Telewizja Kino Polska

Z dniem 06.06.2016r. zakończyło funkcjonowanie Oficjalne Forum Kino Polska, w związku z tym, z uwagi na chęć zintensyfikowania komunikacji Redakcji kanału Kino Polska ze swoimi widzami - zapraszamy uczestników Forum na fanpage Kino Polska na facebooku oraz na nowo powstałe Forum ‘Przyjaciół Kino Polska’: www.polskiekino.com.pl

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja  ProfilProfil IkonkaZaloguj się, by sprawdzić wiadomości ZalogujZaloguj 

Służby specjalne
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny

To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Telewizja Kino Polska Strona Główna -> Kino Polska Kino, telewizja, film...
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
SORGE

PostWysłany: Nie Paź 05, 2014 10:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Film słaby.
Zlepek różnych sytuacji "z życia wziętych" zupełnie niepowiązanych w jedną logiczną całość.
Oficerowie przedstawieni jako psychopaci z porucznik "Białko" (Bołądź) na czele. Kobieta daje facetowi, z którym chce się kochać tabletkę gwałtu. Tylko ciekawe po co? No, bzdury pozbawione elementarnej logiki... których zresztą jest w filmie więcej.
Wyszedłem z kina zawiedziony.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
chojrak

PostWysłany: Nie Paź 05, 2014 11:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

SORGE napisał:
Kobieta daje facetowi, z którym chce się kochać tabletkę gwałtu. Tylko ciekawe po co? No, bzdury pozbawione elementarnej logiki... których zresztą jest w filmie więcej.

Pigułka akurat da się wytłumaczyć: Oficer Białko boi się utracić kontrolę w sytuacji intymnej. Jej psychika jest dość pokręcona, więc i relacje damsko-męskie także.
Powrót do góry
SORGE

PostWysłany: Nie Paź 05, 2014 11:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

chojrak napisał:

Pigułka akurat da się wytłumaczyć: Oficer Białko boi się utracić kontrolę w sytuacji intymnej. Jej psychika jest dość pokręcona, więc i relacje damsko-męskie także.

Z taką psychiką nie przeszłaby testów przed zatrudnieniem w służbach.

Skoro "boi się utracić kontrolę w sytuacji intymnej." to po co zaprasza faceta do domu dając mu przy tym jednoznacznie do zrozumienia w jakim celu tam idą? Wink
Do tego seks z facetem, który zażył taką tabletkę nie jest możliwy, bo powoduje ona brak erekcji.
Powrót do góry
Holt_

PostWysłany: Nie Paź 05, 2014 11:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lekko mi szczena opadła.

Czy naprawdę tak trudno zrozumieć scenę z pigułką gwałtu? Białko chce być z facetem blisko. Ale nie chce seksu bo się go boi, jak wszystkich mężczyzn zresztą. Chce go poprzytulać, co zresztą robi - bardzo ładna scena- ale wie, ze on, twardziel, będzie chciał więcej...a ona nie. Więc daje mu pigułkę i ma go tak, jak ona tego chce....on jest jej na jej sposób.

Co tu jest, u licha, takiego trudnego do pojęcia?😨
SORGE

PostWysłany: Pon Paź 06, 2014 8:17 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Holt_ napisał:

To, że żaden normalny facet tego nie zaakceptuje...? Podobno go lubiła, więc raczej nie powinno jej zależeć na 1 razie.

To tak samo prawdopodobna historia jak taka, w której
kapitan Cerat, zamiast znosić długotrwałą procedurę adopcyjną prosi swojego chorego na raka kolegę, by ten zapłodnił mu żonę. Też... teoretycznie do zrobienia (pomijając skutki uboczne chemioterapii). Prawda?

Generalnie film robi (na mnie) wrażenie zrobionego na zamówienie Antka Policmajstra. Idealnie wpisuje się w to co twierdzi. 100% (tak..tak 100 %) kadry w służbach to ubecy lub ich potomkowie, skrzywieni psychicznie, a do tego mordercy nie cofający się przed niczym. Słowem jedna wielka banda! Trzeba ich usunąć, a służby obsadzić nową, niespaczoną kadrą np. z harcerstwa.
Laughing

Ostatnio zmieniony przez SORGE dnia Pon Paź 06, 2014 9:15 am, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
chojrak

PostWysłany: Pon Paź 06, 2014 9:10 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

SORGE napisał:

Z taką psychiką nie przeszłaby testów przed zatrudnieniem w służbach.
.

Pewnie masz rację, chociaż z drugiej strony może właśnie takich tam szukają?

SORGE napisał:
Holt_ napisał:

To, że żaden normalny facet tego nie zaakceptuje...?

Toteż jej Rafun tego nie akceptuje! Dopiero po pewnym czasie jej to z trudem wybacza...

SORGE napisał:

Generalnie film robi (na mnie) wrażenie zrobionego na zamówienie Antka Policmajstra. Idealnie wpisuje się w to co twierdzi. 100% (tak..tak 100 %) kadry w służbach to ubecy lub ich potomkowie, skrzywieni psychicznie, a do tego mordercy nie cofający się przed niczym.
Laughing

Zaraz, zaraz, Vega jest za sprytny na to. Wink
Toż ten Antek jest jednym z czarniejszych typów tego filmu! Przez niego giną w nim konkretni ludzie, nie pamiętasz?
Reżyser zabezpieczył się na wszystkie strony...
To, że scenariusz zgrabnie został napisany, nie znaczy przecież, że jest tam choćby 5% prawdy. Zresztą na logikę, gdyby sfilmowana w "Służbach specjalnych" tajemnicza Grupa Trzymająca Władzę, byłą choćby w 1% tak skuteczna jak to pokazano, to ten film nigdy by nie powstał... W USA takich filmów powstały setki ("3 dni Kondora" zum beispiel) i nikt przecież nie traktuje tego jako jakiejś prawdy objawionej. To kino rozrywkowe.
Powrót do góry
Student

PostWysłany: Pon Paź 06, 2014 9:54 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja uważam Służby Specjalne za dobrze nakręcony film sensacyjny , dobry scenariusz, dobre zdjęcia i świetna rola Janusza Chabiora!! Poza tym nie doszukiwałbym się tutaj jakiegoś drugiego dna jak tylko dobrze i sprawnie zrealizowanego filmu. Moja ocena to 7,5/10.
Powrót do góry
SORGE

PostWysłany: Pon Paź 06, 2014 10:01 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

chojrak napisał:

Zaraz, zaraz, Vega jest za sprytny na to. Wink
Toż ten Antek jest jednym z czarniejszych typów tego filmu! Przez niego giną w nim konkretni ludzie, nie pamiętasz?
Reżyser zabezpieczył się na wszystkie strony...
To, że scenariusz zgrabnie został napisany, nie znaczy przecież, że jest tam choćby 5% prawdy. Zresztą na logikę, gdyby sfilmowana w "Służbach specjalnych" tajemnicza Grupa Trzymająca Władzę, byłą choćby w 1% tak skuteczna jak to pokazano, to ten film nigdy by nie powstał... W USA takich filmów powstały setki ("3 dni Kondora" zum beispiel) i nikt przecież nie traktuje tego jako jakiejś prawdy objawionej. To kino rozrywkowe.

Dlatego się z tego śmieję.
Czy Vega jest "za sprytny"? Nie wiem. Wiem natomiast, że nie było w jego filmie wśród głównych bohaterów pozytywnej postaci, nikogo z kim chciałbym się jako widz utożsamić - co jest (moim zdaniem) podstawowym, warsztatowym błędem.

Student napisał:
...świetna rola Janusza Chabiora!!

Tak. To zdecydowanie najmocniejszy punkt tego filmu.

Ostatnio zmieniony przez SORGE dnia Pon Paź 06, 2014 10:22 am, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
chojrak

PostWysłany: Pon Paź 06, 2014 10:22 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

SORGE napisał:
Wiem natomiast, że nie było w jego filmie wśród głównych bohaterów pozytywnej postaci, nikogo z kim chciałbym się jako widz utożsamić - co jest (moim zdaniem) podstawowym, warsztatowym błędem.

A w "Ojcu Chrzestnym" wielu masz takich pozytywnych?
Dobrze napisana rola pociągnie widza nawet gdy bohater jest "mało kryształowy". A przecież imperatyw kierujący trójką bohaterów wydawał się im samym z początku aktem patriotycznym...
Powrót do góry
SORGE

PostWysłany: Pon Paź 06, 2014 10:53 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A jak usprawiedliwisz brak zakończenia?
Może przegapiłem? Cóż, zapalili światło na sali i musiałem wyjść z kina nim główny bohater odebrał paczkę... Wink
Powrót do góry
Holt_

PostWysłany: Pon Paź 06, 2014 11:37 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

SORGE napisał:
Holt_ napisał:

To, że żaden normalny facet tego nie zaakceptuje...? Podobno go lubiła, więc raczej nie powinno jej zależeć na 1 razie.

To tak samo prawdopodobna historia jak taka, w której
kapitan Cerat, zamiast znosić długotrwałą procedurę adopcyjną prosi swojego chorego na raka kolegę, by ten zapłodnił mu żonę. Też... teoretycznie do zrobienia (pomijając skutki uboczne chemioterapii). Prawda?

Generalnie film robi (na mnie) wrażenie zrobionego na zamówienie Antka Policmajstra. Idealnie wpisuje się w to co twierdzi. 100% (tak..tak 100 %) kadry w służbach to ubecy lub ich potomkowie, skrzywieni psychicznie, a do tego mordercy nie cofający się przed niczym. Słowem jedna wielka banda! Trzeba ich usunąć, a służby obsadzić nową, niespaczoną kadrą np. z harcerstwa.
Laughing

Szczęka poniewiera mi się już gdziEś w kącie.

Powiedz, proszę, że poszedłeś do kina z laską, a nie na film, i byłeś zdekoncentrowany....bo serio nie wierzę, że mozna jakikolwiek film zrozumieć aż tak na opak.
Holt_

PostWysłany: Pon Paź 06, 2014 11:39 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

SORGE napisał:
Może przegapiłem? Cóż, zapalili światło na sali i musiałem wyjść z kina nim główny bohater odebrał paczkę... Wink

Brak zakończenia?

Hm. Teraz rozumiem skąd ten pomysł Vegi na napisy.
Ale ok, mała podpowiedź. Do Cerata przychodzi kurier.

A do kogo jeszcze przyszedł kurier w tym filmie?
Marecki384

PostWysłany: Pon Paź 06, 2014 12:01 pm    Temat postu: Re: Służby specjalne Odpowiedz z cytatem

Holt_ napisał:
Dziwny trochę film, nakręcony z użyciem kilku chwytów formalnych, które są dla mnie niec o kontrowersyjne.
Fabuła nawet ciekawa, historia trójki agentów z róznych agencji, zaangazowanych do budowy "nowych" sluzb majacyc niezaleznie od politykow zastapić zlikwidowane WSI...wszystko oczywiscje okazuje się "inne".
Rezyser Patryk Vega starał się nakręcić film z pogłębionym rysunkiem psychologicznym bohaterów....i wyszło trochę zabawnie, bo pozwoliło to wykazać się w drugoplanowych rolach takim aktorom jak Eryk Lubos, Kamila Baar czy Agata Kulesza. Natomiast główni bohaterowie wypadli w tym dosc przecietnie - Zielińskiemu i Bołądź zwyczajnie zabrakło środków wyrazu, a znakomicie grającemu Chabiorowi zaszkodziła z kolei fabularna konstrukcja jego wątku - ten wątek znikania i pojaiwania się noowotworu wraz z nawracaniem byłegk SBka jest potwornie prymitywny.
W scenariuszu mamy sporo smaczków, nawiązania do autentycznych postaci (Macierewicz, Lepper, Blida, Walter). Wątek sensacyjny poprowadzony dosc sprawnie, acz mnie osobiscie pomysl podawania halotanu lekko rozbawiłSmile dialogi niestety okresowo lekko drewniane - nie dotyczy Chabiora.

Muzyki prawie nie ma, a w kazdym razie nie przykuwa uwagi.

Największą wadą filmu są pojawiające się przez caly czas w filmie napisy. Dwojakiego rodzaju. Jedne to swego rodzaju tytuły części filmu (coś jak "The Sting"), a drugie to tłumaczenia żargonu służb specjalnych, obficie lejącego się z ekranu. Szczerze mowiac czułem się traktowany jak półgłówek Smile tym bardziej ze tlumaczono nawet takie powszechnie znane sformułowania jak Abwera.

W sumie solidna robota, dobra sensacja, ale nie sądzę, zeby ktoś chciał wieszać Vegę za zdradę tajemnic:-)

6.5/10. W sali pustki (krakowski multipleks).

Nie Walter tylko Solorz który był TW Smile i miał kilka paszportów
SORGE

PostWysłany: Pon Paź 06, 2014 12:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Holt_ napisał:

Szczęka poniewiera mi się już gdziEś w kącie.

Powiedz, proszę, że poszedłeś do kina z laską, a nie na film, i byłeś zdekoncentrowany....bo serio nie wierzę, że mozna jakikolwiek film zrozumieć aż tak na opak.

Jakieś konkretne zarzuty odnoszące się do logiki mojego rozumowania?

Holt_ napisał:
SORGE napisał:

Brak zakończenia?

Hm. Teraz rozumiem skąd ten pomysł Vegi na napisy.
Ale ok, mała podpowiedź. Do Cerata przychodzi kurier.

A do kogo jeszcze przyszedł kurier w tym filmie?

Mówiąc serio... nie pamiętam ale rozumiem, że to puentuje cały film, a nawet jest z tego jakiś morał?
Powrót do góry
Holt_

PostWysłany: Pon Paź 06, 2014 12:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lepiej obsadzic harcerzy - taka wymowa, really?

Umknęło Ci, ze jeden z tych harcerzy ginie przez swoja i przełozonych niekompetencję?

Dobra, powiedz lepiej - brunetka czy blondynka? Bo jesli ciemnooka brunetka, to jestem Ci w stanie to niezrozumienie akcji filmu zrozumieć i wybaczyć.

A co do Solorza/Waltera - obaj mają synów Piotrów, ale Solorz nie był posądzany o związki z WSI, tylko z MSW.
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Telewizja Kino Polska Strona Główna -> Kino Polska Kino, telewizja, film... Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Strona 2 z 3

Skocz do: