Telewizja Kino Polska

Z dniem 06.06.2016r. zakończyło funkcjonowanie Oficjalne Forum Kino Polska, w związku z tym, z uwagi na chęć zintensyfikowania komunikacji Redakcji kanału Kino Polska ze swoimi widzami - zapraszamy uczestników Forum na fanpage Kino Polska na facebooku oraz na nowo powstałe Forum ‘Przyjaciół Kino Polska’: www.polskiekino.com.pl

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja  ProfilProfil IkonkaZaloguj się, by sprawdzić wiadomości ZalogujZaloguj 

Rekonstrukcja cyfrowa
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 260, 261, 262 ... 281, 282, 283  Następny

To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Telewizja Kino Polska Strona Główna -> Kino Polska Kino, telewizja, film...
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
pinto

PostWysłany: Sro Sty 27, 2016 1:42 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Poprawione Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
MarianPaz

PostWysłany: Pią Sty 29, 2016 1:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pinto napisał:
Akurat X-Files jest dobrze przekadrowane.
Gdybyś wszedł w zamieszczonego wyżej linka przekonałbyś się że do emisji tv pierwsze odcinki trafiły w wersji przekadrowanej.

Przykłady kadrowania/ kastrowania 1 i 2 sezonu (duże rozmiary po kliknięciu w obrazek):

Ostatnio zmieniony przez MarianPaz dnia Czw Lut 04, 2016 1:19 pm, w całości zmieniany 3 razy
Powrót do góry
Daras

PostWysłany: Pią Sty 29, 2016 5:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wielokrotnie dyskutowaliśmy o szkodliwości kastrowania filmów oraz wpływie tego zabiegu na odbiór intencji twórców. Poniżej interesujący materiał, który śmiało może stanowić uzupełnienie naszych wielokrotnych pogaduszek.

Oto z jakiego powodu kupuję filmy wyłącznie w OAR. Materiał polecam wszystkim miłośnikom kina!

https://www.youtube.com/watch?v=iPu_gVCztAM

Polecam:
http://rekonstrukcjablog.wordpress.com/
Powrót do góry
MarianPaz

PostWysłany: Czw Lut 04, 2016 2:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie ma róży bez ognia
sobota, 6 lutego 14:10 TVP 1

Karate po polsku
sobota, 6 lutego 02:05 TVP 2

Wprawdzie to powtórki, ale jeśli pamięć mnie nie myli powtórek nie było.

A w niedzielę premierowo w TVP (o ile będzie z nowego zrekonstruowanego mastera):

Wodzirej
niedziela, 7 lutego 01:45 TVP 2
Student

PostWysłany: Czw Lut 04, 2016 4:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

MarianPaz napisał:
Nie ma róży bez ognia
sobota, 6 lutego 14:10 TVP 1

Karate po polsku
sobota, 6 lutego 02:05 TVP 2

Wprawdzie to powtórki, ale jeśli pamięć mnie nie myli powtórek nie było.

A w niedzielę premierowo w TVP (o ile będzie z nowego zrekonstruowanego mastera):

Wodzirej
niedziela, 7 lutego 01:45 TVP 2

i niech się cała na TVP "wali" banda debili przepraszam za uniesienie ale godziny emisji ciekawe dla kogo są? a wcześniej cała masa debilnych seriali i jakiś rolników szukających żon
Powrót do góry
Daras

PostWysłany: Czw Lut 04, 2016 4:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pecus napisał, że TVP przymierza się do emitowania nocą rekonstrukcji w OAR. Skoro dobre zmiany zachodzą właśnie o tej porze doby, a telewizja publiczna pozyskała nowego prezesa, to zapewne kastraty odchodzą do lamusa.
Gwoli poprawności politycznej już teraz krzyknę: Niech żyje nowy reformator Mediów Narodowych! Confused *

* Dziś gorzej widzę. Mam jednak nadzieję, że wkleiłem emotkę Smile.

Polecam:
Powrót do góry
MarianPaz

PostWysłany: Czw Lut 04, 2016 10:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Daras napisał:
Pecus napisał, że TVP przymierza się do emitowania nocą rekonstrukcji w OAR.
Napisał niedawno czy kilka miesiecy temu? Jeśli chodzi o ten jego stary post to widać, że nie wiele w tym temacie się dzieje. Miejmy nadzieję że kiedyś jednak ktoś tam w końcu zdobędzie się na "odwagę" i wyemitują Alternatywy 4, Chłopów czy Dekalog w OAR.

Co do pory to jakoś nie jestem zdziwiony, w końcu na C+ polskie stare filmy (np po rekonstrukcji) lecą głównie między 1 a 4 ad ranem. Natomiast w TVP Kultura nie ma juz z tym żadnego problemu i są one o ludzkich porach. Myślę, żę w dobie tunerów DVD-T, kabowych i satelitarnych raczej nie ma juz problemu z kiepską pora emisji. Już za 90 zł można mieć urządzenie które potrafi nagrać wybrany program.

BTW tydzień po Wodzireju będzie film Szansa. Na C+ oba były już po rekonstrukcji i w HD toteż mam nadzieję, że w TVP będzie podobnie. Smile
Daras

PostWysłany: Czw Lut 04, 2016 11:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

MarianPaz napisał:
Daras napisał:
Pecus napisał, że TVP przymierza się do emitowania nocą rekonstrukcji w OAR.
Napisał niedawno czy kilka miesiecy temu? Jeśli chodzi o ten jego stary post to widać, że nie wiele w tym temacie się dzieje. Miejmy nadzieję że kiedyś jednak ktoś tam w końcu zdobędzie się na "odwagę" i wyemitują Alternatywy 4, Chłopów czy Dekalog w OAR.

Na wszelki wypadek coś wyjaśnię. W swoim ostatnim poście delikatnie zadrwiłem z poczynań TVP. Myślę dokładnie to co student.
Hmm, od wielu miesięcy czytam Twoje posty o NADZIEI. A czym jest nadzieja...?

Polecam:
Powrót do góry
MarianPaz

PostWysłany: Czw Lut 04, 2016 11:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Narzekać to każdy z nas potrafi tylko po co forum zalewać setkami postówk które nic nie wnoszą, a tym bardziej nie przynoszą żadnych rezultatów. Od tego jest choćby forum TVP - tak, istnieje takowe. Ja temat rekonstrukcji obserwuję mniej wiecej od powstania projektu KinoRP i jednego sie nauczyłem - cierpliwości. Prędzej czy później (raczej to drugie) doczekamy się oryginalnych kadrów.
Daras

PostWysłany: Pią Lut 05, 2016 12:50 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

MarianPaz napisał:
Narzekać to każdy z nas potrafi tylko po co forum zalewać setkami postówk które nic nie wnoszą, a tym bardziej nie przynoszą żadnych rezultatów.
(...)

O wyrażaniu opinii (patrz „narzekaniu”) wypowiedział się tu wielokrotnie np. Karel. Dziś nie będę przekopywał forum aby te celne uwagi zacytować.
Setki postów nie przynoszą rezultatów? To zależy... Dzięki wpisom wielu użytkowników zaoszczędziłem czas i odpuściłem sobie obejrzenie zniszczonych filmów. Uniknąłem też „trefnych” zakupów dvd / blu ray!
Również dodam, że za sprawą moich skromnym wypowiedzi część osób nabyła (nie nabyła) dvd oraz blu ray.
Czy warto? W mojej ocenie tak. Zatem cierpliwość popłaca...

Polecam:
Powrót do góry
MarianPaz

PostWysłany: Pią Lut 05, 2016 12:58 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Informacje o zawartości płyt można zdobyć na wielu innych stronach i forach. Kto umie posługiwać się google z pewnością na nie trafi. Toteż nie jest to żaden sukces.

Zresztą jak widzisz na powyższych screenach kadrowanie nie jest tylko polskim wymysłem, Amerykanom też się to zadarza, co może nie jest żadnym pocieszeniem, ale pokazuje że nie jesteśmy w tym odosobnieni. Smile
Daras

PostWysłany: Pią Lut 05, 2016 1:09 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

MarianPaz napisał:
Informacje o zawartości płyt można zdobyć na wielu innych stronach i forach. Kto umie posługiwać się google z pewnością na nie trafi. Toteż nie jest to żaden sukces.

Dla mnie jest. Tym bardziej, że często opisy z okładek płyt (tudzież informacje na innych portalach) obarczone są błędami. Mam spore zaufanie do określonych kolegów z naszego forum i dzięki temu nie muszę „skakać” po całym necie.
Nie widzę tu problemu...

Polecam:
Powrót do góry
MarianPaz

PostWysłany: Pią Lut 05, 2016 1:15 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czyli poniekąd idziesz na łatwiznę, bo ktoś za Ciebie musi "wyskakać" informacje o rekonstrukcjach, zdobyć screeny do porównania, informacje o zawartości. Very Happy

Problem tylko w tym że te informacje moga jedynie wpłynąć na decyzję zakupową jakiejś części użytkowników. W żadnym wypadku nie przekłada się to na decyzje dystrybutorów czy też kanałów tv emitujących rekonstrukcje, a oto przecież by nam chodziło.

Ostatnio zmieniony przez MarianPaz dnia Pią Lut 05, 2016 1:23 am, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Daras

PostWysłany: Pią Lut 05, 2016 1:19 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeszcze coś. Dzięki screenom, które pojawiły się na forum (lub w mojej korespondencji prywatnej) dowiedziałem się o AR wydań, które nie były wcześniej nigdzie dyskutowane. Przypomnę również, że kilka moich „śledztw” skutkowało wpisami – powiedzmy – „prekursorskimi” w necie w ogóle.
Naprawdę nie widzę tu kłopotu. Niech każdy pisuje (na temat) do woli...

Polecam:
Powrót do góry
Daras

PostWysłany: Pią Lut 05, 2016 1:32 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

MarianPaz napisał:
Czyli poniekąd idziesz na łatwiznę, bo ktoś za Ciebie musi "wyskakać" informacje o rekonstrukcjach, zdobyć screeny do porównania, informacje o zawartości. Very Happy

Nikt nie MUSI i nie za MNIE (nawt poniekąd). Wszelkie wpisy na forum są aktem dobrej woli! Zaglądają tu osoby, które tylko czytają (i mają do tego prawo). Inni zaś cokolwiek piszą, a dzięki temu forum żyje.
To wszystko. Analiza ostatnich postów nie powinna nastręczyć większych trudności.

Polecam:
Powrót do góry
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Telewizja Kino Polska Strona Główna -> Kino Polska Kino, telewizja, film... Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 260, 261, 262 ... 281, 282, 283  Następny
Strona 261 z 283

Skocz do: