Telewizja Kino Polska

Zapraszamy do udziału w naszym forum! 

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja  ProfilProfil IkonkaZaloguj się, by sprawdzić wiadomości ZalogujZaloguj 

Aktorzy zmarli tragicznie lub przedwczesnie
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 38, 39, 40  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Telewizja Kino Polska Strona Główna -> Kino Polska Kino, telewizja, film...
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
nalogowiec

PostWysłany: Sro Sie 29, 2007 5:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Polecam ksiazke "Kronika Smierci Przedwczesnych". Rowniez podaje niewyjasniona bezposrednia przyczyne zgonu Dymnego. Dymny tego dnia pracowal na strychu, Anna Dymna dostala propozycje do serialu; z zarobionych pieniedzy planowali uwic nowe gniazdko - wyklucza samobojstwo. Natomiast Andrzeja Nardelli wessal prad, kiedy niespodziewanie otworzono sluze. Cialo odnaleziono 3 km dalej. Co do Umer nie wiem, ale przyjaznil sie z Kucowna.
Keram

PostWysłany: Sro Sie 29, 2007 6:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A mnie interesują okoliczności śmierci Iwy Młodnickiej (1941-1997) i Mariusza Dmochowskiego (1930-1992). Wie ktoś coś na ten temat? Na liste zmarłych przedwcześnie wpisałbym Mariusza Sabiniewicza, choć nie oglądałem nigdy M jak Miłość śledziłem z podziwem i nadzieją jego walkę ze śmiertelną chorobą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
lemarx

PostWysłany: Sro Sie 29, 2007 7:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pani Teresa Tuszyńska - tajemnicza i mało znana. Znalazłem informację, że była żoną "arystokraty" Jana Rafała Floriana hr. Zamoyskiego z Pilczycy h. Jelita (ur. Warszawa 22.05.1935) od 1962 r. do rozwodu w 1979 r. Pani Teresa urodziła się w Warszawie 5.09.1942 i tam zmarła, a pisze się od dwóch datach 19.03.1997 i 19.05.1997. P.S. Ostatnio TV PULS przypomniał "Kto wierzy w bociany"...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
wojtek b'ham

PostWysłany: Czw Sie 30, 2007 9:46 am    Temat postu: Co do Tuszynskiej i filmu Zemsta. Odpowiedz z cytatem

Wypowiedz Jana Laskowskiego z ksiazki "Prywatna historia kina polskiego": "życie Tuszynskiej potoczylo sie tragicznie. Spotkalem ja wiele lat po naszej przygodzie w filmie Morgensterna. Nie chce o tym spotkaniu opowiadac, bo nawet nie bylem w stanie tej dziewczynie pomoc. Nikt z nas nie mogl. Nie potrafilismy." Danuta Szaflarska o Tadeuszu Kondracie (dot. filmu Zemsta): "Ktoregos dnia musielismy oboje dostac sie do Warszawy na wieczorne spektakle w naszych macierzystych teatrach. Po przedstawieniu Tadeusz Kondrat i Jacek Woszczerowicz mieli wrocic do łodzi na plan. Kierowca byl znakomity. Kondrat usiadl kolo kierowcy, bo Woszczerowicz sam chcial z tylu odpocząć. Na poboczu stal ciezarowy wóz, nieoswietlony. Naprzeciwko jechal samochod, który nie zmienil swiatel na mijania, tylko jechal na dlugich. Oslepil naszego kierowce tak, ze ten nie zauwazyl samochodu ciezarowego i tą czescia auta, gdzie siedzial Kondrat uderzyl w ciężarówkę. Kondrat doznal ciezkich obrazen: pekniecia podstawy czaszki i paraliżu. Zdjecia przerwano na pół roku. Kondrat leczyl się parę miesiecy. Do konca zycia zostal wlasciwie sparalizowany, mowil i poruszal sie wolniej." Dodam ze zyl dlugo, podalem to jako ciekawostkę. "W czasie zdjec zmarl Edward Fertner, który gral Dyndalskiego. W jednej ze scen filmu, rogrywajacej sie na podwyzszeniu, Woszczerowicz popchnął Fertnera na poręcz, która się złamała. Fertner upadł. Połamane żebra wbiły mu się w płuca i zmarł w szpitalu". Wspomne moze troche jako off topic ze przerwy w grze Tadeusza Janczara byly spowodowane tym ze cierpial od 1961 czy 1962r. na Cyklofrenię (wystepowanie przez dlugi czas stanow depresyjnych i maniakalnych, fazy trwaja od paru miesiecy do kilku lat i wraz z uplywem czasu wydluzaja sie). Spowodowalo to ze od poczatku lat 60-tych do konca tychze prawie nie gral. I pozniej to samo od mniej wiecej 1984r. W 1997r. w ostatnim odcinku serialu Dom w którym wystapil dał sie na niego namowic dopiero za trzecim razem. I jak mowil łomnicki to na planie byl cieniem czlowieka (umieral zreszta na raka) i gdy uslyszal slowo akcja nagle ozywil sie i zagral idealnie, tak jak chcial rezyser. Pierwotnie w ogole serial wcale nie konczyl sie smiercią Popiołka. Z tym bodaj w 1982r. Wacław Kowalski stracil syna i postanowil definitywnie zakonczyc karierą aktorską.
Powrót do góry
Jaro

PostWysłany: Czw Sie 30, 2007 11:43 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wojtku, dzięki Tobie dowiedziałem się, że w ogóle wyszła książka o Tadeuszu Janczarze, aktorze, który był jednym z najlepszych aktorów w polskim kinie w ogóle. Bardzo smutne są dzieje Jego życia, pomyśleć, że stworzył tak dużo pięknych ról, a cierpiał na tak bolesną i długotrwałą chorobę.
rogas86

PostWysłany: Czw Sie 30, 2007 12:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cóż myslę że trzeba do tej listy dodać jeszcze jedną przedwojenną aktorkę. Chodzi mi mianowicie o Stanisławę Angel-Engelównę. Przed wojną grała główne role w tak znanych i głośnych filmach ja "Wrzos" czy "Serce matki". Zmarła mając zaledwie 50 lat. Dokładnie nie wiem dlaczego umarła tak młodo. Jedynie co wiem to to że zasłabła podczas prób w tetrze w Szczecinie. Kilka miesięcy lub tygodni póĽniej, nie pamiętam dokładnie już nie żyła. Jej grób znajduje się w Szczecinie.
wiewiórka

PostWysłany: Czw Sie 30, 2007 12:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jaro, jaką książkę masz na myśli - tę, w której były te fragmenty cytowane przez pana Wojtka, czy jakąś inną? Panie Wojtku, czy to wszystko są cytaty z tej jednej książki, z "Prywatnej historii kina polskiego"? Proszę powiedzieć, czy warto kupić tę książkę?
Powrót do góry
wojtek b'ham

PostWysłany: Czw Sie 30, 2007 12:38 pm    Temat postu: Re Odpowiedz z cytatem

Jak to mawial Czeresniak "Jaki ja tam Pan" Smile Jeszcze 30-tki nie mam :)Książka o Tadeuszu Janczarze wyszła niedawno i jest naprawde ciekawa i faktycznie dołująca. On mial przykladowo mnostwo propozycji w latach 60-tych m.in. rola Olgierda w Pancernych czy Pająka w Westerplatte, ale byly odrzucane bo nie byl w stanie grać. Bał sie ludzi. Nawet kwestie Matysiakow nakrecał u siebie w domu. A "Prywatna historia kina polskiego" to rewelacja. Wyglada to tak ze zyjacy aktorzy i twórcy wypowiadaja sie na temat kilkumanstu filmow powstalych po wojnie od Zakazanych piosenek do Jak byc kochaną (poza tym bodaj Miasto nieujarzmione, Czarci Ľleb, Przygoda na Mariensztacie, Ostatni etap, Matka Joanna od Aniolow, Ostatni dzien lata, Krzyzacy, Awantura o Basie, Do widzenia do jutra, Nikt nie woła, Pociag, Kanał [Jan Englert mowil ze chyba nie byl Wajda zadowolony bo wiecej go nie obsadzil i jak widac nie przewidzial bo ten obsadzil go w Katyniu po 50ciu latach], Pokolenie, Popiol i diament, Skarb, Zemsta, Ewa chce spać, Eroica, Nóż w wodzie, Pasażerka, Baza ludzi umarlych). Takie making off. Nie ma zadnych dopiskow autorow tylko wypowiedzi i wspomnienia. Autorzy zdazyli przepytac jeszcze: Leona Niemczyka, Annę Ciepielewską, Marię Kaniewską, Zygmunta Kęstowicza, Zofię Jamry, Hankę Bielicką. A przecież ich juz nie ma, lecz cos po sobie zostawili.

Ostatnio zmieniony przez wojtek b'ham dnia Czw Sie 30, 2007 1:00 pm, w całości zmieniany 3 razy
Powrót do góry
Batiar Tońko

PostWysłany: Czw Sie 30, 2007 12:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W połowie lat 30-tych został śmiertelnie postrzelony Zbigniew Staniewicz miał 28 lat. Zabójcy nie odnaleziono do dziś. Zagrał w takich filmach jak: Ostatnia Eskapada, Dzikie pola, Zamarłe echo. I u boku Iny Benity w Przybłedzie i hance. Debiutował w epizodzie Mocnego cżłowieka (1929)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
karel

PostWysłany: Czw Sie 30, 2007 1:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

rogas86 napisał:
Cóż myslę że trzeba do tej listy dodać jeszcze jedną przedwojenną aktorkę. Chodzi mi mianowicie o Stanisławę Angel-Engelównę. Przed wojną grała główne role w tak znanych i głośnych filmach ja "Wrzos" czy "Serce matki". Zmarła mając zaledwie 50 lat. Dokładnie nie wiem dlaczego umarła tak młodo. Jedynie co wiem to to że zasłabła podczas prób w tetrze w Szczecinie. Kilka miesięcy lub tygodni póĽniej, nie pamiętam dokładnie już nie żyła. Jej grób znajduje się w Szczecinie.
Tak, pisałem kiedyś o tym. Często mam okazję odwiedzać jej grób, bo niedaleko pochowany jest mój dziadek.
wiewiórka

PostWysłany: Czw Sie 30, 2007 1:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wojtek, dziękuję za informacje! Są wystarczające, aby odłożyć trochę z wypłaty i dokonać zakupu. Bardzo lubię takie książki! A z tym "Panem" tak jakoś wyszło niechcący. Ja też nie mam jeszcze 30-tki, chociaż już niedługo...
Powrót do góry
Jaro

PostWysłany: Czw Sie 30, 2007 7:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W książce o Janczarze przede wszystkim bardzo mi się spodobały zdjęcia z planów filmowych filmów z Janczarem. Ja zawsze lubię oglądać takie zdjęcia, poznawać twarze ludzi stojących z drugiej strony kamery, których znamy tylko nazwiska. Na przykład bardzo ucieszyło mnie zdjęcie z planu "Piątki...", gdzie można zobaczyć m.in. mistrza oświetlenia Zwierzyńskiego, sekretarkę planu Marię Pietrzak, asystentów reżysera Huberta Drapellę i Zbigniewa KuĽmińskiego, czy asystenta operatora obrazu Czesława Grabowskiego. Ja bardzo lubię patrzeć na takie zdjęcia.
wojtek b'ham

PostWysłany: Czw Sie 30, 2007 8:16 pm    Temat postu: Re Odpowiedz z cytatem

A dla mnie zaskoczeniem było że postac Kostka z Pokolenia miala byc tak samo wazna jak Lomnickiego i Janczara, ale cenzura ja usuneła. Była chyba fotka Cybulskiego z workiem obcietych głów zabitych żydow.
Powrót do góry
Jaro

PostWysłany: Czw Sie 30, 2007 8:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak, to prawda. Te obcięte głowy miał odkryć Jasio chyba i była scena bójki tych dwóch postaci.
karel

PostWysłany: Czw Sie 30, 2007 9:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Po tym wszystkim, Cybulskiego prawie w ogóle w "Pokoleniu" nie ma, a szkoda. Zostały pojedyncze sceny, jak rzucanie nożem na przykład, ale nie ulega wątpliwości, że po ingerencjach cenzury została z tego postać bardzo okaleczona.
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Telewizja Kino Polska Strona Główna -> Kino Polska Kino, telewizja, film... Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 38, 39, 40  Następny
Strona 5 z 40

Skocz do: