Telewizja Kino Polska

Z dniem 06.06.2016r. zakończyło funkcjonowanie Oficjalne Forum Kino Polska, w związku z tym, z uwagi na chęć zintensyfikowania komunikacji Redakcji kanału Kino Polska ze swoimi widzami - zapraszamy uczestników Forum na fanpage Kino Polska na facebooku oraz na nowo powstałe Forum ‘Przyjaciół Kino Polska’: www.polskiekino.com.pl

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja  ProfilProfil IkonkaZaloguj się, by sprawdzić wiadomości ZalogujZaloguj 

Jadwiga Barańska - najlepsza rola
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny

To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Telewizja Kino Polska Strona Główna -> Kino Polska Kino, telewizja, film...
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Najlepsza rola Jadwigi Barańskiej?
klientka "Arkadii" w "żołnierzu królowej Madagaskaru" (1958)
0%
 0%  [ 0 ]
"Hrabina Cosel" (1968)
17%
 17%  [ 4 ]
była wię¼niarka Oświęcimia w "Epilogu norymberskim" (1971)
0%
 0%  [ 0 ]
sekretarka przewodniczącego MRN w "Kłopotliwym gościu" (1971)
0%
 0%  [ 0 ]
Barbara w "Nocach i dniach" (1975)
78%
 78%  [ 18 ]
hr. Idalia Elzonowska w "Trędowatej" (1976)
4%
 4%  [ 1 ]
matka Fryderyka w "Chopinie. Pragnieniu miłości" (2001)
0%
 0%  [ 0 ]
Wszystkich Głosów : 23

Autor Wiadomość
Brunner

PostWysłany: Nie Lut 15, 2009 2:04 pm    Temat postu: Jadwiga Barańska - najlepsza rola Odpowiedz z cytatem

Jak Bińczycki to i Barańska... Ale wybór mam trudny, między Barbarą a hrabiną Cosel oczywiście:) Jednak Barbara (ale wybór był trudny), na trzecim miejscu Idalka z "Trędowatej"
karel

PostWysłany: Nie Lut 15, 2009 2:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dopełnienie Bińczyckiego w "Nocach i dniach".

http://rekonstrukcjablog.wordpress.com/

http://forum.polskiekino.com.pl/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Jędruś

PostWysłany: Nie Lut 15, 2009 2:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie miałem wątpliwości Barbara to według mnie może zbyt śmiało sobie poczynam Najlepsza rola kobieca w Polskim filmie wogóle. Noce i Dnie. Potem Hrabina Cosel i Ciotka w Trędowatej
Powrót do góry
jaśko

PostWysłany: Nie Lut 15, 2009 4:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

NOCE I DNIE - nie może być inaczej!!!
karel

PostWysłany: Nie Lut 15, 2009 8:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jędruś napisał:
Nie miałem wątpliwości Barbara to według mnie może zbyt śmiało sobie poczynam Najlepsza rola kobieca w Polskim filmie wogóle.
Jest w tym sporo prawdy. To bedzie chyba jedna z bardziej oczywistych ankiet.

Powrót do góry
Cfeter

PostWysłany: Pon Lut 16, 2009 3:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hrabina Cosel.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
nałka

PostWysłany: Sro Lut 18, 2009 12:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oczywiście "Noce i dnie", rola po prostu wybitna. Ale równie cenię jej znakomitą kreację w spektaklu tv "Oświadczyny" z 1971 r. Barańska w ogóle miała talent komediowy o czym świadczy też epizodzik w "Niespodziewanym goście". Bardzo lubię też jej rolę w "Trędowatej". Wielka szkoda, że jej kariera została przerwana, powrót po latach - czyli rólka w "Chopinie" to niestety totalna żenada Confused
Powrót do góry
karel

PostWysłany: Sro Lut 18, 2009 12:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Swoją drogą, trzy czwarte jej występów aktorskich to role w filmach męża. Występ w filmie kogoś innego, niż Antczak to rzadkość.

Powrót do góry
Uniłowska

PostWysłany: Wto Mar 31, 2009 12:41 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tylko i wyłącznie Barańska i tylko i wylącznie Barbara - Boguuuuuuuuuuuuuumił , Toooooooomaszeeeeeeeeeek! - To stadium kobiety - nieszczęśliwej , despotycznej , zarówno po depresji poporodowej jak i depresji po utracie syna . Nie znam w polskiej kinematografii bardziej złożonej postaci kobiecej kina . Nie ma chyba tak niszczącej żony męża jak ona i nie ma takiej marzycielki rzeczy przeminionej ... Brunner moja pierwsza ankieta Wink
Powrót do góry
Ama

PostWysłany: Czw Kwi 09, 2009 2:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Barbara z "Nocy i dni". Chociaż jako Idalia Elzonowska niezmiernie mnie bawiła.
Powrót do góry
piotrekpg

PostWysłany: Nie Maj 24, 2009 4:02 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No nie,dla mnie wybór między rolami Berańskiej w filmach "Hrabina Cosel" i "Noce i dnie" nie jest trudny.Dziwię się jedynie,że dla kogoś może być trudny.Jadwiga Barańska próbowała być aktorką w roli hrabiny C...Zresztą, film koszmarny. Genialna w "Nocach i dniach".Po prostu Zjawisko...
Powrót do góry
Brunner

PostWysłany: Pon Maj 25, 2009 11:31 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zgodzę się, że rola w filmie i sam film "Noce i dnie" to zjawisko... Barańska cudowna, choć uważam, że najwspanialszą postać w tym filmie stworzyła Janina Traczykówna, która w tym filmie udowodniła, że jest aktorka. Wspaniali też byli Mieczysław Voit, Mieczysław Milecki i Zdzisław Mrożewski... ALE NIE ZGODZę SIę żE HRABINA COSEL TO FILM KOSZMARNY!!!! To też jeden z najlepszych polskich filmów. Ciekawy temat, rewelacyjna reżyseria, mocna muzyka, wspaniałe kreacje Barańskiej, Dmochowskiego, Milskiego, Gogolewskiego, Hańczy, Niemczyka, Jasiukiewicza, Pawlika i Wodyńskiej. O Olbrychskim nie wspomnę, bo nie warto;P
karel

PostWysłany: Pon Maj 25, 2009 12:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Brunner napisał:
ALE NIE ZGODZę SIę żE HRABINA COSEL TO FILM KOSZMARNY!!!! To też jeden z najlepszych polskich filmów. Ciekawy temat, rewelacyjna reżyseria, mocna muzyka, wspaniałe kreacje Barańskiej, Dmochowskiego, Milskiego, Gogolewskiego, Hańczy, Niemczyka, Jasiukiewicza, Pawlika i Wodyńskiej. O Olbrychskim nie wspomnę, bo nie warto;P
Ja z kolei uważam, że "Hrabina Cosel" to ani film koszmarny, ani jeden z najlepszych polskich filmów (myślę, że jesteś odosobniony w tym poglądzie, choć masz przeciez prawo do swojego zdania) - to rzecz po prostu mocno przeciętna. Temat, owszem, ciekawy, ale sama jego realizacja jakas taka żadna, bez ducha, bez emocji. Nie potrafię sie tym filmem przejąć w najmniejszym stopniu. Szybko o nim zapomniałem i wolę sobie nie przypominać, że nakręcił go reżyser "Nocy i dni". Swoją drogą, gdyby nie "Noce i dnie" to Antczak w znacznie mniejszym stopniu odcisnąłby swoje piętno na polskiej kinematografii. Czasem lepiej nakręcic jeden film wybitny, niz kilkanaście przeciętnych. P.S. Tego Olbrychskiego nie mogłeś sobie podarować, nie? Wink

Powrót do góry
Jaro

PostWysłany: Pon Maj 25, 2009 3:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

karel napisał:
Swoją drogą, gdyby nie "Noce i dnie" to Antczak w znacznie mniejszym stopniu odcisnąłby swoje piętno na polskiej kinematografii. Czasem lepiej nakręcic jeden film wybitny, niz kilkanaście przeciętnych.
Przepraszam bardzo Karelu, ale "Epilog norymberski" i "Mistrz" też świetnie się Antczakowi udały.
nałka

PostWysłany: Pon Maj 25, 2009 5:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jaro napisał:
karel napisał:
Swoją drogą, gdyby nie "Noce i dnie" to Antczak w znacznie mniejszym stopniu odcisnąłby swoje piętno na polskiej kinematografii. Czasem lepiej nakręcic jeden film wybitny, niz kilkanaście przeciętnych.
Przepraszam bardzo Karelu, ale "Epilog norymberski" i "Mistrz" też świetnie się Antczakowi udały.
to prawda, ale nie zapominaj, że to są dokonania bardziej telewizyjne niz filmowe.
Powrót do góry
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Telewizja Kino Polska Strona Główna -> Kino Polska Kino, telewizja, film... Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
Strona 1 z 4

Skocz do: