Telewizja Kino Polska

Z dniem 06.06.2016r. zakończyło funkcjonowanie Oficjalne Forum Kino Polska, w związku z tym, z uwagi na chęć zintensyfikowania komunikacji Redakcji kanału Kino Polska ze swoimi widzami - zapraszamy uczestników Forum na fanpage Kino Polska na facebooku oraz na nowo powstałe Forum ‘Przyjaciół Kino Polska’: www.polskiekino.com.pl

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja  ProfilProfil IkonkaZaloguj się, by sprawdzić wiadomości ZalogujZaloguj 

Jak nazywa się ten aktor?

To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Telewizja Kino Polska Strona Główna -> Kino Polska Kino, telewizja, film...
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
markus1968

PostWysłany: Nie Kwi 15, 2012 7:53 pm    Temat postu: Jak nazywa się ten aktor? Odpowiedz z cytatem

Proszę o pomoc w znalezieniu danych o aktorze ,który grał w wielu epizodach i rolach drugoplanowych w latach 50-tych. Oto role ,które zagrał: "Ewa chce spać" - stróż nocny , "Popiół i diament" - człowiek ze strzelbą,który zastaje Cybulskiego i Krzyżewską w kaplicy,gdzie leżą zwłoki zamordowanych, "Pigułki dla Aurelii" - człowiek ,który miał sprzedać Agatowi (J.Adamczak) tytułowe "pigułki", "Dwoje z wielkiej rzeki" - ksiądz, "Zagubione uczucia" - pijany ojciec, "Baza ludzi umarłych" - kościelny. Na stronach Fototeki role te przypisane są do aktora Antoniego Odrowąża,ale nie jestem pewien ,czy to o tego aktora chodzi.Fototeka podaje również ,że rolę stróża nocnego w filmie "Ewa chce spać" gra Jan Zieliński ,co na pewno jest błędem. Filmpolski w liście płac nie podaje ,kto grał role o które mi chodzi ,tak więc nie wiem ,kim jest ten człowiek? Może ktoś z forumowiczów mi pomoże.

Ostatnio zmieniony przez markus1968 dnia Pią Cze 08, 2012 10:00 am, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Justyna

PostWysłany: Pon Kwi 16, 2012 10:30 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ciekawe. W takim razie jeżeli te role na stronie Fototeki są przypisane Odrowążowi,a to nie jest on, to jak nazywa się ten aktor, który rzeczywiście jest na zdjęciach? Markus1968, radze napisać do Fototeki. Szybko reagują na takie pomyłki. Ja niedawno napisałam w sprawie Ľle podpisanego zdjęcia i na drugi dzień poprawili. Wink
markus1968

PostWysłany: Pon Kwi 16, 2012 1:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziękuję za radę,wysłałem uwagi do Fototeki,liczę że zareagują. Oglądam dużo filmów polskich i widzę w nich wielu aktorów ,o których nie ma żadnych wiadomości ,nawet na stronie Filmpolski jest dużo braków. Ten aktor ,o którego mi chodzi występował w wielu filmach, w rolach epizodycznych . Chciałbym poznać jego nazwisko. Ponadto poszukuje danych o odtwórcy roli proboszcza z Ostrołęki w odc. "Skok śmierci" serialu "07 zgłoś się" , z którym to por.Borewicz toczył pogawędkę na plebanii,rolę gosposi grała R.Hanin. Szukam także nazwiska aktora ,który gra rolę fotografa w filmie z Adolfem Dymszą pt. "Niedorajda". Liczę na pomoc forumowiczów. To tu dowiedziałem się o tym ,że Tamara Wiszniewska już dawno nie żyje,to tu rozszyfrowano osobę Jerzego Tadeusiaka. Ktokolwiek coś wie ,niech pisze i dzieli się informacjami.

Ostatnio zmieniony przez markus1968 dnia Pią Cze 08, 2012 9:53 am, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Franczak1963

PostWysłany: Pon Kwi 16, 2012 3:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Faktycznie ciekawe. Możemy znowu kogoś "odkopać" Smile Może znajdę chwilę i się przyjrzę. Widać takich "Tadeusiaków" film polski może mieć jeszcze wielu.
Krępak Zwiedziony

PostWysłany: Pon Kwi 16, 2012 4:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Markus, ale dlaczego właściwie założyłeś (bo chyba nie masz pewności), że to fototeka się myli, a nie filmpolski? Antoni Odrowąż ma na filmiepolskim dwie role. Pierwszą jest rola księdza w "Bazie ludzi umarłych", a drugą rola Wrony w "Nafcie". "Baza" - wiadomo. Szczerze mówiąc "Naftę" widziałem dawno, nie mam nagranej, więc nie mam też możliwości zweryfikować tej roli i aktora. Na fototece jest jednakże aż 10 stron fotosów z tego filmu i chyba można zweryfikować jak wygląda facet, który gra Wronę, a jednocześnie zagrał księdza lub kościelnego w "Bazie". Może właśnie rola księdza w "Bazie" została przez filmpolski błędnie przypisana Odrowążowi i gra on rolę kościelnego? Co by za tym przemawiało? Na podstawie życiorysu wiekowo pasuje do tych ról pokazanych na fototece - czyli ok. 60 lat. W latach 52-69 występował w teatrach we Wrocławiu, a wszystkie filmy, w których według fototeki wystąpił, w mniejszym lub większym stopniu, były realizowane we Wrocławiu. I wreszcie trzecia kwestia - były to epizodyczne występy, więc w oficjalnie podawanej obsadzie mógł się pan Odrowąż nie załapać. Uważam, że to fototeka ma rację. Brakuje nam tylko niezbitego dowodu, Watsonie Wink .
Powrót do góry
markus1968

PostWysłany: Pon Kwi 16, 2012 7:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Otrzymałem maile od osób pracujących w Fototece. Dotyczyły moich pytań na temat tego aktora i nie tylko. Wyjaśnienia są wystarczające. Wiem już w jaki sposób identyfikuje się osoby widoczne na zdjęciach. Aktor,o którego mi chodzi to jednak Antoni Odrowąż.Sprawa w tym temacie jest więc zakończona. Nadal szukam odpowiedzi na pytanie ,kto gra rolę księdza w "Bazie ludzi umarłych".

Ostatnio zmieniony przez markus1968 dnia Pią Cze 08, 2012 9:45 am, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
rumilk

PostWysłany: Pią Cze 01, 2012 1:05 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jedna sprawa jest zakończona, ja ośmielę się pociągnąć jednak temat dalej. Wspaniały, niepowtarzalny serial "Wojna domowa". W odcinku 13-tym pt. "Młode talenty" jedną z wiodących postaci jest Wojtek Koc (gitara basowa). Od długiego czasu bezskutecznie poszukuję o nim jakichkolwiek informacji. Nigdzie nie znalazłem nawet jego imienia i nazwiska! Kto to był (jest)?! Możecie mi pomóc?
Kanfis

PostWysłany: Pią Cze 01, 2012 11:06 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No jestem ciekaw, czy uda się coś ustalić, czy pozostanie on tak samo anonimowy jak kilkuletnia Basia - uczestniczka młodych talentów z tego samego odcinka. Ktoś już jej tutaj poszukiwał.
rumilk

PostWysłany: Pią Cze 01, 2012 5:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Miejmy nadzieję, że znajdzie się ktoś, kto pomoże coś wyjaśnić w tej sprawie...
Brunner

PostWysłany: Sro Cze 06, 2012 6:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A mnie od lat wciąż nurtuje kwestia nazwiska aktora grającego krawca w 2odc. ("Hotel Excelsior") "Stawki większej niż życie"
Krępak Zwiedziony

PostWysłany: Sro Cze 06, 2012 7:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
A mnie od lat wciąż nurtuje kwestia nazwiska aktora grającego krawca w 2odc. ("Hotel Excelsior") "Stawki większej niż życie"
Brunner, zdaje się, że na Stawkologii też jeszcze tego nie wiedzą, a rozszyfrowali już wiele baaardzo pobocznych rólek z tego serialu. Przy okazji i a propos "Stawki" - taka ciekawostka z fototeki: Bardzo znany Pan jeszcze bez okularów: http://fototeka.fn.org.pl/strona/wyszukiwarka/info/1/13.html?pageNumber=1&sort=alfabetycznie&howmany=48&key=Stawka+wi%C4%99ksza+ni%C5%BC+%C5%BCycie&search_type_in=tytul&result[]=6404&lastResult[]=6410&lastResult[]=6322&lastResult[]=6345&lastResult[]=6405&lastResult[]=6406&lastResult[]=6341&lastResult[]=6409&lastResult[]=6401&lastResult[]=6403&lastResult[]=6412&lastResult[]=6411&lastResult[]=6344&lastResult[]=6321&lastResult[]=6404&lastResult[]=6343&lastResult[]=6407#66107
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Telewizja Kino Polska Strona Główna -> Kino Polska Kino, telewizja, film... Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: