Telewizja Kino Polska

Z dniem 06.06.2016r. zakończyło funkcjonowanie Oficjalne Forum Kino Polska, w związku z tym, z uwagi na chęć zintensyfikowania komunikacji Redakcji kanału Kino Polska ze swoimi widzami - zapraszamy uczestników Forum na fanpage Kino Polska na facebooku oraz na nowo powstałe Forum ‘Przyjaciół Kino Polska’: www.polskiekino.com.pl

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja  ProfilProfil IkonkaZaloguj się, by sprawdzić wiadomości ZalogujZaloguj 

Rekonstrukcja cyfrowa
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4 ... 281, 282, 283  Następny

To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Telewizja Kino Polska Strona Główna -> Kino Polska Kino, telewizja, film...
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
karel

PostWysłany: Wto Lip 26, 2011 3:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Franczak1963 napisał:
Cytat:
10 potencjalnych filmów zostało wybranych na podstawie badań oglądalności.
Ciekawi mnie na kim te badania robiono...

http://rekonstrukcjablog.wordpress.com/

http://forum.polskiekino.com.pl/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
wojtek b'ham

PostWysłany: Nie Lip 31, 2011 9:57 am    Temat postu: re Odpowiedz z cytatem

karel napisał:
A to jeszcze o paru innych filmach przewidzianych do rekonstrukcji: http://www.bise.pl/odswiezanie-filmow-analogowych-rekonstrukcja-cyfrowa-polskiej-kinematografii-z-pko-bp/. Jest na co czekać.
"Podczas tegorocznego Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni światło dzienne w jakości HD ujrzała komedia Stanisława Barei „Nie ma róży bez ognia” oraz „Komedia meldunkowa” tego samego reżysera." Czyzby odnaleziono nowy film Barei? :]
Powrót do góry
chojrak

PostWysłany: Pon Sie 01, 2011 12:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wczoraj, przypadkowo, trafiłem w TV na ostatni odcinek "Kariery Nikodema Dyzmy". Zrekonstruowany. Coś nieprawdopodobnego. Kapcie spadają z nóg! Obraz żyleta! Piękna robota.
Powrót do góry
Student

PostWysłany: Pon Sie 01, 2011 3:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

chojrak napisał:
Wczoraj, przypadkowo, trafiłem w TV na ostatni odcinek "Kariery Nikodema Dyzmy". Zrekonstruowany. Coś nieprawdopodobnego. Kapcie spadają z nóg! Obraz żyleta! Piękna robota.
super że ten serial zrekonstruowali na jakim to było kanale? Very Happy
Powrót do góry
karel

PostWysłany: Pon Sie 01, 2011 4:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Student napisał:
chojrak napisał:
Chyba na TVP HD. Tam był ostatni puszczany i rzeczywiście bardzo ładnie wygląda.

Powrót do góry
chojrak

PostWysłany: Pon Sie 01, 2011 4:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Student napisał:
Naprawdę nie pamietam! Przelatywałem wczoraj wieczorem (20-22?) przez kanały i trafiłem na samą końcówkę...
Powrót do góry
Jędruś

PostWysłany: Pon Sie 01, 2011 11:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wczoraj Nie ma róży bez ognia po rekonstrukcji cyfrowej Dziasiaj Kanał po rekonstrukcji na kanale Kino Polska. No bravo
Powrót do góry
Student

PostWysłany: Wto Sie 02, 2011 9:26 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jędruś napisał:
Wczoraj Nie ma róży bez ognia po rekonstrukcji cyfrowej Dziasiaj Kanał po rekonstrukcji na kanale Kino Polska. No bravo
Kanał wygląda świetnie po rekonstrukcji wielkie brawa Very Happy
Powrót do góry
karel

PostWysłany: Wto Sie 02, 2011 2:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Student napisał:
Jędruś napisał:
Kanał wygląda świetnie po rekonstrukcji wielkie brawa Very Happy
Tak mi się coś wydawało, że lepszy niż zwykle, ale nie oglądałem całego tylko natknąłem sie na kawałek i nie byłem pewien czy nie mam jakichś omamów wzrokowych Smile

Powrót do góry
chojrak

PostWysłany: Wto Sie 02, 2011 3:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A dla mnie było trochę za jasno w kanałach... W normalnej kopii było chyba ciemniej? Może mam Ľle wyregulowany TV? Jak było u Was?
Powrót do góry
Student

PostWysłany: Wto Sie 02, 2011 4:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

chojrak napisał:
A dla mnie było trochę za jasno w kanałach... W normalnej kopii było chyba ciemniej? Może mam Ľle wyregulowany TV? Jak było u Was?
w starej kopii było niewiele widać, teraz jest widoczne więcej szczegółów, ale faktycznie, momentami troszkę za jasno było w tych kanałach
Powrót do góry
Kazimierz Jankowski

PostWysłany: Nie Lis 20, 2011 6:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W ubiegłym tygodniu oglądałem serial "Hrabina Cosel " Jerzego Antczaka z Jadwigą Barańską w roli głównej .Był emitowany na TVP Historia. Miał tak świetny obraz ,żadnych plam , zadeszczenia ,znakomite kolory . Przede wszystkim miał piękny koloryt ludzkiej skóry i żadnej dominanty barwnej w światłach i cieniach . Dla porównania włączyłem sobie "Hrabinę .." z VHS-u . Pomijając wady systemu kolory jakby wypłowiałe no koszmar . Widocznie "Hrabinę Cosel " też odrestaurowano i wykonano to znakomicie . Czy coś wiecie o tym ? Czy ktoś z Was to oglądał ?
Zoppoter

PostWysłany: Sob Lis 26, 2011 4:39 am    Temat postu: Rekonstrukcja cyfrowa po co? Odpowiedz z cytatem

Rekonstrukcja cyfrowa polskich filmow jest cenna inicjatywa, nie ma jednakze wiekszego sensu w sytuacji gdy te tytuly nie ukazuja sie w handlu na nosniku blu-ray. Niestety Polska jest dziwnym krajem kompletnie niekonsekwentnych inicjatyw: na "Sanatorium pod klepsydra" na BD czekam juz 1,5 roku. Produkcja BD z zerkonstuowanymi filmami miala sie zajac warszawska firma pro-motion i wydala pierwsze 3 tytuly i na tym koniec. Po co ten caly wysilek? Sporzadzi sie 5 kopii filmowychna caly kraj, wyswietli 5 razy a na seans przyjdzie po 50 osob. I na tym koniec. Kiedys wyemituje sie taki film na TVP HD i to juz wszystko. Typowy slomiany polski ogien. A chodzilo przeciez w tym wszystkim o cos zupelnie innego, o mozliwosc tworzenia wideotek w szkolach, klubach i u osob prywatnych na calym swiecie. A jestesmy obecnie zdani na nielegalne pliki w internecie o bardzo ograniczonej jakosci (nagrania z telewizji).
Powrót do góry
Kazimierz Jankowski

PostWysłany: Sob Lis 26, 2011 5:42 am    Temat postu: Rekonstrukcja cyfrowa Odpowiedz z cytatem

Nooo witamy nowego forumowicza .
Kazimierz Jankowski

PostWysłany: Sob Lis 26, 2011 7:31 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zoppoter napisał: Rekonstrukcja cyfrowa polskich filmow jest cenna inicjatywa, nie ma jednakze wiekszego sensu w sytuacji gdy te tytuly nie ukazuja sie w handlu na nosniku blu-ray. Ukazują się,ukazują ale nie w takim nakładzie jak niektórzy by sobie tego życzyli a podyktowane jest to względami rynkowymi . NIższa podaż bo niższe zapotrzebowanie z uwagi na wyższą cenę . Zoppoter napisał: Niestety Polska jest dziwnym krajem kompletnie niekonsekwentnych inicjatyw: na "Sanatorium pod klepsydra" na BD czekam juz 1,5 roku. A my czekaliśmy prawie 40 lat . Ale z tego co wiem ten film wydany jest na tym nośniku . Niech kolega szuka w dobrych sklepach . Zoppoter napisał: Produkcja BD z zerkonstuowanymi filmami miala sie zajac warszawska firma pro-motion i wydala pierwsze 3 tytuly i na tym koniec. A to fakt - koniec bo my w tej materii nic nie wiemy. Zoppoter napisał: Po co ten caly wysilek? Sporzadzi sie 5 kopii filmowychna caly kraj, wyswietli 5 razy a na seans przyjdzie po 50 osob. I na tym koniec. Kiedys wyemituje sie taki film na TVP HD i to juz wszystko. Typowy slomiany polski ogien. Ale zawsze ktoś obejrzy prawda ? I na pewno będzie pod wrażeniem znakomitej jakości . Zoppoter napisał: A chodzilo przeciez w tym wszystkim o cos zupelnie innego, o mozliwosc tworzenia wideotek w szkolach, klubach i u osob prywatnych na calym swiecie. A jestesmy obecnie zdani na nielegalne pliki w internecie o bardzo ograniczonej jakosci (nagrania z telewizji). Na pewno nie o to chodziło . Chodziło o ratowanie pereł polskiego kina. Czyli dokonanie rekonstrukcji zniszczonych filmów i stworzenie plików cyfrowych tych filmów .Jednocześnie o udostępnienie widzom materiału w doskonałej filmowej jakości . Bez żadnych skaz z pięknym pozbawionym przebarwień obrazem .
Powrót do góry
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Telewizja Kino Polska Strona Główna -> Kino Polska Kino, telewizja, film... Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4 ... 281, 282, 283  Następny
Strona 3 z 283

Skocz do: