Telewizja Kino Polska

Z dniem 06.06.2016r. zakończyło funkcjonowanie Oficjalne Forum Kino Polska, w związku z tym, z uwagi na chęć zintensyfikowania komunikacji Redakcji kanału Kino Polska ze swoimi widzami - zapraszamy uczestników Forum na fanpage Kino Polska na facebooku oraz na nowo powstałe Forum ‘Przyjaciół Kino Polska’: www.polskiekino.com.pl

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja  ProfilProfil IkonkaZaloguj się, by sprawdzić wiadomości ZalogujZaloguj 

Szukam tytułu serialu/filmu polskiego
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 12, 13, 14  Następny

To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Telewizja Kino Polska Strona Główna -> Kino Polska Kino, telewizja, film...
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kinoman1989

PostWysłany: Wto Kwi 10, 2012 10:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziękuję, to jest ten film. Pamiętam, że leciał na Minimaxie dobrych parę lat temu. Tak czułem, że jest w jakiś sposób związany z pieskiem w kratkę, ale nie byłem tego pewny.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kinoman1989

PostWysłany: Czw Kwi 19, 2012 1:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Poszukuję tytułu polskiego filmu. Rok produkcji: trudno powiedzieć, od początku lat 90. do 2002-2004 nawet. Występuje tam bezdomny, który chwali się kartką z ciepłych krajów. Rzekomo wysłał mu ją syn, który na niego czeka za granicą. Niestety, biedak nie może do niego dołączyć, ponieważ ciągle brakuje mu pieniędzy na bilet. Jednak jak tylko uzbiera, ma zamiar tam lecieć. Film prawdopodobnie kończy się tym, że kartka okazuje się jednak pusta i nic na niej nie ma.
Powrót do góry
Kazimierz Jankowski

PostWysłany: Czw Kwi 19, 2012 2:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mnie się wydaje ,że to film "Kratka " z Jerzym Kamasem w roli głównej a w reżyserii Pawła łozińskiego z 1996r. Pozdrawiam
Felix

PostWysłany: Czw Kwi 19, 2012 4:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na pewno "Kratka". Cool
kinoman1989

PostWysłany: Pią Kwi 20, 2012 12:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zgadza się. Dziękuję bardzo. **edit: A kojarzy ktoś film o Kozakach (tak mi się wydaje, bo stroje mieli podobne), który leciał kiedyś na Kino Polska? Charakterystycznym elementem było to, że był nadawany z czerwonym znaczkiem, tylko dla dorosłych. Niestety pamiętam tylko jedną scenę, bo chyba fragment jedynie oglądałem. Otóż wchodzi do chaty jakiś facet z dwoma kobietami (właśnie ten Kozak) i jest do tego bardzo pijany. Wiem, że zabawiał się z nimi, a ojciec coś powiedział: "Opamiętaj się synu". Ogólnie był to film z mocnymi scenami i na pewno polski.
Powrót do góry
dervishd

PostWysłany: Pią Maj 04, 2012 8:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam. Poszukuję dwóch filmów. Szukam polskiego filmu chyba z przedziału lat '70 - '80.Facet ma wypadek samochodowy i spada w aucie w wąwóz. Z nikąd pomocy - łapie ptaka i zjada go na surowo, z wycieraczki do szyb robi piłę i przecina drzewo które przygniata mu nogę uniemożliwiając wydostanie się. Koniec końców sam sie uwalnia i odchodzi. O drugim filmie wiem bardzo niewiele - wiem, że jest produkcji szwedzkiej , raczej obyczajowy z lekkim odcieniem psychologicznego (o ile dobrze pamiętam) i utkwił mi w pamięci niestety tylko jeden obraz - gruby dzieciak (nastolatek ?) z krótkimi włosami jeżdżący po okolicy (po lesie ?) starym motocyklem. Chyba kogoś straszył ? śledził ? obserwował ? Szukam tego filmu dobre 15 lat Sad . Dzięki za pomoc.
Powrót do góry
Franczak1963

PostWysłany: Sob Maj 05, 2012 8:12 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chodzi o film Potrzask - może go ktoś w końcu nada, bo nie możemy się o niego doprosić, a to już kolejne zapytanie o ten film na przestrzeni lat Brawo za użycie właściwego do tego celu tematu, bo to niezbyt częste Smile
Felix

PostWysłany: Sob Maj 05, 2012 12:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Brawo! - Kol. Franczak! Ja nie byłem w stanie na 100% ustalić tytułu, mimo że film widziałem. Obstawiałem ten "Potrzask", ale cienia opisu nie znalazłem, ani fotosu - nie pamiętam jak Andrzej Kowalik wygląda. Na podobnym pomyśle - tylko wzbogaconym o wątek kryminalny - powstał "Reset" z Adrienem Brody'm.
gordon_shumway

PostWysłany: Nie Maj 06, 2012 5:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jako świeżakowi wypada mi się chyba najpierw przywitać a więc niniejszym witam wszystkich użytkowników forum Very Happy Trafiłem tu nieco przypadkiem i jestem naprawdę pod OGROMNYM wrażeniem Waszej wiedzy filmowej. Nie napisałem jeszcze na forum nic konstruktywnego ale jednak bezczelnie zacznę od pytania, na które nie mogę znaleĽć odpowiedzi od ładnych kilku/nastu lat. Dokładnie chodzi mi o scenę, która zapadła mi w pamięć w czasach dziecięcych (chyba okolice połowy lat 80-ych). Czy ktoś z Użytkowników byłby w stanie przypomnieć sobie w jakim młodzieżowym serialu polskim (najprawdopodobniej) lub filmie była scena w której dzieciaki łowią ryby i wyciągają z (chyba) Wisły pięknego szczupaka ? Wędka o ile pamięć mnie nie myli była zrobiona z z leszczyny, piękny nadwiślański krajobraz, serial (bądĽ film) czarno-biały. To chyba wszystkie szczegóły, które utkwiły mi w pamięci. Możliwe, że widziałem to w jakimś odcinku serii o Tolku Bananie, ale tylko moje mgliste spekulacje. Byłbym wdzięczny za pomoc Smile
kinoman1989

PostWysłany: Pon Maj 07, 2012 9:01 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam kolejne pytanie, tym razem o tytuł sztuki. Niestety zapomniałem teraz, kto tam grał, więc to utrudnia odnalezienie. Wiem, że był tam dość ważny motyw dwóch sąsiadek-koleżanek. Mieszkają one w tym samym bloku. Jedna jest nerwowa, a druga bardzo opanowana i zainspirowana kulturą Dalekiego Wschodu albo czymś na kształt buddyzmu. PóĽniej doszło do tego, że się pokłóciły o jakiegoś mężczyznę i ta opanowana wybucha gniewem, staje się w danej chwili bardzo nerwowa.
Powrót do góry
chojrak

PostWysłany: Pon Maj 07, 2012 11:07 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kinoman1989 napisał:
Mam kolejne pytanie, tym razem o tytuł sztuki. Niestety zapomniałem teraz, kto tam grał, więc to utrudnia odnalezienie. Wiem, że był tam dość ważny motyw dwóch sąsiadek-koleżanek. Mieszkają one w tym samym bloku. Jedna jest nerwowa, a druga bardzo opanowana i zainspirowana kulturą Dalekiego Wschodu albo czymś na kształt buddyzmu. PóĽniej doszło do tego, że się pokłóciły o jakiegoś mężczyznę i ta opanowana wybucha gniewem, staje się w danej chwili bardzo nerwowa.
To wygląda mi na "Zazdrość" http://www.tvp.pl/kultura/teatr/teatr-telewizji/archiwum/zazdrosc/591757
Powrót do góry
kinoman1989

PostWysłany: Pon Maj 07, 2012 11:27 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak, to "Zazdrość". Dziękuję.
Powrót do góry
Allonsanfan

PostWysłany: Pon Maj 07, 2012 1:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

gordon_shumway napisał:
Dokładnie chodzi mi o scenę, która zapadła mi w pamięć w czasach dziecięcych (chyba okolice połowy lat 80-ych). Czy ktoś z Użytkowników byłby w stanie przypomnieć sobie w jakim młodzieżowym serialu polskim (najprawdopodobniej) lub filmie była scena w której dzieciaki łowią ryby i wyciągają z (chyba) Wisły pięknego szczupaka ? Wędka o ile pamięć mnie nie myli była zrobiona z z leszczyny, piękny nadwiślański krajobraz, serial (bądĽ film) czarno-biały. To chyba wszystkie szczegóły, które utkwiły mi w pamięci. Możliwe, że widziałem to w jakimś odcinku serii o Tolku Bananie, ale tylko moje mgliste spekulacje. Byłbym wdzięczny za pomoc Smile
Próbowałem sobie przypomnieć całą czarno-białą klasykę młodzieżową - "Niewiarygodne przygody Marka Piegusa", "Stawiam na Tolka Banana", "Podróż za jeden usmiech", "Wakacje z duchami", "Do przerwy 0:1", "Samochodzik i templariusze", "Wyspa złoczyńców", "I ty zostaniesz Indianinem", filmy Nasfetera. Ale w żadnym z nich nie mogę sobie przypomnieć takiej sceny. Może to był serial "Z przygodą na ty" z roku 1966. Widziałem to bardzo dawno i pamiętam jak przez mgłę.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Pedrossito

PostWysłany: Pon Maj 07, 2012 5:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To i ja mam pytanko o tytuł filmu który oglądałem raz wiele lat temu. Rzecz się dzieje w małej i biednej miejscowości. Bohaterem był chłopiec który posiada skarbonkę i utrzymuje że są w niej papierkowe pieniądze czym zyskuje przyjaĽń rówieśników. W pewnym momencie skarbonka ulega zniszczeniu i okazuje się, że w środku są banknoty ale narysowane przez chłopca. Pamięta ktoś ten film?
Powrót do góry
Felix

PostWysłany: Pon Maj 07, 2012 7:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To film "Małe dramaty" Nasfetera. O ile pamiętam składał się z dwóch części. Jedna była o tej skarbonce, a druga o karuzeli.
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Telewizja Kino Polska Strona Główna -> Kino Polska Kino, telewizja, film... Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 12, 13, 14  Następny
Strona 2 z 14

Skocz do: