Telewizja Kino Polska

Z dniem 06.06.2016r. zakończyło funkcjonowanie Oficjalne Forum Kino Polska, w związku z tym, z uwagi na chęć zintensyfikowania komunikacji Redakcji kanału Kino Polska ze swoimi widzami - zapraszamy uczestników Forum na fanpage Kino Polska na facebooku oraz na nowo powstałe Forum ‘Przyjaciół Kino Polska’: www.polskiekino.com.pl

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja  ProfilProfil IkonkaZaloguj się, by sprawdzić wiadomości ZalogujZaloguj 

Szukam tytułu serialu/filmu polskiego
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 10, 11, 12, 13, 14  Następny

To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Telewizja Kino Polska Strona Główna -> Kino Polska Kino, telewizja, film...
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kinoman1989

PostWysłany: Nie Wrz 08, 2013 9:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szukam tytułu polskiej sztuki teatralnej (sfilmowanej), w której grał Leon Niemczyk. Udawał on przez większość czasu obcokrajowca (gadał chyba po angielsku). Wiem, że odzyskał polską mowę dopiero, gdy wylało mu się wiadro wody na głowę. Krzyknął wtedy coś w rodzaju "Cholera jasna!". Bardzo się śmiałem z tego momentu. Wink
EDIT: Już odpowiedziane w innym temacie: to "żelazna konstrukcja".
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
adam_b

PostWysłany: Pon Sty 12, 2015 9:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam wielbicieli dobrego polskiego kina, sam lubię dobre filmy szczególnie te z lat 80 i wcześniejszych. Przypomniał mi się niedawno pewien film fabularny z lat 80 lub 70 kolorowy, jednak za nic nie pamiętam tytułu może ktoś będzie wiedział. Film opowiada o starszym człowieku pracującym jako elektryk w zakładzie energetycznym przy naprawach sieci energetycznych, mieszka z nim młody chłopak który pracuje razem z nim. Jest tam scena kiedy młody wybiera się na jakaś imprezę bądź randkę (nie pamiętam szczegółów) ale są jakieś awarie na sieciach i musi jechać je usunąć. Później przy jakiejś naprawie przy stacji transformatorowej ten starszy zostaje prażony wysokim napięciem i ginie. Będę wdzięczny za pomoc w przypomnieniu tytułu.
Powrót do góry
Jaro

PostWysłany: Pon Sty 12, 2015 9:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ten film to "Przypadki Piotra S." Stanisława Jędryki:
http://www.filmpolski.pl/fp/index.php?film=123698
karel

PostWysłany: Pon Sty 12, 2015 10:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przy okazji bardzo dziękujemy nowemu użytkownikowi za to, że wyszukał odpowiedni temat i zadał w nim swoje pytanie, a nie niepotrzebnie dublował wątek. Osobom, które są tu nowe zdarza się to nad wyraz rzadko, więc adam_b zachował się w sposób godny uznania.Very Happy

Gdyby ktoś czegoś nie zrozumiał, albo miał jakieś wątpliwości: powyższe napisałem jak najbardziej serio i nie ma w tym cienia ironii czy uszczypliwości.

http://rekonstrukcjablog.wordpress.com/

http://forum.polskiekino.com.pl/
Powrót do góry
Bareizm

PostWysłany: Pon Sty 12, 2015 10:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

karel napisał:
Przy okazji bardzo dziękujemy nowemu użytkownikowi za to, że wyszukał odpowiedni temat i zadał w nim swoje pytanie, a nie niepotrzebnie dublował wątek. Osobom, które są tu nowe zdarza się to nad wyraz rzadko, więc adam_b zachował się w sposób godny uznania.Very Happy

Gdyby ktoś czegoś nie zrozumiał, albo miał jakieś wątpliwości: powyższe napisałem jak najbardziej serio i nie ma w tym cienia ironii czy uszczypliwości.

To prawda,choć zdarzają się też nowi Użytkownicy,którzy zaczynają od Przywitalni,co też jest godne pochwały ,ale generalnie nie ma się tutaj czego czepić.Wyszukanie odpowiedniego tematu jest w tym wypadku ,jak najbardziej w porządku,Pozdrawiam również kolejnego miłośnika KP. Smile
haku32

PostWysłany: Pon Sty 12, 2015 10:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja też szukam tytułu pewnego filmu dla młodzieży. Myślę, że z przełomu lat 70/80, a może z połowy lat 80. Pamiętam jedynie, że głównymi bohaterami byli brat i siostra. On trenował piłkę. Był tam jakiś wątek miłosny siostry (chyba z kolegą brata). Aaa no i był jeszcze dziadek, z tego co pamiętam, postać ważna w filmie. Widzę ich twarze i tyle... Niewiele tego, ale może komuś coś zaświta Sad.
Powrót do góry
Bareizm

PostWysłany: Pon Sty 12, 2015 10:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

"Zielone kasztany"

http://filmpolski.pl/fp/index.php?film=121492

Swoją drogą ,ciekawe co tam u odtwórców głównych ról:Moniki Alwasiak i Marka Herbika?
haku32

PostWysłany: Pon Sty 12, 2015 10:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak, tak o ten tytuł mi chodziło Smile Dziękuję pięknie. A chciałem jeszcze dodać pytając wcześniej, że w tytule chyba jakieś liście są, znaczy dzwoniło gdzieś Smile
Powrót do góry
Bareizm

PostWysłany: Pon Sty 12, 2015 10:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Proszę.

Marek Herbik w 2012 objął opieką pedagogiczną twórców etiudy filmowej ,ale o Monice Alwasiak nie piszą nic.
adam_b

PostWysłany: Wto Sty 13, 2015 12:01 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziękuję za szybką odpowiedź i pochwałę Smile. Niestety nigdy nie miałem okazji widzeć tego filmu w całości, a teraz na youtube tylko krótki fragment znalazłem ale pewnie będzie to ten film o który mi chodziło. Przy okazji prośba do admina o usunięcie bo widzę że dwa razy się post wrzucił jakims cudem. Zaraz nadrobię niedociągnięcie i wpiszę się w Przywitalni Wink . Pozdrawiam i jeszcze raz dzięki.
Powrót do góry
lalandia

PostWysłany: Sro Mar 18, 2015 3:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szukam tytułu serialu z dzieciństwa, coś z poszukiwaniem kryształu, serial polski, grała Anna Seniuk, akcja jednego odcinka była w kopalni złota w Złotym Stoku. Lata 96-99 - gdzieś wtedy był wyświetlany.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
karel

PostWysłany: Sro Mar 18, 2015 3:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To może być "Tajemnica Sagali"

http://rekonstrukcjablog.wordpress.com/

http://forum.polskiekino.com.pl/
Powrót do góry
Sebastian999

PostWysłany: Sro Mar 18, 2015 4:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pewien nie jestem, ale może chodzi o serial ,,Gwiezdny pirat"..
pietrek

PostWysłany: Sro Cze 24, 2015 12:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zapewne to był polski film. Bodajże główny bohater zostaje zamknięty w pomieszczeniu, bez okien i jego głównym zadaniem jest gra w szachy. Nie może z nikim rozmawiać, ani wychodzić na świeże powietrze. Jedna ze scen zapamiętana przez mego ojca to ta, w której ów bohater odsłania zasłony i w miejscu okna znajdowały się jedynie cegły (tj. było zamurowane)...

Nie chodzi (zresztą całkiem niezły)o film Szach-mat.
Powrót do góry
Paj-Chi-Wo

PostWysłany: Wto Lip 07, 2015 7:01 pm    Temat postu: Szukam tytułu serialu/filmu polskiego Odpowiedz z cytatem

Szukam tytułu takiego filmu.

Film czarno-biały z lat 60-tych. W bloku w jednym z mieszkań pojawia się duch Shocked w postaci białej świecącej sylwetki. Za nic nie można było go wygonić, w dodatku podczas jego tam pobytu strasznie szalał licznik prądu
nabijający wysoki rachunek. Przychodzą do mieszkania różni ludzie i próbują ducha przegonić w cztery wiatry. Pod koniec filmu kiedy wszystkim wydaje się, że duch już sobie poszedł oczom widza ukazuje się straszna prawda.
Duch przesiadł się ... na inny licznik i teraz "zaiwania' na liczniku gazowym Shocked .(HA HA HA!!!) Wiem, że w filmie na 100 % gra Bronisław Pawlik. Czy ktoś szanowny stąd zna tytuł tego filmu?
Powrót do góry
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Telewizja Kino Polska Strona Główna -> Kino Polska Kino, telewizja, film... Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 10, 11, 12, 13, 14  Następny
Strona 11 z 14

Skocz do: