Telewizja Kino Polska

Z dniem 06.06.2016r. zakończyło funkcjonowanie Oficjalne Forum Kino Polska, w związku z tym, z uwagi na chęć zintensyfikowania komunikacji Redakcji kanału Kino Polska ze swoimi widzami - zapraszamy uczestników Forum na fanpage Kino Polska na facebooku oraz na nowo powstałe Forum ‘Przyjaciół Kino Polska’: www.polskiekino.com.pl

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja  ProfilProfil IkonkaZaloguj się, by sprawdzić wiadomości ZalogujZaloguj 

Rekonstrukcja cyfrowa
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 258, 259, 260 ... 281, 282, 283  Następny

To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Telewizja Kino Polska Strona Główna -> Kino Polska Kino, telewizja, film...
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Paj-Chi-Wo

PostWysłany: Wto Sty 19, 2016 5:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rekonstrukcja Trzy kolory Kieślowskiego na BD:

https://www.criterion.com/boxsets/844-three-colors

New high-definition digital restorations, with 2.0 DTS-HD Master Audio soundtracks on the Blu-ray editions

Choć wedle mnie to tylko Biały z tych trzech można nazwać polskim filmem Smile

https://www.criterion.com/films/27732-three-colors-white

P.S.

Rok wydania 15 Lis 2011
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
MarianPaz

PostWysłany: Czw Sty 21, 2016 9:16 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dodano trochę filmów dokumentalnych, niestety wyłącznie z audiodeskrypcją.
https://vimeo.com/dokumentcyfrowo
Domell1

PostWysłany: Czw Sty 21, 2016 9:51 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam
Nie wiem czy już było (jeśli tak to przepraszam), ale 11 stycznia w UK miało pojawić się na dvd "Ucieczka z kina Wolność" po rekonstrukcji. Posiada ktoś to wydanie??

Cytat:
-New HD digital transfer with restored picture and sound, approved by the director.
- Exclusive filmed interview with director Wojciech Marczewski.
-Original aspect ratio: 1.85:1 / 16:9 anamorphic

http://www.secondrundvd.com/release_escape.php

Pojawiła się również 3 edycja "Polish Cinema Classic" również na DVD.
W skład zestawu wchodzi "Rejs", "Barwy ochronne" oraz "Dreszcze".

Cytat:
Presented from a superb new high-definition restorations of the films, approved by the filmmakers.
-Original aspect ratios: 1.78:1, 1.66:1 - 16.9 anamorphic / 1.42:1 full frame

http://www.secondrundvd.com/release_polish3.php

Jeśli macie jakiekolwiek informacje poza tymi podanymi na stronie, proszę o podzielenie się nimi na forum.

Pozdrawiam

http://rekonstrukcjablog.wordpress.com/
Powrót do góry
MarianPaz

PostWysłany: Czw Sty 21, 2016 10:04 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przyznam że to prawdziwy dramat że w dobie 4k zwracamy jeszcze uwagę na DVD, ale co zrobić gdy na BD filmów nie ma i chyba prędko nie będzie.

Co do tych tytułów to części z nich raczej się nie opłaca kupować gdy są za darmo w VOD 720 lub były w HDTV (Rejs).
Domell1

PostWysłany: Czw Sty 21, 2016 10:29 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Władza się zmieniła to może i w końcu podejście TVP do blu-ray jako do "zła koniecznego" się zmieni (oby).
Patrząc z innej perspektywy (albo raczej na "chłodno") koszty rekonstrukcji TVP wydaje mi się, iż mogła by w znaczny sposób zmniejszyć. Spoglądając na inne rynki zbytu jak Anglia, Francja, Stany Zjednoczone, Japonia (gdzie widać jest zapotrzebowanie na wydania polskich klasyków) nie sądzę by się nie znalazł partner do finansowania (wystarczyło by że każdy partner dorzucił trochę grosza i koszt rekonstrukcji znacznie się zmniejsza nie uwzględniając późniejszego procenta od sprzedanego nośnika za granicą) i wydawania polskich klasyków na blu-ray. Czy to się zwróci ?? Nie wiem ale sądzę, iż ten co nie próbuje nie wygrywa a TVP by na tym zabiegu nie straciła.
W tej chwili wychodzi iż TVP wydaje wszystko "sama" i bez rozeznania rynków i przez to albo dokłada do interesu albo w najlepszym układzie wychodzi na 0 (chodź patrząc po recenzjach na zachodzie trudno dojść do wniosku iż taka czy nie inna rekonstrukcja im się wogólę zwróci).

Powrót do góry
MarianPaz

PostWysłany: Czw Sty 21, 2016 12:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

TVP jest stosunkowo małym graczem na rynku rekonstrukcji w Polsce. Oni zajmują się głównie seriale a nie filmy, te drugie zwykle odświeżają na potrzeby emisji TV. Dlatego nie sadzę aby Alternatywy 4, Chłopi, Stawka, Kolumbowie, Pancerni czy 07 przyciągnęli zagranicznych klientów, wyjątkiem jest Dekalog który spartolili chyba najbardziej ze wszystkich wcześniejszych wydań.

Koszty rekonstrukcji nie spadną, co najwyżej trochę zarobią na kolejne. Japończycy swego czasu wydali trochę filmów na BD i na tym poprzestali więc podejrzewam że nie był to tak opłacalny interes bo inaczej byłyby kolejne tytuły. Ciekawe jak idzie ze sprzedażą boxa Martin Scorsese Presents: Masterpieces of Polish Cinema który został przygotowany własnie na rynek zagraniczny.
Domell1

PostWysłany: Czw Sty 21, 2016 1:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

MarianPaz napisał:
TVP jest stosunkowo małym graczem na rynku rekonstrukcji w Polsce. Oni zajmują się głównie seriale a nie filmy, te drugie zwykle odświeżają na potrzeby emisji TV. Dlatego nie sadzę aby Alternatywy 4, Chłopi, Stawka, Kolumbowie, Pancerni czy 07 przyciągnęli zagranicznych klientów, wyjątkiem jest Dekalog który spartolili chyba najbardziej ze wszystkich wcześniejszych wydań.

Koszty rekonstrukcji nie spadną, co najwyżej trochę zarobią na kolejne. Japończycy swego czasu wydali trochę filmów na BD i na tym poprzestali więc podejrzewam że nie był to tak opłacalny interes bo inaczej byłyby kolejne tytuły. Ciekawe jak idzie ze sprzedażą boxa Martin Scorsese Presents: Masterpieces of Polish Cinema który został przygotowany własnie na rynek zagraniczny.

Wszystko fajnie tylko prawda jest taka, iż Japończycy tych filmów nie rekonstruowali tylko kupili prawa do dystrybuowania ich na terenie Japonii więc i ścieżki video/audio musieli dostać od "nas". Przed każdym filmem (lub po) jest informacja iż rekonstrukcja została przeprowadzona przez Polaków. Koszt wydania Japończyków to tak naprawdę licencja na dystrybucje i authoring płyty.
Dziwi mnie tylko tak naprawdę,iż za rekonstrukcje u nas się bierze się pare firm (w tym TVP). Gdyby to było wszystko ujednolicone to może sytuacja była by inna (czyt. więcej filmów mielibyśmy wydanych na nośnikach blu-ray i więcej rekonstrukcji). Strasznie nasz rynek jest rozdrobniony prawa do filmów/seriali posiada multum firm przez co tak naprawdę tracimy my jako potencjalni nabywcy.
Co do kolekcji Polish Cinema sygnowaną przez Martina Scorsese to dziwna sprawa. Recenzji nie widzę, cena podskoczyła (z pierwotnej 399 do 499 na stronie widnieje http://www.mspresents.com/) do tego dochodzą mnie słuchy iż albo to wydanie nie wyszło albo jest duży poślizg albo limitowane (http://www.milestonefilms.com/products/martin-scorsese-presents-masterpieces-of-polish-cinema piszą o liczbie 200 sztuk?? kuriozum).
Nikt się tym też tutaj na forum nie "chwali" jak się prezentuje technicznie rzecz ujmując kolekcja. Wszystko owiane rąbkiem tajemnicy.

Powrót do góry
MarianPaz

PostWysłany: Czw Sty 21, 2016 2:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Domell1 napisał:
Wszystko fajnie tylko prawda jest taka, iż Japończycy tych filmów nie rekonstruowali tylko kupili prawa do dystrybuowania ich na terenie Japonii więc i ścieżki video/audio musieli dostać od "nas". Przed każdym filmem (lub po) jest informacja iż rekonstrukcja została przeprowadzona przez Polaków. Koszt wydania Japończyków to tak naprawdę licencja na dystrybucje i authoring płyty.
Tak ale to jest standard że dystrybutorzy kupują licencje od innych firm. Nasze rekonstrukcje wyszły również w Uk, USA, Kanadzie czy Meksyku.

Domell1 napisał:
Dziwi mnie tylko tak naprawdę,iż za rekonstrukcje u nas się bierze się pare firm (w tym TVP). Gdyby to było wszystko ujednolicone to może sytuacja była by inna (czyt. więcej filmów mielibyśmy wydanych na nośnikach blu-ray i więcej rekonstrukcji).
Niestety fundusze na rekonstrukcje są dosyć ograniczone. Gdyby było ich więcej mieli byśmy znacznie więcej firm zajmujących się tym procesem. Te obecnie funkcjonujące pewnie mogłyby w zeszłym roku zrekonstruować ich znacznie więcej, ale co z tego jeśli nie było na nie funduszy.

Domell1 napisał:
Strasznie nasz rynek jest rozdrobniony prawa do filmów/seriali posiada multum firm przez co tak naprawdę tracimy my jako potencjalni nabywcy.
W wypadku starych filmów raczej nie ma problemów. Zwykle bedzie to albo Zebra, Kadr lub Tor. W zasadzie nie ma najmniejszego kłopotu z pozyskaniem licencji na wydanie ich na BD. Problem jest w tym że nikomu się to zbytnio nie kalkuluje przez co nie widać chętnych na ich wydawanie. Sam gdybyś tylko miał wolne środki (najlepiej kilkaset tysięcy złotych) i chęci bez problemu mógłbyś zostać dystrybutorem.

Domell1 napisał:
Co do kolekcji Polish Cinema sygnowaną przez Martina Scorsese to dziwna sprawa. Recenzji nie widzę, cena podskoczyła (z pierwotnej 399 do 499 na stronie widnieje http://www.mspresents.com/) do tego dochodzą mnie słuchy iż albo to wydanie nie wyszło albo jest duży poślizg albo limitowane (http://www.milestonefilms.com/products/martin-scorsese-presents-masterpieces-of-polish-cinema piszą o liczbie 200 sztuk?? kuriozum).
Nikt się tym też tutaj na forum nie "chwali" jak się prezentuje technicznie rzecz ujmując kolekcja. Wszystko owiane rąbkiem tajemnicy.
Wydanie wyszło, nabył je jeden z forumowiczów. Co do nakładu to twierdzono że nie jest to wersja limitowana i że boxów nie zabraknie ale czy tak faktycznie będzie to nie wiem, w końcu to polski dystrybutor więc logiki bym się tu nie spodziewał. Dodatkowo cena sprawia że mało kto może sobie na niego pozwolić, zwłaszcza po podwyżce.
Daras

PostWysłany: Czw Sty 21, 2016 4:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sprawa kolekcji Polish Cinema sygnowanej przez Martina Scorsese jest naprawdę tajemnicza. Jakiś czas temu zamieściłem na forum obszerny list od wydawcy, w którym znajduje się ten fragment:

Cytat:
Jeśli przeszkodę stanowi cena, to nakład jest duży i pewnie długo będzie dostępny, będzie czas na uzbieranie potrzebnej kwoty. Poza tym jest jest podzielony na 3 boxy, które będą wydawane co kilka miesięcy. Wiemy też , że poprzednie wydania klasyki na Blu-rayu sprzedają się dobrze w drugim obiegu.

Dam znać jeśli coś ustalę.

Polecam:
Powrót do góry
MarianPaz

PostWysłany: Czw Sty 21, 2016 9:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja nie widzę tu nic tajemniczego. Boxy do sprzedaży miały się pojawić na stronie internetowej i są, fakt że lekką opóźnieniem ale to akurat czesta przypadłość rodzimych dystrubutorów. Podano również wstepnie daty premier kolejnych boxów toteż pewnie się pojawią, choć jak znam źycie w terminach nieco późniejszych niż te zadeklarowane. Jedyne pytanie to czy w razie wyczerpania nakładu bedzie jego wznowienie czy powtórzy sie sytuacja jak z Ziemią obiecaną czy wcześniejszymi filmami od Pro-Motion. Jeśli to drugie to taki box moze być niezłą inwestycją.

Swoją drogą jeżeli dystrybutor wykłada pieniadze na wydanie filmu a potem nie troszczy się o jego dostepność, to strzela sobie w stopę.
Daras

PostWysłany: Czw Sty 21, 2016 11:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

MarianPaz napisał:
Ja nie widzę tu nic tajemniczego...

„Tajemnica” wyjaśniona (wcześniej zapomniałem opatrzyć wyraz cudzysłowem).
Dystrybutorem filmów w USA jest Milestone. W przypadku opróżnienia magazynów pojawi się kolejna dostawa. Wygrały te osoby, które kupiły boxy wcześniej. Zestawy zyskały na popularności, a to spowodowało podwyżkę ceny.
Kolejne boxy mają być w sprzedaży zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami.

Link do sklepu:

http://store.mspresents.com/screen/product

Najprawdopodobniej nie tylko mnie rozpiera duma z powodu dużej popularności rodzimej klasyki w świecie.
Niech żyją polskie filmy! Hura! Cool

Polecam:
Powrót do góry
MarianPaz

PostWysłany: Pią Sty 22, 2016 3:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szkoda tylko że cena, zwłaszcza ta nowa, mocno nieadekwatna do polskich zarobków przez co pewnie tylko nieliczni bedą mogli się pochwalić takim boxem.
Kinoman-USA

PostWysłany: Pią Sty 22, 2016 4:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jakies 3 tygodnie temu kuplem ten box na tej sronie, ktora podajecie!

Do tej pory zadnej odpowiedzi !
Zadnego potwierdzenia transakcji/zakupu towaru,
Zadnych informacji o wyslaniu plyt ,tracking nr itp !

Jesli wiekszosc firm w Polsce tak dziala to tylko pogratulowac.
Powrót do góry
Paj-Chi-Wo

PostWysłany: Pią Sty 22, 2016 6:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kinoman-USA napisał:
Jakies 3 tygodnie temu kuplem ten box na tej sronie, ktora podajecie!

Do tej pory zadnej odpowiedzi !
Zadnego potwierdzenia transakcji/zakupu towaru,
Zadnych informacji o wyslaniu plyt ,tracking nr itp !

Jesli wiekszosc firm w Polsce tak dziala to tylko pogratulowac.

Kinoman-USA a czy wiadomo jaką to przesyłką idzie? Taki tracking za ocean
to musi byc ciekawa sprawa. Ja czekam teraz na przesyłkę z Niemiec czas dostawy 4 dni.
Powrót do góry
Kinoman-USA

PostWysłany: Pią Sty 22, 2016 7:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Paj-Chi-Wo

Nie wiem czy w ogole to wyslali ! kupywalem u nich pierwszy raz .
Bede skladal reklamacje!

Zwykle jak kupuje plyty na Bluedvd lub Ebay z Polski to czas dostawy od 10 do 14 dni.

Kupowalem juz plyty Blu-ray , SACD i CD z Niemiec !
W ciagu godziny dosawalem potwierdzenie zamowienia z podziekowaniem !
i paczka dochodzla w ciagu tygodnia!
Jak kupilem 2 raz w tym samym sklepie 5 plyt to dostalem 25% znizki na nasteny zakup!
Niemiecki przadek! pracowalem przez kilka lat w Niemczech i wiem ,ze u nich to normalne Smile
Slyszalem to czesto:
Klijent musi byc zadowolony - wtedy do nas wroci !
Powrót do góry
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Telewizja Kino Polska Strona Główna -> Kino Polska Kino, telewizja, film... Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 258, 259, 260 ... 281, 282, 283  Następny
Strona 259 z 283

Skocz do: