Telewizja Kino Polska

Z dniem 06.06.2016r. zakończyło funkcjonowanie Oficjalne Forum Kino Polska, w związku z tym, z uwagi na chęć zintensyfikowania komunikacji Redakcji kanału Kino Polska ze swoimi widzami - zapraszamy uczestników Forum na fanpage Kino Polska na facebooku oraz na nowo powstałe Forum ‘Przyjaciół Kino Polska’: www.polskiekino.com.pl

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja  ProfilProfil IkonkaZaloguj się, by sprawdzić wiadomości ZalogujZaloguj 

KINO CZECHOSłOWACKIE - co chcemy zobaczyć
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny

To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Telewizja Kino Polska Strona Główna -> Kino Polska Kino, telewizja, film...
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
jaśko

PostWysłany: Sob Paź 30, 2010 10:58 pm    Temat postu: KINO CZECHOSłOWACKIE - co chcemy zobaczyć Odpowiedz z cytatem

Uporządkujmy naszą listę życzeń, czyli "piosenkę pana koracza o zdrowiu bym chciała najbardziej usłyszeć" Very Happy Moje typy: CHALUPARI KELNER, PłACIć MARECZKU, PODAJ MI PIóRO
dunczyk

PostWysłany: Nie Paź 31, 2010 12:14 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

"Trup w każdej szafie".
wit69

PostWysłany: Nie Paź 31, 2010 2:12 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kiedyś był taki film dla młodzieży,wydaje mi sie że produkcji czechosłowackiej,o takiej dziewczynce co przyleciała z kosmosu,zachowywała sie troche jak robot,mgliscie to pamiętam i w ogóle nie kojarze tytułu. Może ktoś coś sobie przypomina?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
karampuk

PostWysłany: Nie Paź 31, 2010 10:38 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To "Spadła z obłoków". A moje typy do obejrzenia to: "Mój brat ma fajnego brata" i druga część "Drogocenny braciszek" oraz "Adela jeszcze nie jadła kolacji".
Powrót do góry
Justyna

PostWysłany: Nie Paź 31, 2010 1:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chciałabym zobaczyć : Diabelski wynalazek Syrena Tchórz Pociągi pod specjalnym nadzorem O czymś innym Oskarżony
Tomcat

PostWysłany: Nie Paź 31, 2010 4:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

"Miłość miedzy kroplami deszczu" (perełeczka), "Pan Tau".
Jędruś

PostWysłany: Nie Paź 31, 2010 8:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiele tych co chciałbym zobaczyć już wymieniliście ale jest jeszcze kilka te poważniejsze: I znów skaczę przez kałuże, Waleria i tydzień cudów, Miłość blondynki, i te lżejsze: Koniec agenta W4C, Lemoniadowy Joe, Jak utopić dr.Mraczka, Straszne skutki awarii telewizora, Kto chce zabić Jessie, Dziewczyna na miotle
Powrót do góry
Franczak1963

PostWysłany: Nie Paź 31, 2010 10:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak, Lemoniadowy Joe to film który bym chciał najbardziej zobaczyć ponownie. Jutro o 9.50 na Polonii - Skrzypce i sen z 1946 roku http://www.fdb.cz/film/8615-housle-a-sen.html
Franczak1963

PostWysłany: Wto Lis 02, 2010 9:33 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ciekawym filmem jest Tankova brigada http://www.youtube.com/watch?v=JnFQkOFpwD4 Z innych: Atentat, Dni zdrady, Milcząca barykada (z udziałem Barbary Drapińskiej), Wyzwolenie Pragi, Jutro wstanę rano i oparzę się herbatą, Bokser i śmierć (z udziałem polskich aktorów, nie wymieniony na filmpolski.pl), Piloci, Niebiescy jeĽdĽcy,
Robi

PostWysłany: Wto Lis 02, 2010 1:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W latach 70 byl taki serial czechoslowacki w ktorym do TV ludzie wysylali listy z opisem jakiejs przygody rodzinnej . W studio bylo losowanie lub wybieranie listow a pozniej dana przygoda byla odgrywana w filmie. W kazdym odcinku byly chyba 3 przygody . Aktorzy ktorzy wystepowali w studio odgrywali pozniej role. Nie pamietam tytulu.
Powrót do góry
dunczyk

PostWysłany: Wto Lis 02, 2010 2:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Był to serial"Z życia wzięte".
Rob1

PostWysłany: Wto Lis 02, 2010 3:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z seriali czechosłowackich, które pamiętam (lepiej lub gorzej) z chęcią obejrzałbym następujące pozycje: "Karetka pogotowia" ("Sanitka") - emitowany u nas jesienią 1987 roku we wtorki. Główny bohater to oczywiście lekarz zespołu ratunkowego. "Małe sprawy wielkiego miasta" ("Malý pitaval z velkého města") - serial, którego bohaterem jest praski milicjant. Film pokazywano w czwartki jesienią 1986 r. "Synowie i córki Jakuba Szklarza" ("Synové a dcery Jakuba skláře") - wydaje mi się, że emisja miała miejsce wiosną 1988 r. "Pewien dom na Sójczym Wzgórzu" ("Dnes v jednom domě") - bohaterowie to mieszkańcy wieżowca na jednym z osiedli w Pradze. TVP emitowała ten serial na pewno w niedziele, na pewno zimą i na pewno w pierwszej połowie lat osiemdziesiątych, ale dokładnie nie pamiętam w którym roku. http://www.csfd.cz/ żałuję, że po czesku nie kumam...
Powrót do góry
jaśko

PostWysłany: Sro Lis 03, 2010 9:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
"Małe sprawy wielkiego miasta" ("Malý pitaval z velkého města") - serial, którego bohaterem jest praski milicjant. Film pokazywano w czwartki jesienią 1986 r.
Dzięki za przypomnienie! Od jakiegoś czasu tego szukam. Pamiętałem tylko, że to był "czechosłowacki serial kryminalny", ale nigdzie nie mogłem znaleĽć tytułu. A propos SANITKI - czy to w tym serialu w jednym z odcinków kilkadziesiąt karetek jechało do katastrofy na jakimś lotnisku???Bo pamiętam taką scenę ale diabli wiedza z jakiego filmu/serialu ona pochodziła...
Rob1

PostWysłany: Czw Lis 04, 2010 3:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
A propos SANITKI - czy to w tym serialu w jednym z odcinków kilkadziesiąt karetek jechało do katastrofy na jakimś lotnisku???Bo pamiętam taką scenę ale diabli wiedza z jakiego filmu/serialu ona pochodziła...
Czasu trochę miałem, to poszperałem w sieci. Jaśko, masz rację. To z tego serialu ta scena. Możesz ją sobie przypomnieć: http://www.youtube.com/watch?v=8IhOqsJx_AE Ja z kolei zapamiętałem piosenkę kończącą każdy odcinek. Przez lata melodia ta mnie "prześladowała". http://www.youtube.com/watch?v=BDykVhuDnQo&feature=related Zresztą w wersji oryginalnej można obejrzeć cały ten serial na youtube. Podobnie jak i "Małe sprawy wielkiego miasta". Tutaj początek 1 odcinka: http://www.youtube.com/watch?v=Pe1Y1SgVECM Napisałem, że bohaterem serialu jest praski milicjant, ale po przejrzeniu kliku fragmentów, wydaje mi się, że to grupa milicjantów z jednego wydziału. Ku mojemu zdziwieniu jest też "Pewien dom na Sójczym Wzgórzu": http://www.youtube.com/watch?v=w05EnsS0JvU Można trochę powspominać... I może Kino Polska jak już poszło tą drogą, to i te czechosłowackie seriale mogłoby pokazać. Wiem, wiem. I tak nikt tego nie czyta z pracowników stacji. PS. A już od środy Kino Polska rozpocznie emisję zapomnianego polskiego serialu... "Polskie drogi". Ludzie! Ratunku!!!
Powrót do góry
jaśko

PostWysłany: Czw Lis 04, 2010 8:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Jaśko, masz rację. To z tego serialu ta scena. Możesz ją sobie przypomnieć: http://www.youtube.com/watch?v=8IhOqsJx_AE
Akcja zaczyna się od 2m50s Dzięki. Swoją drogą... Dlaczego czeskie filmy są takie fajne? Very Happy
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Telewizja Kino Polska Strona Główna -> Kino Polska Kino, telewizja, film... Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Strona 1 z 6

Skocz do: