Telewizja Kino Polska

Z dniem 06.06.2016r. zakończyło funkcjonowanie Oficjalne Forum Kino Polska, w związku z tym, z uwagi na chęć zintensyfikowania komunikacji Redakcji kanału Kino Polska ze swoimi widzami - zapraszamy uczestników Forum na fanpage Kino Polska na facebooku oraz na nowo powstałe Forum ‘Przyjaciół Kino Polska’: www.polskiekino.com.pl

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja  ProfilProfil IkonkaZaloguj się, by sprawdzić wiadomości ZalogujZaloguj 

Pancerni i podziękowania...

To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Telewizja Kino Polska Strona Główna -> Archeo
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Marlonbrandy

PostWysłany: Sob Gru 02, 2006 2:00 pm    Temat postu: Pancerni i podziękowania... Odpowiedz z cytatem

Witam, tak dawno nie byłem na Forum, że zapomniałem hasła. Udało się. Pisałem kiedyś o sposobie komentowania PKF przez Pana Ogórka i o komentarzach Pana Wieczorkiewicza do innych filmowych produkcji z czasów PRL. Redakcja KP popierała te komentarze i broniła ich autorów. Jak może i powinien wyglądać komentarz do tego typu dokumentu pokazała niedawno TVP Kultura zresztą z udziałem (uwaga) Pana Ogórka Przepraszam, ale napiszę to; KP - jest się czego jeszcze uczyć. Tyle wstępu. Gdy zobaczyłem w programie zapowiedĽ Pancernych to sobie pomyślałem zaraz o tych komentarzach. Pan Wieczorkiewicz "historyk" będzie w swoim żywiole. Syberia, tysiące Tygrysów, LWP, tło historyczne, Armia Radziecka ( przepraszam - bolszewicka ) itd, itd... I co ? Zostałem bardzo mile zaskoczony. KP pokazła to co chyba Widzowie chcieli zobaczyć przed emisją filmu. Aktorów, operatorów i ich wspomnienia. Krytyków i historyków i ich komentarze na temat samego filmu od strony artystycznej i od strony tła historycznego (wojny) i omówieniem czasów kiedy powstawał film. Był nawet Pan Przewodniczący "Kombatant" kombatantów dzięki któremu film stał się w Tvp "Bronka" - "PółKOWNIKIEM" (jak tu płacić abonament) i w związku z tym mogliśmy obejrzeć film raz jeszcze ale w KP. Chwała Mu za to i za jego wypowiedĽ z którą patrząc na Niego i słuchając jej zgadzam się całkowicie. Czym skorupka za młodu... :)))) A w filmach amerykańskich to jest tyle prawdy historycznej, że ho, ho... A swoją drogą to ciekawe co za ksiązki czytał ten facet za młodu. Pewnie był drugi obieg książek dla młodzieży. Droga Redakcjo Kino Polska. DZIęKUJę za brak komentarza robiącego z Widza - Idiotę. Nie wiem co o tym zdecydowało. Może to nasze pisanie a może zdano sobie sprawę, że KP to telewizja komercyjna i nie warto (dosłownie) traktować Widza w ten sposób. Jeszcze raz Wielkie Dziękuję i moim skromnym zdaniem tak trzymać a historię komentować wielowymiarowo bo inaczej po co kształcić historyków. Wystarczyłby kronikarz. Co by zapisał to byłoby prawdą już do końca świata. Pozdrowienia dla całej Redakcji KP Marlonbrandy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
cookie.monster

PostWysłany: Sob Gru 02, 2006 4:17 pm    Temat postu: myślałem że padnę dzisiaj ze śmiechu ... Odpowiedz z cytatem

... kiedy Przewodniczący "Kombatant" dał czadu informując mnie o prawdzie historycznej zawartej w amerykańskich filmach wojennych. Może jakiś przykład: "Zielone Berety" - chyba nikt nie powie że to nie jest film propagandowy. Nie tykacąc takich produkcji jak seria "Rambo" itp. Chwilka zastanowienia nie zaszkodzi zanim się coś powie przed kamerą - jak już się dostanie taką szansę. Kiedyś oglądałem ciekawy program na temat pomocy US Army przy kręceniu filmów wojennych. Stone przy kręceniu "Plutonu" nie uzyskał minimalnej pomocy od armii - cały sprzęt skupował po jakiś państewkach w kórych jeszcze był używany. A myślę że w szkolach uczą prawdziwej historii - nawet jestem pewien - mam kolegę który jest nauczycielem - więc dzieciak chodzący do szkoły jest w stanie się zorientować jak było - a jeśi jakiś mały szkrab się dowie o tym jak traktować przyjaciół czy zwierzątko domowe to chyba nie będzie problemu - myślę że piesek go bardziej zaiteresuje niż to jak się traktowali żołnierze obu armii. Pozdrowienia dla Marlonbrandy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Telewizja Kino Polska Strona Główna -> Archeo Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: