Telewizja Kino Polska

Z dniem 06.06.2016r. zakończyło funkcjonowanie Oficjalne Forum Kino Polska, w związku z tym, z uwagi na chęć zintensyfikowania komunikacji Redakcji kanału Kino Polska ze swoimi widzami - zapraszamy uczestników Forum na fanpage Kino Polska na facebooku oraz na nowo powstałe Forum ‘Przyjaciół Kino Polska’: www.polskiekino.com.pl

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja  ProfilProfil IkonkaZaloguj się, by sprawdzić wiadomości ZalogujZaloguj 

Ludwik Kasendra

To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Telewizja Kino Polska Strona Główna -> Kino Polska Kino, telewizja, film...
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Brunner

PostWysłany: Nie Mar 27, 2011 12:51 am    Temat postu: Ludwik Kasendra Odpowiedz z cytatem

Właśnie oglądam na polonii Piekło i niebo jak zawsze mi się podoba. Przeczytałem na filmpolski.pl że postać pasażera autobusu który nie pozwala otworzyć okna gra Ludwik Kasendra jak tak popatrzyłem na tego aktora zacząłem się zastanawiać czy on czasem nie grał krawca w drugim odcinku ("HOTEL EXCELSIOR") Stawki większej niż życie. A Wy jak myślicie?
Krępak Zwiedziony

PostWysłany: Nie Mar 27, 2011 1:34 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wydaje mi się jednak, że krawiec w Stawce jest starszy, a przecież oba filmy kręcono w odstępie maksymalnie dwóch lat. Dziwne w ogóle, że w obsadzie tego drugiego odcinka Stawki nie wymieniono z nazwiska tak ważnej roli, a podano kilka dużo mniejszych. Mnie z kolei Ludwik Kasendra bardzo przypomina (zwłaszcza jego głos w "Piekło i niebo") postać dozorcy domu, w którym mieszkała zamordowana Ewa Grabik, z odcinka 07 zgłoś się pt. "Brudna sprawa". Tam też nie jest wymieniony w obsadzie, jedyny aktor, który wiekowo odpowiada postaci dozorcy, to Rafał Kukulski, również aktor niezawodowy: http://www.filmpolski.pl/fp/index.php/116037 A w ogóle kiedyś bardzo niedbale i po łebkach spisywano obsadę filmów. Szkoda, bo zmusza to nas do takich żmudnych dochodzeń.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
wojtek b'ham

PostWysłany: Nie Mar 27, 2011 10:23 am    Temat postu: re Odpowiedz z cytatem

Krępak Zwiedziony napisał:
A w ogóle kiedyś bardzo niedbale i po łebkach spisywano obsadę filmów. Szkoda, bo zmusza to nas do takich żmudnych dochodzeń.
Zgadza się. Sądzę, że na filmpolski mnóstwo jest jeszcze braków. Ja oglądałem wczoraj z 15 pierwszych minut Dwóch Panów N i mam nieodparte wrażenie, że pod Winczewskiego (Sarnicki) podkładał głos Edward Dziewoński (w scenie gdy do Bylczynskiego przychodzi Płotnicki). W wolnej chwili mam zamiar sprawdzic dalsze sceny z udziałem Winczewskiego. Chyba, że mają aż takie podobne głosy i wczesniej nie zwrociłem na to uwagi. Znowuż w piątym odcinku Trzeciej granicy rolę jednego z węgierskich aktorów na pewno dubbinguje Janusz Paluszkiewicz. Z kolei w Westerplatte w scenie rozkręcania torów (razem z Szymanskim) pojawia się Krzysztof Kalczyński (nie ma notki na filmpolski). Zresztą w tym filmie sporo jasnych jest juz okresleń ról nie dopisanych na fimpolski. Podobnie z rolą Jerzego Molgi w Zamachu.
Powrót do góry
Krępak Zwiedziony

PostWysłany: Nie Mar 27, 2011 10:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kolejny przykład - właśnie oglądam "Zygfryda" - O ile dobrze słyszę, Tomaszowi HudĽcowi głos podłożył Jan Jankowski. Pierwszoplanowa rola, ale wzmianki o tym dubbingu nie ma.
Powrót do góry
adi

PostWysłany: Nie Mar 27, 2011 10:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Temat poszedł trochę w innym kierunku niż autor miał na myśli... ale jeśli już o nieudokumentowanym dubbingu, to w serialu "Karino" Janusz Gajos nie mówi swoim głosem... i do tej pory mnie to intryguje dlaczego ? Przecież to jeden z najwybitniejszych naszych aktorów, po co podkładać pod niego głos ? Filmpolski.pl na ten temat milczy.
Krępak Zwiedziony

PostWysłany: Nie Mar 27, 2011 10:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

adi napisał:
Temat poszedł trochę w innym kierunku niż autor miał na myśli... ale jeśli już o nieudokumentowanym dubbingu, to w serialu "Karino" Janusz Gajos nie mówi swoim głosem... i do tej pory mnie to intryguje dlaczego ? Przecież to jeden z najwybitniejszych naszych aktorów, po co podkładać pod niego głos ? Filmpolski.pl na ten temat milczy.
Najczęściej przyczyny bywają prozaiczne. Aktor grający daną rolę jest w momencie nagrywania głosów chory, przeziębiony albo wyjechał na plan innego filmu i nie można go ściągnąć. A tak się akurat składało, że nagrywania nie można było przełożyć na inny termin. Podejrzewam, że naprawdę rzadko powody były ściśle zawodowe (jeden z wyjątków to Płotnicki jako Kargul za Hańczę - podobno lepiej mówił z wschodnim akcentem).
Powrót do góry
Brunner

PostWysłany: Nie Mar 27, 2011 11:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mnie najbardziej denerwuje kiedy w 5. odcinku LATA LEśNYCH LUDZI widzę Emila Karewicza mówiącego głosem Jerzego Tkaczyka. Przyznaćie że ani głosowo ani fizycznie Ci Panowie do podobnych raczej nie należeli;-)
nałka

PostWysłany: Nie Mar 27, 2011 11:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W "Seksmisji" postać grana przez Grażynę Trelę też nie mówi swoim głosem. Słynny film, a nigdzie informacji o tym nie ma.
Powrót do góry
Brunner

PostWysłany: Sob Lip 30, 2011 8:32 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

adi napisał:
Temat poszedł trochę w innym kierunku niż autor miał na myśli... .
No to na tym forum nic nowego Razz Nadal nie wiadomo kto gra krawca :/
Brunner

PostWysłany: Nie Lip 31, 2011 9:09 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

adi napisał:
filmpolski.pl już nie milczy. Okazuje się że Gajosa dubbinguje niejaki Andrzej łągwa http://www.filmpolski.pl/fp/index.php/113330
Holt_

PostWysłany: Nie Lip 31, 2011 11:28 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Brunner napisał:
filmpolski.pl już nie milczy. Okazuje się że Gajosa dubbinguje niejaki Andrzej łągwa
swoją drogą fajnie to brzmi Smile. Aż mi się przypomniał dialog z filmu "Notting Hill" - To musi być ekstra mieć wpisane w rubryce "zawód" - dubler tyłka Mela Gibsona... - A....Mel nie używa dublerów. Smile Smile Smile
markus1968

PostWysłany: Sro Kwi 18, 2012 9:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam . Na stronie filmpolski.pl kolejna pomyłka . W filmie "Piekło i niebo" pasażera, który nie pozwala otworzyć okna gra aktor niezawodowy Rafał Kukulski. Na stronie Fototeki jest zdjęcie z tego filmu i myślę ,że jest to prawdziwa informacja. Nie jest to zatem Ludwik Kasendra,którego właśnie oglądałem w filmie "Nie lubię poniedziałku",gdzie grał pracownika biura matrymonialnego, a także w filmie "Wiosna panie sierżancie" ,gdzie gra przyjaciela tytułowego bohatera. Zastanawiam się ,skąd tyle pomyłek,które nie są weryfikowane na czas. Bohaterowi tego postu ubyła jedna rola.

Ostatnio zmieniony przez markus1968 dnia Czw Kwi 19, 2012 8:32 am, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Felix

PostWysłany: Sro Kwi 18, 2012 10:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Krępak Zwiedziony napisał:
Najczęściej przyczyny bywają prozaiczne. Aktor grający daną rolę jest w momencie nagrywania głosów chory, przeziębiony albo wyjechał na plan innego filmu i nie można go ściągnąć. A tak się akurat składało, że nagrywania nie można było przełożyć na inny termin. Podejrzewam, że naprawdę rzadko powody były ściśle zawodowe (jeden z wyjątków to Płotnicki jako Kargul za Hańczę - podobno lepiej mówił z wschodnim akcentem).
Znamy lepszy przykład - "Nóż w wodzie". Trzy role - dwa dubbingi. Very Happy
Krępak Zwiedziony

PostWysłany: Pon Kwi 15, 2013 4:35 pm    Temat postu: Re: Ludwik Kasendra Odpowiedz z cytatem

Brunner napisał:
Właśnie oglądam na polonii Piekło i niebo jak zawsze mi się podoba. Przeczytałem na filmpolski.pl że postać pasażera autobusu który nie pozwala otworzyć okna gra Ludwik Kasendra jak tak popatrzyłem na tego aktora zacząłem się zastanawiać czy on czasem nie grał krawca w drugim odcinku ("HOTEL EXCELSIOR") Stawki większej niż życie. A Wy jak myślicie?
Wracając do pytania Brunnera z początku wątku, zagadka się wyjaśniła. Na Stawkologii podają, że postać krawca odtwarzał Zbigniew Zemło - na Filmie Polskim ma tylko jedną rolę - w "Ostatnim Kursie". Z kolei na podstawie zdjęć w fototece można się domyślać, że zagrał również w filmach: "Orzeł" i "Echo". Aktor i śpiewak występował głównie w teatrach - w Olsztynie, Gdańsku i Gdyni.
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Telewizja Kino Polska Strona Główna -> Kino Polska Kino, telewizja, film... Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: