Telewizja Kino Polska

Z dniem 06.06.2016r. zakończyło funkcjonowanie Oficjalne Forum Kino Polska, w związku z tym, z uwagi na chęć zintensyfikowania komunikacji Redakcji kanału Kino Polska ze swoimi widzami - zapraszamy uczestników Forum na fanpage Kino Polska na facebooku oraz na nowo powstałe Forum ‘Przyjaciół Kino Polska’: www.polskiekino.com.pl

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja  ProfilProfil IkonkaZaloguj się, by sprawdzić wiadomości ZalogujZaloguj 

Szukam tytułu serialu/filmu polskiego
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 11, 12, 13, 14  Następny

To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Telewizja Kino Polska Strona Główna -> Kino Polska Kino, telewizja, film...
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Laguna

PostWysłany: Wto Lip 07, 2015 7:11 pm    Temat postu: Re: Szukam tytułu serialu/filmu polskiego Odpowiedz z cytatem

Paj-Chi-Wo napisał:
Szukam tytułu takiego filmu.

Film czarno-biały z lat 60-tych. W bloku w jednym z mieszkań pojawia się duch Shocked w postaci białej świecącej sylwetki. Za nic nie można było go wygonić, w dodatku podczas jego tam pobytu strasznie szalał licznik prądu
nabijający wysoki rachunek. Przychodzą do mieszkania różni ludzie i próbują ducha przegonić w cztery wiatry. Pod koniec filmu kiedy wszystkim wydaje się, że duch już sobie poszedł oczom widza ukazuje się straszna prawda.
Duch przesiadł się ... na inny licznik i teraz "zaiwania' na liczniku gazowym Shocked .(HA HA HA!!!) Wiem, że w filmie na 100 % gra Bronisław Pawlik. Czy ktoś szanowny stąd zna tytuł tego filmu?

Tytuł filmu to "Kłopotliwy gość" Cool

http://www.filmpolski.pl/fp/index.php?film=121337
Daras

PostWysłany: Wto Lip 07, 2015 7:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W pierwszym momencie sądziłem, że chodzi o „Zemsta nadchodzi o zmierzchu”, choć przez mgłę kojarzyłem film, o którym mowa.
Czy komuś udało się namierzył „Zemstę...” w sieci?

Polecam:
http://rekonstrukcjablog.wordpress.com/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Paj-Chi-Wo

PostWysłany: Sro Lip 08, 2015 1:15 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

"Kłopotliwy gość" a jakże by inaczej Laughing

----------

Inny z kolei film i też czarno-biały. Zaczyna się tak, że jedzie drogą poza miastem albo autobus albo ciężarówka i prowadzi ją prawdopodobnie Wiesław Gołas (nie chodzi o film Droga). Po czym drogę zajeżdża mu wóz konny i dochodzi do kolizji, w wyniku wypadku kierowca i woźnica giną. Dalsza akcja toczy się na sądzie ostatecznym...? Rolling Eyes
Powrót do góry
Sebastian999

PostWysłany: Sro Lip 08, 2015 1:43 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Może chodzi o ,,Piekło i niebo" Stanisława Różewicza, tylko że tam kierowcę autobusu gra Józef Nalberczak i na ,,sąd szczegółowy" trafia więcej osób.... Smile
Paj-Chi-Wo

PostWysłany: Sro Lip 08, 2015 9:03 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sebastian999 napisał:
Może chodzi o ,,Piekło i niebo" Stanisława Różewicza, tylko że tam kierowcę autobusu gra Józef Nalberczak i na ,,sąd szczegółowy" trafia więcej osób.... Smile

Tak to na pewno jest ten film! Jak go kiedyś oglądałem to go wyłączyłem w połowie bo był strasznie nudny. Dziś jestem starszy i chcę do niego wrócić.

A to to już mnie ubawiło na resztę dnia: Very Happy

"Po rozprawie dziadek trafia do piekła, a Piotruś, za swoje bohaterskie marzenia, do nieba. Obaj stwierdzają ze zdumieniem, że w świecie nadprzyrodzonym obowiązują te same prawa i porządki co na ziemi. W sądzie szczegółowym panuje bałagan i biurokracja, giną akta, a dusze latami czekają na ogłoszenie wyroków. W piekle brakuje opału, smoła jest zimna, w niebie nie stroni się od plotek. Dziadek w swej wędrówce trafia do czyśca, a w końcu udaje mu się wkraść do nieba, gdzie spotyka swego kompletnie znudzonego śpiewami aniołów wnuka. Pomysłowy wnuczek robi dziurę w niebie i razem z dziadkiem wraca na ziemię."

http://www.filmpolski.pl/fp/index.php?film=121802

Wiesław Gołas i Józef Nalberczak to są aktorzy którzy mi się mylą, kiedy wspominam stare filmy. Może dlatego że grali podobne robotniczo-chłopskie role? Very Happy To są dosłownie ikony twarze głębokiego PRL-u Smile
Powrót do góry
Paj-Chi-Wo

PostWysłany: Czw Lip 09, 2015 5:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szukam tytułu filmu lata 60te, czarno-biały gdzie Wiesław Gołas stoi na środku Supersamu i krzyczy coś o witaminach ... witaminy są zdrowie ...ale nic wiecej nie pamiętam.
Powrót do góry
wit69

PostWysłany: Czw Lip 09, 2015 6:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

"Dzięcioł",tyle że kolorowy i premierę miał w 1971 r.
Chyba że chodzi o jeszcze coś innego.
Paj-Chi-Wo

PostWysłany: Pią Lip 10, 2015 12:07 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

"Dzięcioł" tak to ten film ... akcja z taką dziarską blondyną, na którą się Gołas "zaostrzał" Wink - tak łatwo ci idzie?

Szukam jeszcze jednego filmu. Jest to serial, nie wiem jakie lata ale liczę że po 89tym na pewno. I chyba tylko kilka części, pamiętam jeden odcinek. Był to serial o środowisku aktorskim
i ich zakulisowej pracy, pokazywał jak to wygląda "od kuchni". W tym odcinku główną rolę
zagrał Marek Siudym. Zagrał on tam główną rolę aktora z kłopotami finansowymi starającego się o angaż i dosyć łatwowiernego ze słabym przebiciem w branży. Kiedy to przyjaciele mówili mu bierz stary każdą rolę
on dostał jedną rolę Hamleta i zawierzył producentowi na słowo że będzie miał umowę. W wyniku tego już dalej nie szukał a w ostatniej chwili producent się wycofał i Marek Siudym został na lodzie. Jest tam taka scena jak mu na koniec wygaduje... Bardzo mi sie podobała gra Marka Siudyma w tym serialu.

Kto wie co to za film?
Powrót do góry
Valdi

PostWysłany: Pią Lip 10, 2015 10:50 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Może "Twarze i maski" Feliksa Falka?
http://filmpolski.pl/fp/index.php?film=127918
Paj-Chi-Wo

PostWysłany: Pią Lip 10, 2015 12:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Valdi napisał:
Może "Twarze i maski" Feliksa Falka?
http://filmpolski.pl/fp/index.php?film=127918

Tak to to dzięki wielkie. A odcinek, który ja oglądałem to PROPOZYCJA. ROK 1976 (2). A tego dyrektora, który mu obiecał rolę zagrał Grzegorz Warchoł, którego zawsze jak oglądam to mi się humor poprawia. Pozdrawiam.
Powrót do góry
Paj-Chi-Wo

PostWysłany: Czw Lip 23, 2015 1:14 pm    Temat postu: Jaki tytuł Odpowiedz z cytatem

Teraz szukam takiego filmu . Pamietam czarno-biały, facet sobie jeszie czołgiem po mieście i pociaga za nie te wajchę i strzela z lufy, potem ma sprawe sądową
i sąd zakazuje mu jazdę czołgiem i film sie kończy tak że czołg jest wmurowany w dom tak że jest w środku w pokoju... żeby się z nim nie rozstać jakoś ... moja kultówka hehe
Powrót do góry
lalandia

PostWysłany: Czw Lip 23, 2015 1:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

karel napisał:
To może być "Tajemnica Sagali"

Dokładnie, o ten serial mi chodziło. Dziękuję.
Nie wiecie czy nie wyszło jakieś wydawnictwo na DVD/Blu-Ray z tym serialem?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
karel

PostWysłany: Czw Lip 23, 2015 1:30 pm    Temat postu: Re: Jaki tytuł Odpowiedz z cytatem

Paj-Chi-Wo napisał:
Teraz szukam takiego filmu . Pamietam czarno-biały, facet sobie jeszie czołgiem po mieście i pociaga za nie te wajchę i strzela z lufy, potem ma sprawe sądową
i sąd zakazuje mu jazdę czołgiem i film sie kończy tak że czołg jest wmurowany w dom tak że jest w środku w pokoju... żeby się z nim nie rozstać jakoś ... moja kultówka hehe

"Szczęściarz Antoni"

http://rekonstrukcjablog.wordpress.com/

http://forum.polskiekino.com.pl/
Powrót do góry
Paj-Chi-Wo

PostWysłany: Czw Lip 23, 2015 1:40 pm    Temat postu: Re: Jaki tytuł Odpowiedz z cytatem

karel napisał:
"Szczęściarz Antoni"

Nooo voila o to szło... i ten aktor klossowy Gaibel.... Guru...dzięki!
Powrót do góry
Paj-Chi-Wo

PostWysłany: Sro Wrz 16, 2015 4:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szukam teraz tytułu filmu i pamiętam jedną scenę jak grający tam Olgierd Łukaszewicz (daję 100% że to on) jako robotnik wrócił po robocie do domu i zachowywał się jak pan i władca a żona mu usługiwała; najpierw przyniosła miskę z wodą gdzie pochylając się nad siedzącym hrabią umyła mu stopy; po umyciu stóp dostał
jedzenie... panicz jedyne co musiał robić to machać łyżką od talerza do ust a i się już napocił Wink ... jakby więcej nie pamiętam.
Powrót do góry
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Telewizja Kino Polska Strona Główna -> Kino Polska Kino, telewizja, film... Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 11, 12, 13, 14  Następny
Strona 12 z 14

Skocz do: