Telewizja Kino Polska

Z dniem 06.06.2016r. zakończyło funkcjonowanie Oficjalne Forum Kino Polska, w związku z tym, z uwagi na chęć zintensyfikowania komunikacji Redakcji kanału Kino Polska ze swoimi widzami - zapraszamy uczestników Forum na fanpage Kino Polska na facebooku oraz na nowo powstałe Forum ‘Przyjaciół Kino Polska’: www.polskiekino.com.pl

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja  ProfilProfil IkonkaZaloguj się, by sprawdzić wiadomości ZalogujZaloguj 

Filmy wydane na BD (Blu-ray Discs)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 33, 34, 35

To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Telewizja Kino Polska Strona Główna -> Kino Polska Kino, telewizja, film...
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
MarianPaz

PostWysłany: Wto Maj 10, 2016 10:23 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie mieli co przyciąć więc dali w oryginalnych proporcjach. Ciekawe czy wydadzą również Janosika, choć tu już pewnie będzie wersja kadrowana, tak jak pozostałe seriale.

Warto zauważyć, że w sklepie TVP można nabyć 3 filmy po rekonstrukcji Człowiek z żelaza, Człowiek z marmuru oraz Sanatorium pod Klepsydrą za jedyne 29,99zł czyli 10zł taniej jak cena z okładki, Trylogie za 215 zł, a DVD po 22,90 zł. Zniżka naturalnie nie działa.
Daras

PostWysłany: Wto Maj 10, 2016 2:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

MarianPaz napisał:
Nie mieli co przyciąć więc dali w oryginalnych proporcjach.

Coś jednak przycięli. Ciekawe jak to wygląda w ujęciu procentowym...

Cytat:

Twórcy serialu używali kilku formatów negatywów: super 16 mm natywnie w proporcjach 16×9, standardowe 16 mm w formacie 4×3 i niecodziennie użycie 16 mm dwustronnie perforowane, naświetlane jak 16×9, gdzie obraz widoczny jest nawet między perforacjami.

http://www.sztukanatury.pl/2015-procesy-digitalizacji-i-cyfrowej-rewitalizacji-filmowych-zbiorow-audiowizualnych-na-przykladzie-dzialan-telewizji-polskiej-s-a/

Polecam:
http://rekonstrukcjablog.wordpress.com/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
MarianPaz

PostWysłany: Wto Maj 10, 2016 7:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przyznam że nigdy nie ogladalem tego serialu więc nie mam pewności w jakich propoporcjach trafił do emisji, ale kilka filmików wskazuje na 16x9. W tym materiale który cytowałeś podają, że najstarsze materiały maja po 20 lat najmłodsze 8. W praktyce zdjęcia 16:9 musiałyby się przeplatać z tymi w 4:3 i raczej nie za specjalnie by to wygladało. Zresztą skoro już raz zdecydowano się na wersję 16:9 to wcale mnie nie dziwi, że teraz robią tak samo. Swoją drogą to bardzo ciekawa rekonstrukcja i jednocześnie częściowa postprodukcja i praca z ogromną iloscią materiału. Niestety jakościowo pewnie szału nie bedzie skoro krecono go na taśmach 16mm pochodzących z róznych okresów i wywoływanych w róznych warunkach.
Daras

PostWysłany: Sob Maj 14, 2016 12:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziękuję Wszystkim! Cool

Z tym działem także dość mocno się związałem, zatem odczuwam potrzebę skreślenia kilku zdań. Skoro kiedyś się przywitałem, to wypada napisać żegnam...

Dziękuje wszystkim za merytoryczne dyskusje. To najprawdopodobniej jedyne miejsce na świecie, w którym tak dużo można przeczytać o polskich filmach wydanych w standardzie BD. Jako sympatyk kina domowego bardzo wnikliwe analizowałem każdy post, nawet jeśli pozornie nie wiele wnosił do tematu. Całość Waszych wypowiedzi złożyła się na wspaniałą wiedzę, z której mam nadzieję będą czerpać kolejne pokolenia.
Na tym właśnie forum dowiedziałem się o rodzimych unikatach blu ray, czy pierwszym krajowym obrazie kaszetowanym (dzięki Kazimierz! Smile ). Ze swojej strony próbowałem w rewanżu poruszać kwestie techniczne różnych filmów z punktu widzenia fotografa zawodowego starej daty. Z kilku Waszych postów wnioskuję, że niekiedy z dość dobrym skutkiem.
Przypomnę też, że dzięki kolegom pojawiły się tu bezcenne wpisy na temat japońskich wydań polskich rekonstrukcji cyfrowych, które z określonych powodów nie każdy mógł pozyskać. Co by nie pisać, forum było fantastyczne – umilało mi odpoczynek po pracy, którą często kończyłem w późnych godzinach wieczornych.

Będzie mi trochę brakowało tego miejsca. Pozdrawiam gorąco,

Darek vel Daras.

P.S.
Marian, bez urazy. Niekiedy było „ostro”, lecz zawsze merytorycznie i na określonym poziomie. Trzymaj się! Smile

Polecam:
http://rekonstrukcjablog.wordpress.com/
Powrót do góry
MarianPaz

PostWysłany: Sob Maj 14, 2016 6:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W Polsce w dalszym ciągu trwa posucha na rodzime filmy na Blu-ray, a tymczasem nasi zachodni sąsiedzi 20 maja wydają Letnie przesilenie / Unser letzter sommer, niedawno miał on premierę w naszych kinach. Wydanie zapowiada się dosyć marnie, bo 100 minutowy film upchneli na BD-25, a przynajmniej tak piszą w dosyć obszernej specyfikacji - http://bluray-disc.de/blu-ray-filme/unser-letzter-sommer-blu-ray-disc
Paj-Chi-Wo

PostWysłany: Wto Maj 17, 2016 1:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dlaczego nowych filmów nie wydają na BD?

Czerwony pająk i Demon

dvd kosztują max 30 zł

bluray mogłoby kosztować powiedzmy 50 zł (max 60 zł na początku)
i wszyscy będą wtedy szczęśliwi.

dorzucić napisy puścić na zachód no co się z wami
dystrybutorzy dzieje?
Powrót do góry
Kinoman-USA

PostWysłany: Czw Maj 26, 2016 7:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co tu sie dzieje ? w imie .......
Zmiany ,zmiany ,zmiany !

https://www.youtube.com/watch?v=ds5K_vmxGPs

Dawno tu nie zagladalem ! a tu taka bomba !
Mam nadzieje ze sie spotkamy w nowym miejscu ,zeby dalej dyskutowac o polskich filmach Smile

Zycze wszystkim powodzenia .
Powrót do góry
pik

PostWysłany: Czw Maj 26, 2016 8:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W Hiszpanii 20 maja ukazał się "Nóż w wodzie"

Imagen: Blanco y Negro - PAL - 1920x1080p - 1.37:1.
Audio: Español (Dolby Digital 2.0), Polaco (Dolby Digital 2.0).
Subtitulos: Español, Inglés, Portugués.

Ale nie wygląda to na wersję po rekonstrukcji
Powrót do góry
MarianPaz

PostWysłany: Pią Maj 27, 2016 12:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przypuszczam że jest to dokladnie ten sam master który wydano wcześniej we Włoszech i Japonii. Niedawno dostałem od znajomego porównanie włoskiego wydania BD do rekonstrukcji DI Factory. Jak mi się uda, to na dniach je zamieszczę, o ile bedzie jeszcze taka mozliwość.
MarianPaz

PostWysłany: Sob Maj 28, 2016 5:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Włoskie Blu-ray vs screen DI Factory pomniejszony z 4k (nowa rekonstrukcja)

http://screenshotcomparison.com/comparison/174205

Niestety porównanie tylko do klatki z jakiegoś encoda 720p.
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Telewizja Kino Polska Strona Główna -> Kino Polska Kino, telewizja, film... Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 33, 34, 35
Strona 35 z 35

Skocz do: