Telewizja Kino Polska

Z dniem 06.06.2016r. zakończyło funkcjonowanie Oficjalne Forum Kino Polska, w związku z tym, z uwagi na chęć zintensyfikowania komunikacji Redakcji kanału Kino Polska ze swoimi widzami - zapraszamy uczestników Forum na fanpage Kino Polska na facebooku oraz na nowo powstałe Forum ‘Przyjaciół Kino Polska’: www.polskiekino.com.pl

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja  ProfilProfil IkonkaZaloguj się, by sprawdzić wiadomości ZalogujZaloguj 

Rekonstrukcja cyfrowa
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 259, 260, 261 ... 281, 282, 283  Następny

To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Telewizja Kino Polska Strona Główna -> Kino Polska Kino, telewizja, film...
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
karel

PostWysłany: Pią Sty 22, 2016 9:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kinoman-USA napisał:

Jesli wiekszosc firm w Polsce tak dziala to tylko pogratulowac.

Na szczęście tak działa raczej zdecydowana mniejszość.

http://rekonstrukcjablog.wordpress.com/

http://forum.polskiekino.com.pl/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Daras

PostWysłany: Pią Sty 22, 2016 11:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kinoman-USA napisał:
Jakies 3 tygodnie temu kuplem ten box na tej sronie, ktora podajecie!

Do tej pory zadnej odpowiedzi !
Zadnego potwierdzenia transakcji/zakupu towaru,
Zadnych informacji o wyslaniu plyt ,tracking nr itp !

Jesli wiekszosc firm w Polsce tak dziala to tylko pogratulowac.

Przyznam, że w ciągu kilkunastu lat co nieco w zagranicznych sklepach zamówiłem. Ba, takie zakupy czyniłem już w czasach, w których internet był nieosiągalny! Jak to robiłem? Wycinałem kupony z czasopism i wysyłałem je do wybranego sklepu pocztą tradycyjną. Ha, nadmienię, że w celu zaoszczędzenia na dość kosztownych transferach banknoty (niekiedy) wkładałem wprost do koperty.
Napiszę krótko: Nigdy, naprawdę nigdy nie doznałem rozczarowania! W przypadku przesyłek ekonomicznych (tak zwanych pakietów) czas oczekiwania wynosił od 4 do 5 tygodni.
Powyższe oczywiście nie usprawiedliwia rodzimej firmy. Sugeruję złożenie reklamacji.

Krążki z Niemiec dostaję po 3 – 4 dniach (za pokwitowaniem odbioru).

Polecam:
Powrót do góry
MarianPaz

PostWysłany: Sob Sty 23, 2016 9:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W ramach cyklu "sto lat miłości" kolejna premiera przedwojennego filmu:

Przez łzy do szczęścia
poniedziałek 25 stycznia 18:05 Kino Polska

Jak do tej pory nikt chyba nie zwrócił na różnice pomiedzy wersjami Potopu.

Kinowa vs skrócona Redivivus (różnice kolorystyki i kadrowaniu, nie detali)

pinto

PostWysłany: Sob Sty 23, 2016 10:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gdzie niby widać różnicę w kadrowaniu?
Powrót do góry
MarianPaz

PostWysłany: Sob Sty 23, 2016 10:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Różnice są drobne ale są.

Przykład: przedostanie screeny - ucięta jest postać po lewej stronie, a na ostatnich krzaki po prawej. W żadnym wypadku nie są to istotne różnice ale jednak to nie są identyczne kadry. A zwiastun ma jeszcze inne kadrowanie. Smile
Daras

PostWysłany: Nie Sty 24, 2016 1:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Brawo Marian! Na podobnej zasadzie doszukałem się różnic w kadrowaniu pomiędzy polskim wydaniem „Zezowatego szczęścia” dvd (AR 1,78:1) a japońskim BD (OAR 1,75:1). Oczywiście czerepy zostały przycięte tylko nieznacznie, ale jednak.
Mam głębokie przekonanie, że osobom dostrzegającym „nieistotne” ubytki w powyższych screenach bardzo trudno jest zaakceptować pełne kastracje. Dla porządku przypomnę, że filmów przyciętych nie kupuję, a nawet staram się ich nie oglądać w TV. Przecież płacę za towary / usługi całymi banknotami!

Polecam:
Powrót do góry
pinto

PostWysłany: Nie Sty 24, 2016 3:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

MarianPaz napisał:
Różnice są drobne ale są.

Takich milimetrowych kastracji to się nie czepiam Smile
Powrót do góry
Domell1

PostWysłany: Nie Sty 24, 2016 9:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

MarianPaz napisał:
W ramach cyklu "sto lat miłości" kolejna premiera przedwojennego filmu:

Przez łzy do szczęścia
poniedziałek 25 stycznia 18:05 Kino Polska

Jak do tej pory nikt chyba nie zwrócił na różnice pomiedzy wersjami Potopu.

Kinowa vs skrócona Redivivus (różnice kolorystyki i kadrowaniu, nie detali)

Co do kolorystyki to bym się nie zdziwił (jak mi to ktoś wcześniej zwrócił uwagę), iż "Jedne screeny są zrobione z ustawioną przestrzenią kolorów BT.709 (prawidłowo), drugie BT.601 (nieprawidłowo), na tym głównie polega różnica". Już nie raz się na tym "złapałem" ze screenami z poral :/

Pozdrawiam
Dominik

Powrót do góry
karel

PostWysłany: Nie Sty 24, 2016 10:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Marian, czy "Baza ludzi umarłych", która była ostatnio pokazywana w Stopklatce to wersja zrekonstruowana? Bo w Twojej rozpisce widzę tylko wzmiankę o emisji w TVP. Question

Powrót do góry
Daras

PostWysłany: Pon Sty 25, 2016 1:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Misfit napisał:

(...)
Mój komentarz do Dekalogu: mieć taki rarytas w ręku, wykosztować się na przygotowanie tłumaczenia angielskiego, niemieckiego, francuskiego i hiszpańskiego aby zmaksymalizować sprzedaż tego tytułu również zagranicą gdzie Dekalog ma również spore grono potencjalnych nabywców , a przy tym wydać go w 16:9 z wykastrowanym obrazem góra/dół, do tego bez bezstratnej ścieżki dźwiękowej i z kiepską kompresją spowodowaną ustawieniem widełek dla maksymalnego bitrate na 25Mbps i potencjalnie dodatkowym filtrowaniem obrazu... to jest zwykła głupota.
Historia tak się kończy, że recenzja na dvdbeaver nie zostawiła suchej nitki na polskim wydaniu, a na zagranicznych forach też poszła fama aby tego wydania kijem nie tykać co w oczywisty sposób będzie miało swoje przełożenie w wynikach sprzedaży Dekalogu na BD.
(...)

http://hdtvpolska.com/topic/22297-problematyczne-wydania-pl-na-nosniku-blu-ray/page-25

Polecam:
Powrót do góry
MarianPaz

PostWysłany: Wto Sty 26, 2016 12:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Około 99% filmów na świecie jest wydawanych w OAR na BD bez względu na to czy są to filmy stare czy nowe.
Nieco gorzej te liczby wyglądają w przypadku seriali - na świecie też nierzadko stosuje się przekadrowanie z 4:3 do 16:9, ostatnie przypadki to np. The Wire czy X-Files (sezony 1-4) chociaż w zdecydowanej większości przypadków jednak i one są wydawane w OAR.
Szkoda że nie dodałeś i tego cytatu. Kadrowanie seriali to nie tylko polska przypadłość. Rożnica jest tylko taka że u nich bez problemu znajdą dystrybutorów na obie wersje. U nas jak wyjdzie jedna to i tak duże osiągniecie.
Screeny z kadrowanego X-files http://forum.blu-ray.com/showthread.php?t=268021

karel napisał:
Marian, czy "Baza ludzi umarłych", która była ostatnio pokazywana w Stopklatce to wersja zrekonstruowana? Bo w Twojej rozpisce widzę tylko wzmiankę o emisji w TVP. Question
Nie oglądałem jej w Stopklatce, ale z tego co pisali miała być wersja po rekonstrukcji i pewnie taka była. Na liście nie dodaję emisji z kanałów SD, a że nie mam kablówki tylko satelitę, to wersji HD ze Stopklatki HD potwierdzić nie mogę. Zresztą tak jak zauważyłeś film miał już emisję w TVP i to co najmniej dwukrotnie. Smile
karel

PostWysłany: Wto Sty 26, 2016 1:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

MarianPaz napisał:

Nie oglądałem jej w Stopklatce, ale z tego co pisali miała być wersja po rekonstrukcji i pewnie taka była. Na liście nie dodaję emisji z kanałów SD, a że nie mam kablówki tylko satelitę, to wersji HD ze Stopklatki HD potwierdzić nie mogę. Zresztą tak jak zauważyłeś film miał już emisję w TVP i to co najmniej dwukrotnie. Smile

Dzięki. Mam nagrane i tylko pobieżnie zerknąłem na obraz i nie byłem do końca pewien, ale skoro zapowiadali, że to zrekonstruowana wersja, to widocznie rzeczywiście tak było.

Powrót do góry
Daras

PostWysłany: Wto Sty 26, 2016 4:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

MarianPaz napisał:
Cytat:
Około 99% filmów na świecie jest wydawanych w OAR na BD bez względu na to czy są to filmy stare czy nowe.
Nieco gorzej te liczby wyglądają w przypadku seriali - na świecie też nierzadko stosuje się przekadrowanie z 4:3 do 16:9, ostatnie przypadki to np. The Wire czy X-Files (sezony 1-4) chociaż w zdecydowanej większości przypadków jednak i one są wydawane w OAR.
Szkoda że nie dodałeś i tego cytatu.
(...)

Nie, w mojej ocenie nie szkoda. Wielokrotnie podnoszono na forum, że lepiej wkleić stosowny link niż przepełniać stronę nazbyt długimi cytatami. Moja decyzja była absolutnie przemyślana. Zamieściłem właśnie ten fragment, który dotyczył problemu „Dekalogu”. Oczywiście podając źródło celnej wypowiedzi liczyłem na to, że osoby zainteresowane zapoznają się z całym wątkiem (bo warto).
Kwestia kastrowania seriali (w szerokim świecie) została przez nas przedyskutowana, a puentując razgawory pozazdrościliśmy cywilizowanym krajom obligatoryjnych edycji w OAR.
Tłumaczenie sprawy w ten sposób, że gdzieś również tak robią (patrz: niszczą) uważam za absolutnie nieprzekonujące. Jeśli np. Władimir Władimirowicz Putin wykazuje zapędy dyktatorskie, to czy stanowi to usprawiedliwienie dla jakiegoś zakompleksionego polityka, który w swoim (demokratycznym) kraju próbuje naśladować podobne zachowania? To oczywiście nieco wydumany przykład bez specjalnych odniesień personalnych. Wink Po prostu uważam, że nie należy powielać tego co złe.

Polecam:
Powrót do góry
pinto

PostWysłany: Wto Sty 26, 2016 9:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

MarianPaz napisał:

Akurat X-Files jest dobrze przekadrowane.

Ostatnio zmieniony przez pinto dnia Sro Sty 27, 2016 1:42 am, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Daras

PostWysłany: Sro Sty 27, 2016 12:35 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pinto napisał:
Daras napisał:

Akurat X-Files jest dobrze przekadrowane.

No tak, ale cytat o X-Files wkleił tu Marian, nie Daras (patrz wyżej)! Wink

Polecam:
Powrót do góry
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Telewizja Kino Polska Strona Główna -> Kino Polska Kino, telewizja, film... Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 259, 260, 261 ... 281, 282, 283  Następny
Strona 260 z 283

Skocz do: