Telewizja Kino Polska

Z dniem 06.06.2016r. zakończyło funkcjonowanie Oficjalne Forum Kino Polska, w związku z tym, z uwagi na chęć zintensyfikowania komunikacji Redakcji kanału Kino Polska ze swoimi widzami - zapraszamy uczestników Forum na fanpage Kino Polska na facebooku oraz na nowo powstałe Forum ‘Przyjaciół Kino Polska’: www.polskiekino.com.pl

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja  ProfilProfil IkonkaZaloguj się, by sprawdzić wiadomości ZalogujZaloguj 

Rekonstrukcja cyfrowa
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 235, 236, 237 ... 281, 282, 283  Następny

To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Telewizja Kino Polska Strona Główna -> Kino Polska Kino, telewizja, film...
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
chojrak

PostWysłany: Pią Wrz 18, 2015 6:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pinto napisał:
Czyli lepiej udać się osobiście do MM, tylko trzeba go najpierw mieć w swoim mieście Smile

A co potrzebujesz?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
MarianPaz

PostWysłany: Pią Wrz 18, 2015 8:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Te filmy dosyć długo pojawiały się na Allegro po 9.99 toteż nic dziwnego że w MM też tyle kosztują. Smile
chojrak

PostWysłany: Pią Wrz 18, 2015 8:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

MarianPaz napisał:
Te filmy dosyć długo pojawiały się na Allegro po 9.99 toteż nic dziwnego że w MM też tyle kosztują. Smile

Nie dziwimy się, tylko korzystamy! Smile
Na Allegro dochodzi koszt przesyłki, a tu jak ktoś ma MM pod ręką to wychodzi taniej.
Powrót do góry
pinto

PostWysłany: Pią Wrz 18, 2015 8:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

chojrak napisał:
pinto napisał:
Czyli lepiej udać się osobiście do MM, tylko trzeba go najpierw mieć w swoim mieście Smile

A co potrzebujesz?

Nic, czekam na blureye Smile
Powrót do góry
Daras

PostWysłany: Pią Wrz 18, 2015 9:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

chojrak napisał:

Zanim zmienią ceny na stronie www, może już nie być tych tytułów, bo cena wydaje się dość atrakcyjna. Jeszcze nie oglądałem tych krążków, ale recenzje były fantastyczne.

Witold Sobociński z tyłu okładki "Sanatorium..." napisał:
"Podczas rekonstrukcji cyfrowej filmu kolory zostały spotęgowane do barw właściwych. Dekoracja ożyła. To był powrót do oryginału, którego nigdy dotąd nie mogliśmy w pełni zobaczyć. Szkoda, że Has nie doczekał tej chwili."

Daras napisał:
Przy okazji spotkań w kinie domowym coraz częściej zachęcam znajomych do oglądania polskich rekonstrukcji cyfrowych. Przyznam, że początkowa „niechęć” do rodzimych (starych) produkcji przeobraża się po projekcji nieomal w fascynację. Porównanie dawnej jakości obrazu z tym co jest obecnie zawsze skutkuje wyrażeniem szacunku dla odnowicieli krajowych filmów. „Zajawka” BD, będąca dodatkiem do wydań , robi na gościach spore wrażenie - „wymusza” pewną postawę roszczeniową w kontekście przyszłych spotkań. Smile
„Sanatorium pod Klepsydrą” początkowo spotkało się ze złośliwymi uśmieszkami. Jednak po około 40 minutach projekcji „widzom opadały szczeny”. Wielokrotnie słyszałem spontaniczne wypowiedzi będące wyrazem uznania dla scenografów (czy twórców filmu w ogóle). Sukcesywnie powracały ciche zapytania: Jak to było możliwe bez nowoczesnych komputerów?

Polecam:
http://rekonstrukcjablog.wordpress.com/
Powrót do góry
Daras

PostWysłany: Pon Wrz 21, 2015 11:50 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Po naszej dyskusji z wcześniejszych stron postanowiłem:

http://forum.kinopolska.pl/viewtopic.php?p=92562#92562

Polecam:
Powrót do góry
MarianPaz

PostWysłany: Pon Wrz 21, 2015 12:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z punktu widzenia DI Factory znacznie lepiej sprzedawać 3 produkty (boxy) jak 24 pojedyncze filmy, toteż nie dziwi mnie że wybrali taką a nie inną ścieżkę. Bardziej mnie martwi to, że dofinansowany projekt ma dosyć zaporową cenę pewnie dla większości fanów polskiego kina. Gdyby to było 280 zł za komplet (35 zł za sztukę) to nawet te powtarzające się tytuły nie byłyby większym problemem.

Dziwne że za komercyjny, świetnie wydany box Hitchcocka można zażądać nie więcej jak 40 zł za film, a przeszłości cena była jeszcze bardziej okazyjna. http://www.ceneo.pl/18572796

Ostatnio zmieniony przez MarianPaz dnia Pon Wrz 21, 2015 12:39 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Paj-Chi-Wo

PostWysłany: Pon Wrz 21, 2015 12:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Daras napisał:
http://forum.kinopolska.pl/viewtopic.php?p=92562#92562

Ale płyty sprzedawane oddzielnie byłyby jeszcze droższe niż aktualnie 50 zł pytanie pozostaje o ile drożej? Strzelam że 69,90 zł za sztukę i to bez dwóch zdań. I pewnie taka cena pojawi się po rozparcelowaniu na alegro (ja bym tego taniej za nic nie wystawił). W takim razie wyjścia z tej sytuacji nie widzę. Tutaj nie ma mocnych wydanie na bluray musi kosztować.
Powrót do góry
Daras

PostWysłany: Pon Wrz 21, 2015 12:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam bardzo dużo zastrzeżeń / podejrzeń wobec Di Factory. Choć uważam, że sprawa od dawna jest już przyklepana, to PISF powinien coś odpisać. Sprawa, jak sadzę, jest dość poważna i ktoś czegoś nie przemyślał (lub właśnie „PRZEMYŚLAŁ”). Mój mail jest spóźniony...
Teraz pisanie do Martina Scorsese nie ma sensu. Niemniej to człek mający świetną reputację. Jako miłośnik polskiego filmu mógłby coś pomóc. Jednak „mleko się rozlało”...
Zgoda Pai Chi Wo*, dobry film swoje kosztuje. Kupiłem w sobotę „Papuszę” za 69,99 bo bardzo mi zależało. Media Markt uparcie trzyma cenę, a tę widać wydrukowaną na okładce!
Droższe zakupy odbijam sobie w innym czasie, w trakcie realziowania kuponów rabatowych np. w „Empiku”. Wink
O „Pauszy” na pewno napiszę w dziale BD. Palce lizać! Cool

*Kurczę, ciągle się mylę. Bo poprawnie raczej powinno być właśnie „Pai”, a nie „Paj”. Kiedyś to wyjaśnię w Luźnych Gadkach. Ostatnio brakuje mi czasu. Aby do jesieni...

Polecam:
Powrót do góry
BD

PostWysłany: Pon Wrz 21, 2015 1:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

OK, wiem że rzadko się wypowiadam, częściej czytam ale tym razem po prostu muszę to skomentować a mianowicie nie rozumiem tego CHOREGO KRAJU.

W skrócie Polska dała 150 tys. a w zamian ma 3 boxy w angielskich pudełkach i pewnie okładki są po angielsku ale pewnie wszystko prawnie jest ok, tylko podpowiedzcie mi gdzie ja mieszkam w Polsce czy w Anglii a może w Ameryce?
Powrót do góry
MarianPaz

PostWysłany: Pon Wrz 21, 2015 1:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie wiem czy się orientujesz ale PISF przyznał 150 000 zł na te wydawnictwo w ramach programu "promocja za granicą" podobnie jak Box DVD "Polish Cinema Classics" cz. III. Jak pewnie wiesz projekt "Martin Scorsese Presents Masterpieces of Polish Cinema" skierowany był do widzów zagranicznych. Swoja drogą szkoda że u nas nie zrobiono podobnej akcji w kinach.
Daras

PostWysłany: Pon Wrz 21, 2015 2:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niemniej całkowicie rozumiem rozgoryczenie kolegi BD. Uwierzcie mi, że naprawdę taktownie wyrażam swoje przemyślenia związane z projektem. Nie chcę dziś jojczyć bo chyba dobrze, że wspaniałe polskie rekonstrukcje pójdą w świat. Natomiast podtrzymuje swoje stanowisko wobec nieprzemyślenia, bądź właśnie „przemyślenia” całej kwestii. Shocked
Krew mnie zalewa, ale cierpliwie czekam na odpowiedź PISF.

P.S.
Kolego BD. Pisz częściej. Domyślam się, że zaglądasz na forum i popierasz nasze protesty. Najprawdopodobniej czyni to sporo osób. Chodzi o to aby „decydenci” zauważyli, iż „biadoli” tu więcej osób niż garstka.
Jednego dnia wątek potrafi odwiedzić blisko tysiąc osób (kiedyś naliczyłem ponad?). To o czymś świadczy...

Polecam:
Powrót do góry
haku32

PostWysłany: Pon Wrz 21, 2015 6:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hola, hola Smile tysiąc to chyba obejrzeń, a nie osób.
Powrót do góry
Daras

PostWysłany: Pon Wrz 21, 2015 9:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

haku32 napisał:
Hola, hola Smile tysiąc to chyba obejrzeń, a nie osób.

Tak, zgadza się. Kiedyś wspomniałem właśnie o kliknięciach / obejrzeniach, a dziś popełniłem nieścisłość. Ta oczywiście nie wyklucza, że zaglądają tu setki / tysiące osób dziennie. Smile

Od lat 18 – stu.
https://www.youtube.com/watch?v=jgFqVm17Mtw

Polecam:
Powrót do góry
MarianPaz

PostWysłany: Wto Wrz 22, 2015 12:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Setki może i tak, ale raczej nie tysiące. Nie zapominaj że my sami czasem po kilkanaście czy kilkadziesiąt razy dziennie potrafimy wejść do tego tematu, to i nieraz łącznie uzbiera się niezła ilość wyświetleń, zwłaszcza jeśli toczy się emocjonująca dyskusja. Już nie wspomnę o używaniu przycisku F5.
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Telewizja Kino Polska Strona Główna -> Kino Polska Kino, telewizja, film... Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 235, 236, 237 ... 281, 282, 283  Następny
Strona 236 z 283

Skocz do: