Telewizja Kino Polska

Z dniem 06.06.2016r. zakończyło funkcjonowanie Oficjalne Forum Kino Polska, w związku z tym, z uwagi na chęć zintensyfikowania komunikacji Redakcji kanału Kino Polska ze swoimi widzami - zapraszamy uczestników Forum na fanpage Kino Polska na facebooku oraz na nowo powstałe Forum ‘Przyjaciół Kino Polska’: www.polskiekino.com.pl

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja  ProfilProfil IkonkaZaloguj się, by sprawdzić wiadomości ZalogujZaloguj 

Szukam tytułu serialu/filmu polskiego
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5 ... 12, 13, 14  Następny

To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Telewizja Kino Polska Strona Główna -> Kino Polska Kino, telewizja, film...
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kinoman1989

PostWysłany: Czw Lip 05, 2012 10:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Poszukuję miniserialu z gatunku fantasy. Leciał kiedyś (w latach 1993-1995 może) zaraz po 5-10-15 albo po Teleranku. Jest to miniserial o młodym rycerzu, który ma być wybawcą królestwa. Przeniósł się tam w czasie ze współczesnej epoki (najprawdopodobniej). Dostał miecz od starego kowala, który bardzo długo go naostrzał. Dzięki temu tym mieczem z łatwością przecinało się kamienie. Młody wojownik przecinał nim także inne miecze. Serial liczył kilka albo kilkanaście odcinków. Rzucony miecz leciał przez loch w poziomym locie, cały czas paląc się żywym ogniem. Strażnik wybałuszał oczy, kiedy widział ten specyficzny lot - to był charakterystyczny motyw w czołówce do tej serii. Uwaga: nie jestem pewny, czy był to polski serial, ale tak mi się wydaje. Dobra, już mam: to "Mio mój Mio" (1987)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kinoman1989

PostWysłany: Pon Lip 23, 2012 10:55 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pytanie z gatunku arcytrudnych (gdyż pamiętam tyle co nic). Jaki jest tytuł polskiego filmu, w którym młody chłopak (uczeń szkoły, najprawdopodobniej średniej) zrobił coś złego w pobliżu jakiegoś pomnika i mogła go za to spotkać kara. Wiem, że ostatecznie przyznaje się do błędu i nauczycielka mówi do całej klasy: "Trzeba umieć wybaczać i damy mu jeszcze jedną szansę". żeby nie zaciemnić - wydaje mi się, że akcja toczy się w PRL. Niestety nie pamiętam imienia tego dzieciaka. Film bardzo mi się podobał, ale nie mam pojęcia, dlaczego inne szczegóły kompletnie mi się zapomniały... ogladałem około 5 lat temu w telewizji.
Powrót do góry
Felix

PostWysłany: Pon Lip 23, 2012 11:20 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A nie jest to przypadkiem "Cwał" Zanussiego?.
AWIK

PostWysłany: Pon Lip 23, 2012 12:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam. Jakiś czas temu oglądałem świetny, polski film opowiadający o dwóch kolegach/braciach, którzy przygotowywali się do konkursy fortepianowego. Jeden z nich (faworyt) zrezygnował z dalszych przygotowań poświecając się dla bardzo chorej dziewczyny swojego kolegi. Piękny film, chciałbym jeszcze raz go obejrzeć ale nie pamiętam niestety tytułu. Czy ktoś z Was może kojarzy ten film?
Powrót do góry
chojrak

PostWysłany: Pon Lip 23, 2012 12:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Jakiś czas temu oglądałem świetny, polski film opowiadający o dwóch kolegach/braciach, którzy przygotowywali się do konkursy fortepianowego.
To był film "Con Amore" Ale czy świetny, to nie wiem... Wink
Powrót do góry
daro74

PostWysłany: Pon Lip 23, 2012 1:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak,to raczej ten film,mnie również poruszył gdy zaczynałem przygodę z polskim filmem.
kinoman1989

PostWysłany: Pon Lip 23, 2012 2:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Felix napisał:
A nie jest to przypadkiem "Cwał" Zanussiego?.
Dziękuję za sugestię. To może być to, gdyż czytam opis na filmpolski.pl i tam jest coś takiego:
Cytat:
Wychowany przez matkę w kulcie prawdy, chłopiec nie rozumie postępowania ciotki. Władek, syn partyjnego dziennikarza, donosi, że podczas warty pełnionej w szkole po śmierci Stalina Hubert śmiał się. Chłopiec zostaje wydalony ze szkoły.
To mi się kojarzy z tym co oglądałem, ale przekonam się, kiedy obejrzę jeszcze raz.
Powrót do góry
Felix

PostWysłany: Pon Lip 23, 2012 2:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

chojrak napisał:
To był film "Con Amore" Ale czy świetny, to nie wiem... Wink
Też mam wątpliwości czy był świetny, ale mógł się podobać. Wink
ornis

PostWysłany: Sro Sie 01, 2012 11:18 pm    Temat postu: jaki jest tytuł? Odpowiedz z cytatem

Witam! szukam tytułu filmu polskiego, rzecz działa się na śląsku, w okresie wojny. Najbardziej istotne do rozpoznania sa ostatnie sceny, gdzie polacy bronią się na wysokiej wieży obserwacyjnej, do której wróg nie może się dostać. ostatecznie przyprowadzony zostaje granatnik i po oddaniu strzału do ludzi (harcerzy? w tym wielu kobiet) znajdujących się na wieży, wróg wchodzi na górę i Polacy wyrzucani są z góry żywcem na ziemię. Sceny pokazują ich lot w zwolnionym tempie i jest to bodajże przyrównane do jakichś ptaków. Bardzo mnie to nurtuje, pomimo że widziałam film dwa razy, na kino polska własnie, nie mam pojęcia jaki miał tytuł. dziękuję za pomoc!Wink
Powrót do góry
Franczak1963

PostWysłany: Sro Sie 01, 2012 11:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam serdecznie i dziękuję za użycie właściwego tematu Smile To oczywiście film Ptaki ptakom http://www.youtube.com/watch?v=uZN3ruuxxiY
Jędruś

PostWysłany: Sro Sie 01, 2012 11:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ten film to Ptaki Ptakom Pawła Komorowskiego.
Powrót do góry
ornis

PostWysłany: Czw Sie 02, 2012 11:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziękuję bardzo za taki szybki odzew!Very Happy Tak, właśnie od ten film mi chodziło! Pozdrawiam.
Powrót do góry
blondyna

PostWysłany: Sob Sie 25, 2012 11:38 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witajcie Poszukuję filmu dokumentalnego o przemianie ustrojowej w Polsce. Sceny jakie pamiętam z tego filmu to Wałęsa na jakiejś imprezie gdzie na stole tańczą striptizerki, pijaczki na ławce żalące się, że teraz jest gorzej niż za komuny i młoda kobiecina w Warszawie wypowiadająca się pozytywnie o nowym ustroju coś w ten deseń, że osoba pracowita może teraz dużo osiągnąć.
Powrót do góry
Franczak1963

PostWysłany: Sob Sie 25, 2012 12:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Wałęsa na jakiejś imprezie gdzie na stole tańczą striptizerki
to musiał być jakiś niezły dokument, chyba z czasów Magdalenki jak chlał wódę z Kiszczakiem, Stolzmanem i resztą Laughing Nie znam tytułu niestety, ale jeśli ktoś to niech szybko zeznaje Smile
blondyna

PostWysłany: Nie Sie 26, 2012 9:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Leciało to właśnie na Kino Polska. Kiedyś wysłałem do nich e-mail z zapytaniem, ale nie odpisali. Jeszcze na koniec jak leciały napisy to w tle taka fajna muzyka leciała i tekst o Wałęsie coś w ten deseń: ślepcze coś naród krętą poprowadził drogą. Laughing
Powrót do góry
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Telewizja Kino Polska Strona Główna -> Kino Polska Kino, telewizja, film... Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5 ... 12, 13, 14  Następny
Strona 4 z 14

Skocz do: