Telewizja Kino Polska

Z dniem 06.06.2016r. zakończyło funkcjonowanie Oficjalne Forum Kino Polska, w związku z tym, z uwagi na chęć zintensyfikowania komunikacji Redakcji kanału Kino Polska ze swoimi widzami - zapraszamy uczestników Forum na fanpage Kino Polska na facebooku oraz na nowo powstałe Forum ‘Przyjaciół Kino Polska’: www.polskiekino.com.pl

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja  ProfilProfil IkonkaZaloguj się, by sprawdzić wiadomości ZalogujZaloguj 

ANEKTODY FILMOWE
Idź do strony 1, 2  Następny

To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Telewizja Kino Polska Strona Główna -> Kino Polska Kino, telewizja, film...
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
miodzio

PostWysłany: Nie Sty 10, 2010 10:31 am    Temat postu: ANEKTODY FILMOWE Odpowiedz z cytatem

Proponuję temat związany z anektodami o aktorach i twórcach. Laughing Na początek podaję anektodę , którą opowiedział mi kolega będący strażakiem zabezpieczającym bezpieczeństwo przy kręceniu filmu "Ogniem i mieczem " .Bohaterami są Wojciech Malajkat i Jerzy Hoffman. Otóż po jednej ze scen Wojciech Malajkat poklepywał konia . który był bardzo nerwowy. Wówczas Jerzy Hoffman zawołal gromkim głosem.Panie Wojciechu , proszę nie klepać konia przy paniach !. Embarassed OdpowiedĽ jaką udzielił Pan Wojciech nie nadaje sie do zacytowania na Laughing tym kulturalnym forum. [/b]
karel

PostWysłany: Nie Sty 10, 2010 6:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dobra, przyczepie się: ANEGDOTY Razz

http://rekonstrukcjablog.wordpress.com/

http://forum.polskiekino.com.pl/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
m_holodkowski

PostWysłany: Pią Sty 22, 2010 5:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W takim razie - tez o Hoffmanie. Kiedy w roku 1963 Janusz Nasfeter krecil film "RANNY W LESIE", Jerzy Hoffman zlosliwie nazywal go "RANNY W DUPE"... Cool
annamaria

PostWysłany: Pią Sty 22, 2010 6:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jakiś czas temu czytywalam publicystykę Klary Majewskiej, córki reżysera. Pisała m.in walce castingowej naszych rodzimych aktorek o rolę królowej Bony. Jedna z nich ubrała się w szaty z tamtego okresu i paradowala w nich ponoć przez parę dni pod oknami Majewskiego. Niestety nic to nie dało. Nie wiecie kim byla ta aktorka? Majewski w "Ostatnim klapsie" nic o tym nie pisze Crying or Very sad
Powrót do góry
Outsider

PostWysłany: Pon Maj 16, 2011 6:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pewnie dla większości fanów kina polskiego anegdota (anektoda?) znana, ale mnie- zupełnie nie wiedzieć czemu- bawi wciąż. Oto link: porucznikzubek.salon24.pl/195362,a-pan-jestes-ch-czyli-polityka-w-anegdocie
Powrót do góry
Holt_

PostWysłany: Pon Maj 16, 2011 9:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

1. dialog Poręby z Kutzem. P: - Tobie ręki nie podam. K - A od kiedy to niby ch....e mają ręce? 2. stan wojenny, aktorzy dywagują o formie protestu. W zasadzie są za bojkotem, ale jeden z nich (ponoć Englert....) proponuje, żeby występować w spektaklach i flimach w TV, ale...celowo Ľle w nich grać. Odzywa się Zapasiewicz: - No, Tobie to łatwo powiedzieć, ale co ja mam zrobić? 3. Cybulski i Kobiela podczas jakiejś imprezy zakrapianej odbywającej się w parterowym domu wymknęli się ukradkiem, po czym Kobilea ściągnął spodnie, wlazł Cybulskiemu na ramiona i przyłożył.....coś tam do szyby okiennej. Ze środka rozległ się przeraĽliwy wrzask, aktorzy pośpieszni jak gdyby nigdy nic wrócili do środka, zastając jedną z dziewczyn rozhisteryzowaną i półprzytomną. Na pytanie co się stało, usłyszeli odpowiedĽ - Hanka zobaczyła za oknem jakąś straszna twarz!! 4. Pieczka, Pyrkosz i Leśniak wynajmowali jedno mieszkanie w Warszawie. W niedzielę duże chłopisko Pieczka wbił się w garnitur i ruszył do kościoła. Kiedy wyszedł na ulicę, na parapet otwartego okna wskoczył drobniuteńki Leśniak w samych slipkach i zawołał na całą ulicę: - Franek, no co Ty!!! Dziś moja kolej na garnitur!!! 5. Studium wojskowe dla szkoły aktorskiej. Prowadzący zajęcia: - Zelnik, wystąp!! Zelnik występuje, staje na baczność. Prowadzący obhcodzi go wkoło: - Taaaak....wy sobie, Zelnik, myslicie, że jesteście wielki faraon. Ale ja nawet faraonowi potrafię w d....ę dać!! 6. Olbrychski świeżo po "Popiołach" idzie ulicą. Z przeciwka idą dwie laski, chichoczą, strzelają oczami, szepczą coś do siebie. Olbrychski puchnie z dumy nad swoją rozpoznawalnością. Mijają go i do jego uszu dochodzi: - Ja nie mogę, ale on brzydki!!!! Anegdoty cytuję z pamięci, mogłem lekko zmienić ich słowa Smile.
karel

PostWysłany: Pon Maj 16, 2011 9:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jedne z moich ulubionych 1. Olbrychski w czasie kręcenia spektaklu TV "Otello" grał główną rolę i wysmarowany był jakąś pastą, żeby być podobnym do Murzyna (sic!). W takim to anturażu spacerował z małym, rudym synkiem Rafałem po parku. Zawołał go "Synku!". Obok przechodzili jacyś dwaj menele i jeden mówi do drugiego: - Patrz, ta k***a wmówiła mu, że to jego dziecko... 2. Kazimierz Dejmek na temat dykcji Marka Barbasiewicza: - Mówi się "bibuła", a nie "pipuła", panie "Parpasiewicz"...

Powrót do góry
Brunner

PostWysłany: Pon Maj 16, 2011 11:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moja ulubiona to ta o Pawliku i braku "ciepełka". Wszyscy ją pewnie znają więc nie będę się powtarzałWink
Zofia Dyrman

PostWysłany: Wto Maj 17, 2011 12:16 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Brunner napisał:
Moja ulubiona to ta o Pawliku i braku "ciepełka". Wszyscy ją pewnie znają więc nie będę się powtarzałWink
Ja nie znam... Sad
rumilk

PostWysłany: Wto Maj 17, 2011 9:20 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zofia Dyrman napisał:
Brunner napisał:
Ja nie znam... Sad
Też nie słyszałem. Poproszę.
Kowalskie

PostWysłany: Wto Maj 17, 2011 10:10 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Również nie słyszałem....
Powrót do góry
Justyna

PostWysłany: Wto Maj 17, 2011 4:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I ja nie znam! Brunner czekamy... Ale mnie Karel rozbawiłeś tą drugą anegdotką Laughing
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
karel

PostWysłany: Wto Maj 17, 2011 6:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Justyna napisał:
Ale mnie Karel rozbawiłeś tą drugą anegdotką Laughing
Do usług Smile Mnie również smieszy. Niestety, emisji "Miłości dwudziestolatków" jeszcze nie załatwiłem, ale działam Wink

Powrót do góry
Brunner

PostWysłany: Wto Maj 17, 2011 10:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

O słodki Jezu! Ale narobiłem;-) już się poprawiam. Pawlik miał zwyczaj ZAWSZE po spektaklu przychodzić do Spatif-u, gdzie Pan Gienio, barman niezmiennie od lat podawał mu dwa kieliszki 50gr w jednym wódkę w drugim wodę. Pawlik wypijał jedno i drugie raz dwa i szedł do domu. Któregoś dnia koledzy namówili barmana żeby do obu kieliszków nalał wodę. Tak też się stało. Pointa w następnym poście
Brunner

PostWysłany: Wto Maj 17, 2011 10:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pawlik jak zwykle wypił szybko zawartość obydwu kieliszków i jak gdyby nigdy nic obrócił się na pięcie i udał się do domu. Dopiero przy drzwiach wyjściowych spatif-u odwrócił się i z oburzeniem spytał: A gdzie ciepełko? Tak nawiasem mówiąc to ten zwyczaj Pawlika został uwieczniony w drugim odcinku Dziewczyny z Mazur. Uważni widzowie wyłapiąSmile
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Telewizja Kino Polska Strona Główna -> Kino Polska Kino, telewizja, film... Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

Skocz do: