Telewizja Kino Polska

Z dniem 06.06.2016r. zakończyło funkcjonowanie Oficjalne Forum Kino Polska, w związku z tym, z uwagi na chęć zintensyfikowania komunikacji Redakcji kanału Kino Polska ze swoimi widzami - zapraszamy uczestników Forum na fanpage Kino Polska na facebooku oraz na nowo powstałe Forum ‘Przyjaciół Kino Polska’: www.polskiekino.com.pl

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja  ProfilProfil IkonkaZaloguj się, by sprawdzić wiadomości ZalogujZaloguj 

Polskie filmy science-fiction
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny

To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Telewizja Kino Polska Strona Główna -> Kino Polska Kino, telewizja, film...
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
gotkot

PostWysłany: Wto Mar 04, 2008 4:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niestety nie.Nasza ekipa ( z wyjatkiem nauczycielki która nam pomaga) nie mamy ukończonej 18-stki. Ale jeak ktoś wie gdzie we Wrocławiu mozna wypozyczyc sprzęty filmowy( Mikrofony kamery JVC i tym podobne) oraz gdzie tanio mozna kupic lampy halogenowe na statywie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Mistrz

PostWysłany: Pią Mar 07, 2008 12:08 pm    Temat postu: filmy Odpowiedz z cytatem

Przede wszystkim Hydrozagadka, to prekursor wszystkich filmow tego typu
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Jędruś

PostWysłany: Wto Mar 25, 2008 12:20 am    Temat postu: Sygnały MMXX Odpowiedz z cytatem

Pamiętam na początku lat 70 tych odbyła się premiera w Polsce filmu Sygnały MMXX Film grany był na taśmie 70mm z dzwiękiem stereo. Chyba tylko 3 kina w Polsce mogły wtedy takie filmy prezentować. Zazwyczaj filmy w tych kinach grano po kilka miesięcy patrz Spartakus, West Side Story czy Przeminęło z wiatrem (rekord chyba 11 miesięcy) Potem te filmy miały premierę na 35 mm. Sygnały grano 2 tygodnie i nigdy już na żadnej taśmie nie pojawiły się w polskich kinach. Z tego co wiem nigdy ich nie pokazano w naszej telewizji. Kto zna tę zagadkę i mógłby wyjaśnić o co z tym filmem chodzi. Do emisji w Kino Polska tez nie doszło choć już oficjalnie podano datę emisji. Jędruś
Powrót do góry
potworek

PostWysłany: Pon Kwi 28, 2008 6:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Po bardzo wielu latach obejrzałem Test pilota Pirxa. Spotkało mnie miłe rozczarowanie , film prezentuje się całkiem fajnie owszem efekty specjalne bardzo kiepskie. Ale na nich się przecież kino nawet sci-fi nie kończy. Sama intryga jest ciekawa, aktorkso nie jest rewelacyjny ale zupełnie poprawny. Czuć w nim lata 80-te nie lubię tego okresu w kulturze kinie, odbieram je jako dekadę szpanerstwa, tak to sobie nazwałem. Kopia jest bardzo dobrej jakości aż sam się dziwię , nie podobały mi się zdjęcia mają bardzo zimne barwy.
Powrót do góry
Jef Costello

PostWysłany: Sro Maj 28, 2008 9:34 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

"Superwizja" - rok temu była w KP, przegapiłem. Confused czy ktoś z was może nagrał i może poratować kopią? oddam pół królestwa i księżniczkę za żonę.
f.sinatra

PostWysłany: Pią Maj 30, 2008 1:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A taki film Czułe Miejsca? Rzecz działa się w odległym 1998 roku Smile
Powrót do góry
karel

PostWysłany: Sob Maj 31, 2008 7:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

f.sinatra napisał:
A taki film Czułe Miejsca? Rzecz działa się w odległym 1998 roku Smile
Tak, był na KP.
Powrót do góry
adi

PostWysłany: Sob Maj 31, 2008 10:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Student napisał:
filmy sf to dla mnie nr 1 to filmy Piotra Szulkina Exclamation
Może jednak KP się da skusić na Szulkina ?? Kawał dobrego kina SF.
skuter sci-fi

PostWysłany: Sro Cze 11, 2008 12:56 pm    Temat postu: UZUPEłNIENIE LISTY FILMóW I SłóWKO O IGNORANCJI Odpowiedz z cytatem

Witam wszystich. Myślę, że a propos kręcenia w Polsce filmów Sci-fi to mamy duże możliwości. Przecież prawdziwa Sci-fi to przede wszystkim psychologia i klimat - do tego nie potrzeba fajerwerków i efektów specjalnych. Niestety problemem jest dobry scenariusz. Te które na razie powstają są płytkie i próbują nieudolnie naśladować kino zachodnie. A ja wspomnę tylko o takich polskich tytułach jak ; PRZEKłADANIEC (1968), PROFESOR ZAZUL (1965), PRZYJACIEL, (1965) śLEDZTWO (na podstawie Lema, które wyświetłała już TVP Kultura i Kino Polska, a także Kino Iluzjon tuż po śmierci pana Stanisława) BIOHAZARD z 1977 r. (na podstawie znanego wam doskonale opowiadania K. Fijałkowskiego) Wspominam o nich jako o pomyśle intelektualnym. Czymś oryginalnym i9 niewymagającym kosztów (za to dobrego scenariusza, reżysera, kompozytora, aktorów i montażysty, czyli tego co najtrudniej w Polsce zdobyć, zwłąszcza do jednego projektu, albowiem każde ogniwo musi pasować perfekcyjnie) A teraz jeszcze chciałbym skompletować listę polskich filmów s-f. Otóż na TVP Kultura w tym tygodniu lecą SYSTEM (1971), śWINKA (serial - 1990), PIERWSZY PAWILON (1965), DOCENT H (1964), "AWATAR", CZYLI ZAMIANA DUSZ (1964), MARSJANIE (dwu odcinkowy serial - 1967) Poza tym pamiętajmy o takich tytułach jak - KłˇTWA DOLINY WężY z 1987 r., CZUłE MIEJSCA z 1980 r. . Do tego oczywiście należy dodać MISTRZA TAńCA (wraz z resztą tzw Opowieści niesamowitych (których było całkiem sporo) oraz wspomniane juz przez was POPRZEZ PIˇTY WYMIAR (1973), STACJA BEZSENNOSć (1973), filmy Szulkina (Golem, Ga-Ga, Obi-Oba, Wojna światów), poza tym film Zuławskiego NA SREBRNYM GLOBIE (1987). Był też teatr telewizji na podstawie Lema "SLEDZTWO". Oddzielną sprawą jest np; to czy MEDIUM (1985) jest horrorem, czy S-F. Ja myślę, że Horrorem Science Fiction (zresztą chyba najlepszym) Przyznam się, ze niewiedza o polskim kinie trochę mnie martwi. Jeśli zapytać, już nawet nie przeciętnego Polaka, a internautę (uważającego się za fana S-F) o tytuł polskiego filmu - pada odpoweiedĽ "Seksmisja", "Test Pilota Pirxa". Tragedia! Nikt nie oglądał niczego, co nie wyszło na DVD! Mam też osobisty zarzut w kwestii szerzenia poglądu, iż filmy Szulkina to kino moralnego niepokoju. Jest to wyraĽny brak wiedzy o S-F i brak wyczucia w tej materii. SCI-FI to nie tylko Blade Runner, Alien, czy Solaris (Star Wars uważam za Fantasy z rekwizytami soft Science Fiction). Akurat polska literatura ma jedne z największych osiągnięć w tej dziedzinie, bez względu na to co myślą o tym dyletanci. Zapraswzam na forum Teatrzyku Zielone Oko (program 3 Polskie Radio) tam możecie ściągnąć kilka słuchowisk S-F polskich autorów, dal uzupełnienia wiedzy.
skuter sci-fi

PostWysłany: Sro Cze 11, 2008 1:17 pm    Temat postu: UZUPEłNIENIE DO POPRZEDNIEGO POSTU Odpowiedz z cytatem

Oddzielną kwestią mogą być polskie filmy FANTASY - Takie jak :Kalosze szczęścia", "Przyjaciel wesołego diabła" , "Piekło i niebo", "Diabeł" , "Jancio Wodnik", Rękopis znaleziony w Saragossie (Choć to kategoria sama w sobie!!!!) itd. , a także polskie HORRORY jak "Widziadło", "Lubię nietoperze", "Lokis - czyli rękopis profesora WIttembacha", "Problemat profesora Czelawy", "Wilczyca", "Powrót wilczycy", "Medium", "Markheim". czy cała seria Opowieści Niezwykłych i Niesamowitych (Wenus z Ille, Zmartwychwstanie Offlanada, Upiór, Duch z Canterville, Beczka Amontillado, Pożarowisko, Mistrz tańca, PrzeraĽliwe łoże, Tortura nadziei, ślepy tor, Ja gorę!... - nie mam siły wymieniać dalej) Sporo z wymienionych przeze mnie rzeczy w obu postach jest utrwalona na kompie. Sam też dołączam się do apelu o następujące polskie filmy Science - Fiction SUPERWIZJA (1990), PRZYJACIEL (1965), ZAKAZ WYJAZDU (1986). GUBERNATOR (1965), GDZIE JESTEś LUIZO (1964) W zamian służę praktycznie wszystkim co wymieniłem teraz i w poprzednim poście.
skuter sci-fi

PostWysłany: Sro Cze 11, 2008 5:23 pm    Temat postu: POST WYCZEKUJˇCEGO RYCERZA Odpowiedz z cytatem

I jeszcze jeden mój post, po którym dam już sobie spokój bo odzewu nijakiego w kosmosie nie uświadczyłem. Co do ekranizacji Lemowskich w przyszłości to jest jeden poważny problem - prawa autorskie! Pan Stanisław jeszcze za poprzedniej swojej ziemskiej formy molekularnej (czytaj "za życia") niechętnie zezwalał na realizację swoich dzieł. Zadowolony był jedynie z ekranizacji PRZEKłADAńCA, która w tym przypadku znakomicie oddała groteskowy charakter pomysłu (poza tym sam Lem pisał dla Wajdy scenariusz.) Nawet z Tarkowskiego nie był zadowolony, choć intelektualnie obraz radziecki bije na głowę melodramacik z Clooneyem w roli głównej. Po śmierci mistrza raczej nie ma co liczyć na to , że rodzina na przekór jego zapatrywaniom będzie chciała zarobić pieniądze na sknoceniu wysokiej sztuki, jaką była twórczość Lema. Ale na szczęście w literaturze mamy jeszcze Zaidla, Fijałkowskiego i nowych twórców (których przez skromność nie wymienię). Czerpmy z zatem tradycji literatury - tam jest mnóstwo inpiracji. Przecież bez polskiego S-F lat 50-tych nasi rodacy - bracia Wachowscy nie "wymyślili by" Matrixa. Inni także z nas czerpią. Obejrzyjcie Profesora Zazula - przecież to LYNCH w czystej postaci. I pamiętajmy o Kubricku, który swoją wielką odyseję zrobił 10 lat przed Gwiezdnymi Wojnami (pamiętajmy że Lucas nakręcił przed kosmiczną sagą w 1970 roku swój jedyny film S-F z prawdziwego zdarzenia mianowicie THX 1138), a która jest chyba najwybitniejszym obrazem w historii kina S-F,a to dlatego, że współtworzył go Arthur C. Clark - świetny pisarz. Do pożądnego S-F naprawdę potrzebna jest literatura z najwyższej półki, a nie głupie strzelanki laserami i potwory wychodzące z morza, albo naiwne psychoanalizy serwowane nam w amerykańskich serialach S-F. Jako najwyższą formę S-F w kwestii rozrywki uważam obrazy nakręcone na podstawie opowiadań Phillipa K. Dicka (Raport mniejszości,Screamers, Impostor, Pamięć absolutna i przede wszystkim Blade Runner). Dlaczego tylko jedna powieść Lema została wyprodukowana w Hollywood? OdpowiedĽ wydaje się prosta - to zbyt trudna materia dla prostego, kinowego widza. Dick mimo swojej pisarskiej przebiegłości pisał w sposób prosty, mało analityczny. Za to używał zawsze popularnych rekwizytów S-F w stylu - jasnowidzów, żywych bomb, wirtualnej rzeczywistości i markentyknej przyszłości. Ja sam wychowałem się na Gwiezdnych Wojnach i uważam je za wspaniałą bajkę z dzieciństwa. Uważam jednak, ze człowiek dorosły powinien szukać głębszych przeżyć, nawet jęsli niektórzy z nas mają to totalnie w d...e. Co wiedziałem powiedziałem. Jeszcze tylko dodam film Szpital Przemienienia nakręcony na podstawie pierwszej książki Lema, a który z S-F nie ma nic wspólnego, a także teatr telewizji śledztwo, będący jedyną sztuką zrealizowaną również na podstawie bardzo mrocznej i pełnej metafizyki książki mistrza. pozdraiwam was - mam nadzieję nie samotny w swej walce Skuter
skuter sci-fi

PostWysłany: Pon Cze 16, 2008 12:56 am    Temat postu: AWATAR Odpowiedz z cytatem

Dodam tylko, że Awatar uważam za groteskę fanatazy, a nie za S-F
skuter sci-fi

PostWysłany: Pon Cze 16, 2008 1:04 am    Temat postu: DOCENT H Odpowiedz z cytatem

I jeszcze dodam, że np; film DOCENT H (1964) zainspirował zespół KRAFTWERK do stworzenia ich robotycznego image.

Ostatnio zmieniony przez skuter sci-fi dnia Pon Cze 16, 2008 12:33 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
karel

PostWysłany: Pon Cze 16, 2008 8:33 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bardzo ciekawe te Twoje komentarze, skuter. Widać, że znasz się na rzeczy. Kino S-F to faktycznie gatunek pojemny i wbrew pozorom różnorodny. Udane polskie realizacje - choć nie tak liczne, jakby się chciało - tylko to potwierdzają.

http://rekonstrukcjablog.wordpress.com/

http://forum.polskiekino.com.pl/
Powrót do góry
skuter sci-fi

PostWysłany: Pon Cze 16, 2008 12:50 pm    Temat postu: DZIEKI Odpowiedz z cytatem

Dzięki za odpowiedĽ na moje posty. W zasadzie mógłbym jeszcze dodać, że rónież w kinie zachodnim istnieją produkcje bardzo udane, a niskobudżetowe. Przykładem jest "Człowiek, który spadł na ziemię" z Davidem Bowie w roli głównej. Z kolei pamiętajmy "Vanilla sky" jeden z najlepiej nakręconych filmów S-F w historii, a także miejmy na uwadze "żołnierzy kosmosu" i fakt, że to film z 1997 roku, a więc powstały na rok przed "Mrtocznym widmem". Za pewne z tego powodu pierwszy epizod Star Wars nie zrobił już na widzach takiego wrażenia. I znowu Lucas nie był pierwszy!!!
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Telewizja Kino Polska Strona Główna -> Kino Polska Kino, telewizja, film... Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
Strona 3 z 8

Skocz do: