Telewizja Kino Polska

Z dniem 06.06.2016r. zakończyło funkcjonowanie Oficjalne Forum Kino Polska, w związku z tym, z uwagi na chęć zintensyfikowania komunikacji Redakcji kanału Kino Polska ze swoimi widzami - zapraszamy uczestników Forum na fanpage Kino Polska na facebooku oraz na nowo powstałe Forum ‘Przyjaciół Kino Polska’: www.polskiekino.com.pl

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja  ProfilProfil IkonkaZaloguj się, by sprawdzić wiadomości ZalogujZaloguj 

Jack Strong
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 12, 13, 14  Następny

To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Telewizja Kino Polska Strona Główna -> Kino Polska Kino, telewizja, film...
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Czy płk. Ryszard Kulkliński jest dla nas bohaterem?
Tak
48%
 48%  [ 13 ]
Nie
25%
 25%  [ 7 ]
Nie mam zdania
25%
 25%  [ 7 ]
Wszystkich Głosów : 27

Autor Wiadomość
karel

PostWysłany: Pią Lut 28, 2014 11:00 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Student napisał:

Mnie ostatnio wywalono z jakiego prawicowego portalu dlatego że zadawałem kłopotliwe pytania na temat Kuklińskiego i niejasności w Jego biografii. Rozsierdziło natomiast autorów tego portalu moje pytanie na które nie uzyskałem już odpowiedzi tylko zablokowane mnie. Pytanie brzmiało " Jeżeli nazywamy płk Kuklińskiego bohaterem to jak nazwiemy Józefa Światłę czy też bohaterem."? Był to portal gdzie bez żadnej refleksji przyjmowano jedną prawdę objawioną Kukliński bohater, kto twierdzi inaczej to SBek i Komuch.
Swoją drogą dobre pytanie zadałeś, bo Światło to też ciekawa postać, choć może nie aż tak złożona jak Kukliński. Ale miałeś "czelność" zrównać aparatczyka (do tego Żyda) z polskim bohaterem, który uchronił Polskę przed zagładą, to Cię zablokowali... Rolling Eyes

http://rekonstrukcjablog.wordpress.com/

http://forum.polskiekino.com.pl/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
chojrak

PostWysłany: Pią Lut 28, 2014 4:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na temat Kuklińskiego wypowiedział się sam Kominek:

http://www.kominek.in/2014/02/zdrajcy-ktorych-kochamy-bohaterowie-ktorych-nie-mamy/

Cytat:
Nawet za cenę życia nie powinniśmy usprawiedliwiać żadnej zdrady ojczyzny. Nie ma znaczenia, czy jest to Polska Rzeczpospolita Ludowa czy Rzeczpospolita Polska. Ojczyzna to nie tylko system polityczny, nie tylko partia i kilku kolesi u władzy. Dlatego dla mnie bohaterem jest Marian Zacharski. Przyznaję, że nie pałam nienawiścią do Kuklińskiego, nie zależy mi na tym, by był odsądzany od czci i wiary, a nawet nie przeszkadza mi za bardzo, kiedy prezydent mojego kraju lansuje się w kinie na premierze „Jacka Stronga”. Tylko przy tym wszystkim nie zamierzam zapominać, że Ryszard Kukliński przede wszystkim zdradził moją ojczyznę i pracował dla obcego wywiadu. W jego przypadku bohaterstwo to tylko pozytywny skutek uboczny podłości.

Hmmm...
Powrót do góry
elka

PostWysłany: Sob Mar 01, 2014 12:16 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dla mnie Kukliński jest i będzie bohaterem choć nasz system i władza go zeszmaciły. Ciekawi mnie jednak to czy jego dzieci zginęły...jeśli tak to czy był to przypadek...czy nadal żyją...
Powrót do góry
Capitol-Dali

PostWysłany: Sob Mar 01, 2014 11:42 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

elka napisał:
...choć nasz system i władza go zeszmaciły...

Prosiłbym o rozwinięcie myśli...
Pozdrawiam Wink
karel

PostWysłany: Sob Mar 01, 2014 7:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Capitol-Dali napisał:
elka napisał:
...choć nasz system i władza go zeszmaciły...

Prosiłbym o rozwinięcie myśli...
Pozdrawiam Wink

Ja to mawiają niektórzy: "otwierasz puszkę z pandorą"... Wink

Powrót do góry
Capitol-Dali

PostWysłany: Sob Mar 01, 2014 7:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jestem o tyle ciekaw zdania nowej użytkowniczki forum ( jeżeli oczywiście nie był to wpis dla samego wpisu Wink ) że osobiście mam dokładnie odmienne zdanie... to dziś próbuje się - czasem nawet "na siłę" - przypisywać zasługi...
Pozdrawiam Wink
karel

PostWysłany: Sob Mar 01, 2014 8:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Capitol-Dali napisał:
osobiście mam dokładnie odmienne zdanie... to dziś próbuje się - czasem nawet "na siłę" - przypisywać zasługi...
Pozdrawiam Wink

Ja również. W końcu mówimy o człowieku, który na kilka lat przed śmiercią był w Polsce przyjmowany z honorami, wciąż na ekranach kin mamy film pokazujący go jako wielkiego bohatera, a niedawno Sejm oddał mu hołd w specjalnej uchwale... Confused

Powrót do góry
e_kran

PostWysłany: Sro Mar 05, 2014 12:25 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ukazała się książka Franciszka Puchały "Szpieg CIA w polskim Sztabie Generalnym. O Ryszardzie Kuklińskim bliżej prawdy".

Cytat:
książka Franciszka Puchały to spojrzenie na Kuklińskiego oczami wojskowego, zawodowego żołnierza i oficera Sztabu Generalnego. To bardzo interesujący obraz pułkownika, dużo inny od tego, jaki znamy z artykułów różnej maści publicystów i dziennikarzy. Autor nie ukrywa od początku swojej pracy, że nie uważa Kuklińskiego za bohatera, więcej - przedstawia go jako szpiega i zdrajcę.

http://kultura.gazeta.pl/kultura/1,132860,15559671.html
Powrót do góry
SORGE

PostWysłany: Sro Mar 05, 2014 11:57 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

e_kran napisał:
Ukazała się książka Franciszka Puchały "Szpieg CIA w polskim Sztabie Generalnym. O Ryszardzie Kuklińskim bliżej prawdy".

Pytanie tylko czy można wierzyć takiemu "psychopacie", który chciał wystawić siebie, bliską rodzinę i resztę kraju na rzeź w imię realizacji strategicznych planów Moskwy?
W latach 70-80 tych całym sztabie WP normalny był tylko jeden oficer. Przynajmniej w świetle tego co sam twierdził.
Taka ciekawostka psychiatryczna... Wink
Powrót do góry
MarianPaz

PostWysłany: Sro Mar 05, 2014 3:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
„Jack Strong” o krok od miliona
Film Władysława Pasikowskiego obejrzało w weekend jeszcze 59 091 osób. W niedzielę, 2 marca miał już na koncie 991 tysięcy widzów.
Pięknie, jak widać lubimy rodzime kino. Smile
Ludor

PostWysłany: Sro Mar 05, 2014 5:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Już strzeliła bańka Laughing

http://film.interia.pl/wiadomosci-dnia/news/milion-widzow-na-jacku-strongu,1998774,38
Powrót do góry
e_kran

PostWysłany: Nie Mar 09, 2014 10:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

SORGE napisał:

Pytanie tylko czy można wierzyć takiemu "psychopacie", który chciał wystawić siebie, bliską rodzinę i resztę kraju na rzeź w imię realizacji strategicznych planów Moskwy?
W latach 70-80 tych całym sztabie WP normalny był tylko jeden oficer. Przynajmniej w świetle tego co sam twierdził.
Taka ciekawostka psychiatryczna... Wink

Nazywasz Kuklińskiego psychopatą dlatego, że był oficerem w WP podległym Moskwie, czy dlatego, że przeszedł na drugą stronę? No bo chyba nie z obu powodów jednocześnie?
A poza tym z jakich jego twierdzeń wynikało, że uważał się za jedynego normalnego oficera w całym sztabie WP?
Powrót do góry
Holt_

PostWysłany: Nie Mar 09, 2014 11:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Uzasadnienie opinii Sorgego można przy uważnym jej przeczytaniu znaleźć w jego wypowiedzi.
e_kran

PostWysłany: Nie Mar 09, 2014 11:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja widzę sprzeczność w tej wypowiedzi. Bo dlatego właśnie przeszedł na drugą stronę, że nie chciał "wystawić siebie, bliskiej rodziny i reszty kraju na rzeź w imię realizacji strategicznych planów Moskwy". A wiedzę na temat katastroficznych planów Moskwy posiadł później. Nie w momencie podejmowania pracy w wojsku. Przynajmniej tak twierdził i twierdzenia te nie są całkowicie pozbawione logiki. Czy były zgodne z prawdą czy nie, to już inna kwestia.
Ja nie widzę tu żadnej ciekawostki psychiatrycznej.
Powrót do góry
SORGE

PostWysłany: Pon Mar 10, 2014 10:17 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

e_kran napisał:
Ja widzę sprzeczność w tej wypowiedzi. Bo dlatego właśnie przeszedł na drugą stronę, że nie chciał "wystawić siebie, bliskiej rodziny i reszty kraju na rzeź w imię realizacji strategicznych planów Moskwy". A wiedzę na temat katastroficznych planów Moskwy posiadł później. Nie w momencie podejmowania pracy w wojsku. Przynajmniej tak twierdził i twierdzenia te nie są całkowicie pozbawione logiki. Czy były zgodne z prawdą czy nie, to już inna kwestia.
Ja nie widzę tu żadnej ciekawostki psychiatrycznej.

Kolego... nie zrozumiałeś.
Ja wcale nie odnoszę się do sytuacji "podejmowania pracy w wojsku". Nie nazywam też Kuklińskiego psychopatą. Termin "psychopata" (ujęty jak widać w cudzysłów) odnosił się raczej do Franciszka Puchały. Nie chodzi tu o to co o sobie uważał Kukliński. Chodzi o to, co można stwierdzić na podstawie przedstawionej przez niego historii.
Z logicznego i psychiatrycznego punktu widzenia wynika, że jeśli Kukliński mówi prawdę, to on jeden w latach 1970-80, w sztabie WP był zdrowy, bo zachował się jak normalny człowiek – troszcząc się o życie swoje, rodziny i własny kraj. Cała reszta jego kolegów ze sztabu była chora -w tym Pan Puchała - bo nie miała tych typowo ludzkich odruchów i skrupułów.
To jest ta ciekawostka. Nie widzę tu sprzeczności.
Już jaśniej?
Powrót do góry
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Telewizja Kino Polska Strona Główna -> Kino Polska Kino, telewizja, film... Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 12, 13, 14  Następny
Strona 13 z 14

Skocz do: