Telewizja Kino Polska

Z dniem 06.06.2016r. zakończyło funkcjonowanie Oficjalne Forum Kino Polska, w związku z tym, z uwagi na chęć zintensyfikowania komunikacji Redakcji kanału Kino Polska ze swoimi widzami - zapraszamy uczestników Forum na fanpage Kino Polska na facebooku oraz na nowo powstałe Forum ‘Przyjaciół Kino Polska’: www.polskiekino.com.pl

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja  ProfilProfil IkonkaZaloguj się, by sprawdzić wiadomości ZalogujZaloguj 

Czas Honoru
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 23, 24, 25  Następny

To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Telewizja Kino Polska Strona Główna -> Kino Polska Kino, telewizja, film...
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Holt_

PostWysłany: Pon Wrz 12, 2011 10:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Otesanek napisał:
niestety bardzo dużo niedoróbek i nieścisłości, wręcz absurdów historycznych...
a konkretnie?
Kazimierz Jankowski

PostWysłany: Pon Wrz 12, 2011 10:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam Jeśli chodzi o tak zwany "kilmat wojenny" w obu tych serialach to z całym szacunkiem ale lepiej jest oddany w "Stawce " niż w "Czasie.." Ktoś tu wspomniał o scenografii .W "Stawce " scenografią były żywe plenery z miejsc gdzie był ten serial realizowany tak poprostu wyglądała Polska w 1968 roku wykorzystywano "żywe" budynki i ulice . Nierktóre o znaczeniu wojskowym przyozdabiano jedynie hitlerowskimi flagami . Tak samo było ze statystami. Byli to ludzie z ulicy sfilmowani w tym w czym wyszli z domu według możliwości każdego z nich typ moda Polska 1968 rok. Fryzury podobnie wiele razy widziałem sceny gdzie przez ulicę przechodzi kobieta z fryzurą typu "wodogłowie lata 60-te" takiego tapiru kobiety przed czy w czasie wojny nie nosiły. I jeszcze ta forma czarno-białego obrazu to też potęguje ten klimat . Tak więc serial ten można też do pewnego stopnia potraktować jako dokument czasu Polska 68. Gdyby reżyser "Czasu Honoru " miał do dyspozycji podobne plenery ten serial byłby może wiarygodniejszy w konsekwencji lepszy . A tak musi rwać akcję w jej najlepszym momencie po to by przenieść jej ciężar na inne miejsce plener lub atelier.Ale moim skromnym zdaniem jest to zaniedbanie producenta tego serialu bo są w Polsce miejca które doskonale "udają" klimat wojny gdyż od końca PRL-u wcale się nie zmieniły drewniane domy brukowane uliczki stare latarnie itp. Ale budżet serialu chyba by tego nie wytrzymał. Pozdrawiam
Krępak Zwiedziony

PostWysłany: Pon Wrz 12, 2011 10:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Holt_ napisał:
temat napisał:
Akcja jest, romans jest, są ładne aktorki (niektóre Laughing),
Glinka i Boczarska, mniam, mniam Smile Smile
Glinki niestety nie ma w tym serialu, faktycznie szkoda. Ale są Gorczyca i Więdłocha.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Brunner

PostWysłany: Pon Wrz 12, 2011 11:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

E tam mniam mniam to Zakościelny, Wieczorkowski, Pawlicki i żurawski
SORGE

PostWysłany: Wto Wrz 13, 2011 7:13 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Krępak Zwiedziony napisał:
Holt_ napisał:
temat napisał:
Glinki niestety nie ma w tym serialu, faktycznie szkoda. Ale są Gorczyca i Więdłocha.
I jeszcze... "Mniam...mniam" to była, a może jeszcze jest jeśli gra Olga BołądĽ! Po raz pierwszy zwróciłem na nią uwagę właśnie w tym serialu. Bardzo mi się podoba ta aktorka... Wink
Powrót do góry
chojrak

PostWysłany: Wto Wrz 13, 2011 11:31 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Koledzy się rozmarzyli widzę... Przyznam, że większość z podanych nazwisk słyszę po raz pierwszy. Rzuciłem zatem okiem. Hmmm... Rozumiem, każdemu podoba się co innego. Z mojej strony brak niestety jakiejkolwiek ekscytacji... Nie jestem co prawda zdesperowany, jak pewien przedszkolak, żeby zacząć stawiać na facetów - co to, to nie! Ale trzeba przyznać, że ci serialowi amanci to wyjątkowe "wypomadowane landryny". Kiedyś facet, to był facet... Jakoś te "stare" : Tuszyńska, Brylska, Wiśniewska, Raksa, Krzyżewska, Kwiatkowska (Barbara), Iżewska, Kurowska bardziej mi podchodzą... P.S. W pełni rozumiem, że wstąpiłem na bardzo cienki lód i dni moje są już tu policzone... Czekam na rozstrzelanie!
Powrót do góry
karel

PostWysłany: Wto Wrz 13, 2011 11:53 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

chojrak napisał:
P.S. W pełni rozumiem, że wstąpiłem na bardzo cienki lód i dni moje są już tu policzone... Czekam na rozstrzelanie!
Obawiam się, że Brunner nawet na ostatniego papierosa ci nie pozwoli Wink

http://rekonstrukcjablog.wordpress.com/

http://forum.polskiekino.com.pl/
Powrót do góry
chojrak

PostWysłany: Wto Wrz 13, 2011 11:54 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rzuciłem w siódmej klasie!
Powrót do góry
Brunner

PostWysłany: Wto Wrz 13, 2011 6:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

chojrak napisał:
Nie jestem co prawda zdesperowany, jak pewien przedszkolak, żeby zacząć stawiać na facetów - co to, to nie!
Wszystko jestem w stanie zrozumieć ale bez przegięć. Już nawet przeprosin nie oczekuję bo widzę że po prostu nie ma czego oczekiwać OD PRAWDZIWEGO PRZEDSZKOLAKA I TO W TYM NAJBARDZIEJ żAłOSNYM WYKONANIU
chojrak

PostWysłany: Wto Wrz 13, 2011 6:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przypominam zatem słowa P. Brunnera w rozmowie o fajnych aktorkach:
Cytat:
E tam mniam mniam to Zakościelny, Wieczorkowski, Pawlicki i żurawski.
Verba volant, sripta manent! Nie bardzo wiem za co miałbym przepraszać... To nie ja to napisałem... Zresztą ja nic nie imputuje. Mało tego- zgadzam się, że ci aktorzy są bardziej "wylaszczeni" niż niejedna babka...
Powrót do góry
Holt_

PostWysłany: Wto Wrz 13, 2011 9:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Krępak Zwiedziony napisał:
Holt_ napisał:
temat napisał:
Glinka i Gorczyca mylą mi się masakrycznie, może dlatego, że obie w moim typie Smile
Holt_

PostWysłany: Wto Wrz 13, 2011 9:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kazimierz Jankowski napisał:
są w Polsce miejca które doskonale "udają" klimat wojny gdyż od końca PRL-u wcale się nie zmieniły drewniane domy brukowane uliczki stare latarnie itp. Ale budżet serialu chyba by tego nie wytrzymał. Pozdrawiam
no, z tym że jednak większość serialu dzieje się w Warszawie, i to nie na Kole czy w Boernerowie, tylko w samym centrum. Tego centrum już nie ma, a trudno było w nim o drewniane domy.....
Franczak1963

PostWysłany: Wto Wrz 13, 2011 9:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Myślę, że serialowi by nieco dodało, gdyby zrealizować go w wersji czarno-białej. Nie drażniłyby już tak te uciążliwe i ciągle te same archiwalne wstawki i można by było ich wtłoczyć nieco więcej, a może niejako pociągnąć dalej jakiś wątek.
Kazimierz Jankowski

PostWysłany: Wto Wrz 13, 2011 11:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie wiem gdzie toczy się akcja "Czasu.." bo go nie oglądam .Chodziło mi o rodzaj zabudowy drewnianej gdzie deski są czarne za starości często spotykanej na przedmieściach i nie tylko . No w tym wypadku gdy akcja toczy się w centrum stolicy sprawa się trochę komplikuje. Ale co nie znaczy ,że jest nie do zrealizowania . W "Vabanku" warszawskie miejsca udają niektóre ulice łodzi i Piotrkowa Tryb. i to bez retuszu komputerowego . Ale to inna epoka polskiego kina . Pozdrawiam
chojrak

PostWysłany: Sro Wrz 14, 2011 12:15 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Franczak1963 napisał:
Myślę, że serialowi by nieco dodało, gdyby zrealizować go w wersji czarno-białej.
Tak. Dodałbym jeszcze obsadę ze starych dobrych lat (np. Mikulski, Karewicz, Englert). Scenariusz napisałby Bratny, muzykę by machnął Duduś Matuszkiewicz. Zdjęcia zrobi Jerzy Wójcik i WTEDY nagle zrobi się całkiem niezły serial... Wink
Powrót do góry
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Telewizja Kino Polska Strona Główna -> Kino Polska Kino, telewizja, film... Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 23, 24, 25  Następny
Strona 6 z 25

Skocz do: