Telewizja Kino Polska

Z dniem 06.06.2016r. zakończyło funkcjonowanie Oficjalne Forum Kino Polska, w związku z tym, z uwagi na chęć zintensyfikowania komunikacji Redakcji kanału Kino Polska ze swoimi widzami - zapraszamy uczestników Forum na fanpage Kino Polska na facebooku oraz na nowo powstałe Forum ‘Przyjaciół Kino Polska’: www.polskiekino.com.pl

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja  ProfilProfil IkonkaZaloguj się, by sprawdzić wiadomości ZalogujZaloguj 

Tarkowski i Kleyff

To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Telewizja Kino Polska Strona Główna -> Archeo
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Mamoń

PostWysłany: Czw Gru 30, 2004 10:16 pm    Temat postu: Tarkowski i Kleyff Odpowiedz z cytatem

Zupełnie do niczego, do bani, nuda i rozpacz. Bez żadnej znajomości tego o czym mówią, przeczytaja parę nazwisk, faktów z czołówki, a poza tym ograniczają się tylko do idiotycznych uwag (" film nazywa się" Czerwone i złote", a jest czarnobiały", "aktor grajacy postać Kaługi ma twarz neadertalczyka" ( debilni impertynenci, kazdy kto widział film powiedziałby, że bohater ma wyrazistą twarz, naznaczoną wiekiem i trudami życia, z której mimo to bije spokój, życzliwość i pogodzenie) dalej "Gajosowi należał się Oscar za rolę drugoplanową" (Bicz boży, gdzie w paru scenkach aktor się jąkał (sic)) "Paul Mc Cartney powinien dać pieniądze Niemczykowi, bo przyćmiewa on dokonania Monty Pythona" ( Bicz Bozy,aktor ma rólkę , w której słodko sie uśmiecha (sic)), reszta to frazesy. Totalna żenada, żaden z nich nie umie powiedzieć jednego choćby zdania, bez wyraĽnego wysiłku, zamiast żywo opowiadać, stękaja jak na mękach, składanie najprostszych mysli ( inne nie wchodzą w grę) przychodzi im z niebywałą trudnością, Tarkowskiemu pewnie nadal sie wydaje, ze gra w jakims moralnym niepokoju i powinien być rozdarty wewnętrznie.(wiem, wiem, inaczej nie potrafi, już takie to jego aktorstwo) Jako para są zaprzeczeniem wszystkich zasad obowiązujacych dla takich tandemów. żadnego kontrastu, ani w wizerunku ( nawet te przebieranki są nie wiadomo po co), ani w wypowiedziach. Stracone pięc minut i jeszcze niesmak. Pomijam juz, ze to co w filmie "Czerwone i zote"jest niewiadomą przynajmniej przez pierwsze pół godziny filmu, (scenarzysta zrobił naprawdę dużo by trzymać widza w niepewności) tu zostaje bezceremonialnie wyjawione (" uciekł, z domu starców i podaje się za jej męża ). Ale PawełKinoPolska i tak powie ze jest świetnie....
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Vojtek
Gość

PostWysłany: Pią Gru 31, 2004 9:17 pm    Temat postu: Tarkowski i Kleyff Odpowiedz z cytatem

Uwielbiałem ich w dawnych kabaretowych czasach Teraz - jako zapowiadacze filmów - totalna lipa. Obejrzałem ich zapowiedĽ filmu o staruszku, który urwał sie z domu starców i podszyl pod przyjaciela nieżyjącego... I co??? żeby ich szlag trafił, opowiedzieli całą fabułę filmu, jak potem ogladać???? Evil or Very Mad
Powrót do góry
Paweł Kino Polska

PostWysłany: Pon Sty 03, 2005 10:22 am    Temat postu: Re: Tarkowski i Kleyff Odpowiedz z cytatem

Mamoń napisał:
Ale PawełKinoPolska i tak powie ze jest świetnie....
Wciąż się nie rozumiemy. Daleko nam do zadowolenia. Uwagi widzów dotyczące naszego są dla nas bezcenne (to wcale nie kokieteria!!!). Zastanowimy się oczywiście nad komentarzami Panów Kleyffa i Tarkowskiego. Pozwolisz Mamoń, że Twoją opinie prześlemy samym zainteresowanym?
Powrót do góry
Mamoń

PostWysłany: Pon Sty 03, 2005 6:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Paweł, w innym poście na moje uwagi odpowiedziałeś, że "zapowiadacze", twoim zdaniem, wywiązują się ze swojego zadania znakomicie. Stąd te moje, lekko ironiczne, nawiązanie. Wink Oczywiście, ze proszę przekazać te uwagi zainteresowanym, po to są. I mam nadzieję, że nie ma o co sie obrażać. Pamiętam Tarkowskiego z ról w których był dobrze obsadzony, w "Personelu", czy "Wodzireju", nikt tez nie podwazy zasług obu panów na kabaretowej niwie, ale to nie znaczy, ze nadają się do każdej roboty. Generalnie ich amploi jest dośc mocno ograniczone ze względu na rodzaj ekspresji, jaki ich obu charakteryzuje, ale nie bedę tu tego rozwijał. A niestety nie nadrabiają tego w żaden inny sposób, bo ich wiedza filmoznawcza , jak zauwazyłem, ogranicza sie tylko do przypominania widzom, co jakiś czas, że tez studiowali w "filmówce" Myślę jednak, że ogólna formuła prezentacji filmów w Kinie POlska jest walnięta, bo zupełnie obcesowo, sucho, bez wnikliwościi i pasji obchodzi sie z samymi dziełami filmowymi, a główny nacisk kładzie na popisy prezenterów, którzy po to, by ich zdaniem, dobrze wywiązać się z zadania, nie robią sobie nic z tego, ze film, to przede wszystkim opowieść i nie wolno tak choćby jak prof. Wieczorkowski przy okazji "Wiernych blizn" dla ilustracji swoich tez zdradzać i pokazywać wszystkie wątki, łącznie z informacja, która z postaci okazała sie szują. Tylko Janicki i po częsci Kot mówią o samych filmach ciekawie i ze znajomością rzeczy. Resztę prezenterów bardziej interesuje demaskowanie PRLu, niz same filmy. Niestety, trzeba się zgodzić raz na zawsze, ze wiekszość filmów polskich powstała w PRLu, w tym wszystkie arcydzieła, ale to nie znaczy, zeby zarówno przy komediach, produkcyjniakach, obyczajach, czy dramatach cały czas poświęcać głównie tłu, i cieszyć sie z własnej przenikliwości 30 lat póĽniej. Filmy odzwierciedlaja epokę, to jasne, ale przecież powstaja też w jakiejś tradycji filmowej lub wyznaczaja jakies nowe obszary ( technika, język filmu, aktorstwo, znaczenia itd), dla ich opisu i analizy powstała cała dziedzina wiedzy, filmoznawstwo. Co z tego przebija sie do komentarzy przed premierami w Kinie POlska. Bardzo mało, dominuja skecze i felietony o epoce( no ile razy mozna odkrywać rolę UB), z całkowita pogarda dla samych filmów, które sa chyba tylko pretekstem do stworzenia "bloku" Aż dziwne, jak na kanał filmowy.
Powrót do góry
Paweł Kino Polska

PostWysłany: Wto Sty 04, 2005 2:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mamoń napisał:
Myślę jednak, że ogólna formuła prezentacji filmów w Kinie POlska jest walnięta, bo zupełnie obcesowo, sucho, bez wnikliwościi i pasji obchodzi sie z samymi dziełami filmowymi, a główny nacisk kładzie na popisy prezenterów, którzy po to, by ich zdaniem, dobrze wywiązać się z zadania, nie robią sobie nic z tego, ze film, to przede wszystkim opowieść i nie wolno tak choćby jak prof. Wieczorkowski przy okazji "Wiernych blizn" dla ilustracji swoich tez zdradzać i pokazywać wszystkie wątki, łącznie z informacja, która z postaci okazała sie szują.
Mamoń, szanuję Twoją opinię, ale uważam, że sposób prezentacji przez Kino Polska polskiego kina nie jest "walnięty". Wielką wagę przywiązujemy do filmów fabularnych, ale jeśli tylko to możliwe staramy dzięki nim powiedzieć coś o Polsce. Stąd dokumenty i gospodarze seansów. Stąd również nasze hasło: "Kino Polska - zobacz siebie".
Powrót do góry
tel. wew. 666
Gość

PostWysłany: Pią Sty 14, 2005 2:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mamon, czlowieku, nie kompromituj sie piszac, ze Janicki mowi ciekawie, a Kleyf z Tarkowskim nie, bo jest dokladnie odwrotnie. Janicki to sztampa, co tydzien powtarza to samo (przynajmniej z punktu widzenia nie-miłośnika staroci), a tamci przynajmniej starają się namieszać. Choć przyznaję, czasem przydałoby się wiecej ognia. Panie Jacku, nogi w strzemiona i swada, swada, swada! Ej!
Powrót do góry
muminos

PostWysłany: Pią Sty 14, 2005 5:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

[quote="tel. wew. 666"]Mamon, czlowieku, nie kompromituj sie piszac, mamon - nie daj sie Very Happy jestes jak narazie zawsze z Toba - chodz powiesza tylko nas ps. ja kocham film pl- jestem zly- wkurwiaja mnie te powtorki nic wiecej , nie mam zastrzezen do sameego progamu nprawde kiedy wlacze KP leci zawsze cos co widzialem - sam do siebie - no ale co ja moge , taki koles z gliwic , taki muminos , taki jarek- nie zmieni swiata taki pawel KP - no co ma facet nam pisac- nic - ma zajebista prace- placa mu -stolica i jest gites a musi sie meczyc z jakims mamonien i muminen a dlaczego musi sie meczyc- sam sobie winny ze w taki sposcb nakierowal forum od zera ze kazdy oczekuje odp. nie ma wolnosci - nie pozwolic na to- bo zawwze odpiwiada sory za literowki -ale bania Smile zycie
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Rejs 1A & BU
Gość

PostWysłany: Sro Sty 19, 2005 2:22 pm    Temat postu: Dziś nie wytrzymałem .... Odpowiedz z cytatem

Po raz kolejny oglądam zapowiedĽ przed filmem tych panów i mam dość. Bzdur jakich oni przekazali widzom jest zanadto zbyt wiele żeby można było ich brać za ludzi którzy wiedzą co mówią .. a tylko za dwóch gości którzy chcą odbębnić kolejną nagrywana zapowiedĽ. Film "Liczę na wasze grzechy"... po 1. Shocked bzdurą jest że pimak z filmu opisał w swoim lipnym artykule młodzież z Wrocławia (nie ma takiej informacji), po 2. Shocked Pani Ewa Krzyżewska nie szuka sensu i smaku miłości .. tylko jest prowincjonalną nauczycielka (pomyłka z Wandą Koczeską), po 3. ta wstawka z Rublami tranferowymi BOże .. chyba że miało to nas wprowadzić w casy realizacji filmu Smile. Poza tym jak już premiera "z przymróżeniem kamery" jest raz w tygodniu mogliby się bardziej przyłożyć do swojej roboty. REJS 1A & BU Shocked
Powrót do góry
ello
Gość

PostWysłany: Czw Sty 20, 2005 12:38 pm    Temat postu: chałturnicze zapowiedzi Odpowiedz z cytatem

Pomysł z zapowiedziami oczywiście nie jest walnięty, ale...ZapowiedĽ niech będzie zapowiedzią, a analiza analizą, jedno niech jest przed a drugie po emisji, żeby nie zdradzać widzom całej fabuły na miłość boską. I niech dotyczą filmów, bo przez rok działaności KP już tak nam naświetlono"czasy i obyczaje", że znamy to na pamięć. Marzy mi sie zapowiedĽ fachowca, który zna aktorów, zna reżysera, zna okoliczności powstania danego filmu, pomoże poszukać kontekstu, w którym powstał. A demaskowanie PRL? Oczywiście, że tak, ale nie przy każdym obrazie..Pozdrawiam mój ulubiony kanał.
Powrót do góry
Mamoń

PostWysłany: Czw Sty 20, 2005 2:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dokładnie o to mi chodziło i o tym pisałem: felietoniki, jako uzupełnienie, na koniec a filmoznawcze wprowadzenie przed seansem, albo zmiana charakteru wprowadzeń, bo nie ma zadnego usprawiedliwienia dla traktowania fabuły filmu, który dopiero będzie wyemitowny, jako czegoś zupełnie inieistotnego i służącego wyłacznie jako materiał dowodowy dla tez stawianych przez prelegentów.
Powrót do góry
paula245
Gość

PostWysłany: Sro Sty 26, 2005 10:09 pm    Temat postu: Więcej luzu telewidzowie Odpowiedz z cytatem

nie traktujcie wszystkiego tak straszliwie poważnie i nie obrażajcie ludzi którzy starają się by kanał był atrakcyjniejszy.Może wprowadzenia Panów T&K nie wszystkim się podobają ale naprawdę można to napisać w łagodniejszy sposób a nie od razu dno żenada i nie wiadomo co.Trochę szacunku!
Powrót do góry
Wacuś

PostWysłany: Nie Gru 31, 2006 1:13 pm    Temat postu: Do tel. wew. 666 Odpowiedz z cytatem

Komentarze pana Janickiego są super!!! arcyciekawe!!!!! Evil or Very Mad Nie porównuj nawet takigo znawcę polskiej kinematografii przedwojennej, rektora uczelni, człowieka tak zasłużonego dla polskiej kultury do jakiś dóch (z całym szacunkiem) komediantów.... Mad
Powrót do góry
muminos

PostWysłany: Wto Sty 02, 2007 8:02 am    Temat postu: Re: Do tel. wew. 666 Odpowiedz z cytatem

tak przez 3 lata juz sobie o tym dyskutujemy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wacuś

PostWysłany: Czw Sty 25, 2007 10:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Laughing
Powrót do góry
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Telewizja Kino Polska Strona Główna -> Archeo Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: