Telewizja Kino Polska

Z dniem 06.06.2016r. zakończyło funkcjonowanie Oficjalne Forum Kino Polska, w związku z tym, z uwagi na chęć zintensyfikowania komunikacji Redakcji kanału Kino Polska ze swoimi widzami - zapraszamy uczestników Forum na fanpage Kino Polska na facebooku oraz na nowo powstałe Forum ‘Przyjaciół Kino Polska’: www.polskiekino.com.pl

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja  ProfilProfil IkonkaZaloguj się, by sprawdzić wiadomości ZalogujZaloguj 

Czas Honoru
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 23, 24, 25  Następny

To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Telewizja Kino Polska Strona Główna -> Kino Polska Kino, telewizja, film...
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Krępak Zwiedziony

PostWysłany: Pon Wrz 12, 2011 9:58 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Urbański przynajmniej skończył szkołę teatralną i prezentuje się normalnie, nie widać, by trafił tam z przypadku. Natomiast Kozyra nie jest aktorem i to niestety słychać. Problemy z odpowiednią intonacją, czasami niewyraĽnie wypowiadane zdania - to nie jest odpowiedni kandydat. Jest w Polsce sporo aktorów, niektórzy od dawna gdzieś poza filmem, może warto byłoby takim dać szansę, a niekoniecznie Kozyrze. A przy okazji - kiedy Holt napisał, że Kozyra "gra nadal", sprawdziłem go i faktycznie - on już grał w "Czasie Honoru". Oglądałem niemal wszystkie odcinki i zupełnie go nie pamiętałem - to też o czymś świadczy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Holt_

PostWysłany: Pon Wrz 12, 2011 10:54 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Krępak Zwiedziony napisał:
Urbański przynajmniej skończył szkołę teatralną
o? Tego nie wiedziałem.
wit69

PostWysłany: Pon Wrz 12, 2011 2:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gdy ja zobaczyłem Urbańskiego w"Czasie honoru",to od razu sprawdziłem w bazie filmpolski.pl,czy jest wzmianka o nim.I okazało sie że rzeczywiście skończył PWST w Warszawie,bo tego wcześniej nie wiedziałem,myślałem że to tylko dziennikarz,a nie aktor i z żadną szkołą teatralną nie ma nic wspólnego. Ale przez Milionerów został tak zaszufladkowany,że nie pasuje teraz do filmów,zresztą nie wiem,czy byłby w stanie tak naprawdę zagrać,tzn.zrzucić z siebie powłokę Urbańskiego i wcielić się w jakąś postać całkowicie.
karel

PostWysłany: Pon Wrz 12, 2011 2:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wit69 napisał:
nie wiem,czy byłby w stanie tak naprawdę zagrać,tzn.zrzucić z siebie powłokę Urbańskiego i wcielić się w jakąś postać całkowicie.
Już nie. Z nim jest przypadek podobny, ale i odwrotny jak z Ibiszem. Ibisz też jest "gładką gębą z telewizji i reklam", ale zdążył pojawić się w kinie zanim stał się "znany z tego, że jest znany", więc nie musiał jeszcze udawać kogoś innego. Urbańskiemu jest trudniej, ale nie powiem, bym mu jakoś szczególnie współczuł z tego powodu.

http://rekonstrukcjablog.wordpress.com/

http://forum.polskiekino.com.pl/
Powrót do góry
temat

PostWysłany: Pon Wrz 12, 2011 5:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ciekawe, że szkołę owszem ukończył, ale dość póĽno - zwykle absolwenci mają 22-24 lata, a tutaj się trafił 28latek... Trudno powiedzieć, czy Urbański jest dobrym aktorem, po tych kilku scenach. Mnie nie raził, (Kozyra też nie) ale ja nie mam dużych wymagań co do tego serialu. Na pewno jest dobrym prowadzącym różne szoł (to też trza umieć), ale aktor po skończeniu szkoły wcale nie musi pracować w filmie\\teatrze Smile Wielu dziennikarzy, sporo pogodynek, showmanów jest po PWST i pracują gdzie się da, także w reklamie, jako wodzireje, przeróżni "kołcze" wymowy, ruchu, lektorzy itd. Nie zapominajmy że to wykształcenie wyższe i daje naprawdę dużo możliwości. Jako ciekawostkę dodam jeszcze, że studentem PWST był też Wojciech Cejrowski (na roku razem z Andrzejem Chyrą i Jolantą Pieńkowską), ale studiów tych nie ukończył, bo ponoć mu się nie chciało Laughing Co do samego serialu, to jak napisałem nie mam dużych wymagań. Dzięki temu daję się czasem miło zaskoczyć.
Powrót do góry
chojrak

PostWysłany: Pon Wrz 12, 2011 6:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

temat napisał:
Co do samego serialu, to jak napisałem nie mam dużych wymagań. Dzięki temu daję się czasem miło zaskoczyć.
Fantastyczny sposób na współczesne kino polskie! Redukując oczekiwania do zera, z chłamu otrzymujemy arcydzieło!!! żałuję, że to nie ja na to wpadłem... Smile
Powrót do góry
Holt_

PostWysłany: Pon Wrz 12, 2011 6:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

chojrak napisał:
temat napisał:
Co do samego serialu, to jak napisałem nie mam dużych wymagań. Dzięki temu daję się czasem miło zaskoczyć.
Fantastyczny sposób na współczesne kino polskie!
chyba nie zrozumiałeś poprzednika. "Czas honoru" to serial akcji, trochę komiksowe kino. To nie jest serial o pogłębionym rysunku psychologicznym postaci, jak "Polskie drogi". To serial rozrywkowy. W założeniu. Takie też są potrzebne. A w takim serialu aktorstwo Urbańskiego nie jest postawione przed barierą nie do przeskoczenia.
temat

PostWysłany: Pon Wrz 12, 2011 6:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

chojrak napisał:
temat napisał:
Fantastyczny sposób na współczesne kino polskie! Redukując oczekiwania do zera, z chłamu otrzymujemy arcydzieło!!! żałuję, że to nie ja na to wpadłem... Smile
Nie na całe kino polskie, ograniczam to do telewizyjnych produkcyjniaków, nie do zera, tylko do poziomu zapotrzebowania na niezobowiązującą rozrywkę. Wtedy otrzymujemy nie arcydzieło, a względnie przyjemne patrzadło Wink Akcja jest, romans jest, są ładne aktorki (niektóre Laughing), nieĽli aktorzy na drugim i trzecim planie. Czasem warto przymknąć oczy i wtedy fajnie jest. Ale - tylko w kateogrii oglądadła. Jakbym miał oceniać ten serial w innych kategoriach, to łojojojoj Laughing
Powrót do góry
chojrak

PostWysłany: Pon Wrz 12, 2011 6:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Holt_ napisał:
chyba nie zrozumiałeś poprzednika. "Czas honoru" to serial akcji, trochę komiksowe kino. To nie jest serial o pogłębionym rysunku psychologicznym postaci, jak "Polskie drogi". To serial rozrywkowy. W założeniu. Takie też są potrzebne.
Holt, ja absolutnie nie wypowiadam się o tym serialu. Widziałem, może z pół odcinka i rzeczywiście to przypomina komiks... Zainteresowała mnie (starego badacza kina Cool )TYLKO , po prostu strasznie fajna METODA na słabe kino wg. kolegi temat(a?) [Jak to się odmienia?]. Pomysł jest prosty, jak wszystkie genialne pomysły. A jakie wynikają z tego wnioski! Być może tańsze będzie przekonanie widzów o konieczności obniżenia oczekiwań co do rodzimej produkcji, niż ładować miliony w ryzykowne przecież przedsięwzięcia... Ile milionów można zaoszczędzić! Oczywiście ten miecz jest obosieczny. Oczekiwania zmierzające , w drugą stronę, tj. do nieskończoności, mogą pogrzebać największe arcydzieło... Ale chyba, patrząc na to co się dzisiaj ludziom podoba, zawyżanie oczekiwań nam nie grozi... Laughing
Powrót do góry
chojrak

PostWysłany: Pon Wrz 12, 2011 7:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

temat napisał:
Wtedy otrzymujemy nie arcydzieło, a względnie przyjemne patrzadło Wink
Patrzadło- fajne określenie. Przy takim podejściu, rzeczywiście nie ma co się czepiać tego serialu. Ale mignęły mi gdzieś poprzednio jakieś peany na jego temat. O dużej fascynacji tym serialem świadczy sam ten wątek. Widziałem jeno fragmenty, więc ciężko się wypowiadać ale coś tam już ZOBACZYłEM... Absolutnie zafałszowany klimat tamtych czasów! Landrynkowaci faceci... Braki w scenografii, fryzury, ubiór jest w końcu nieistotny. To przecież komiks. Jak "Kloss"... Proszę JEDNAK PORóWNAć klimat obu seriali... O "Kolumbach" już nie wspominam! Jak mówił Konwicki o czasach wojennych: Myśmy byli zgrzebni, szarzy, w pumpach, akuratni słowni, powściągliwi, zawstydzeni, złaknieni śmierci, lękający się szpanu, nieufni wobec elit, nieśmiali w uczuciach, gestach i słowach. A tu jest takie wojenne "M-jak miłość". Ale być może sprawnie nakręcone i istotnie wciągające... Patrzadło.
Powrót do góry
Holt_

PostWysłany: Pon Wrz 12, 2011 7:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

temat napisał:
Akcja jest, romans jest, są ładne aktorki (niektóre Laughing),
Glinka i Boczarska, mniam, mniam Smile Smile
temat napisał:
Czasem warto przymknąć oczy i wtedy fajnie jest. Ale - tylko w kateogrii oglądadła.
dokładnie, w kategoriach serialu rozrywkowego to już dawno tak dobrego nie było. Dla porównania oglądam teraz "Układ warszawski" z TVN-u...i porównania nie ma Smile gniot straszny.
temat

PostWysłany: Pon Wrz 12, 2011 7:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

chojrak napisał:
Ale mignęły mi gdzieś poprzednio jakieś peany na jego temat. O dużej fascynacji tym serialem świadczy sam ten wątek.
Nie jestem fanem, ale myślę że ten serial naprawdę może się komuś bardzo podobać. Czasy okupacji, heroiczni bohaterowie, szlachetni dowódcy... to zawsze działa Razz Nie ironizuję, ten serial w zamierzeniu miał być bardzo patetyczny (o czym świadczy już sam tytuł) i jeśli przyjąć taką konwencję, na którą niektórzy z rozrzewieniem reagują, to naprawdę ma dużo atutów, nie tylko tych rozrywkowych.
chojrak napisał:
Widziałem jeno fragmenty, więc ciężko się wypowiadać ale coś tam już ZOBACZYłEM... Absolutnie zafałszowany klimat tamtych czasów! Landrynkowaci faceci... Braki w scenografii, fryzury, ubiór jest w końcu nieistotny. To przecież komiks. Jak "Kloss"... Proszę JEDNAK PORóWNAć klimat obu seriali... O "Kolumbach" już nie wspominam! Jak mówił Konwicki o czasach wojennych: Myśmy byli zgrzebni, szarzy, w pumpach, akuratni słowni, powściągliwi, zawstydzeni, złaknieni śmierci, lękający się szpanu, nieufni wobec elit, nieśmiali w uczuciach, gestach i słowach. A tu jest takie wojenne "M-jak miłość". Ale być może sprawnie nakręcone i istotnie wciągające... Patrzadło.
W porównaniu z takimi klasykami to faktycznie "Czas... " jest na straconej pozycji. Przegrywa wszystkim - aktorstwem, scenariuszem, muzyką a zwłaszcza realizacją. Jednak tym gorzej dla tego serialu, bo podejrzewam, że po latach się już wcale nie obroni. Pozostanie taką trochę ramotką, sympatyczną, ale zalegającą w archiwach TVP, a "Klossa" ludzie będą oglądać jeszcze w 3000 roku....
chojrak napisał:
wg. kolegi temat(a?) [Jak to się odmienia?]
a jak tam chcesz Laughing fakt, trochę niefortunny ten nick wybrałem. Może kiedyś mi admin zmieni, jak się wybudzi.
Powrót do góry
Holt_

PostWysłany: Pon Wrz 12, 2011 8:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

chojrak napisał:
Absolutnie zafałszowany klimat tamtych czasów! Landrynkowaci faceci... Braki w scenografii, fryzury, ubiór jest w końcu nieistotny.
tu akurat nie czepiałbym się. Fryzury i ubior są lepsze niż w "Klossie".
chojrak napisał:
To przecież komiks. Jak "Kloss"... Proszę JEDNAK PORóWNAć klimat obu seriali... O "Kolumbach" już nie wspominam!
no, trudno wspominać o "Kolumbach" w tym kontekście, to kompletnie inny typ serialu. A klimat "Klossa"..........hmmm...... Tak z ręką na sercu - gdzie ty masz w "Klossie" klimat lat okupacji?
chojrak napisał:
Jak mówił Konwicki o czasach wojennych: Myśmy byli zgrzebni, szarzy, w pumpach, akuratni słowni, powściągliwi, zawstydzeni, złaknieni śmierci, lękający się szpanu, nieufni wobec elit, nieśmiali w uczuciach, gestach i słowach.
może Konwicki taki był, ale wystarczy poczytać Kamińskiego, żeby zobaczyć, że taki "Bonawentura" różnił się od "Słonia", a "Morro" od "Maćka".
chojrak

PostWysłany: Pon Wrz 12, 2011 8:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Holt_ napisał:
chojrak napisał:
Absolutnie zafałszowany klimat tamtych czasów! Landrynkowaci faceci... Braki w scenografii, fryzury, ubiór jest w końcu nieistotny.
tu akurat nie czepiałbym się. Fryzury i ubior są lepsze niż w "Klossie".
Może Ľle przecinki postawiłem. Napisałem, że fryzury są nie istotne. Landrynkowatość w psychologii postaci widzę...
Holt_ napisał:
A klimat "Klossa"..........hmmm...... Tak z ręką na sercu - gdzie ty masz w "Klossie" klimat lat okupacji?
No może przesadziłem... Ale klimat bliski wojennemu jednak trochę jest... A aktorzy jak dobrani i ucharakteryzowani! Tu autentyczne postaci: A tu aktorzy. Niemal nie do odróżnienia...Wink Jubilerska robota! Razz
Powrót do góry
Otesanek

PostWysłany: Pon Wrz 12, 2011 9:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

niestety bardzo dużo niedoróbek i nieścisłości, wręcz absurdów historycznych...
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Telewizja Kino Polska Strona Główna -> Kino Polska Kino, telewizja, film... Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 23, 24, 25  Następny
Strona 5 z 25

Skocz do: