Telewizja Kino Polska

Z dniem 06.06.2016r. zakończyło funkcjonowanie Oficjalne Forum Kino Polska, w związku z tym, z uwagi na chęć zintensyfikowania komunikacji Redakcji kanału Kino Polska ze swoimi widzami - zapraszamy uczestników Forum na fanpage Kino Polska na facebooku oraz na nowo powstałe Forum ‘Przyjaciół Kino Polska’: www.polskiekino.com.pl

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja  ProfilProfil IkonkaZaloguj się, by sprawdzić wiadomości ZalogujZaloguj 

Heimkehr i inne - propaganda w filmie III Rzeszy i ZSRR
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 23, 24, 25  Następny

To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Telewizja Kino Polska Strona Główna -> Kino Polska Kino, telewizja, film...
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
karel

PostWysłany: Czw Sie 30, 2007 10:05 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To w takim razie właśnie ten kiedyś oglądałem.

http://rekonstrukcjablog.wordpress.com/

http://forum.polskiekino.com.pl/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Franczak1963

PostWysłany: Sob Wrz 08, 2007 11:04 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ostatnio znalazłem informację o świętowaniu 35-lecia pracy przez Józefa Węgrzyna w 1941 r. Marnie się zakończyło jego życie... http://www.e-teatr.pl/pl/artykuly/21737.html Jest też tam trochę o innych aktorach. http://www.bialorus.pl/index.php?pokaz=bth17_3_inny&&Rozdzial=kultura Tu z kolei o teatrze i kinie w sowieckim raju. „Film burżuazyjny paczył świadomość klasową. Cóż więc dziwnego, że robotnik polski karmiony amerykańską trucizną lub, co gorsza, rodzimą szmirą polską stanął wobec filmu radzieckiego osłupiały" „Kino radzieckie to nie tylko rozrywka, to potężny ośrodek wychowawczy” Very Happy
Franczak1963

PostWysłany: Sro Wrz 12, 2007 10:24 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy jest możliwe, żeby Kino Polska nadało film dokumentalny "Im Wald von Katyn"? Chyba nigdy w całości nie był on pokazywany w polskiej telewizji. Na razie można go oglądać tutaj: http://pl.youtube.com/watch?v=BQWAXT300ns
michał

PostWysłany: Sro Paź 03, 2007 12:24 am    Temat postu: Heimkehr Odpowiedz z cytatem

Witam dopiero co zarejestrowałm się na forum. Zrobiłem to ze względu na film Heimkehr - zauważyłem, że toczy się dyskusja nt. tego filmu. Otóż ja mieszkam w Chorzelach i w kwietniu tego roku wraz z kilkoma osobami znajomymi urządziłem pokaz tego filmu dla mieszkańców miasta. Było ciekawie, nie powiem... Ale chciałbym dowiedzieć się od Przemka, kiedy i gdzie jest planowany pokaz "Heimkehra"? (jeśli pytanie jest mało stosowne, proszę wybaczyć, ale jestem zielony w sprawach forumowych, to mój debiut... Będę wdzięczny za kontakt, a zwłaszcza za jakieś fotosy z filmu (jeśli to możliwe). Zbieram stare zdjęcia miasta, dokumentujące historię Chorzel. A ten film jest jedną z "szans" na zachowanie widoku miasta sprzed wojny... Pozdrawiam wszystkich
Powrót do góry
Przemek Kino Polska

PostWysłany: Sro Paź 03, 2007 2:33 pm    Temat postu: Heimkehr Odpowiedz z cytatem

Witam na forum Pytanie jest jak najbardziej stosowne. Film "Heimkehr" pokażemy w przyszłym roku, na razie nie mogę podać żadnych terminów, ale w razie czego dam znać, kłaniam się Przemek
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Jef Costello

PostWysłany: Wto Cze 24, 2008 9:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kadry z filmu z zasobów Narodowego Archiwum Cyfrowego Osoby widoczne: Kondrat Józef, Ucicky Gustav (reżyser filmu) Osoby widoczne: Wessely Paula (odtwarzająca główną bohaterkę filmu) Osoby widoczne: Drews Berta, Wessely Paula Osoby widoczne: Futterer Werner Osoby widoczne: Wessely Paula, Raddatz Carl

Ostatnio zmieniony przez Jef Costello dnia Sro Cze 25, 2008 11:13 am, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Franczak1963

PostWysłany: Sro Cze 25, 2008 10:08 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Film "Heimkehr" pokażemy w przyszłym roku, na razie nie mogę podać żadnych terminów, ale w razie czego dam znać.
Jak zwykle słowa w KP rzucane na wiatr? Czy też jednak możemy liczyć na wrzesień? Rolling Eyes

Ostatnio zmieniony przez Franczak1963 dnia Nie Cze 29, 2008 8:31 am, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Moderator

PostWysłany: Sro Cze 25, 2008 12:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam, Niestety w tej chwili nie mam żadnych informacji na temat planów emisji tego filmu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Jaro

PostWysłany: Pon Cze 30, 2008 3:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jef, dzięki za zdjęcia z tego filmu. Miło się ogląda. A co do samego filmu, to myślę, że wiele osób bardzo chętnie by ten film obejrzało. Ja byłem na pokazie filmu w kinie "Iluzjon" i frekwencja była bardzo duża. Więc chyba warto w "Heimkehr" zainwestować...
michał

PostWysłany: Sro Lip 16, 2008 11:48 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziękuję bardzo za informację o fotosach. Zwłaszcza to zdjęcie Wessely jest świetne. Mimochodem dodam tutaj (to taka ciekawostka), bo pewnie nie wszyscy wiedzą, że przy Heimkehrze pośrednio był zatrudniony Wilm Hosenfeld, ten sam, który uratował W. Szpilmana. Był on oficerem łącznikowym ekipy austriackiej i stacjonował w Chorzelach przez jakiś czas. Niezwykłe historie, prawda? Być może zorganizujemy jeszcze raz pokaz Heimkehra w Chorzelach. Jeśli ktoś by się pisał na takie wydarzenie, proszę o jakiś kontakt: michalwisnicki@o2.pl Pozdrawiam wszystkich
Powrót do góry
Franczak1963

PostWysłany: Wto Lis 18, 2008 1:10 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zdjęcie Tadeusza Bricka-żelskiego w roli Józefa Becka. Z tej samej sceny co przedostatnie wklejone przez Costello. To chyba jedyne znane zdjęcia tego mało znanego aktora. Józef Artur Horvath (czyżby dziadek Tadeusza Horvatha z "Janki"?) grał tam wojewodę łuckiego. Z dalszych już znanych (dawniej nie mogłem odczytać z artykułu Smile ) z nazwiska grali lub mieli tam zagrać: Hanna Chodakowska, Józef (Jan?) Woskowski i Stanisław Grolicki. Tu z kolei o kręceniu Heimhehra w Chorzelach. Skądinąd pokaz ponowny tego filmu tam byłby ciekawy. http://www.polityka.pl/archive/do/registry/secure/showArticle?id=3341801
michał

PostWysłany: Wto Lis 18, 2008 2:32 pm    Temat postu: Heimkehr Odpowiedz z cytatem

Bardzo dziękuję za info i kolejne fotosy. Mogę na razie tylko napisać, że temat pokazu Heimkehra w Chorzelach nie umarł. Są plany, nawet dość śmiałe, by jesienią 2010 roku zorganizować imprezę zwiazaną z realizacją Heimkehra w Chorzelach. Wtedy przypadnie 70. rocznica rozpoczęcia zdjęć do filmu w tym mieście. Gdy znane mi będą bliższe szczegóły, na pewno o tym napiszę. Pozdrawiam Michał Wiśnicki
Powrót do góry
Jef Costello

PostWysłany: Wto Gru 23, 2008 8:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kilka kadrów z filmu reprodukowanych w 1966 roku przez "Pamiętnik Teatralny" przy okazji specjalnego pokazu drugiej (bardziej "Polakożerczej") wersji filmu dla polskich działaczy kultury.
Jef Costello

PostWysłany: Nie Maj 17, 2009 9:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

fotografie PAP z procesu czworga aktorów 18 listopada 1948 (za serwisem FotoHistoria.pl) Wanda Szczepańska, Michał Pluciński, Stefan Golczewski i Juliusz łuszczewski. Jerzy Toeplitz (l) i Dobiesław Damięcki jako biegli sądowi
Jędruś

PostWysłany: Nie Maj 17, 2009 10:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Juliusz łuszczewski po wyroku za zagranie w tym niemieckim filmie (3 lata) powrócił do zawodu i zagrał w 2 polskich filmach Sprawa do załatwienia i Marysia i Napoleon. W tym drugim zresztą doskonale. Zmarł w 1971 roku
Powrót do góry
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Telewizja Kino Polska Strona Główna -> Kino Polska Kino, telewizja, film... Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 23, 24, 25  Następny
Strona 6 z 25

Skocz do: