Telewizja Kino Polska

Z dniem 06.06.2016r. zakończyło funkcjonowanie Oficjalne Forum Kino Polska, w związku z tym, z uwagi na chęć zintensyfikowania komunikacji Redakcji kanału Kino Polska ze swoimi widzami - zapraszamy uczestników Forum na fanpage Kino Polska na facebooku oraz na nowo powstałe Forum ‘Przyjaciół Kino Polska’: www.polskiekino.com.pl

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja  ProfilProfil IkonkaZaloguj się, by sprawdzić wiadomości ZalogujZaloguj 

"Disco Polo"
Idź do strony Poprzedni  1, 2

To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Telewizja Kino Polska Strona Główna -> Kino Polska Kino, telewizja, film...
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Holt_

PostWysłany: Sro Lip 22, 2015 7:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wreszcie obejrzałem. Stracone 1,5 h. Ale nie wyłączyłem odtwarzacza.

Brawo ja.
Student

PostWysłany: Czw Lip 23, 2015 9:32 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Też to "cudo" obejrzałem do końca. Nie chodzi nawet o samą pseudomuzyke, ale cały film jest bardzo prymitywny i po prostu żenująca nudny !
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Daras

PostWysłany: Nie Sty 24, 2016 1:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przypadły mi do gustu poniższe recenzje:

akowiec napisał:
Na filmie byliśmy w niedzielę tylko dlatego, że bilety mieliśmy za darmo.
Spodziewałem się jakiejś historii o "tamtym" discopolo, muzyki z tamtych lat, poza tym słyszałem jakąś pozytywną opinię, że jest śmiesznie (i nie chodzi tu o wywiady z TVN). Ot, chcieliśmy się rozluźnić...
Fabuły (beznadziejnej) wystarczyło na pół godziny. Film ratuje (moim zdaniem) strona techniczna, fajne ujęcia oraz perełka - epizodyczna rola Bartosza Bieleni. Do dziś ciarki chodzą mi po plecach, zresztą nie tylko ja zwróciłem na to uwagę.
Jak dla mnie 3/10.

Holt_ napisał:
Wreszcie obejrzałem. Stracone 1,5 h. Ale nie wyłączyłem odtwarzacza.

Brawo ja.

W pewnym sensie cierpliwość popłaciła. Film kupiłem na dvd za cenę biletu do kina.
Przyznam, że siadając przed ekranem nie mogłem narzekać na bark humoru. Byłem po przyjacielskiej imprezie i „Disco polo” wydawało się idealne na dopełnienie sobotniego wieczoru. Pomimo pozytywnych afirmacji z trudem dobrnąłem do końca projekcji. Całości nie uratowała porządna gra aktorów i surrealistyczna feeria barw. Uważam, że materializacja dość ciekawego zamysłu spłonęła na panewce. Hmm, kłopot w tym, że nie potrafię jednoznacznie zdefiniować tego co mnie w tym kiczu irytowało. Może wszystko (za wyjątkiem gry aktorskiej)?
Przespałem się z problem i dziś napiszę: w mojej ocenie lata 90 – te zostały ukazane nierealnie, zabrakło też zagranych w całości „hitów” (bez przerywania ich dialogami).
Choć pozytywnie wspominam „kolorowy” okres zmian ustrojowych (np. panów eksponujących białe skarpetki, czy rodaków w błyszczących garniturach z białymi mankietami Wink ), to nigdy nie zostałem fanem disco polo. Niemniej gwoli uczciwości przyznam, że kilka piosenek wpadło mi w ucho. Jedną z nich usłyszałem w filmie (oczywiście puszczono tylko fragment):

https://www.youtube.com/watch?v=F20uT-L-f08

Przyznaję filmowi 1,5 / 10. Więcej nie da rady.

P.S.
Obraz dvd jest marny i raczej nie nadaje się na duży ekran.

Polecam:
http://rekonstrukcjablog.wordpress.com/
Powrót do góry
Jędruś

PostWysłany: Czw Sty 28, 2016 1:23 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

MarianPaz napisał:
Tak jak pisałem parę dni temu w końcu zobaczyłem Disco polo i zgodnie z oczekiwaniami nie zawiodłem się. Otrzymujemy lekką historię muzycznej kariery, która przypomina amerykański sen. Cała konwencja filmu polega na przeniesieniu USA do Polski stąd westernowy klimat w wielu scenach. Osoby które oczekiwały że zobaczą tu Polskę lat 90 z pewnością się rozczarowały, ale w końcu trailer dokładnie pokazywał z czym będziemy mieć do czynienia. Disco polo łączy gatunki i można napisać że to muzyczny film przygodowy z elementami komedii i kina drogi. Od strony technicznej Disco polo prezentuje się na prawdę świetnie i widać że panowie i panie z Alverni znają się na rzeczy (efekty specjalne https://vimeo.com/121443688 ). Scenografia prezentuje się bajecznie i nadaje specyficzny amerykański klimat. Aktorsko raczej nie mam zastrzeżeń, w końcu role powierzono na prawdę znakomitym osobom. Plusem jest to że na ekranie mamy sporo amatorów nie pracujących na co dzień w tym fachu, a grających na prawdę przekonujące epizody, zwłaszcza wspomniany wcześniej Bartosza Bieleni który myślę że prezentuje się znacznie lepiej jak odtwórcy roli w Funny Games do których reżyser kilkukrotnie nawiązuje, podobnie jak i do innych filmów. Jeśli chodzi o sferę dźwięku bardzo istotną w tym filmie to muszę przyznać, że jak nie cierpię disco polo, tak słuchanie piosenek w wykonaniu Ogrodnika i Kulig to czysta przyjemność i nie mogę uwolnić się od kilku numerów ( https://www.youtube.com/watch?v=t0VwFyvMcSs ). W filmie nie brak humoru - świetna scena z Urbanem w więzieniu. Podsumowując uważam że film Disco polo choć budzi mieszana uczucia (pewnie w dużej mierze ze względu na niechęć do samej muzyki) to naprawdę dobra lekka rozrywka, dlatego zachęcam do obejrzenia i przeniesienia się do światu kiczu i amerykańskiej wizji Polski lat 90. Daje mu 7,5/10 tym bardziej że to fabularny debiut Macieja Bochniaka.

Marian zgadzam się z tobą w 100%. Nie napiszę nic więcej bo ty napisałeś wszystko. Dodam tylko, że byłem zachwycony głosem Ogrodnika i Kulig, w wykonaniu których straszne, słynne przeboje tej muzyki brzmią bardzo nowocześnie i faktycznie bardzo wpadają w ucho. Wizualnie film bajka.
Powrót do góry
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Telewizja Kino Polska Strona Główna -> Kino Polska Kino, telewizja, film... Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

Skocz do: