Telewizja Kino Polska

Z dniem 06.06.2016r. zakończyło funkcjonowanie Oficjalne Forum Kino Polska, w związku z tym, z uwagi na chęć zintensyfikowania komunikacji Redakcji kanału Kino Polska ze swoimi widzami - zapraszamy uczestników Forum na fanpage Kino Polska na facebooku oraz na nowo powstałe Forum ‘Przyjaciół Kino Polska’: www.polskiekino.com.pl

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja  ProfilProfil IkonkaZaloguj się, by sprawdzić wiadomości ZalogujZaloguj 

KINO RADZIECKIE - co chcemy zobaczyć
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny

To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Telewizja Kino Polska Strona Główna -> Kino Polska Kino, telewizja, film...
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Krępak Zwiedziony

PostWysłany: Sro Kwi 18, 2012 11:37 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie to, żebym usprawiedliwiał obecność kina czechosłowackiego czy radzieckiego na Kino Polska, ale myślę, że wszyscy pamiętamy, jaki był rodowód programowy KP u zarania tej stacji - filmy PRL-owskie (obok naszego kina przedwojennego) były kołem zamachowym tej stacji, a pod to łatwo z kolei podciągnąć telewizyjną ofertę tego okresu, na którą składały się również seriale z całego bloku Demoludów. Drugą przyczyną pojawienia się na KP takich produkcji jak "Szpital na peryferiach", czy "Siedemnaście mgnień..." jest zapewne bezradność szefów tej telewizji z powodu niemożności dotarcia do wielu filmów i programów polskich z lat minionych. Do niektórych dostępu broni pewnie TVP, a koszt emisji innych jest być może nieopłacalny (prawa autorskie, doprowadzenie do przyzwoitego stanu technicznego, etc.). Może zresztą nie jest to bezradność, a wygodnictwo? Swoją drogą - wątek istnieje już sporo czasu, czemu nagle dyskusja na temat co i kto chce z radzieckiego kina obejrzeć, wywołała Twoje oburzenie, Feliksie?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Felix

PostWysłany: Sro Kwi 18, 2012 9:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wątek istnieje na Forum dłużej niż ja, ale jakoś nie wpadł mi w oko. Nasze związki z kinematografią czechosłowacką są istotnie duże - seriale, dobranocki, współpraca realizatorska z wytwórnią Barrandov - tu nie miałem specjalnych zastrzeżeń. Ale promowanie zakłamanego w większości kina radzieckiego przez Kino Polska, jakoś mi fałszywie brzmi. W dodatku nikt nie domagał się filmów dobrych i wartościowych jak np. "Rublow", czy "Legenda o Twierdzy Suramskiej" i innych filmów Paradżanowa(Paradżaniana), tylko przesiąkniętych propagandą strcte rozrywkowych pozycji. I te niefrasobliwe opisy: .
Cytat:
To o wojnie domowej w ZSRR. Czworo nastolatków(w tym jedna dziewczyna) było niesłychanie sprawni fizycznie - w strzelaniu, walce wręcz. No i wspomniana czwórka gromiła białe bandy. Na koniec stali sie prawdziwymi czerwonoarmistami. Pamiętam też jakiegoś "białego" o wygladzie przygłupa który bez przerwy opowiadał że widział "trumnę lecącą nad grobami ... Obejrzałbym to z przyjemnoscią po latach... Pamiętam że w kinach a póĽniej w telewizji były "Nowe przygody nieuchwytnych" - kontynuacja, juz nie tak dobra. Była też kiedyś w telewizji trzecia część. Był tam Paryż, białogwardziści, dwaj pretendenci do tronu carskiego itp. To już była głupota
"To już była głupota." A to wcześniejsze już nie?. W tych "białych bandach" u gen. Wrangla służyli moi dwaj stryjeczni dziadkowie. I tak im to bandyckie życie przypadło do gustu, że swoich synów wychowali na bandytów. Podczas II-giej Wś zasilili oni bandy Armii Krajowej. Reasumując - tego typu podejście jest przyzwoleniem na wciskanie ludziom "kitu", a w tym Kino Polska nie powinno uczestniczyć.

Ostatnio zmieniony przez Felix dnia Sro Kwi 18, 2012 11:50 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Franczak1963

PostWysłany: Sro Kwi 18, 2012 10:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wątek krąży sobie tutaj bo powinien być w dziale Hyde Park czy też Kino innych narodów czy jakoś tak. Nikt się nie domaga aby zagościły one na Kino Polska. Bardziej myślimy o takich stacjach jak TVP Kultura, Zone Europa czy Canal+ i tam chyba Wojna i Pokój ale to chyba mało kto ma. My nie prosiliśmy o 17 mgnień wiosny a taki się pojawił na KP. Te propagandowe gnioty są tak absurdalne że aż ciekawe Smile
forresty

PostWysłany: Czw Kwi 19, 2012 6:27 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja mam taką prośbę - może ktoś pamięta tytuły lub autorów następujących filmów 1. Radziecki film o kierowcach kamazów którzy jeżdżą gdzieś po Kaukazie. zdaje się scena finałowa to walka na klucze samochodowe. W kinach to kiedyś wyświetlali w ramach dni kina radzieckiego. 2. Radziecka wersja Robinsona Crusoe- nie mogę nic znaleĽć o tym 3. Czesko-słowacka wersja bajki o Herkulesie. Jakiś chłopaczek z cudowną maczugą chodzi po świecie. w pamieci utkwiła mi gadająca skała. To jakiś początek lat 80 lub koniec 70
Powrót do góry
Holt_

PostWysłany: Sob Sie 04, 2012 10:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

forresty napisał:
ja mam taką prośbę - może ktoś pamięta tytuły lub autorów następujących filmów 1. Radziecki film o kierowcach kamazów którzy jeżdżą gdzieś po Kaukazie. zdaje się scena finałowa to walka na klucze samochodowe. W kinach to kiedyś wyświetlali w ramach dni kina radzieckiego.
Стервятники на дорогах ??? Двойной обгон ??
Holt_

PostWysłany: Sob Paź 06, 2012 11:17 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Felix napisał:
,Ale promowanie zakłamanego w większości kina radzieckiego przez Kino Polska, jakoś mi fałszywie brzmi. W dodatku nikt nie domagał się filmów dobrych i wartościowych (...) tylko przesiąkniętych propagandą strcte rozrywkowych pozycji.
"Bracia Karamazow" "Anna Karenina" "Gorzki romans " "Dworzec dla dwojga" "Hamlet " "Dziecko wojny " "Dersu Uzała" ""olaris "Tak tu cicho o zmierzchu" A więc - kłopoty ze wzrokiem czy ze znajomością kinematografii?
shadoki

PostWysłany: Nie Paź 07, 2012 9:16 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chciałbym obejrzeć film dla młodzieży dwuodcinkowy pt. ''Elektronik''.Emitowano go pod koniec lat 70-tych.Pamiętam,że jeden z bohaterów miał ksywkę GUS(gęś) a rzecz działa się na moskiewskim blokowisku.Przypominam sobie,że nie mogłem się oderwać od ekranu:)
Powrót do góry
Franczak1963

PostWysłany: Nie Paź 07, 2012 9:41 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Proszę, Przygody Elektronika http://www.youtube.com/watch?v=FI0XnryBK50&feature=watch-now-button&wide=1 http://www.youtube.com/watch?v=d50s3P2-UOQ&feature=watch-now-button&wide=1 http://www.youtube.com/watch?v=efPKNoCUUlg&feature=watch-now-button&wide=1
weteran_pl
Banned

PostWysłany: Pią Mar 29, 2013 10:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rosyjski serial Вольф Мессинг. Видевший сквозь время. z 2009 roku , przedstawiający historię Wolfa Messinga - żydowskiego uciekiniera z Niemiec do ZSRR , który to był obdarzony paranormalnymi zdolnościami czytania w ludzkich myślach i odczytywania przyszłych zdarzeń ( w czerwcu 1941 roku podał np. datę zakończenia II wojny światowej: maj 1945 ; ponadto powiadomił Stalina o tym, że nastąpi katastrofa samolotu z drużyną hokeistów , co pozwoliło uratować życie syna Stalina ,bo ojciec nakazał mu podróż pociągiem ) . Ponadto w ramach testu jego nadprzyrodzonego daru , dostał się kiedyś do gabinetu Stalina na Kremlu - bez żadnej przepustki , przechodząc wszystkie stopnie ostrej kontroli ze strony ochrony , gdyż siłą woli nakazywał strażnikom widzieć w sobie Berię i oni go jako Berię przepuszczali... Innym testem było udanie się do banku i pobranie 100.000 rubli - bez czeku , jedynie po przedstawieniu kasjerowi czystej kartki , z wtłoczeniem mu do głowy przekazu iż to jest w pełni prawidłowy czek. Kasjer bez problemu przyniósł te 100.000 rubli... http://onlinekino.in.ua/volf-messing-videvshij-skvoz-vremya/ ........... A tu dokument o jego życiu: Wolf Messing https://www.youtube.com/watch?v=oe77qxZl5Tk
Powrót do góry
weteran_pl
Banned

PostWysłany: Pon Kwi 08, 2013 2:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Biedni krewni http://www.ruslink.pl/film/filmy_rosyjskie/biedni_krewni,2350/ A tu w oryginale: http://allfilmonline.ru/news/bednye_rodstvenniki_2005/2011-08-24-2199
Powrót do góry
wit69

PostWysłany: Pon Lip 22, 2013 2:01 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przypomnienie w innym wątku Nikity Michałkowa nasunęło mi na myśl film "Dwunastu" /2007/ z jego rolą i w jego reżyserii.Jest to remake"Dwunastu gniewnych ludzi".Był kiedyś emitowany w TV.ale dość dawno temu,chyba że daje go jakaś stacja której nie mam.
Film_Polski

PostWysłany: Pon Lip 22, 2013 7:44 am    Temat postu: 12 Odpowiedz z cytatem

"film "Dwunastu" /2007/ z jego rolą i w jego reżyserii.Jest to remake"Dwunastu gniewnych ludzi"."
Zatem czy nie lepiej przypomnieć sobie amerykański pierwowzór, niźli jakieś zapomniane naśladownictwo? Zwłaszcza, że tu i ówdzie krąży stary polski dubbing. Obraz na kopii potwornie poharatany, ale te dwanaście wspaniałych polskich głosów...
Naprawdę wolisz Buratina od Pinokia?
Powrót do góry
karel

PostWysłany: Pon Lip 22, 2013 10:14 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wit69 napisał:
.Był kiedyś emitowany w TV.ale dość dawno temu,chyba że daje go jakaś stacja której nie mam.

Mam nagrany, ale do tej pory nie obejrzałem. Przy okazji sprawdzę, jaka to stacja była. Smile

http://rekonstrukcjablog.wordpress.com/

http://forum.polskiekino.com.pl/
Powrót do góry
wit69

PostWysłany: Pon Lip 22, 2013 3:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chyba był emitowany w TVP1 lub 2,ale mogę się mylić.
Do Film Polski-nie twierdzę,że rosyjska wersja jest lepsza,ale chciałbym sobie ją odświeżyć,wiem że miałem pozytywne odczucia po jej obejrzeniu parę lat temu.Niektóre filmy zyskują,a inne tracą po ponownym obejrzeniu,dlatego chciałbym się przekonać jak to będzie w tym przypadku.Amerykańską wersję widziałem wielokrotnie.Raczej wolę lektora,choć do dubbingu nie mam uprzedzeń,ale to nie jest decydujące przy ocenie filmu.
karel

PostWysłany: Wto Lip 23, 2013 8:30 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wit69 napisał:
nie twierdzę,że rosyjska wersja jest lepsza,ale chciałbym sobie ją odświeżyć,wiem że miałem pozytywne odczucia po jej obejrzeniu parę lat temu.

Michałkow niestety skończył się wraz ze "Spalonymi słońcem" - to jego ostatni wielki film. Teraz jest to niestety tzw. reżyser dworski, który najchętniej pełniłby rolę dywanika dla Putina, a swoje filmy kręci w celach głównie propagandowych. Kiedyś był wielkim filmowcem, a teraz jest wyrobnikiem na usługach Kremla. Niedawno miałem okazję widzieć "Spalonych słońcem 2: Exodus" i to jest dramat. Przy czym używając słowa "dramat" bynajmniej nie chodzi mi o gatunek filmu...
Jak już wspominałem, "12" nie oglądałem jeszcze, ale pamiętam, że zarzucano mu, że dosyć perfidny sposób wykorzystuje amerykański oryginał do prorosyjskiej propagandy i podkreślenia, że Czeczeńcy są "cacy" o ile oczywiście nie buntują się przeciwko Rosji.

http://rekonstrukcjablog.wordpress.com/

http://forum.polskiekino.com.pl/
Powrót do góry
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Telewizja Kino Polska Strona Główna -> Kino Polska Kino, telewizja, film... Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
Strona 4 z 9

Skocz do: