Telewizja Kino Polska

Z dniem 06.06.2016r. zakończyło funkcjonowanie Oficjalne Forum Kino Polska, w związku z tym, z uwagi na chęć zintensyfikowania komunikacji Redakcji kanału Kino Polska ze swoimi widzami - zapraszamy uczestników Forum na fanpage Kino Polska na facebooku oraz na nowo powstałe Forum ‘Przyjaciół Kino Polska’: www.polskiekino.com.pl

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja  ProfilProfil IkonkaZaloguj się, by sprawdzić wiadomości ZalogujZaloguj 

KINO CZECHOSłOWACKIE - co chcemy zobaczyć
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny

To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Telewizja Kino Polska Strona Główna -> Kino Polska Kino, telewizja, film...
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Justyna

PostWysłany: Czw Lut 03, 2011 8:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Może Kino Polska skusi się na pokazanie. W końcu sam "Szpital na peryferiach" jeszcze trwa...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
szymkalisz

PostWysłany: Sob Lut 05, 2011 6:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dowiedziałem właśnie, że się skusi. Już w kwietniu!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
wit69

PostWysłany: Sro Mar 02, 2011 7:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Od 6 marca w KP kultowy serial czechosłowacki"Pan Tau". Może ktoś się skusi na ten rarytas:-)
Powrót do góry
woj100

PostWysłany: Sro Mar 02, 2011 10:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Krępak Zwiedziony napisał:
Cytat:
Poczytałem, co na tej stronie mają do powiedzenia na temat "Kobiety za ladą". Mnóstwo negatywnych komentarzy - ogólna wymowa jest taka, że była to ohydna komunistyczna propaganda.
Ja tam żadnej propagandy nie zauważam, może jest ale to i tak nie zmienia faktu ze "Kobieta za ladą" jest bardzo dobrym serialem. Współczesne produkcje nie dorównują temu serialowi, nawet po latach ogląda się ten serial z zainteresowaniem. Piszący takie komentarze być może nawet nie wiedzą że ulegają współczesnej propagandzie starającej się za wszelką cenę zdyskredytować tamtem okres. A propaganda musi działać bo zanikający polski przemysł, szalejące bezrobocie powoduje, że większość młodych ludzi nie widzi dla siebie żadnych szans w tym kraju i nie można dopuścić by taki młody organizm zauważył dobre strony PRL (problem dotyczy również innych byłych krajów socjalistycznych) Przykładem takiej propagandy jest cykl "Propaganda sukcesu" nadawany w Kino Polska. Nawet jeden odcinków 07 Zgłoś się nadano w tym cyku ("Zamknąć za sobą drzwi"). Nie bardzo rozumie jaka propaganda może być w serialu 07 zgłoś się. Jeżeli jest, to na pewno większa propaganda jest w filmach z Bondem, gdyż bohater w tym filmach lepsze numery wywija, lub w filmach z Rambo, taki Rambo w pojedynkę kosi całe oddziały nieprzyjaciół w Wietnamie i Afganistanie i nikt nie pisze, że w tych filmach jest propaganda. Ciekawe jak za 20-30 lat ocenią naszą wpółczesną propagandę i czy będą powstawać podobne programy krytykujące nasze czasy.
Powrót do góry
chojrak

PostWysłany: Czw Mar 03, 2011 1:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

woj100 napisał:
Ja tam żadnej propagandy nie zauważam, może jest ale to i tak nie zmienia faktu ze "Kobieta za ladą" jest bardzo dobrym serialem. Współczesne produkcje nie dorównują temu serialowi, nawet po latach ogląda się ten serial z zainteresowaniem.
Wstyd się przyznać ale i ja z przyjemnością obejrzałem parę odcinków... Takich filmów już się dzisiaj nie robi i trochę szkoda. To pewnie nostalgia jakaś za starymi czasami... U nas też przecież było takie kino, np. serial "Droga". Niby o niczym, szara rzeczywistość ale to jakoś wciągało... No przynajmniej mnie. Wcale nie marzę o powrocie tamtych czasów ale coś jednak utraciliśmy wraz z kapitalizmem... Nie umiem tylko sprecyzować co... Ale to raczej nie kino się zmieniło tylko ludzie. W każdym razie fajnie czasami sobie zerknąć na taki film i porównać z dzisiejszą plasitkowatością współczesnych produkcji. Dzisiaj opowiada się o milionowych przekrętach, a tam sprawą kluczową jest czy przywiozą cytryny na święta... Ale takich co chcą to oglądać jest już zaledwie garstka, z tym trzeba się pogodzić...

Ostatnio zmieniony przez chojrak dnia Pią Mar 04, 2011 3:02 am, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Franczak1963

PostWysłany: Pią Mar 04, 2011 1:07 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Utraciliśmy przede wszystkim pewność bytu. Z tym wiąże się wiele. Jak nie ma pracy i pieniędzy to i ludzie nie żyją tak jak powinni. Zanikają więzi zpołeczne, rodzinne. Skoro się wszystko na lewo i prawo likwiduje "restrukturyzuje" to trudno o normalność. Takich filmów się nie robi bo brak scenografii, a odbiorców, chyba nie tak mało o czym świadczą fora nostalgia czy 80s. Cieszę się, że przeżyłem w tych czasach 8 lat i mogłem postać w kolejce po kawy, cytryny itd. Laughing
chojrak

PostWysłany: Pią Mar 04, 2011 1:20 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Teaz rozumiem to umiłowanie do komunistów, Poręby, Siwaka i Filipskiego... Po co tylko ten antykomunistyczny kamuflaż w stopce i awatarze? Przecież nikt się na to nie nabierze... Nawet student już tego "nie kupuje"...
Powrót do góry
Franczak1963

PostWysłany: Pią Mar 04, 2011 1:27 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nic nie rozumiesz. I daj sobie spokój z głupimi docinkami i zaczepkami. Jak sam napisałeś tym żyjesz, ale bez przesady.
chojrak

PostWysłany: Pią Mar 04, 2011 1:44 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To nie zaczepki, to autentyczne zadziwienie tym paradoksem.... Nie znam osoby na tym forum, w takim stopniu przywołującym myśli komunistów i to jako ekspertów! Nie, żeby to było złe czy dobre. Chodzi o EWIDENTNˇ sprzeczność z antykomunistycznym nimbem, jakim się otaczasz. Już dawno przekonałem się, że to tylko zmyła lub prowokacja... Fascynujące, że Ty tego nie zauważasz...
Powrót do góry
Franczak1963

PostWysłany: Pią Mar 04, 2011 2:14 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sam czegoś nie zauważasz i chyba nigdy nie będziesz w stanie. O czym jesteś przekonany to mało mnie obchodzi i tak za każdym razem dopiszesz sobie cokolwiek żeby ci pasowało do poglądu. Chcesz się szarpać, to na priv. Nie po to wchodzimy na to forum by narażać się na czyjeś zaczepki o czymkolwiek by się nie napisało.
chojrak

PostWysłany: Pią Mar 04, 2011 2:42 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Franczak1963 napisał:
Sam czegoś nie zauważasz i chyba nigdy nie będziesz w stanie.
Nie pisz nowomową... Napisz po prostu, czego nie zauważam... Tak będzie łatwiej dla wszystkich. Pisanie KONKRETAMI nie boli, spróbuj... Przecież ja dokładnie napisałem co mi się nie podoba! Bierz przykład...
Franczak1963 napisał:
O czym jesteś przekonany to mało mnie obchodzi ....
To szkoda, bo myślałem, że wymiana poglądów winna być dwustronna... Po to są fora internetowe. Chciałbyś żeby traktować Twoje wpisy jako oświadczenia i aksjomaty? Zaczynam teraz rozumieć ten brak "zwrotnej"...
Franczak1963 napisał:
Chcesz się szarpać, to na priv.
To ja się szarpię czy warczę, bo nie nadążam... Smile Dlaczego nie mam reagować publicznie, na Twoje, jak najbardziej publiczne wynurzenia?
Franczak1963 napisał:
Nie po to wchodzimy na to forum by narażać się na czyjeś zaczepki o czymkolwiek by się nie napisało.
Podać książkę życzeń i zażaleń? Jak już zauważyłeś, reaguję tylko na ewidentne bzdury... Czemu zatem piszesz w liczbie mnogiej? Możesz jeszcze mnie zbanować , o ile to tu jest możliwe... Poproś admina, jest tu taki wogóle? Wtedy nie będziesz zmuszony do obcowania z moją osobą i będziesz mógł już agitować bez zgrzytów, tzn. warczenia... Innej opcji nie widzę...
Powrót do góry
jaśko

PostWysłany: Pią Mar 04, 2011 10:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kobieta... jest raczej filmem obyczajowym. Prawie w każdym odcinku ktoś poznaje pokrewną duszę, wybacza zdradę, odzyskuje miłość itp. a wszystko w typowo czechosłowackim klimacie. Nawet samotna Jiżinka w ostatnim odcinku poznała chłopca, nie mówiąc o Annie Holubovej - wreszcie odnalazła tego jedynego.
Holt_

PostWysłany: Pią Mar 04, 2011 11:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Franczak1963 napisał:
Takich filmów się nie robi bo brak scenografii
możesz rozwinąć?
Franczak1963

PostWysłany: Sob Mar 05, 2011 12:02 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oczywiście. Nie znajdziemy teraz po prostu dużych sklepów z dawną atmosferą, wystrojem czy też personelem. Czy ktoś by chciał oglądać teraz serial np. o Lidlu czy innej Biedronce? Chyba nie.
Holt_

PostWysłany: Sob Mar 05, 2011 12:05 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Franczak1963 napisał:
Oczywiście. Nie znajdziemy teraz po prostu dużych sklepów z dawną atmosferą, wystrojem czy też personelem. Czy ktoś by chciał oglądać teraz serial np. o Lidlu czy innej Biedronce? Chyba nie.
z dobrym scenariuszem? Czemu nie. Scenografia to ostatnia ważna rzecz. Brakuje dobrych scenariuszy i dobrych młodych aktorów. Przede wszystkim.
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Telewizja Kino Polska Strona Główna -> Kino Polska Kino, telewizja, film... Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Strona 3 z 6

Skocz do: