Telewizja Kino Polska

Z dniem 06.06.2016r. zakończyło funkcjonowanie Oficjalne Forum Kino Polska, w związku z tym, z uwagi na chęć zintensyfikowania komunikacji Redakcji kanału Kino Polska ze swoimi widzami - zapraszamy uczestników Forum na fanpage Kino Polska na facebooku oraz na nowo powstałe Forum ‘Przyjaciół Kino Polska’: www.polskiekino.com.pl

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja  ProfilProfil IkonkaZaloguj się, by sprawdzić wiadomości ZalogujZaloguj 

Aktorzy zmarli tragicznie lub przedwczesnie
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 15, 16, 17 ... 41, 42, 43  Następny

To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Telewizja Kino Polska Strona Główna -> Kino Polska Kino, telewizja, film...
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Jef Costello

PostWysłany: Czw Lut 12, 2009 5:49 pm    Temat postu: Re: re Odpowiedz z cytatem

wojtek b'ham napisał:
Krępak Zwiedziony napisał:
Gajda? Sykała? Czy możesz, Jeffie Costello rozwinąć te wątki? Nigdy o nich nie słyszałem.
Sykala czasem nie był oskarzony o jakies malwersacje finansowe? Wydaje mi sie ze gdzies czytałem ale glowy sobie nie dam uciąć.
ja już nie mam siły powtarzać się... w tym wątku sam o tym pisałem... no ile razy można. edit: i Ľle pisałem. przepraszam. tutaj to odszczekuję.

Ostatnio zmieniony przez Jef Costello dnia Pią Lut 13, 2009 3:15 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Cfeter

PostWysłany: Pią Lut 13, 2009 1:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Edward Lach (1939-1977) Pamiętam jego epizod w "Brunecie..."-"jestem Wacek,wypijemy brudzia?"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
markus1968

PostWysłany: Pią Lut 13, 2009 6:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Grono aktorów zmarłych przedwcześnie jest spore,pozwolę sobie dodać jeszcze kilka nazwisk : Bronisław Darski (1905 - 1964) - zagrał m.in. sierzanta MO w "Inspekcji Pana Anatola ". Stefan Bartik (1903 - 1964) - aktor o charakterystycznym wyglądzie ,wiele ról drugoplanowych,m.in. jako szef komisariatu w "Ewa chce spać ". Wacław Zastrzeżyński (1900 - !959) - w "Popiele i diamencie" zagrał rolę Szczuki,sekrertarza PPR,którego ma zlikwidować Maciek Chełmicki. Jerzy Prażmowski (1932 - 1983) - w "Wilczycy" wcielił się w rolę Mateusza,brata głównego bohatera tego filmu ,którego kreował Krzysztof Jasiński. Stefan Mienicki (1938 - !983) - zagrał m.in. w "Szansie" i w serialu "Znaki Szczególne ". Lech Wojciechowski (1930 - 1980) - zagrał m.in. w "Matce Joannie od Aniołów" i w "Milczących śladach". Józef Kostecki (1922 - 1980) - znany z roli por.żaka w "Eroice" oraz kpt.Schneidera w "Stawce wiekszej niż życie". Jerzy Radwan (1926 - 1974) - znany jako pułkownik Ring w "Stawce większej niż życie". Irena Hrehorowicz (1930 - 1980) - znana z roli matki Leszka w serialu "Daleko od szosy". Dariusz Dróżdż (1962 - 2000) - wystąpił w dwóch odcinkach serialu "Pogranicze w ogniu" jako oficer polskiego kontrwywiadu. Hilary Kurpanik (1938 - 2000) - stworzył wraz z M.Czechowiczem duet złodziejski w " Nie lubię poniedziałku".

Ostatnio zmieniony przez markus1968 dnia Pią Lut 13, 2009 9:59 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Jaro

PostWysłany: Pią Lut 13, 2009 6:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

markus1968 napisał:
Jerzy Prażmowski (1932 - 1983) - w "Wilczycy" zagrał brata głównego bohatera,którego grał K.Jasiński.
Jerzy Prażmowski w 1975 roku miał ciężki wypadek samochodowy w wyniku którego powikłań po kilku latach zmarł. Szerzej pisze o tym Juliusz Lubicz-Lisowski w swoich "Notatkach z planu filmowego". Chciałem dodać jeszcze jedną osobę, która aktorem nie jest. Chodzi o Ryszarda Plucińskiego, II reżysera wielu filmów i seriali, m.in. "Potopu", "Wojny domowej" czy "Stawki większej niż życie" oraz autora słów piosenki "Pamiętasz była jesień" wykorzystanej w "Pożegnaniach". Podczas kręcenia któregoś z filmów spadł z kilkumetrowej wysokości i nigdy już nie powrócił do pełnego zdrowia. Zmarł bodajże w 1972 roku, w wieku 44 lat. Więcej o tym pisze Maria Oleksiewicz w książce "535 dni Potopu".
markus1968

PostWysłany: Pią Lut 13, 2009 10:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kilka lat temu miałem okazję przeczytać "Notatki z planu filmowego" pana Juliusza Lubicz - Lisowskiego i rzeczywiście jest tam wzmianka o Jerzym Prażmowskim i tym tragicznym wypadku ,który miał wpływ na zdrowie aktora i póĽniejszą śmierć. Teraz sobie o tym przypomniałem,kiedy przejrzałem post zamieszczony przez Jaro. Dodam jeszcze trzy nazwiska artystów grających w przedwojennych filmach,a zmarłych przedwcześnie : Hanka Ordonówna (1902 - 1950), Leszek Pośpiełowski,popełnił samobójstwo w 1940 roku,przeżył 30 lat,Dobiesław Damięcki (1899 - 1951) - głowa aktorskiego rodu,zagrał m.in. śpiewaka Dembicza w filmie "Profesor Wilczur".
Powrót do góry
werenn

PostWysłany: Sob Lut 14, 2009 12:33 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A Halina Doree? zmarła w maju 1939r. Nigdzie nie znalazłam daty jej narodzin, ale w "Sportowcu mimo woli" nie wyglądała na wiekową panią
Powrót do góry
markus1968

PostWysłany: Sob Lut 14, 2009 7:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Istotnie Halina Doree zmarła bardzo młodo ,ale nigdzie nie można znaleĽć daty jej urodzin,nawet w "Słowniku biograficznym teatru polskiego".Aktorka zagrała jeszcze rolę Amelci w znanej komedii "Paweł i Gaweł".
Powrót do góry
markus1968

PostWysłany: Sob Lut 14, 2009 7:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W tym temacie nie wymieniono dotychczas aktora Kuby Zaklukiewicza,który został ciężko pobity w Wilnie,gdzie przebywał wraz z kolegami z teatru na gościnnych występach,niestety obrażenia okazały się śmiertelne. Aktor zmarł w 1998 roku ,przeżył 49 lat. Znany był z roli kucharza na okręcie Stella w serialu "Na kłopoty... Bednarski". Podobne zdarzenie miało miejsce w Częstochowie ,gdzie mieszkam. Ofiarą bandyckiego napadu stał sie częstochowski aktor Bonifacy Dymarczyk,znany miłośnikom teatru w naszym mieście. Zagrał epizod w filmie "Darmozjad polski "w reżyserii łukasza Wylężałka.Aktor co prawda przeżył napad ,ale nie powrócił do zdrowia,przechodził rehabilitację i gdy wydawało się ,że będzie coraz lepiej,niespodziewanie zmarł w 2003 roku. Przeżył 52 lata.
Powrót do góry
Arens

PostWysłany: Nie Lut 15, 2009 1:09 am    Temat postu: Krystyna Walczakówna Odpowiedz z cytatem

Markus, masz niesamowitą wiedzę, chapeau bas! Mam pytanie, do Ciebie i do wszystkich: co stało się z Krystyną Walczakówną, najbardziej chyba znaną z Kabaretu Starszych Panów, a szczególnie z piosenki dobrej na wszystko - seria II z 1962 r. Grała tam młodą dziennikarkę. Mam nadzieję, że żyje i dobrze się miewa, ale to zniknięcie po 1963 roku i niemożność znalezienia żadnych informacji...
Powrót do góry
karel

PostWysłany: Nie Lut 15, 2009 2:29 pm    Temat postu: Re: Krystyna Walczakówna Odpowiedz z cytatem

Arens napisał:
Mam pytanie, do Ciebie i do wszystkich: co stało się z Krystyną Walczakówną, najbardziej chyba znaną z Kabaretu Starszych Panów, a szczególnie z piosenki dobrej na wszystko - seria II z 1962 r. Grała tam młodą dziennikarkę. Mam nadzieję, że żyje i dobrze się miewa, ale to zniknięcie po 1963 roku i niemożność znalezienia żadnych informacji...
Według "Leksykonu Kabaretu Starszych Panów" (2005) Walczakówna zyje i ma 71 lat. Ale wiele więcej informacji o niej książka nie podaje.

http://rekonstrukcjablog.wordpress.com/

http://forum.polskiekino.com.pl/
Powrót do góry
Arens

PostWysłany: Nie Lut 15, 2009 5:02 pm    Temat postu: Krystyna Walczakówna Odpowiedz z cytatem

Dzięki Karel!
Powrót do góry
markus1968

PostWysłany: Wto Lut 17, 2009 12:03 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie spotkałem jeszcze wzmianki o Witoldzie Contim, jednym z bardziej znanych amantów kina przedwojennego. Zginął w czasie wojny podczas bombardowania Nicei,gdzie mieszkał i występował w teatrze. Miał 36 lat. Irena Dalma ,aktorka i tancerka wystąpiła w dwóch filmach na początku lat trzydziestych,a w 1935 wyjechała do Włoch,gdzie zaangażowano ją do filmu. Zginęła w wypadku tramwajowym (25.12.1935r.). Przeżyła zaledwie 24 lata. We Włoszech zmarła także aktorka Bożena Rogalska,znana m.in.z filmu "Wakacje w Amsterdamie "oraz serialu "Nad Niemnem".Miała 39 lat.
Powrót do góry
nałka

PostWysłany: Sro Lut 18, 2009 12:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

markus1968 napisał:
Nie spotkałem jeszcze wzmianki o Witoldzie Contim, jednym z bardziej znanych amantów kina przedwojennego. Zginął w czasie wojny podczas bombardowania Nicei,gdzie mieszkał i występował w teatrze. Miał 36 lat.
o Wildzie Contim więcej można przeczytać w książce "Homobiografie", w rozdziale o Karolu Szymanowskim.
Powrót do góry
Jędruś

PostWysłany: Nie Mar 01, 2009 1:50 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niestety dziś dotarła do nas taka wiadomość Grzegorz "Bolec" Borek nie żyje. Artysta hiphopowy zmarł tragicznie w Krakowie, w wieku 38 lat. Wiadomość potwierdziła rodzina zmarłego. Dokładna przyczyna śmierci nie jest znana.
Powrót do góry
meliba

PostWysłany: Sro Mar 04, 2009 2:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bolec prawdopodobnie popełnił samobójstwo. Swoją drogą samobójstwo to częsta śmierć wśród aktorów. Tak smutny koniec jest niestety częścią legendy o nich.
Powrót do góry
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Telewizja Kino Polska Strona Główna -> Kino Polska Kino, telewizja, film... Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 15, 16, 17 ... 41, 42, 43  Następny
Strona 16 z 43

Skocz do: