Telewizja Kino Polska

Z dniem 06.06.2016r. zakończyło funkcjonowanie Oficjalne Forum Kino Polska, w związku z tym, z uwagi na chęć zintensyfikowania komunikacji Redakcji kanału Kino Polska ze swoimi widzami - zapraszamy uczestników Forum na fanpage Kino Polska na facebooku oraz na nowo powstałe Forum ‘Przyjaciół Kino Polska’: www.polskiekino.com.pl

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja  ProfilProfil IkonkaZaloguj się, by sprawdzić wiadomości ZalogujZaloguj 

Szukam tytułu serialu/filmu polskiego
Idź do strony 1, 2, 3 ... 12, 13, 14  Następny

To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Telewizja Kino Polska Strona Główna -> Kino Polska Kino, telewizja, film...
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
daro74

PostWysłany: Nie Lip 11, 2010 4:27 pm    Temat postu: Szukam tytułu serialu/filmu polskiego Odpowiedz z cytatem

Szukam tytułu bodajże serialu polskiego,może filmu który oglądałem ok.20 lat temu.Nie za dużo z niego jednak pamiętam.Akcja działa się bodajże na śląsku,główny bohater był piłkarzem nie pamiętam na jakim szczeblu ale często grywał w meczach które były pokazywane dosyć często w tym filmie,myslę że był wyrózniającym sie piłkarzem.Po jakimś czasie doznał poważnej kontuzji która uniemożliwiała mu grę i się załamał,zaczął nadużywać alkoholu i w rodzinie była kiepska i napięta atmosfera,pamietam jak załamana żona znalazła w domu butelkę wódki i wylała ją do zlewu,czy ktoś ten film pamięta,jego tytuł?

Ostatnio zmieniony przez daro74 dnia Pon Lip 12, 2010 9:29 am, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
karel

PostWysłany: Nie Lip 11, 2010 4:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie jestem pewien, ale moze chodzi Ci o ten film?: http://www.filmpolski.pl/fp/index.php/123032 Jest mniej więcej sprzed 20 lat. Tez go dawno ogladałem, ale pamietam, że piłkarz grany przez A. Zielińskiego miał chyba złamaną nogę...

http://rekonstrukcjablog.wordpress.com/

http://forum.polskiekino.com.pl/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
daro74

PostWysłany: Nie Lip 11, 2010 4:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dzięki karel ale to nie ten film,"Pięć minut przed gwizdkiem"posiadam i całkiem niedawno nawet oglądałem,myślę jednak że chodzi tu o serial
Jaro

PostWysłany: Nie Lip 11, 2010 6:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A może chodzi o serial Zbigniewa Chmielewskiego "Rodzina Kanderów"? Przeczytaj opisy odcinków 11-12: http://www.filmpolski.pl/fp/index.php/124643_2
daro74

PostWysłany: Nie Lip 11, 2010 7:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jaro to może być dobry trop,muszę zerknąć na te odcinki,nie oglądałem serialu chyba od premiery albo trochę póżniej,wszak brałem pod uwagę że to może być też film /serial z mojej kolekcji,przeciez nie wszystko zdążyłem jeszcze zobaczyć Very Happy .Dzięki!!!
Pedrossito

PostWysłany: Nie Sty 09, 2011 7:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie chciałem zakładać nowego tematu (żeby nikt mi nie dał po uszach za zasmiecanie forum) więc postanowiłem zadać swoje pytanie w jednym ze znalezionych z serii "jaki to tytuł?".... Otóż dobre dwadzieścia kilka lat temu, jako dziecko oglądałem pewien film o którym sobie niedawno przypomniałem. Prawie na pewno była to komedia (produkcji nie pamiętam, ale najprawdopodobniej film był polski, a jeśli nie to pochodził z któregoś z sąsiednich wówczas państw). Zapamiętałem jedną scenę - rzecz się działa na przejeĽdzie kolejowym, gdzie ogonek pojazdów czekał na przejazd pociągu i otwarcie szlabanu. W kolejce stał jakiś człowiek (chyba na motorze) a za nim stała jakaś kobieta z....kozą. I ta koza w pewnym momencie wsadziła pysk do torby tego człowieka i zjadła mu dokumenty. Potem szlaban się podniósł i przez przypadek podniósł tą kozę do góry nad czym lamentowała jej właścicielka...Jedyne co póĽniej pamiętam to scena podobna do tej w "Misiu" (gdy Ochódzki na granicy ujrzał swój zniszczony paszport) - człowiek dał komuś dokumenty a one były ogryzione... Laughing Laughing Laughing Laughing Czy ktoś pamięta jaki to mógł być film (lub też serial)???
Powrót do góry
Franczak1963

PostWysłany: Nie Sty 09, 2011 7:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Właśnie ten temat miałeś znaleĽć Smile A filmu niestety nie kojarzę
kasownik

PostWysłany: Nie Sty 09, 2011 9:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na bank czechosłowacki był Laughing
Powrót do góry
hekke

PostWysłany: Wto Sie 02, 2011 7:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dzien dobry Od jakiegos czasu usiluje sobie przypomniec tytul serialu w ktorym glowny bochater ktory jako jedyny ocalal z katastrofy lotniczej w dziecinstwie. Ma duzo szczescia i przyciaga dziwne zdarzenia. To tyle co wiem i pamietam. Z gory wielgachne dzieki
Powrót do góry
shadoki

PostWysłany: Sro Sie 03, 2011 12:10 pm    Temat postu: Re: szukam tytułu serialu/filmu polskiego Odpowiedz z cytatem

daro74 napisał:
Szukam tytułu bodajże serialu polskiego,może filmu który oglądałem ok.20 lat temu.Nie za dużo z niego jednak pamiętam.Akcja działa się bodajże na śląsku,główny bohater był piłkarzem nie pamiętam na jakim szczeblu ale często grywał w meczach które były pokazywane dosyć często w tym filmie,myslę że był wyrózniającym sie piłkarzem.Po jakimś czasie doznał poważnej kontuzji która uniemożliwiała mu grę i się załamał,zaczął nadużywać alkoholu i w rodzinie była kiepska i napięta atmosfera,pamietam jak załamana żona znalazła w domu butelkę wódki i wylała ją do zlewu,czy ktoś ten film pamięta,jego tytuł?
Sądzę,że to to film z 1976r "Za metą start" ze Stefanem Szmidtem (pamiętnym Kostkiem Bawolikiem) w roli głównej.
Powrót do góry
kinoman1989

PostWysłany: Pią Mar 30, 2012 10:20 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

1) Szukam serialu telewizyjnego. Kojarzy mi się następująca scena: przestępca wsiada do samochodu w pobliżu lasu i odjeżdża. Tuż za nim ukrył się pewien mężczyzna i przystawił mu coś do pleców (być może banana albo inny przedmiot), co tamten uznał za broń. Kazał mu się za jakiś czas zatrzymać. PóĽniej milicja aresztowała tego przestępcę, a on się zaczął bronić, mówiąc: "Ten obywatel ma broń". Na co ów uczciwy obywatel pokazał, ze nie ma broni. Serial był czarno-biały, więc przypuszczam, że jest on z lat 60. albo 70. Wiem, że to mało szczegółów, ale może ktoś skojarzy, bo tego typu seriali było sporo Smile 2) Jest to polski film, mniej więcej z przełomu lat 80. i 90. Kojarzy mi się niewiele, więc może być trudno znaleĽć. Występowała tam postać polskiego ambasadora, który pod koniec filmu bardzo się zestarzał. Wchodzi po schodach do jakiegoś ważnego budynku i jest bardzo Ľle traktowany przez jego strażników. I tu uwaga: mogę mieszać filmy, bo wydaje mi się, że była tam scena przesłuchiwania młodej dziewczyny przez jednego z oficerów. Traktował ją brutalnie i w pewnym momencie też molestował. W innym momencie kojarzę scenę przemytu faceta przez granicę - został on ukryty pod siedzeniem samochodu i straż celna tego już dokładnie nie sprawdzała. Moja pamięć jest zawodna, ale wiem, że film był w kolorze i raczej polski. Niestety nie pamiętam ani jednego nazwiska aktora... wspomnienie jest więc mocno zamazane.
Powrót do góry
SORGE

PostWysłany: Pią Mar 30, 2012 11:17 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kinoman1989 napisał:
1) Szukam serialu telewizyjnego. Kojarzy mi się następująca scena: przestępca wsiada do samochodu w pobliżu lasu i odjeżdża. Tuż za nim ukrył się pewien mężczyzna i przystawił mu coś do pleców (być może banana albo inny przedmiot), co tamten uznał za broń. Kazał mu się za jakiś czas zatrzymać. PóĽniej milicja aresztowała tego przestępcę, a on się zaczął bronić, mówiąc: "Ten obywatel ma broń". Na co ów uczciwy obywatel pokazał, ze nie ma broni. Serial był czarno-biały, więc przypuszczam, że jest on z lat 60. albo 70. Wiem, że to mało szczegółów, ale może ktoś skojarzy, bo tego typu seriali było sporo Smile
To chyba nie serial ale film "Szatan z 7 klasy". Przestępca (Mieczysław Czechowicz) wsiadł do milicyjnego gazika, a schowany z tyłu profesor (Stanisław Milski) przystawił mu do pleców ołówek.
Powrót do góry
kinoman1989

PostWysłany: Pią Mar 30, 2012 2:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak, dziękuję. To dokładnie ten film! Nie wiem czemu skojarzyło mi się z bananem, a to przecież ołówek był. Może dlatego, że w innych filmach zdarzał się podobny motyw.
kinoman1989 napisał:
Występowała tam postać polskiego ambasadora, który pod koniec filmu bardzo się zestarzał. Wchodzi po schodach do jakiegoś ważnego budynku i jest bardzo Ľle traktowany przez jego strażników. I tu uwaga: mogę mieszać filmy, bo wydaje mi się, że była tam scena przesłuchiwania młodej dziewczyny przez jednego z oficerów. Traktował ją brutalnie i w pewnym momencie też molestował. W innym momencie kojarzę scenę przemytu faceta przez granicę - został on ukryty pod siedzeniem samochodu i straż celna tego już dokładnie nie sprawdzała. Moja pamięć jest zawodna, ale wiem, że film był w kolorze i raczej polski. Niestety nie pamiętam ani jednego nazwiska aktora... wspomnienie jest więc mocno zamazane.
Znalazłem. Jednak nie jest to polski film, być może leciał z dubbingiem dawno temu i to mnie zmyliło. "Dom dusz" z 1993 r., ale i tak polecam. Sorry za zamieszanie.
Powrót do góry
kinoman1989

PostWysłany: Pon Kwi 09, 2012 5:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szukam serialu/filmu polskiego, w którym syn przychodzi z ojcem do dentysty. Charakterystycznym elementem było to, że syn mówi do tego dentysty: "Mój tata ma ząb. Mleczny ząb". PóĽniej było tak, że ojciec miał poczekać, ale chyba uciekł. W każdym bądĽ razie bardzo się bał.
Powrót do góry
daro74

PostWysłany: Pon Kwi 09, 2012 6:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Może to ten film: TATO, NIE BóJ SIę DENTYSTY! http://www.filmpolski.pl/fp/index.php/429016 ale pewności nie mam
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Telewizja Kino Polska Strona Główna -> Kino Polska Kino, telewizja, film... Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3 ... 12, 13, 14  Następny
Strona 1 z 14

Skocz do: