Telewizja Kino Polska

Z dniem 06.06.2016r. zakończyło funkcjonowanie Oficjalne Forum Kino Polska, w związku z tym, z uwagi na chęć zintensyfikowania komunikacji Redakcji kanału Kino Polska ze swoimi widzami - zapraszamy uczestników Forum na fanpage Kino Polska na facebooku oraz na nowo powstałe Forum ‘Przyjaciół Kino Polska’: www.polskiekino.com.pl

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja  ProfilProfil IkonkaZaloguj się, by sprawdzić wiadomości ZalogujZaloguj 

Janusz Rzeszewski nie żyje [+]

To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Telewizja Kino Polska Strona Główna -> Kino Polska Kino, telewizja, film...
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
adi

PostWysłany: Sro Paź 03, 2007 10:07 pm    Temat postu: Janusz Rzeszewski nie żyje [+] Odpowiedz z cytatem

2 paĽdziernika zmarł w Warszawie w wieku 77 lat Janusz Rzeszewski, znany reżyser i realizator telewizyjny. Był absolwentem łódzkiej Szkoły Filmowej. Pod koniec lat 50-tych związał się z Telewizją Polską, gdzie pełnił wiele funkcji (był m.in. w latach 70-tych redaktorem naczelnym Redakcji Rozrywki) oraz zrealizował olbrzymią ilość programów rozrywkowych, filmów dokumentalnych i muzycznych. Filmem fabularnym zajął się póĽno, w roku 1978 wyreżyserował, wraz z Mieczysławem Jahodą, bardzo popularną komedię muzyczną Hallo Szpicbródka czyli ostatni występ króla kasiarzy. PóĽniej zrealizował jeszcze trzy filmy muzyczne: biografię Hanki Ordonówny Miłość Ci wszystko wybaczy, oraz Lata dwudzieste... Lata trzydzieste... i Misję specjalną. ¬ródło filmpolski.pl Odszedł kolejny wielki człowiek polskiej kinematografii...
noni

PostWysłany: Sro Paź 03, 2007 10:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ano, smutne to bardzo:( Od dłuższego czasu napawa mnie niepokojem pewna myśl: wszyscy nasi obecni "wielcy", są w wieku tzw. "niebezpiecznym". Dlatego też, w miarę możliwości jak najczęściej, staram się mieć z nimi prawie bezpośredni kontakt - na żywo. średnie, a tym bardziej młode pokolenie raczej nie jest w stanie odcisnąć podobnego piętna na odbiorcy:(
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
noni

PostWysłany: Sro Paź 03, 2007 10:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

O, nawet mi rozum odebrało i Ľle wstawiłam emoty Sad
Powrót do góry
Wacuś

PostWysłany: Sro Paź 03, 2007 11:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jestem zszokowany!!! Shocked Nawet nie wiedziałem, że zmarł Janusz Rzeszewski... Ale smutna wiadomość... Crying or Very sad Odszedł zprawdę znakomity reżyser. Często podejmował w swoich filmach tak lubianą przeze mnie tematykę przedwojennych teatrzyków rewiowych. Mimo, że nie jestem pasjonatem powojennej kinematografii a zwłaszcza z tak póĽnego okresu to jego filmy zajmują odpowiednie miejsce w mojej kolekcji. "Hallo Szpicbródka", "Miłość ci wszystko wybaczy"... ['][']['][']['][']['][']['][']['][']['][']['][']['][']['] Ogromna strata dla polskiego filmu Sad Sad
Powrót do góry
waldemar

PostWysłany: Czw Paź 04, 2007 12:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Smutna wiadomość. Nie lubię gdy umierają ludzie... Nie był przecież jeszcze taki stary. Mógł jeszcze żyć a żyć...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
karel

PostWysłany: Czw Paź 04, 2007 3:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z pewnością nie był to mój ulubiony reżyser, ale oczywiście bardzo szkoda... Sad

http://rekonstrukcjablog.wordpress.com/

http://forum.polskiekino.com.pl/
Powrót do góry
Jaro

PostWysłany: Czw Paź 04, 2007 7:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

"Hallo Szpicbródka..." uważam jedną z lepszych komedii polskich. Zręcznie zrobiona, z dobrym aktorstwem, ładnymi piosenkami. Szkoda że odszedł autor tego filmu...
adi

PostWysłany: Czw Paź 04, 2007 9:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jaro napisał:
"Hallo Szpicbródka..." uważam jedną z lepszych komedii polskich. Zręcznie zrobiona, z dobrym aktorstwem, ładnymi piosenkami.
Ja jednak ponad Szpicbródkę stawiam "Lata Dwudzieste..."
Jaro

PostWysłany: Czw Paź 04, 2007 9:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

"Lata Dwudzieste" cenię głównie za wspaniałe role Fronczewskiego, Kowalewskiego, Kobuszewskiego i oczywiście Ireny Kwiatkowskiej. Jednak ogólnie wolę "Hallo Szpicbródkę..."
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Telewizja Kino Polska Strona Główna -> Kino Polska Kino, telewizja, film... Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: