Telewizja Kino Polska

Z dniem 06.06.2016r. zakończyło funkcjonowanie Oficjalne Forum Kino Polska, w związku z tym, z uwagi na chęć zintensyfikowania komunikacji Redakcji kanału Kino Polska ze swoimi widzami - zapraszamy uczestników Forum na fanpage Kino Polska na facebooku oraz na nowo powstałe Forum ‘Przyjaciół Kino Polska’: www.polskiekino.com.pl

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja  ProfilProfil IkonkaZaloguj się, by sprawdzić wiadomości ZalogujZaloguj 

Zmarł Piotr Pawłowski

To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Telewizja Kino Polska Strona Główna -> Kino Polska Kino, telewizja, film...
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
nałka

PostWysłany: Pon Mar 05, 2012 12:00 am    Temat postu: Zmarł Piotr Pawłowski Odpowiedz z cytatem

Nie wiem dlaczego ta informacja ciągle nie została nigdzie odnotowana, chociaż minęło już kilka dni od śmierci Piotra Pawłowskiego, aktora co prawda zapomnianego, ale z ogromnym dorobkiem zarówno teatralnym, jak i filmowym, od epizodów do dużych ról. Nie wiem z jakiej roli zostanie najbardziej zapamiętany, czy z "Faraona" czy serialu "W labiryncie", świetna rola drugoplanowa w "Zbrodniarzu, który ukradł zbrodnię", nietypowa w "Zbrodniarzu i pannie". Rocznik 1925.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Brunner

PostWysłany: Pon Mar 05, 2012 4:45 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dla mnie to przede wszystkim dwukrotny ojciec z epopei wojennych J. Morgensterna - Władka Niwińskiego w "Polskich drogach" i "Kolumba" w "Kolumbach". Wspaniały, majestatyczny aktor z cudownie brzmiącym głosem. Nałka, skąd masz tę informację?
karel

PostWysłany: Pon Mar 05, 2012 8:57 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Podbijam pytanie Brunnera: skąd informacja o śmierci Pawłowskiego? Faktycznie nigdzie o tym nie czytałem w prasie i w internecie nic nie znalazłem na ten temat

http://rekonstrukcjablog.wordpress.com/

http://forum.polskiekino.com.pl/
Powrót do góry
karel

PostWysłany: Pon Mar 05, 2012 10:47 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pytanie nieaktualne: informacja o śmierci Pawłowskiego pojawiła się już na filmpolski.pl. Bardzo lubiłem tego aktora. Wstyd przyznać, ale tak dawno już nigdzie się nie pokazywał, że wydawało mi się, że już od jakiegoś czasu nie żyje... Embarassed Za najlepszą jego rolę uważam tę w "Kwietniu" Lesiewicza. Ponadto "Faraon", Jan Kazimierz w "Potopie", ojciec w "Kolumbach", morderca w "Zbrodniarzu i pannie". Bardzo dobry, wyrazisty (głos rzeczywiście miał niezwykły) i chyba jednak nie do końca zrealizowany aktor. Akurat wczoraj oglądałem bardzo słaby film "MężczyĽni na wyspie" w reżyserii Jana Laskowskiego. Grał tam także Pawłowski. Jeżeli cokolwiek z tego filmu zapamiętam to zdjęcia i właśnie Pawłowskiego.

Powrót do góry
Holt_

PostWysłany: Pon Mar 05, 2012 10:51 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

znakomity, troche niewykorzystany aktor. Rola w "Kwietniu" to mistrzostwo świata....SadSad
Felix

PostWysłany: Pon Mar 05, 2012 12:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

śmierć Piotra Pawłowskiego była odnotowana już wcześniej na portalu teatralnym, ale z inną datą i bez nekrologu. http://www.e-teatr.pl/pl/osoby/41,pochowek.html#start
Justyna

PostWysłany: Pon Mar 05, 2012 12:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dobry aktor. To prawda,że niewykorzystany.Zawsze jakoś mi umykał. "Kwietnia" nie widziałam zato najbardziej pamiętam Pawłowskiego z "Beaty" i "Faraona".
f.sinatra

PostWysłany: Pon Mar 05, 2012 1:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No właśnie trzy dni temu widziałem nekrolog w Gazecie Wyborczej - bardzo stary aktor, ale nigdzie indziej nie znalazłem potwierdzenia. Zawsze wstrząsa mną scena zamachu na Warszawę wiozącą pieniądze z Kamocka. Miał coś takiego charakterystycznego w twarzy, że często grał role facetów pogubionych albo strasznie poważnych - chyba tylko dwa filmy kojarzę, w których się śmiał.
Powrót do góry
chojrak

PostWysłany: Pon Mar 05, 2012 2:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Holt_ napisał:
znakomity, troche niewykorzystany aktor. Rola w "Kwietniu" to mistrzostwo świata....SadSad
Potwierdzam. To świetny film, a rola Pawłowskiego wspaniała. Na filmpolski.pl nie odnotowano jego śmierci. żadnych nagród indywidualnych, kompletnie nic... A przecież był widoczny i nie grał gorzej od wielu innych. żal.
Powrót do góry
karel

PostWysłany: Pon Mar 05, 2012 4:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

chojrak napisał:
Na filmpolski.pl nie odnotowano jego śmierci.
Jak napisałem parę godzin temu: informacja o śmierci Pawłowskiego już się pojawiła na tym portalu.

Powrót do góry
jaśko

PostWysłany: Pon Mar 05, 2012 10:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

[*][*][*] Herhor w Faraonie... Jedna z najbardziej sugestywnych postaci w polskim kinie... Co nam pozostanie? Jakiś alan andersz czy jakoś tak??? podobno mówią o nim - aktor Shocked ... Dopiero teraz o tym wyczytałem, ale dla brukowców ważniejsze jest, że wyżej wymieniony "aktor" spadł ze schodów w jakiejś knajpie niż to, że odszedł Pan Piotr Pawłowski... Takie czasy...
Franczak1963

PostWysłany: Wto Mar 06, 2012 12:30 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przykro że kolejny znakomity aktor odchodzi... Ja pamiętam Pawłowskiego szczególnie z seriali Kolumbowie i Polskie drogi oraz udziału w krótkim filmie Podróżni jak inni.
wojtek b'ham

PostWysłany: Wto Mar 06, 2012 1:05 am    Temat postu: re Odpowiedz z cytatem

Pierwszy raz zwróciłem na niego uwagę w "Labiryncie". Głos spokoju w porównaniu z żoną graną przez Lorentowicz. Poza wymienionymi nawet jego epizod w Stawce zawsze rzucał mi się w oczy. Może dzięki głosowi.
Powrót do góry
Jędruś

PostWysłany: Wto Mar 06, 2012 10:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja zapamiętam Pana Piotra głównie z Faraona. świetna rola i dobry film. Odchodzi z kina kolejny wspaniały aktor.
Powrót do góry
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Telewizja Kino Polska Strona Główna -> Kino Polska Kino, telewizja, film... Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: