Telewizja Kino Polska

Z dniem 06.06.2016r. zakończyło funkcjonowanie Oficjalne Forum Kino Polska, w związku z tym, z uwagi na chęć zintensyfikowania komunikacji Redakcji kanału Kino Polska ze swoimi widzami - zapraszamy uczestników Forum na fanpage Kino Polska na facebooku oraz na nowo powstałe Forum ‘Przyjaciół Kino Polska’: www.polskiekino.com.pl

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja  ProfilProfil IkonkaZaloguj się, by sprawdzić wiadomości ZalogujZaloguj 

Aktorzy zmarli tragicznie lub przedwczesnie
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 7, 8, 9 ... 41, 42, 43  Następny

To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Telewizja Kino Polska Strona Główna -> Kino Polska Kino, telewizja, film...
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Smok

PostWysłany: Sro Paź 17, 2007 2:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

karampuk napisał:
Jakkolwiek kazda smierć przychodzi nie w porę, to chyba trudno mówić o człowieku umierającym w wieku 93 lat (Z. Mrożewski), że zmarł przedwcześnie.
Wiem, że napisałem na forum o aktorach przedwcześnie zmarłych, ale chodziło mi o samego aktora jako takiego: Zdzisława Mrożewskiego. Zresztą jest o nim mowa na www.filmpolski.pl
karampuk

PostWysłany: Sro Paź 17, 2007 5:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Domyślam się Smile Choć ja Mrożewskiego mniej kojarzę z "Wakacjami...", bardziej ze "Smiercią prezydenta" oczywiście, no i z "Chłopcami" i "Stawką..."
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Smok

PostWysłany: Czw Paź 18, 2007 8:28 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

karampuk napisał:
Domyślam się Smile Choć ja Mrożewskiego mniej kojarzę z "Wakacjami...", bardziej ze "Smiercią prezydenta" oczywiście, no i z "Chłopcami" i "Stawką..."
W "Wakacjach...." jest taka scena jak Mrożewski wchodzi do sali rycerskiej, za nim Płotnicki i Mrożewski tak śmiesznie rozstawia ręce i mówi: "Panowie, no tak nie może być"... Jakoś mi ta scena zapadła w pamięć....
Beska

PostWysłany: Pią Paź 19, 2007 2:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witajcie. Ciekawy wątek! Poniżej wrzucam mój artykuł o Jacku Zejdlerze. Kiedy książkę Adama Bahdaja Stawiam na Tolka Banana w 1972 roku przenosił na ekran Stanislaw Jędryka, nie spodziewano się, że ta opowieść o grupce trudnej młodzieży, którą zajął się uciekinier z poprawczaka, wywrze taki wpływ na niejedno pokolenie. Dziś ogląda się go ze wzruszeniem nie tylko dlatego, że to serial młodości wielu z nas, że obejrzeć w nim można Warszawę, jakiej już nie ma, i Stadion 10-lecia, na którym uprawiało się sport. Niewiele osób wie bowiem, że Jacka Zejdlera, odwtórcy roli tytułowego bohatera, nie ma już wśród nas. Dokładnie 30 lat temu po raz pierwszy stanął na scenie teatralnej. W roku 1977 skończył łódzką Filmówkę, rok póĽniej zagrał w serialu Do krwi ostatniej. Wróżono mu karierę na miarę Zbyszka Cybulskiego, nazywano polskim Jamesem Deanem. Niestety, podzielił los obu aktorów. Zginął tragicznie w Opolu, w styczniu 1980 roku, w wieku 25 lat... To zresztą jedyna pewna informacja. Wersji śmierci Jacka jest bowiem kilka. Jedna głosi, że był to wypadek samochodowy, inna, sensacyjna wręcz, że aktor został zamordowany przez Służbę Bezpieczeństwa. Podobno oficjalną przyczyną było zatrucie tlenkiem węgla podczas snu, a rzekomo zatajono fakt, że chłopak był skrępowany w śpiworze sznurkiem albo drutem... To zresztą nie koniec. Niektórzy twierdzą, że Jacek Zejdler utopił się w Wiśle, inni, że ma Mazurach, gdzie podczas zdjęć do nowego filmu miał skoczyć ze statku do wody i popływać, gdyż uchodził za bardzo dobrego pływaka. Ta wersja brzmi najbardziej nieprawdopodobnie, wszak Opole leży nad Odrą, a i mało kto decyduje się na kąpiel na początku stycznia. Jak więc było naprawdę? - Też chciałem się tego dowiedzieć, gdy kilka lat temu kręciłem dokument o swoich bohaterach - mówi reżyser Stanisław Jędryka. - Porozumiałem się z rodzicami Jacka, jednak nie chcieli wystąpić przed kamerą. Zaraz po jego śmierci pojawiła się bowiem pewna wersja. Myślę, że mimo upływu lat, oni nie życzyliby sobie, żeby o tym wspominać ? kończy reżyser. O ostatnich chwilach Jacka nie chce też mówić Małgorzata Skoczylas, aktorka, z którą debiutował na teatralnych deskach w łodzi. - Był młody, a jednocześnie dojrzały. Niepokorny, na wiele rzeczy się nie godził. Zadawał pytania, a jak kochał, to kochał prawdziwie. Kiedyś w szkole miał wielką miłość. I gdy ta dziewczyna go zostawiła, wziął plecak i... po prostu na dwa tygodnie zaczył się w Bieszczadach - wspomina w pani Małgorzata. Co zatem stało się pod koniec 1979 roku, w Opolu, gdzie Jacek Zejdler przeniósł się, by grać w tamtejszym teatrze? Dziś już wiemy. Sylwestra miał spędzić z dziewczyną, jednak ona wyjechała z innym do Szwecji. Zdradzony i upokorzony, nie wytrzymał tej próby. Jedna decyzja przekreśliła wszystko. Kiedy za ścianą trwała zabawa, zamknął się w domu, wszedł do śpiwora i włożył głowę do piecyka gazowego. Wcześniej wyciągnął korki, żeby nie spowodować wybuchu. Znaleziono go po dwóch dniach... Pozostała legenda i czarno-biały serial. I słowa piosenki, która rozpoczynała każdy odcinek: a potem odszedł, odszedł daleko, za siedem gór, siedem rzek. Jednak o Tolku piosnka zostanie, czy chcecie wierzyć, czy nie...
Powrót do góry
karampuk

PostWysłany: Pią Paź 19, 2007 3:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki za wyjaśnienia, też słyszałam różne wersje śmierci tego aktora, nie znałam prawdziwej. A może jeszcze wyjaśnisz sprawę E. Dymka, w wątku obok toczy się dyskusja na temat jego śmierci, nie-śmierci Smile
Powrót do góry
wojtek b'ham

PostWysłany: Pią Paź 19, 2007 8:30 pm    Temat postu: Re Odpowiedz z cytatem

Pierwszy post i szalenie interesujacy. Fajnie ze to przytoczylas. Ja slyszalem wersje o utopieniu i wypadku samochodowym. Jak widac przyczyna byla bardzo dramatyczna. Szkoda.
Powrót do góry
kris

PostWysłany: Pią Paź 19, 2007 8:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Odnośnie tragicznej śmierci Jacka Zejdlera krążyło wiele nieprawdziwych hipotez.Najprawdziwsza i potwierdzonaj to oczywiście - zatrucie gazem . Ciało młodego aktora znaleziono w śpiworze. Ale nikt nie dodal że było również obwiazane sznurem lub kablem. Prawdy i tak juz sie nie dowiemy....
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
krystom2

PostWysłany: Sob Paź 27, 2007 5:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dodam jeszcze Małgorzate Napiórkowska - aktorkę z Wrocławia (ok. 40 l.) Joanne Jedlewską (Marta Kovacs ze Stawki... nie wiem czemu zmarła tak młodo). A Anna Szczepaniak - mozna w googlach znaleĽć artykuł wspomnieniowy Andrzeja Strzeleckiego (Koziełło z Klanu) i tam jest dokładnie opisane jak umarła. Popełniła samobójstwo po tym jak Andrzej Antkowiak (do którego odeszła zrywając ze Strzeleckim) zginął.
Powrót do góry
Belus

PostWysłany: Sob Paź 27, 2007 10:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Joanna Jedlewska była ciężko chora, nie wiem dokładnie na co, w każdym razie to było przyczyną Jej śmierci. Wspominała mi tym moja mamuśka, która na uniwerku miała zajęcia z profesorem Jedlewskim - ojcem tej aktorki. Co do Andrzeja Antkowiaka to czy on przypadkiem też nie zmarł w wyniku jakiejś choroby?
Powrót do góry
krystom2

PostWysłany: Nie Paź 28, 2007 12:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wydaje mi się, że on zmarł w wypadku, ale nie jestem dokładnie pewna.
Powrót do góry
krystom2

PostWysłany: Pon Paź 29, 2007 2:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a jak to jest z Himilsbachem? Ktos wspomniał o chorobie skóry, a ja gdzieś czytałam, że popełnił samobójstwo...
Powrót do góry
janeklechicki

PostWysłany: Czw Lis 01, 2007 8:01 pm    Temat postu: jeszcze kilku Odpowiedz z cytatem

do tej listy należy dodać m.in Alinę Halską ( 1902 - 1942 ) zamordowana na Pawiaku, Stefan Hnydziński, zmarł w 1939 r z ran odniesionych podczas bombardowania Warszawy, stając się tym samym jedną z pierwszych ofiar drugiej wojny światowej w środowisku aktorskim, Irena Borowska ( 1907 - 1944 ) , zastrzelona w niewyjasnionych okolicznościach w swoim warszawskim mieszkaniu, wśród ofiar II wojn światowej są także: Liliana ( Lili ) Zielińska , znana z ról filmowych : Każdemu wolno kochać ,Halka zm. w 1944 r Nina świerczewska, Kobiety nad przepaścią , żona kolaboranta E.świerczewskego, z którego działalnością nie miała nic wspolnego, zm, 17.03.1943 Zygmunt Biesiadecki , aktor , rozstrzelany na ulicy Warszawy w styczniu 1944, w lutym tego roku rozstrzela no jego żone aktorkę Janinę Biesiadecką, Helena łopuszańska , zginęła rozsrzelana w czerwcu 1940 roku w Palmirach Tadeusz Frenkiel , rozsrzelany w Stefanówce 12.02.1943 , wcześniej więziony na Pawiaku Elżbieta Kryńska, aktorka warszawskiego T.Ateneum , znana z roli w filmie Druga Młodość[/b]
Powrót do góry
janeklechicki

PostWysłany: Nie Lis 04, 2007 6:04 pm    Temat postu: ... Odpowiedz z cytatem

Wacław Pawłowski 19.06.1908 - 2.06.1937 aktor, brat aktorki Romany Pawłowskiej 1909 - 1976 , oraz aktora Kazimierza Pawłowskiego pseud. Kamil Korwin 1914 - 1973 uznany aktor młodego pokolenia zarówno teatralny jak i filmowy ( Trędowata ), zginął tragicznie podczas wypadku żaglówki miedzy Gdynią a Gdańskiem w 1937 r.
Powrót do góry
ewalew

PostWysłany: Pon Lis 12, 2007 7:40 pm    Temat postu: Temat postu; Odpowiedz z cytatem

Znalazlam taki artykul;
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
janeklechicki

PostWysłany: Wto Lis 13, 2007 7:22 pm    Temat postu: bonus Odpowiedz z cytatem

do listy tej dodać należy również Marię Zarębińską 1904 - 1947 przed wojną aktorkę teatrów m.in warszawskich , która wystąpiła w kilku epizodach filmowych, m.in w filmie Młody las ( 1934 ), czy Sygnały ( 1938 ), w czasie wojny aresztowana w warszawskiej kawiarni , gdzie jak większośc aktorek swego czasu pracowała, więziona na Pawiaku, potem wywieziona do Oświęcimia, dalej do obozu koncentracyjnego w Buchenwaldzie , gdzie doczekała wyzwolenia; ciężkie przeżycia obozowe ( gruĽlica) były powodem jej przedwczesnej śmierci; aktorka zmarła podczas odbywania kuracji zdrowotnej w Zurychu; była żoną poety Władysława Broniewskiego, sama zaś była autorką wspomnień Opowiadania oświęcimskie
Powrót do góry
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Telewizja Kino Polska Strona Główna -> Kino Polska Kino, telewizja, film... Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 7, 8, 9 ... 41, 42, 43  Następny
Strona 8 z 43

Skocz do: