Telewizja Kino Polska

Z dniem 06.06.2016r. zakończyło funkcjonowanie Oficjalne Forum Kino Polska, w związku z tym, z uwagi na chęć zintensyfikowania komunikacji Redakcji kanału Kino Polska ze swoimi widzami - zapraszamy uczestników Forum na fanpage Kino Polska na facebooku oraz na nowo powstałe Forum ‘Przyjaciół Kino Polska’: www.polskiekino.com.pl

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja  ProfilProfil IkonkaZaloguj się, by sprawdzić wiadomości ZalogujZaloguj 

"Pociąg" Kawalerowicza
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 17, 18, 19  Następny

To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Telewizja Kino Polska Strona Główna -> Kino Polska Kino, telewizja, film...
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
rusel

PostWysłany: Sro Lip 15, 2015 1:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tak

zaczyna się Komedą, w zasadzie to prawie tylko Komeda/Trzaskowski

70 utworów 4cd

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Daras

PostWysłany: Sro Lip 15, 2015 2:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

O kurczę, dla kolekcjonerów to prawdziwa gratka. Że my takie rzeczy, w tym oczywiście płyty blu ray, musimy kupować za granicą.
Miłośnicy polskich filmów mieli dużo szczęścia, że Pro Motion zdążył wydać „Pociąg” na BD. Na inne dzieła pozostaje u nas czekać, choć szczerze przyznam, iż wiarę straciłem...

Wiara za drzwiami zamknięta na klucz
Nierozwinięty pąk piwonii
Serce drewnieje a spadający pąk kaleczy
Jak dziób kruka
I traci sens to co najpiękniejsze
Boli oddech i milczenie

Katarzyna Nazaruk, „Czekając” (fragment).

P.S.
No cóż. Nie pozostaje mi nic innego jak jechać na urlop. Wink

Polecam:
http://rekonstrukcjablog.wordpress.com/
Powrót do góry
Student

PostWysłany: Wto Lip 21, 2015 12:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Daras napisał:

Miłośnicy polskich filmów mieli dużo szczęścia, że Pro Motion zdążył wydać „Pociąg” na BD.

Bardzo dużo szczęścia. Film Pociąg wygląda po rekonstrukcji rewelacyjnie, dobrze, że jeszcze wydali Popiół i diament" na BD. Dziwne to wszystko jest piękne wydawnictwa tak jak powyższe płyty czy Polskie filmy na BD wydają zagranicą, a w Polsce wychodzi tyle co kot napłakał. Czy wydawcy sądzą że w Polsce są tylko miłośnicy filmów w stylu jakiś debilnych komedii romantycznych albo filmów takich jak Kac Wawa?

a propo filmu Pociąg faktycznie tam gdzie wsiadają milicjanci jest to budynek stacji Łódź Kaliska towarowa. Przejeżdżałem tam ostatnio, stacja jest obecnie strasznie zapuszczona.

a ja będę dalej drążył mola hehehe ciekawe czy puszcza na KP film Pociąg w te wakacje ?
Powrót do góry
rusel

PostWysłany: Sro Lip 22, 2015 6:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Osobiście chciałbym wybrac się na ten film do kina i obejrzeć to z oryginalnej taśmy.
Powrót do góry
MarianPaz

PostWysłany: Czw Lip 23, 2015 8:19 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

E, stara zajechana kopia z wyblakłymi kolorami pełna rys, pęknięć i uszkodzeń, z trzęsącym się obrazem i fatalnym dźwiękiem. Średnia przyjemność nawet w wypadku tak świetnego filmu.
rusel

PostWysłany: Czw Lip 23, 2015 12:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kwestia gustu Wink Świętego Graala nie wyobrażam sobie w pełnym połysku

premiera filmu była 6 września 1959r. Strona z gazety

Powrót do góry
Daras

PostWysłany: Pią Lip 24, 2015 3:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

rusel napisał:
... Świętego Graala nie wyobrażam sobie w pełnym połysku

Daras napisał:
...Ludzie, ludzie ja wariat zwariowałem, kupiłem „Zezowate szczęście” na BD w Japonii.
(...)
...Film nie jest zrekonstruowany (i w roku 2015 nie będzie), a wszystkie jego wady widać w edycji BD bardzo jaskrawo. Jednak uważam, że jest to obecnie najlepsza na świecie edycja kultowego filmu, choć przeciętny widz zapewne nie będzie chciał tego zauważyć...
(...)
Dziś cieszę się starą wersją, która „czaruje urokiem” jak leciwa trzeszcząca czarna płyta...

http://forum.kinopolska.pl/viewtopic.php?t=12211&postdays=0&postorder=asc&start=210

Daras napisał:
„Eroica” 1957, Andrzej Munk.
(...)
Oglądając „Zezowate szczęście” na BD sprzed rekonstrukcji widziałem oczami wyobraźni odnowione kadry filmu „Eroica”. Napisałem kiedyś, że jeżeli natywny obraz jest nieostry to na nic zdadzą się cyfrowe zabiegi. Zatem tak zwane obrysowanie konturów obrazu EE (Edge Enhancements) niekiedy mnie irytowało - postaci wyglądały jak wycięte z komiksu. Jednak (uwaga!) „Eroica” na dużym ekranie prezentuje się i tak lepiej niż „Pociąg” J. Kawalerowicza czy „Popiół i diament” A. Wajdy.
Zdecydowanie wolałbym zobaczyć większe ziarno. Coraz bardziej zaczyna mi przeszkadzać technika DNR (Digital Noise Reduction). To co napiszę zabrzmi zapewne dość kontrowersyjnie, jednak zastanawiam się czy aby wyżej nie ocenić „Zezowatego szczęścia” sprzed rewitalizacji cyfrowej (?). Wink Owszem, „Eroica” zachwycała gładkim i wyczyszczonym obrazem, lecz w „Zezowatym” widziałem „sympatyczne” ziarno – zatem szczegóły!

http://forum.kinopolska.pl/viewtopic.php?p=88572&sid=5ef1b880a47fcca1dab2ebbc4be4f820

Polecam:
Powrót do góry
Student

PostWysłany: Pią Lip 24, 2015 3:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Film Pociąg jest zrekonstruowany wspaniale ! Biorąc pod uwagę totalnie zniszczone kopie albo tak ciemne że nic prawie nie było widać. Wg. mnie zrobili kawał dobrej roboty Exclamation
Powrót do góry
Daras

PostWysłany: Pią Lip 24, 2015 4:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Student napisał:
Film Pociąg jest zrekonstruowany wspaniale ! Biorąc pod uwagę totalnie zniszczone kopie albo tak ciemne że nic prawie nie było widać. Wg. mnie zrobili kawał dobrej roboty Exclamation

Generalnie tak, choć w mojej ocenie obraz jest zbyt mocno odziarniony / „woskowy”. Natomiast szacun należy się za ukazanie szczegółów w ciemnych partiach obrazu, kiedyś nieczytelnych.
Wpisy o „Zezowatym” zamieściłem rozmyślnie. Chciałem w ten sposób przypomnieć, że rekonstrukcje nie zawsze mogą się podobać, że mamy prawo do różnych ocen / gustów.

Polecam:
Powrót do góry
kendo

PostWysłany: Sro Sie 19, 2015 3:08 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Właśnie obejrzałem. Wspaniały. Specjalnie oglądałem w nocy.
Mam pytanie. Dla tych co już widzieli.

Uwaga spoiler!

Oczywiście Marta miała romans z tym mordercą, tak? Na końcu filmu powiedziała Jurkowi, że miała romans, ale nie z żonatym. To nawiązanie do tej historii opowiedzianej przez Jerzego, o młodej dziewczynie, która miała romans z żonatym mężczyzną. I to jej wyznanie ma widzowi dać do myślenia. Był żonaty, ale już nie jest, bo ją zabił.
Dlatego Marta tak dziwnie się zachowywała po opowiedzeniu historii przez Jerzego i potem na cmentarzu, kiedy chowała się za krzyżem.
Tak sobie myślę, że w momencie, kiedy zobaczyła swojego byłego kochanka w tym oknie z przedziału, to zrozumiała, że milicja szuka właśnie jego.

Do tej mojej interpretacji nie pasuje mi jednak bilet. Przecież milicja szukała konkretnej osoby, która wykupiła konkretne miejsce w przedziale sypialnym.
W tym momencie myślę sobie, że od początku była w zmowie z mordercą i szukali jelenia, którego można wrobić. W tym celu usiadła na dolnej pryczy, żeby wrobić frajera w swój numer w przedziale. I tym sposobem mogliby z kochankiem uciec po tym jak zabił dla niej żonę. Zanim milicja zdałaby sobie sprawę z tego, że mają innego człowieka, kochankowie byliby już daleko. Potem jednak zakochała się w Jurku i wystawiła mordercę. Ale Jurek ją wystawił, bo też miał żonę. Nieszczęśliwa kobieta, spotykała samych żonatych.
Powrót do góry
karel

PostWysłany: Sro Sie 19, 2015 8:26 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kendo napisał:

Lepiej późno niż wcale. Very Happy

kendo napisał:
Oczywiście Marta miała romans z tym mordercą, tak?

Nie sądzę.
W nawiązaniu do tego:

kendo napisał:
Do tej mojej interpretacji nie pasuje mi jednak bilet. Przecież milicja szukała konkretnej osoby, która wykupiła konkretne miejsce w przedziale sypialnym.
W tym momencie myślę sobie, że od początku była w zmowie z mordercą i szukali jelenia, którego można wrobić. W tym celu usiadła na dolnej pryczy, żeby wrobić frajera w swój numer w przedziale. I tym sposobem mogliby z kochankiem uciec po tym jak zabił dla niej żonę. Zanim milicja zdałaby sobie sprawę z tego, że mają innego człowieka, kochankowie byliby już daleko.

Twoja interpretacja jest ciekawa - przyznam, że ja nigdy w ten sposób do filmu Kawalerowicza nie podchodziłem - ale wydaje mi się, że to jednak nadinterpretacja. W "Pociągu" jest więcej subtelnej gry na emocjach, wzajemnej nieufności, podejrzliwości, analizy tego jak ludzie zachowują się w sytuacjach skrajnych i na co są podatni, a mało wyrachowania, o którym piszesz. Według mnie Marta mordercy nie znała i po prostu kupiła od niego bilet - ot taki upiorny przypadek jaki czasem zdarza się w życiu.
A dlaczego dziwnie się zachowywała? Może dlatego?

Cytat:
Przeciągane ostatnie ujęcie na mordercę, intensywnie w coś wpatrzonego, połączone z półzbliżeniem Marty, która chowa twarz za krzyżem, może oznaczać, że mimo wszystko kobieta ma wyrzuty sumienia, że to przez nią został złapany ten człowiek, człowiek, który wcześniej sprzedał jej bilet do pociągu bez kolejki. Reżyser pozostawia nas jednak z tą refleksją, nie dając jednoznacznej odpowiedzi.

Cała interesująca analiza "Pociągu" tutaj, jeśli byś chciał przeczytać:
http://film.org.pl/a/analiza/wzdluz-torowiska-uczuc-33167/

Właśnie ów brak jednoznacznych odpowiedzi i wielość niedopowiedzeń, niuansów i drobnych niejasności sprawia, że film Kawalerowicza jest do dziś niezwykły. A Twoja opinia tylko potwierdza na jak różne sposoby można go odczytywać. Smile

http://forum.polskiekino.com.pl/
Powrót do góry
kendo

PostWysłany: Sro Sie 19, 2015 12:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

karel napisał:
Cała interesująca analiza "Pociągu" tutaj, jeśli byś chciał przeczytać:
http://film.org.pl/a/analiza/wzdluz-torowiska-uczuc-33167/)
Dzięki, zaraz przeczytam.

Właśnie znalazłem interesujący temat na Filmwebie, wygląda na to, że nie jestem odosobniony w odbiorze Pociągu:

http://www.filmweb.pl/film/Poci%C4%85g-1959-8718/discussion/W%C4%85tek+kryminalny+w+filmie+czy+g%C5%82%C3%B3wn%C4%85+bohaterk%C4%99+mog%C5%82o+%C5%82%C4%85czy%C4%87+co%C5%9B+z+morderc%C4%85,1062470
Powrót do góry
rusel

PostWysłany: Sro Sie 19, 2015 1:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Spojrzenie Marty i mordercy to nie efekt znajomości tylko poczucie wydania go, niczym Judasz. W końcu zostaje przeciez zlinczowany.
Powrót do góry
chojrak

PostWysłany: Sro Sie 19, 2015 1:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kendo napisał:
Mam pytanie. Dla tych co już widzieli.

Oczywiście Marta miała romans z tym mordercą, tak?

Nie.

Skąd takie pomysły? To nie jest film sensacyjny. Proponuję, obejrzyj go jeszcze raz.

kendo napisał:

Uwaga spoiler!

Spokojnie.
1) To nie spojler, a jedynie domysły. Tym bardziej, że nie jest to film z głównym pytaniem "Kto zabił".
2) po 56 latach, film który jest przynajmniej w Polsce pomnikowym dziełem, chyba nie powinien być dalej chroniony ustawami antyspojlerowymi? Wink

Ostatnio zmieniony przez chojrak dnia Sro Sie 19, 2015 4:53 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Kazimierz Jankowski

PostWysłany: Sro Sie 19, 2015 3:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja kiedyś trafiłem na pewien portal ,który był poświęcony tylko temu filmowi . Tam użytkownicy wymyslali takie różne historie jak Kendo wynikające z pewnych niedomówień i zagadkowości scenariusza tego filmu . Nawet skreślili wspólnie szkic scenariusza do części Pociąg 2 i 3 . Ciekawa jest mnogość tych nadinterpretacji i często tak infantylnych ,że szkoda czasu na ich pełne czytanie. Ludzie bawią się własną wyobraźnią.

Pozdrawiam
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Telewizja Kino Polska Strona Główna -> Kino Polska Kino, telewizja, film... Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 17, 18, 19  Następny
Strona 18 z 19

Skocz do: