Telewizja Kino Polska

Z dniem 06.06.2016r. zakończyło funkcjonowanie Oficjalne Forum Kino Polska, w związku z tym, z uwagi na chęć zintensyfikowania komunikacji Redakcji kanału Kino Polska ze swoimi widzami - zapraszamy uczestników Forum na fanpage Kino Polska na facebooku oraz na nowo powstałe Forum ‘Przyjaciół Kino Polska’: www.polskiekino.com.pl

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja  ProfilProfil IkonkaZaloguj się, by sprawdzić wiadomości ZalogujZaloguj 

Rekonstrukcja cyfrowa
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 92, 93, 94 ... 281, 282, 283  Następny

To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Telewizja Kino Polska Strona Główna -> Kino Polska Kino, telewizja, film...
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
pik

PostWysłany: Nie Kwi 27, 2014 10:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A tymczasem w Japonii ...

Ja się pytam DLACZEGO NIE U NAS !!!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
fifek

PostWysłany: Pon Kwi 28, 2014 12:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A tutaj trailery HD powyższych:
https://www.youtube.com/user/Mermaidfilms00/videos
Powrót do góry
gąbkowy dinozaur

PostWysłany: Pon Kwi 28, 2014 12:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To jest ciekawe - https://www.youtube.com/watch?v=f5UBs7VBPC8 . Wygląda na to, że w kwestii polskiej rekonstrukcji więcej dzieje się w Japonii niż w Polsce.
Powrót do góry
MarianPaz

PostWysłany: Pon Kwi 28, 2014 1:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co zrobić, najwyraźniej filmy te sprzedają się tam znacznie lepiej jak u nas.

Jeśli idzie o Korczaka to przypomnę tylko że film został wydany dużo wcześniej, tyle że w USA gdzie też przeprowadzono jego rekonstrukcję (o ile się nie mylę). Smile
krecik80

PostWysłany: Pon Kwi 28, 2014 5:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na stronie Bluedvd.pl w zapowiedziach można przeczytać, że w maju na blu-ray mają pojawić się wydane przez DMMS "Panny z Wilka", "Popioły" i "Wesele".
Poza tym widnieją jeszcze następujące tytuły (niestety bez daty wydania):
"Salto", "Kogel-mogel", "Seksmisja", "Krzyżacy", "Ostatni dzień lata", "Ludzie z Pociągu", "Nikt nie woła", "Faraon", "Noce i dnie" oraz "Lalka".

http://bluedvd.pl/manufacturer/kinorp
Powrót do góry
MarianPaz

PostWysłany: Pon Kwi 28, 2014 6:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kiedyś o tym pisaliśmy i tylko te 3 pierwsze zapowiedzi wydaja się być najbardziej wiarygodne - w przeszłości na tej stronce wielokrotnie mieliśmy podobne informacje o zaplanowanych wydaniach. Niestety na zapowiedziach się kończyło. Trzeba czekać na oficjalną informację dystrybutora.

Coraz bliżej do lata wiec wcale bym się nie zdziwił gdyby premiery przesunęły się na jesień. Rolling Eyes
Daras

PostWysłany: Wto Kwi 29, 2014 1:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zastanawiam się czy filmy koloryzowane, np. „Jak rozpętałem II wojnę światową” przeszły pełną rekonstrukcję czy tylko były odświeżone? Czy ktoś ma wiedzę na ten temat Question

Polecam:
http://rekonstrukcjablog.wordpress.com/
Powrót do góry
bielsko

PostWysłany: Wto Kwi 29, 2014 1:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na pewno nie miały pełnej rekonstrukcji, bo widać na nich dużo zabrudzeń, migotanie obrazu itp.
Ciekawe natomiast, w jakiej rozdzielczości była robiona koloryzacja i czy gdyby się okazało, że jednak nieodpowiadającej HD, to czy możliwe jest proste "przeniesienie" koloru na powtórnie zeskanowaną (w większej rozdzielczości) taśmę.
Powrót do góry
bwwd

PostWysłany: Wto Kwi 29, 2014 4:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie powinni zmieniac tak balansu bieli i kolorow jesli oryginalne wersje tak nie maja, wiadomo ze czasem to blad na planie i balans bieli jest zle dobrany ale tutaj jest co innego, powinni przywrocic ladne kolory i bialy powinien byc bialy a nie jakis zielony.
Powrót do góry
MarianPaz

PostWysłany: Wto Kwi 29, 2014 4:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Film był koloryzowany i odświeżany 13 lat temu wiec na pewno nie ma go w HD, inaczej w Polsacie mieli byśmy już takową wersję.

Diamenty wydobyte z popiołów - jak odnawia się polskie filmy
http://culture.pl/pl/artykul/diamenty-wydobyte-z-popiolow-jak-odnawia-sie-polskie-filmy

Ci ludzie nawet nie podejrzewali, co stanie się z ich filmem po 70 latach - "Powstanie Warszawskie" robi wrażenie
http://technologie.gazeta.pl/internet/1,104530,15835140,Ci_ludzie_nawet_nie_podejrzewali__co_stanie_sie_z.html
bielsko

PostWysłany: Wto Kwi 29, 2014 4:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

MarianPaz napisał:
Film był koloryzowany i odświeżany 13 lat temu wiec na pewno nie ma go w HD, inaczej w Polsacie mieli byśmy już takową wersję.

Nie jestem przekonany, że koloryzowano w rozdzielczości 720x576. Dziś niektóre rekonstrukcje robi się przy rozdzielczości 4K, czyli znacznie większej niż obowiązujące standardy obrazu High Definition. Wtedy może również myślano przysłościowo.
Powrót do góry
MarianPaz

PostWysłany: Wto Kwi 29, 2014 5:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Skoro wykonano wersję cyfrową HD to dlaczego Polsat puszcza wersję SD?. Dla przypomnienia to na jego zlecenie została przygotowana koloryzacja.
Gdyby ją wykonano w jakości lepszej od SD to już dawno byśmy ją widzieli albo o niej słyszeli.
Daras

PostWysłany: Wto Kwi 29, 2014 8:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

MarianPaz napisał:

Ci ludzie nawet nie podejrzewali, co stanie się z ich filmem po 70 latach - "Powstanie Warszawskie" robi wrażenie

Przypuszczam, że materiały wykorzystane w „Powstaniu Warszawskim” pochodzą głównie z taśm 16 mm oraz 35 mm http://www.sfp.org.pl/baza_wiedzy,306,16175,1,1,Kronikarze-Powstania-Warszawskiego.html
Biorąc pod uwagę, że rozdzielczość kliszy 16 mm ma odpowiadać (tu niektórych zaskoczę) standardowi Full HD, to można spodziewać się takiej wersji na nośnikach dystrybucyjnych. Niecierpliwie czekam na „Powstanie Warszawskie” w wersji BD. Mam nadzieję, że nie jest to pobożne życzenie.
Jako ciekawostkę dodam, że do Muzeum Powstania Warszawskiego trafiło kilka szpul z filmami 8 mm.

Polecam:
Powrót do góry
MarianPaz

PostWysłany: Wto Kwi 29, 2014 8:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Alternatywy 4 są na taśmie 16mm a rekonstruują do 2k wiec chyba nie jest zaskoczeniem że Powstanie Warszawskie też będzie w HD. Smile

Myślę że film doczeka się edycji Blu-ray, tym bardziej że nawet Miasto ruin wydano w HD. Smile
Daras

PostWysłany: Pią Maj 02, 2014 12:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dokonałem analizy porównawczej dwu edycji dvd z filmem „Poszukiwany poszukiwana”. W wersji wydanej przed rekonstrukcją (firma GM Records) mamy oryginalny format obrazu 4:3 z robiącym wrażenie stricte przestrzennym audio 5.0. Na tym koniec ciepłych uwag. Płyta wydana po rekonstrukcji przez DMMS również oferuje dźwięk z pięciu głośników, jednak nie jest to surround w dosłownym znaczeniu. Samą jakość fonii oceniam tu dość wysoko. Aspect ratio 16:9 irytuje. Nie mogę pogodzić się z tym, że „Poszukiwana” została bezsensownie przycięta. Natomiast szczegółowość obrazu zaskakuje dość pozytywnie. Kiedyś podałem link do artykułu na temat rozdzielczości 2k w relacji do 4k. Można z niego wywnioskować, iż filmy w wersji natywnej np. 4k zawsze się obronią po konwersji w dół, choćby do postaci dvd. Zatem jakość obrazu tej rekonstrukcji jest dobra, a w porównaniu z GM Records bardzo dobra. W charakterystycznej scenie gdzie „Marysia” biegnie po Nowym Świecie i krzyczy: Hello, na dachu oddalonego budynku widać logo pewnej firmy ubezpieczeniowej. Jest ono absolutnie nie do odczytania w wersji sprzed rekonstrukcji (nawet po użyciu w odtwarzaczu zoomu). Daję 7 punktów na 10.
Wydane na dvd zrekonstruowane (w formacie 4:3) filmy czarno białe stanowią absolutną rewelację! Wczoraj obejrzałem na dużym ekranie „Niewinnych czarodziejów” (seria Mistrzowie Polskiego Kina). Obraz wciska w fotel. Napiszę to o czym wspomniał już bodajże fifek: takich produkcji nie trzeba wydawać w wersji BD. Dodam, że widziałem w przeszłości kilkadziesiąt filmów na nośniku blu ray o zauważalnie marnej jakości. W dziełach z gatunku kino obyczajowe zrekonstruowany obraz potrafi dać pełną satysfakcję nawet z krążka dvd.
Szczęśliwie nikomu nie przyszło do głowy aby przycinać stare polskie filmy. W „Niewinnych czarodziejach” żaden kadr nie ma ku temu predyspozycji! Moja nota to 10 punktów na 10. Podobnie oceniam też np. „Szatana z 7 klasy”.
Zachęcony jakością dziś pójdę do Empiku po dalsze zakupy Very Happy

Polecam:
Powrót do góry
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Telewizja Kino Polska Strona Główna -> Kino Polska Kino, telewizja, film... Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 92, 93, 94 ... 281, 282, 283  Następny
Strona 93 z 283

Skocz do: