przedwojennej "Gwiaździstej eskadry" Buczkowskiego, powojennych "Wraków" Petelskich, "Sprawy Pilota Maresza" Buczkowskiego (to już oczywiście nie był film marynistyczny) oraz autor powieści na podstawie której powstał film "Skarb kapitana Martensa".
Tenże Meissner popełnił także trylogię piracką "Opowieść o korsarzu Janie Martenie" ("Czarna bandera", "Czerwone krzyże", "Zielona brama"), o której ekranizacji pasjami marzyłem jako mały chłopczyk. Dziś już nie marzę, bo chyba nie ma szans, by taki film (filmy?) w Polsce powstał. A gdyby nawet powstał - że byłby to film dobrze zrobiony.
Powrót do góry
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Telewizja Kino Polska Strona Główna -> Kino Polska Kino, telewizja, film... Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
Strona 3 z 3

Skocz do: