Telewizja Kino Polska

Z dniem 06.06.2016r. zakończyło funkcjonowanie Oficjalne Forum Kino Polska, w związku z tym, z uwagi na chęć zintensyfikowania komunikacji Redakcji kanału Kino Polska ze swoimi widzami - zapraszamy uczestników Forum na fanpage Kino Polska na facebooku oraz na nowo powstałe Forum ‘Przyjaciół Kino Polska’: www.polskiekino.com.pl

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja  ProfilProfil IkonkaZaloguj się, by sprawdzić wiadomości ZalogujZaloguj 

Zmarła Maria Czubaszek

To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Telewizja Kino Polska Strona Główna -> Kino Polska Kino, telewizja, film...
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
wit69

PostWysłany: Czw Maj 12, 2016 9:47 pm    Temat postu: Zmarła Maria Czubaszek Odpowiedz z cytatem

12.05.2016 r. zmarła Maria Czubaszek-pisarka,satyryk,autorka tekstów piosenek,scenarzystka,felietonistka,jurorka licznych przeglądów kabaretowych.Pisała felietony w "Szpilkach".
Przez wiele lat występowała jako komentatorka w "Szkle kontaktowym" w TVN24 oraz w improwizowanym programie "Spadkobiercy".Napisała dialogi do filmu "Filip z konopii",wiele skeczy wykorzystanych w trójkowej "Powtórce z rozrywki".Była autorką takich słuchowisk jak "Dzień dobry,jestem z Kobry" , "Serwus jestem nerwus" czy też "Dym z papierosa".Znane piosenki z jej tekstami to m.in."Rycz mała rycz" zespołu Vox i "Wyszłam za mąż zaraz wracam" Ewy Bem.Niedawno ukazała się książka w formie rozmowy z p.Marią napisana przez Artura Andrusa.Pojawiła się również na jego koncertowym DVD "Piłem w Spale...i co dalej?".
Cześć Jej Pamięci!
rafal dajbor

PostWysłany: Czw Maj 12, 2016 10:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wspominać Czubaszek można od różnych stron, ale skoro to forum o tej akurat tematyce, to dla mnie jest ona przede wszystkim współtwórczynią "Filipa z konopi, moim zdaniem naprawdę niezłej komedii, a stawianej dziś wyraźnie niżej niż dzieła Barei, Chmielewskiego czy Machulskiego. Moim zdaniem niesłusznie.

Nie przepadałem specjalnie za tym, co robiła i mówiła w ostatnich czasach (ja jestem za logiczny żeby przełknąć wypowiedzi kogoś, kto w jednym zdaniu opowiada jak kocha zwierzęta, a w kolejnym jak kocha parówki Smile ), jednak w ramach uczczenia - bo mimo tego, co napisałem powyżej wysoko ją ceniłem - sięgnąłem do lodówki i zjadłem parówki, że tak zrymuję. Papierosem jej nie uczczę bo już nie palę parę lat. Smile
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Daras

PostWysłany: Czw Maj 12, 2016 10:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Smutny dziś dzień. Właśnie oglądam wspominkowe „Szkło kontaktowe” i... I słów mi brak.

Dymków nie puszczam, parówek nie jadam, odganiam psy ciotek i teściowych gdy liżą mi ręce, nie lubię sierści i z tego powodu podczas rodzinnych imprez zrzucam z kolan koty (małe tygrysy chcą siedzieć tylko na moich). Nie za bardzo wiem jak uczcić śmierć tej ciepłej kobiety.

Obejrzę „Szkło” i potem posiedzę w ciszy...

Dobranoc.

Polecam:
http://rekonstrukcjablog.wordpress.com/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
wit69

PostWysłany: Czw Maj 12, 2016 10:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Znamienne powiedzenie pani Marii: "młodość musi się wyszumieć,a starość wypalić".
moviemaker

PostWysłany: Czw Maj 12, 2016 11:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

rafal dajbor napisał:
Wspominać Czubaszek można od różnych stron, ale skoro to forum o tej akurat tematyce, to dla mnie jest ona przede wszystkim współtwórczynią "Filipa z konopi, moim zdaniem naprawdę niezłej komedii, a stawianej dziś wyraźnie niżej niż dzieła Barei, Chmielewskiego czy Machulskiego. Moim zdaniem niesłusznie.

Tak, Pani Maria napisała tam rewelacyjne dialogi! Bardzo lubię tą komedię. Wielka szkoda, że odeszła tak szybko...Sad Może spotka się teraz z Jerzym Dobrowolskim i znowu będą tworzyli razem! Ta myśl mnie pociesza.
Powrót do góry
Capitol-Dali

PostWysłany: Pią Maj 13, 2016 10:32 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

rafal dajbor napisał:
...to dla mnie jest ona przede wszystkim współtwórczynią "Filipa z konopi", moim zdaniem naprawdę niezłej komedii, a stawianej dziś wyraźnie niżej niż dzieła Barei...

Powiedziałbym więcej - jedynej komedii w klimacie i gatunku bareizmu. Dialogi super.
Pozdrawiam Wink
Capitol-Dali

PostWysłany: Pią Maj 13, 2016 10:32 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

rafal dajbor napisał:
...to dla mnie jest ona przede wszystkim współtwórczynią "Filipa z konopi", moim zdaniem naprawdę niezłej komedii, a stawianej dziś wyraźnie niżej niż dzieła Barei...

Powiedziałbym więcej - jedynej komedii w klimacie i gatunku bareizmu. Dialogi super.
Pozdrawiam Wink
porost

PostWysłany: Sob Maj 14, 2016 11:39 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wielka szkoda dla polskiego filmu i satyry.
wit69

PostWysłany: Nie Maj 15, 2016 12:13 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wspomnienie o Marii Czubaszek:
http://www.strefapiosenki.pl/aktualnosci/item/1251-drozda-notuje-maria-czubaszek-wspomnienie
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Telewizja Kino Polska Strona Główna -> Kino Polska Kino, telewizja, film... Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: