Telewizja Kino Polska

Z dniem 06.06.2016r. zakończyło funkcjonowanie Oficjalne Forum Kino Polska, w związku z tym, z uwagi na chęć zintensyfikowania komunikacji Redakcji kanału Kino Polska ze swoimi widzami - zapraszamy uczestników Forum na fanpage Kino Polska na facebooku oraz na nowo powstałe Forum ‘Przyjaciół Kino Polska’: www.polskiekino.com.pl

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja  ProfilProfil IkonkaZaloguj się, by sprawdzić wiadomości ZalogujZaloguj 

Rekonstrukcja cyfrowa
Idź do strony 1, 2, 3 ... 281, 282, 283  Następny

To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Telewizja Kino Polska Strona Główna -> Kino Polska Kino, telewizja, film...
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Student

PostWysłany: Wto Kwi 12, 2011 10:09 am    Temat postu: Rekonstrukcja cyfrowa Odpowiedz z cytatem

Rekonstrukcja cyfrowa filmu a odświeżenie cyfrowe filmu. Jak jest różnica między jednym a drugim może ktoś z was wie. próbuje to rozgryĽć i jakoś mi to całkowicie nie wychodzi
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kazimierz Sitek

PostWysłany: Wto Kwi 12, 2011 10:14 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie ma żadnej różnicy. to jedno i to samo. Odświeżenie to raczej potoczny termin a bardziej fachowy i powszechniejszy w użyciu to rekonstrukcja cyfrowa.
karel

PostWysłany: Wto Kwi 12, 2011 10:57 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rekonstrukcja cyfrowa to najlepsza rzecz, jaką można zrobić ze zniszczonym filmem. Wcześniej sporo kopii poddawanych było różnym procesom odczyszczającym (usuwanie "paprochów", "rybek" itp., uprzestrzennianie dĽwięku), które jednak nie były prawdziwą cyfrową rekonstrukcją, z różnych względów zresztą - finansowych, technicznych...

http://rekonstrukcjablog.wordpress.com/

http://forum.polskiekino.com.pl/
Powrót do góry
Rola

PostWysłany: Wto Kwi 12, 2011 9:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

...może być jeszcze restauracja cyfrowa filmu. Tj. do stolika z Wajdą i Zanussim podchodzi kelner, a oni zamawiają z menu nr 8 i 17 Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Yahoo Messenger
Franczak1963

PostWysłany: Nie Lip 03, 2011 4:31 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pokaz rekonstrukcji filmu Cud nad Wisłą i Dla Ciebie Polsko http://www.youtube.com/watch?v=Szk1Gdg0h38
jaśko

PostWysłany: Nie Lip 03, 2011 1:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Franczak1963 napisał:
Pokaz rekonstrukcji filmu Cud nad Wisłą i Dla Ciebie Polsko http://www.youtube.com/watch?v=Szk1Gdg0h38
PIęKNE!!! Shocked
karel

PostWysłany: Nie Lip 03, 2011 1:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jaśko napisał:
Franczak1963 napisał:
PIęKNE!!! Shocked
Zaiste. Jak nowe Smile

http://rekonstrukcjablog.wordpress.com/

http://forum.polskiekino.com.pl/
Powrót do góry
Kazimierz Jankowski

PostWysłany: Nie Lip 03, 2011 5:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam Cyfrowe odświeżanie filmu to proces polegający na usunięciu większości mechanicznych uszkodzeń emulsji oraz zanieczyszczeń a także na korekcji barwnej filmu (zwróćcie uwagę że niektóre filmy po takim procesie mają trochę dziwne te kolory np:czerwony strażacki jest taki jak czerwony kamizelek ochronnych drogowców , aż szczypie w oczy .) Rekonstrukcja to jest inna bajka i dlugotrwała i kosztowna . Do tego używa się kopii master czyli filmu ,który jest w najlepszym stanie techniczym . Czasami jest to jedyna kopia filmu jak istnieje np: filmy przedwojenne . Używa się dokumentacji filmu a czasmi też się ją odtwarza angażując reżysera filmu i operatora zdjęć (jeśli żyją). Po zeskanowaniu każdej klatki filmu w specjalnych skanerach dokonuje się wstępnego oczyszczenia filmu z uszkodzeń mechanicznych i zanieczyszczeń . Następnie na podstawie dokumentacji dokonuje się korekcji barwnej oraz zrekonstruowania uszkodzonych fragmentów emulsji filmu a także scen które z jakichś przyczyn zostały usunięte . Jest to proces długotrwały gdyż prowadzony jest z dużą staranością i z dbałością o każdy szczegół który jest elementem obrazu . Film po rekonstrukcji charakteryzuje się wielką klarownością , ostrością i znakomitymi barwami . Zwróćcie uwagę że filmy po rekonstrukcji czasami mają sceny ,których nie znaliście . Bo w wersji emisyjnej zostały wycięte bo się zniszczyły przez tyle lat używania itp. Tak więc rekonstrukcja to proces odtworzenia całego filmu do takiej postaci jakby film powstał wczoraj. Pozdrawiam
Franczak1963

PostWysłany: Nie Lip 03, 2011 5:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oby większość filmów się tego doczekało Smile Szczególnie najpierw filmy przedwojenne, a następnie jak już kiedyś pisałem filmy Poltelu z lat 70-80tych, gdyż ich poziom zniszczenia dorównuje, a nierzadko nawet przewyższa te przedwojenne niektóre. Kolory też tam są fatalne, często zielone głównie.
wojtek b'ham

PostWysłany: Nie Lip 03, 2011 6:55 pm    Temat postu: re Odpowiedz z cytatem

Franczak1963 napisał:
Oby większość filmów się tego doczekało Smile Szczególnie najpierw filmy przedwojenne, a następnie jak już kiedyś pisałem filmy Poltelu z lat 70-80tych, gdyż ich poziom zniszczenia dorównuje, a nierzadko nawet przewyższa te przedwojenne niektóre. Kolory też tam są fatalne, często zielone głównie.
Dodatkowo powinni się zainteresować czarno-białymi filmami mającymi obraz taki jak w "Zbrodniarz, który ukradł zbrodnię". Nie wiem czy to wina taśmy czy czegoś innego...
Powrót do góry
Kazimierz Jankowski

PostWysłany: Nie Lip 03, 2011 10:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A co jest z tym filmem ? To czarno-biały film , co się z nim dzieje ?
wojtek b'ham

PostWysłany: Nie Lip 03, 2011 10:18 pm    Temat postu: re Odpowiedz z cytatem

Kazimierz Jankowski napisał:
A co jest z tym filmem ? To czarno-biały film , co się z nim dzieje ?
On ma jakiś taki surowy i bardzo ziarnisty obraz. Nie wiem jak to określić. Było kilka takich tytułów, ale w tej chwili ich nie pamiętam.
Powrót do góry
Jędruś

PostWysłany: Nie Lip 03, 2011 10:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Po Koglach Moglach, Seksmisji i Co mi zrobisz jak mnie złapiesz ( w nowych cyfrowych, zrekonstruowanych kopiach) dzis Vabank w TVN HD. Jakość rewelacyjna. Obraz brzytwa, a mimo to zachowano specyficzne mgiełki jakie zastosowano w tym fimie.
Powrót do góry
Kazimierz Jankowski

PostWysłany: Nie Lip 03, 2011 10:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ziarnisty obraz . To może być wiele powodów . Od jakości samego negatywu poprzez laboratorium czyli proces wywołania aż po samo zgranie do postaci cyfrowej . Dawno nie widziałem tego filmu muszę sobie go przypomnieć . Ja go nagrywałem jeszcze z analogowej TV w latach 90 -tych mam go na S-VHS-sie . Czy twoja kopia była nagrana niedawno? Pozdrawiam
Geo Dutour

PostWysłany: Pon Lip 04, 2011 12:06 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy pokazywane ostatnio w Kino Polska "Zaklęte rewiry" są po rekonstrukcji/odświeżeniu? Wydaje mi się, że tak: brak jakichkolwiek rys, przestrzenność niektórych efektów (np. odjazd pociągu)... Jednak ogólny odbiór projekcji w Kino Polska raczej negatywny: obraz nieostry jak z VHS, ciche partie ścieżki dĽwiękowej dziwnie stłumione jak z MP3... Co do stopnia zniszczenia, zawsze szokuje mnie porysowanie "Papierowego małżeństwa" i "Rozmów kontrolowanych". Niby filmy z wolnej Polski, ale to jednak już 20 lat...
Powrót do góry
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Telewizja Kino Polska Strona Główna -> Kino Polska Kino, telewizja, film... Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3 ... 281, 282, 283  Następny
Strona 1 z 283

Skocz do: