Telewizja Kino Polska

Z dniem 06.06.2016r. zakończyło funkcjonowanie Oficjalne Forum Kino Polska, w związku z tym, z uwagi na chęć zintensyfikowania komunikacji Redakcji kanału Kino Polska ze swoimi widzami - zapraszamy uczestników Forum na fanpage Kino Polska na facebooku oraz na nowo powstałe Forum ‘Przyjaciół Kino Polska’: www.polskiekino.com.pl

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja  ProfilProfil IkonkaZaloguj się, by sprawdzić wiadomości ZalogujZaloguj 

Film o katastrofie w Smoleńsku
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4 ... 41, 42, 43  Następny

To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Telewizja Kino Polska Strona Główna -> Kino Polska Kino, telewizja, film...
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
chojrak

PostWysłany: Sro Lis 07, 2012 12:35 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Brunner napisał:
Ale myślę, że postać tego pana też znajdzie się w tym filmie, a do niego to nie wiem czy znajdziesz kogoś łudząco podobnego Wink
No jak to? Jest jeszcze tzw. "trzeci bliĽniak"! (Gajos by się też nadał, ale on nie zagra w filmie Sci-Fi...) Zresztą dwie różne role zagrane przez tego samego aktora dałoby filmowi dodatkowej głębi. Trochę bałbym się tylko, że przeszarżuje rolę... Facet ma duże parcie na szkło. Ale rolę gen. Błasika może dać Filipskiemu? Pilot to musi być Dorociński. Milcząco stara się pokonać zdradziecką mgłę, tylko on to da radę zagrać samymi oczami! Tusk- Dariusz Kowalski (wreszcie zobaczę jakąś jego rolę...) , Putin -Woronowicz, Gosiewski - Opania. "Mgiełkę" grała młoda Marta Klubowicz, to starsza spokojnie zagra mgłę... Trotyl może zagrać Molibden. Pułkownik Molibden, znaczy. Nitrogliceryna - na razie wakat. W wątku gruzińskim (ma być taki) rolę prezydenta Sakaszwilego może zagrać jedynie nasz Sakaszwili - Grogorij, tu nie ma wątpliwości. Makieta do zdjęć we wnętrzach już jest: Spokojnie. pomaluje się w post-produkcji. Nic tylko kręcić. No zobaczymy jak to wyjdzie. Strasznie jestem ciekaw osi dramaturgicznej filmu, skoro już dokładnie wiadomo jak to się stało, a happy end raczej jest wykluczony. Wydaje się to trudne. Jakiś nowy Wyspiański by się przydał... W sumie analogie z "Weselem" są spore. Jedność miejsca akcji, totalny chaos, wóda, chłopy z miastowymi do kupy, wszędzie mgła i jakieś niedopowiedzenie, wokół zaborcy, chocholi taniec i te rzeczy... W tle płaczące wierzby, a tu pancerne brzozy... Trzeba by tylko jakiegoś Wajdy do tego. No można by też w stylu Barei to nakręcić: W kabinie pilotów ruch jak na dworcu (jak w "Tangu" Rybczyńskiego): baba z cielęciną, BORowcy szukających pod wolantem ukrytej flaszki, generalicja prowadząca kurs pilotażu, przypalona kasza w kateringu, mechanik rozliczający delegacje, Wesoły Romek z banjo grający wiadomą pieśń, jakiś gość wzięty do Smoleńska na łebka przebrany za kokpit, a w tym chaosie piloci nie mający pojęcia kto w końcu pilotuje ten cały samolot i do końca szukający instrukcji obsługi do jednego wrednego guzika... Jakiś pijany głos po rusku nawijający w kółko przez radio "posadka dopełnitelno", autopilot jęczący bez ustanku "terrain ahead" po angielsku, a akurat rozmówki językowe przehandlowano na spirytus do barometru, bo radiowysokościomierz wysiadł z powodu wypadniętego bezpiecznika, co go Wronie pożyczyli... Dialogi można żywcem brać z jego innych filmów: "Ja to panie całe życie na farcie lecę.." http://www.youtube.com/watch?v=so1eskSUxnw mówi pilot do szefa protokołu zapytany czy ten da radę wylądować we mgle... Trochę szkoda, że Bareja umarł.

Ostatnio zmieniony przez chojrak dnia Sro Lis 07, 2012 2:29 am, w całości zmieniany 7 razy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Brunner

PostWysłany: Sro Lis 07, 2012 12:59 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

chojrak napisał:
Brunner napisał:
Ale myślę, że postać tego pana też znajdzie się w tym filmie, a do niego to nie wiem czy znajdziesz kogoś łudząco podobnego Wink
No jak to? Jest jeszcze tzw. "trzeci bliĽniak"! Gajos by się też nadał, ale on nie zagra w filmie Sci-Fi... Zresztą dwie różne role zagrane przez tego samego aktora dałoby filmowi dodatkowej głębi. Trochę bałbym się tylko, że przeszarżuje rolę... Facet ma duże parcie na szkło. No zobaczymy. Strasznie jestem ciekaw osi dramaturgicznej filmu, skoro już dokładnie wiadomo jak to się stało, a happy end raczej jest wykluczony? Wydaje się to trudne. Jakiś nowy Wyspiański by się przydał... Ale rolę gen. Błasika może dać Filipskiemu? Pilot to musi być Dorociński. Milcząco stara się pokonać zdradziecką mgłę, tylko on to da radę zagrać!
Uprzedzając - tylko Emila K. proszę mi w to nie mieszać. Zresztą znając jego poglądy polityczne raczej by się nie dał, więc obawa płonna Wink Zakrzeńskiego może zagrać Englert ...
chojrak

PostWysłany: Sro Lis 07, 2012 1:33 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Brunner napisał:
Uprzedzając - tylko Emila K. proszę mi w to nie mieszać. Zresztą znając jego poglądy polityczne raczej by się nie dał, więc obawa płonna Wink
Można jakieś sczegóły na ten temat? Zresztą co ma do tego polityka? Film jest przecież w założeniu fantastyką naukową. No może naukawą... Jak rola jest dobrze napisana to każdy zagra, spokojna głowa... A i Mikulskiemu by się coś znalazło. Np. emerytowany ZBOWIDowiec-wehrmachtowiec zabiera się do Smoleńska wiadomym samolotem, by uprzedzić starego Brunnera w przejęciu, zakopanej w czasie wojny pod tymże Smoleńskiem, bursztynowej komnaty. Wsiadając do samolotu, J-23 ku swojej rozpaczy dostrzega tam siedzącego już Brunnera i wtedy... No nie będę przecież odwalał całej roboty za red. Wolskiego Marcina, niech sam się pomęczy...
Powrót do góry
Franczak1963

PostWysłany: Sro Lis 07, 2012 7:47 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Abstrahując od paru tu historii - Chojrak coś za dużo wiesz, uważaj heh - co do obsady, muszą być nieco podobni Tusk - Pazura - już jego raz grał przecież Kaczyńscy - Kaczor Turowski - Mikulski - to wręcz naturalne... Kaczorowski - Karewicz Zakrzeński - Filipski Gowin/Cimoszewicz - Kowalski Komorowski - Kowalewski Walentynowicz - łaniewska Kurtyka - Włodarczyk Płażyński - Woronowicz Sikorski - Wieczorkowski
Brunner

PostWysłany: Sro Lis 07, 2012 9:12 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No to jako Kaczyńska Stankówna, bo Feldman i Wodyńska już nie żyją Wink
Krępak Zwiedziony

PostWysłany: Sro Lis 07, 2012 9:56 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Brunner napisał:
No to jako Kaczyńska Stankówna, bo Feldman i Wodyńska już nie żyją Wink
Myślę, że Ciunelis też mogłaby zagrać.
chojrak

PostWysłany: Sro Lis 07, 2012 12:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Franczak1963 napisał:
Abstrahując od paru tu historii - Chojrak coś za dużo wiesz,
Mam dobre Ľródła po prostu: http://glosrydzyka.blox.pl/2012/11/Pani-Jadzia-ujawnia-w-Radiu-Maryja-W-Smolensku.html
Powrót do góry
Franczak1963

PostWysłany: Czw Lis 22, 2012 12:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Opania nie zagra bo nie popiera Laughing Aktorzy wydawałoby się, a tu patrz... Dziecinada http://wnas.pl/artykuly/459-marian-opania-nie-zagra-lecha-kaczynskiego-dlaczego
chojrak

PostWysłany: Czw Lis 22, 2012 1:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Franczak1963 napisał:
Opania nie zagra bo nie popiera Laughing Aktorzy wydawałoby się, a tu patrz... Dziecinada http://wnas.pl/artykuly/459-marian-opania-nie-zagra-lecha-kaczynskiego-dlaczego
Podejrzewam, że ciężko będzie znaleĽć obsadę do tego filmu. Wink Zawsze można łaniewską ucharakteryzować, jak w Krystynę Feldman w "Moim Nikiforze". Sam jestem ciekaw kto się zgodzi...
Powrót do góry
karel

PostWysłany: Czw Lis 22, 2012 1:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Franczak1963 napisał:
Tylko że aktor to chyba nie jest bezmózgi kołek. Ja ma grać coś wbrew sobie, nie akceptuje scenariusza itp. to lepiej niech nie gra. Gdyby miało być inaczej, to osoby występujące w jawnych teatrach, w telewizji stanu wojennego czy "Heimkehrze" nie spotykaliby się póĽniej z ostracyzmem - w końcu byli tylko aktorami...

http://rekonstrukcjablog.wordpress.com/

http://forum.polskiekino.com.pl/
Powrót do góry
Franczak1963

PostWysłany: Czw Lis 22, 2012 2:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

"Chyba" jest tu dobrym określeniem Laughing A ci co zagrali w Heimkehrze 2? Naprawdę żałosna jest postawa Opani w tym przypadku. Jak miałby zagrać Hitlera, czy Stalina to znaczy że go popiera (a nie słyszałem o odmowach)? Aktor to aktor. Jak coś takiego prezentuje to znaczy, że przestaje nim być. A jak grał "gienerała" SB to się z nim utożsamiał czy nie? Popierał takich? Bo z tej jego "logiki" wynika że tak. Właśnie tego "ostracyzmu" "środowiska" Opania się boi. Na szczęście znajdą się mniej bojaĽliwi. Kaczor będzie lepszy.
Cytat:
Antoni Krauze założył fundację „Smoleńsk 2010". Reżyser zamierza przy jej pomocy zrealizować film pod roboczym tytułem „Smoleńsk 2010".
http://www.youtube.com/watch?v=jeL_ot7_zKM&list=UUSELXEB-nlRFYkyAczde88w&feature=player_embedded
karel

PostWysłany: Czw Lis 22, 2012 2:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Franczak1963 napisał:
Naprawdę żałosna jest postawa Opani w tym przypadku. Jak miałby zagrać Hitlera, czy Stalina to znaczy że go popiera (a nie słyszałem o odmowach)? Aktor to aktor. Jak coś takiego prezentuje to znaczy, że przestaje nim być.
Wiedziałem, że podasz argument ze Stalinem czy Hitlerem. Wink Nie chodzi o to, kogo się gra, tylko o to, jak to ma być przedstawione i na jakim scenariuszu się opiera. Myślisz, że Filipski z rozkoszą zagrałby "Hubala" pokazanego na przykład jako zbrodniarza i idiotę?

Powrót do góry
karel

PostWysłany: Czw Lis 22, 2012 2:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Franczak1963 napisał:
A ci co zagrali w Heimkehrze 2?
Był sequel? Przegapiłem, cholera... Cool

Powrót do góry
chojrak

PostWysłany: Czw Lis 22, 2012 2:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Franczak1963 napisał:
"Chyba" jest tu dobrym określeniem Laughing A ci co zagrali w Heimkehrze 2?
Nie słyszałem o tym filmie. To jakaś nowość?
Franczak1963 napisał:
Naprawdę żałosna jest postawa Opani w tym przypadku. Jak miałby zagrać Hitlera, czy Stalina to znaczy że go popiera (a nie słyszałem o odmowach)? Aktor to aktor. Jak coś takiego prezentuje to znaczy, że przestaje nim być.
No ale to nie były filmy Sci-Fi... Wink Na szczęście to nie kolega decyduje kto jest aktorem, a kto nie... Jeszcze by tego brakowało...
Franczak1963 napisał:
A jak grał "gienerała" SB to się z nim utożsamiał czy nie? Popierał takich? Bo z tej jego "logiki" wynika że tak.
Ale on tak pięknie tego generała ośmieszył... Krauze zdaje się chciałby pokazać prezydenta na serio. Trudne zadanie...
Franczak1963 napisał:
Właśnie tego "ostracyzmu" "środowiska" Opania się boi. Na szczęście znajdą się mniej bojaĽliwi. Kaczor będzie lepszy.
Ja bym to nazwał rozumem. Kaczor to dobry aktor, nawet nieĽle mógłby takiego gamoniowatego Kaczyńskiego zagrać, czemu nie?
Cytat:
Antoni Krauze założył fundację „Smoleńsk 2010". Reżyser zamierza przy jej pomocy zrealizować film pod roboczym tytułem „Smoleńsk 2010".
Trzymam kciuki.
Powrót do góry
Franczak1963

PostWysłany: Czw Lis 22, 2012 4:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

karel napisał:
Był sequel? Przegapiłem, cholera... Cool
Nic nie przegapiłeś. Nie udawaj, że nie wiesz o czym mówię Smile Wiem że Filipski w czymś takim by nie zagrał. Ale czy Opania poznał scenariusz? Czy z góry powiedział że nie bo nie?
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Telewizja Kino Polska Strona Główna -> Kino Polska Kino, telewizja, film... Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4 ... 41, 42, 43  Następny
Strona 3 z 43

Skocz do: