Telewizja Kino Polska

Z dniem 06.06.2016r. zakończyło funkcjonowanie Oficjalne Forum Kino Polska, w związku z tym, z uwagi na chęć zintensyfikowania komunikacji Redakcji kanału Kino Polska ze swoimi widzami - zapraszamy uczestników Forum na fanpage Kino Polska na facebooku oraz na nowo powstałe Forum ‘Przyjaciół Kino Polska’: www.polskiekino.com.pl

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja  ProfilProfil IkonkaZaloguj się, by sprawdzić wiadomości ZalogujZaloguj 

Aktorzy którzy osiągnęli przysłowiowe "dno"
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 12, 13, 14, 15  Następny

To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Telewizja Kino Polska Strona Główna -> Kino Polska Kino, telewizja, film...
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Holt_

PostWysłany: Czw Lis 29, 2012 8:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

chojrak napisał:
Część żydów chciała emigrować właśnie dlatego, że jej tu NIE CHCIANO. że byli ludĽmi drugiej kategorii.
Oj...tu przesadzasz. Tak Ľle to w Polsce przedwojennej nie było.
chojrak napisał:
Pozbyć chciano się wszystkich: przed, w czasie i po wojnie.
Nie, i służę cytatami z Dmowskiego, że nie.
chojrak napisał:
Nawet jeszcze w 1968 roku.
Nie miaszaj do tego Marca. Marzec 1968 to przede wszystkim wewnątrzpartyjna rozgrywka o władzę z kostiumem żydowskim/antyżydowskim narzuconym na ramiona.
chojrak napisał:
Holt_ napisał:
Owszem, i wyjaśniłem powyżej, dlaczego nie uważam tego wcale za tragedię, pod warunkiem że będzie to podstawowa myśl Dmowskiego, a nie jej oenerowska karykatura.
Kiedy właśnie ta część jest chołubiona przez jego pogrobowców najbardziej!
Zgadza się, ale Twoje zdziwienie czy też oburzenie jest tu nie bardzo na miejscu. Nawet tobie nie chce się przeczytać Dmowskiego w całości, więc czego chcesz od oenerowców współczesnych? I Ty i oni nie macie pojęcia co on pisał i czego chciał; i Ty i oni macie zakodowany tylko "antysemityzm" - a różnicie się tylko tym, że oni to chwalą a Ty masz stosunek negatywny Smile
chojrak napisał:
Antysemityzm Dmowskiego zatem odrzucamy. No to może reaktywować jego neoslawizm? Sojusz Słowian przeciwko Germanom?
Przeciw Germanom jak Germanom, ale na początku lat 90-ych mieliśmy ideę Trójkąta Wyszehradzkiego.......
chojrak napisał:
A może jego idea sojuszu z białą Rosją w uzyskaniu niepodległości była sensowna? Smile
Może i była, tylko że ani Dmowski ani "biiali Rosjanie" nie docenili siły bolszewizmu. Z tej perspektywy należałoby również od stóp do głów potępić Piłsudskiego za jego ideę kordonu sanitarnego w postaci Ukrainy, Litwy, etc....z dystansu 100 lat łatwo krytykować...
chojrak napisał:
To narody wyrywały, czy może państwa?
I całe szczęście,że państwa, mój drogi. Jakie nastroje mają narody, to widzimy na greckich ulicach
chojrak napisał:
Nikt tego jednak nie robił by eksterminować resztę.
To wg ciebie Dmowski chciał eksterminować Niemców???
chojrak napisał:
Podstawą Unii jest wspólnota i kompromis. To nie jest gra o sumie zerowej. Tam biednym się pomaga i płacą za to bogatsi...
Mówisz o tym, jak miało być. Ale od kilku lat widać, że to się ludziom już mocno znudziło. Popatrz na niemieckie sondaże opinii publicznej. Popatrz na angielskie sondaże opinii publicznej. Niestety, ale na naszych oczach idea UE ulega mocnemu przeobrażeniu i trzeba być mocno niedowidzącym, żeby tego nie widzieć. http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,12944041,Coraz_szybciej_do_osobnego_budzetu_strefy_euro.html
chojrak napisał:
UA daje pieniądze na nasze autostrady, jaką z tego doraĽną korzyść ma np. Irlandia?
żadnej. I stąd protesty.
chojrak

PostWysłany: Pią Lis 30, 2012 10:18 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Holt_ napisał:
chojrak napisał:
Część żydów chciała emigrować właśnie dlatego, że jej tu NIE CHCIANO. że byli ludĽmi drugiej kategorii.
Oj...tu przesadzasz. Tak Ľle to w Polsce przedwojennej nie było.
Dobrze też nie: http://niniwa2.cba.pl/POGROMY.HTM To jest kwestia punktu widzenia. Po co mieliby wyjeżdżać skoro było tak świetnie? Oczywiście było powszechne bezrobocie, ale spora część emigrowała z powodów pozaekonomicznych.
Holt_ napisał:
chojrak napisał:
Pozbyć chciano się wszystkich: przed, w czasie i po wojnie.
Nie, i służę cytatami z Dmowskiego, że nie.
Kolega o teorii, ja o praktyce. Co jest istotniejsze? Za rozbiory Dmowski oskarżał żydów en masse, o ile wiem... Gdzież ta selektywność w oskarżeniach? Jaki mógł być jedyny skutek takiej indoktrynacji? Powszechny antysemityzm. I był. Pisałem już, elita żydowska zwalczana była przede wszystkim, jako formacja najgroĽniejsza. Także służę cytatami... Słonimski zwalczał obskurantyzm chałatowców nie mniej niż endecja. I co? Na odczytach rzucano w niego krzesłami,a za pewien wiersz ("Dwie ojczyzny") dostał po mordzie od obrażonego prawicowca(notabene w czasie wojny zastrzelonego za kolaborację z Gestapo). Nie przypominam sobie oburzenia endeków na takie zachowania, a wręcz przeciwnie.
Cytat:
Od końca lat dwudziestych retoryka i propaganda antysemicka stanowiła stały składnik programu Narodowej Demokracji; nasiliła się szczególnie w latach trzydziestych, kiedy to zradykalizowana młodzież narodowa organizowała akcje mające na celu ograniczenie praw żydów w życiu społecznym (np. na wyższych uczelniach, zob. numerus clausus), demonstracje, ekscesy antyżydowskie. Ten ostatni rodzaj akcji nie znajdował poparcia wśród sporej części starszych działaczy endecji[34]. W zwalczaniu żydów niektórzy narodowcy posuwali się też do rasizmu, tropiąc i piętnując Polaków pochodzenia żydowskiego. Proceder ten uprawiany był przede wszystkim przez działaczy RN-R Falanga, którzy kontestowali dotychczasową formułę i tradycję endecji, odcinając się od niej[35]. Celem ataków byli m.in. wykładowcy uniwersyteccy żydowskiego pochodzenia (np. Szymon Askenazy) oraz literaci i dziennikarze, w tym Antoni Słonimski i Julian Tuwim lub Bolesław Leśmian[36].
http://pl.wikipedia.org/wiki/Narodowa_Demokracja Dmowski miał pecha, postawił na antysemityzm, który się skompromitował już wkrótce.
Cytat:
"...w charakterze tej rasy (...) tyle się nagromadziło i ustaliło właściwości odrębnych, obcych naszemu ustrojowi moralnemu, wreszcie w naszym życiu szkodliwych, że zlanie się z większą ilością tego żywiołu zgubiłoby nas, zastępując elementami rozkładowymi te młode, twórcze pierwiastki, na których budujemy swą przyszłość.”
R. Dmowski
Holt_ napisał:
chojrak napisał:
Nawet jeszcze w 1968 roku.
Nie miaszaj do tego Marca. Marzec 1968 to przede wszystkim wewnątrzpartyjna rozgrywka o władzę z kostiumem żydowskim/antyżydowskim narzuconym na ramiona.
Zgoda, ale bez powszechnego antysemityzmu taka prowokacja nie miałaby nigdy szans. A rzeczony Dmowski rączki do tego jednak przyłożył...
Holt_ napisał:
Zgadza się, ale Twoje zdziwienie czy też oburzenie jest tu nie bardzo na miejscu. Nawet tobie nie chce się przeczytać Dmowskiego w całości, więc czego chcesz od oenerowców współczesnych? I Ty i oni nie macie pojęcia co on pisał i czego chciał; i Ty i oni macie zakodowany tylko "antysemityzm" - a różnicie się tylko tym, że oni to chwalą a Ty masz stosunek negatywny Smile
Ja nie czytam, bo to nie moja bajka. Proszę nie zrównywać tego z nieczytaniem ONR-owców , którzy się stale na jego myśli powołują! A co jest takiego atrakcyjnego w tych myślach dzisiaj, poza oczywiście przywołanymi tutaj bzdurami?
Holt_ napisał:
chojrak napisał:
Antysemityzm Dmowskiego zatem odrzucamy. No to może reaktywować jego neoslawizm? Sojusz Słowian przeciwko Germanom?
Przeciw Germanom jak Germanom, ale na początku lat 90-ych mieliśmy ideę Trójkąta Wyszehradzkiego.......
Bez żartów: "Głównym celem Grupy była współpraca z Unią Europejską i NATO w kwestii przystąpienia ich do struktur tych organizacji." I nie mieliśmy, a mamy (jako Grupa Wyszehradzka). Marna dynamika tej organizacji właśnie świadczy o słabej logice opierania sojuszy na rasie (słowianach). Tak było za Dmowskiego i tak jest dzisiaj.
Holt_ napisał:
chojrak napisał:
A może jego idea sojuszu z białą Rosją w uzyskaniu niepodległości była sensowna? Smile
Może i była, tylko że ani Dmowski ani "biiali Rosjanie" nie docenili siły bolszewizmu. Z tej perspektywy należałoby również od stóp do głów potępić Piłsudskiego za jego ideę kordonu sanitarnego w postaci Ukrainy, Litwy, etc....z dystansu 100 lat łatwo krytykować...)
Owszem łatwo, ale to akurat nie jest sprawa niedocenienia bolszewików. W Rosji antypolonizm był powszechny. W 1920 do Armii Czerwonej zaciągali się najwięksi wrogowie Czerwonych, łącznie z carskimi ("białymi") generałami. Poseł Dumy, który tego nie odczytywał, nie może być brany jako wybitny polityk, nawet z perspektywy roku 1920. Piłsudski był pragmatykiem. Oczywiście także mylił się w wielu sprawach, ma jednak też jakieś "plusy dodatnie". Nikt jednak przecież nie wskrzesza idei piłsudczyzny dzisiaj! Inne realia. Stąd moje zafascynowanie i niedowierzanie powrotem do endecji... Dzisiaj?!?
Holt_ napisał:
chojrak napisał:
To narody wyrywały, czy może państwa?
I całe szczęście,że państwa, mój drogi. Jakie nastroje mają narody, to widzimy na greckich ulicach
Bez uników proszę. Twierdziłeś, że narody w UE za wszelką cenę darwinowsko zwalczają konkurencję. UE właśnie działa ODWROTNIE. Co widać na przykładzie Grecji chociażby. Pomoc i wymuszenie reform leży w interesie Greków, choć im się to nie podoba. Całość interesów Unii jest powiązana ze sobą. I to jest także plus.
Holt_ napisał:
chojrak napisał:
Podstawą Unii jest wspólnota i kompromis. To nie jest gra o sumie zerowej. Tam biednym się pomaga i płacą za to bogatsi...
Mówisz o tym, jak miało być. Ale od kilku lat widać, że to się ludziom już mocno znudziło. Popatrz na niemieckie sondaże opinii publicznej. Popatrz na angielskie sondaże opinii publicznej. Niestety, ale na naszych oczach idea UE ulega mocnemu przeobrażeniu i trzeba być mocno niedowidzącym, żeby tego nie widzieć. http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,12944041,Coraz_szybciej_do_osobnego_budzetu_strefy_euro.html
Co mają nastroje paru krajów do idei Unii, o której mówimy? O jakości idei nie świadczy przecież procent jej poparcia! Jeżeli większość tak zdecyduje, to może równie dobrze popełnić seppuku. Ludzkość co rusz popełnia idiotyzmy. Problem wspólczesnej Europy nie polega na fiasku idei UE, tylko na problemach gospodarki kapitalistycznej per se, rozbuchanej konsumpcji, problemach demograficznych itd. Endek ma jakieś na to recepty, poza oczywistymi frazesami? Pamiętajmy, że endecy nigdy samodzielnie nie rządzili. Krytyków - kanapowców, teoretyków mamy tysiące. To dosyć łatwe jest...
Holt_ napisał:
chojrak napisał:
UA daje pieniądze na nasze autostrady, jaką z tego doraĽną korzyść ma np. Irlandia?
żadnej. I stąd protesty.
Zatem sam przyznajesz, że pomoc istnieje, nawet mimo oporów niektórych członków. Solą demokracji, a zatem UE są spory, utyskiwania i ciągłe reformy. To jest jej główna ZALETA. Demokracja jest mało atrakcyjna "z widoku", i istotnie jest wielu nią zblazowanych. Z pewnością należy ją ulepszyć, ale idea jest zacna. Możemy trzymać się z głównym nurtem lub iść drogą białoruską. Wiążąc się ekonomicznie i politycznie z Wielkim Bratem, jak to wykoncypował Dmowski.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
SORGE

PostWysłany: Pią Lis 30, 2012 12:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak tak czytam... to sobie myślę, że trafnie nas ocenił Władysław Szpilman. W swoim wywiadzie powiedział :
Cytat:
... I to są właśnie Polacy. No, bo wie Pan, gdyby mnie tam złapali to oni wszyscy idą pod ścianę. To jest typowy objaw Polski. Niech mi Pan wierzy. Jak trzeba oddać życie - wie Pan - to od razu. Jak jest spokój - to ma Pan teraz - kłócą się. No tak to jest. Nie wiem dlaczego - kłócą się. Ale jak jest niebezpieczeństwo swoje życie oddadzą raczej...
http://www.youtube.com/watch?v=hjF0l6CMYAE Cytat z 26 minuty (00:26:40). Polecam cały wywiad. Zwłaszcza tym co oglądali "Pianistę". Smile
Powrót do góry
norma

PostWysłany: Wto Mar 19, 2013 6:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A Bogusław Linda? Jak sobie przypomnę jego karierę (role u Wajdy,Kieślowskiego, Holland,Pasikowskiego) która skończyła się z hukiem na serialu I kto tu rządzi? marność nad marnościami z drugiej strony trochę mi żal Polskich aktorów którzy muszą się wycierać po serialach i reklamach by przeżyć Bogusław Linda na samo wspomnienie grania w tej szmirze dostaje torsji, zresztą nie tylko tej "roli" się wstydzi WIELKA SZKODA... Przy okazji polecam obszerny i jakże gorzki wywiad wywiad z Cezarym Pazurą obnażający jak to wszystko w Polskiej kinematografii wygląda..... ( miesięcznik PANI z marca)malutki fragmencik: "Małgorzata Domagalik: Oglądam Cię czasami w kabaretach - wychodzisz na scenę, ludzie rozanieleni Cezary Pazura:Nie mieści się w głowie, że producenci maja takiego aktora i go nie obsadzają, prawda?(śmiech) Małgorzata Domagalik:To teoria spiskowa? Cezary Pazura: Nie. Są oczywiście reżyserzy, którzy dbaja o obsadę, ale generalnie jest taki trend-zresztą słyszałem to na własne uczy bo sam produkowałem filmy-że obsadza się tych, którzy się 'klikają"Slyszałaś takie określenie? Małgorzata Domagalik: W portalach klikasz tak? Cezary Pazura:To działa tak: jeżeli klika się np "Ania Mucha" to ona gra, jak nie, to nie gra.I taki jest ten świat.Każdy kto pokazuje się w świetle fleszy,okazuje się nagle gwiazdą.Czytam o gwiazdach, których nie znam, nie wiem co zrobiły.Kiedyś za gwiazdą szedł bagaż doświadczeń, przede wszystkim..." A ja sobie pomyślałam kiedyś film miał rozświetlić, wypromować pozwolic pokazać się aktorowi, umocnić pozycję gwiazdę, dziś zatrudnia się "gwiazdy" by wypromowały ( przeważnie slaby) film. Nie jestem fanką Cezarego Pazury ale wywiad przeczytałam w wielkim zainteresowanie.
Powrót do góry
Jaro

PostWysłany: Wto Mar 19, 2013 6:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

norma napisał:
A Bogusław Linda?
Akurat ostatnio Bogusław Linda całkiem nieĽle zagrał główną rolę w "Paradoksie".
norma

PostWysłany: Wto Mar 19, 2013 6:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie widziałam, w zasadzie ostatni film fabularny jaki z nim widziałam to "Jasne błekitne okna" dalszych produkcji nie obejrzałam z wyboru po prostu po serialu stał się dla mnie jak aktor mało niewiarygodny, stracił tą otaczającą go wcześniej aktorską tajemnicę.
Powrót do góry
wyjscie awaryjne

PostWysłany: Sro Mar 20, 2013 8:52 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziwię się bardzo,że ludzie potrafią tak Ľle oceniać postępowanie innych( tutaj aktorów). Nie wierzę,że zagranie w serialu ,obliguje super aktora do zaszufladkowania Go na przysłowiowym DNIE! Skąd możemy wiedzieć ,dlaczego to robią ,czy może muszą robić...Ja gdybym nagle straciła firmę i nie miała pracy,uwierzcie pewnie zatrudniłabym się nawet przy wywożeniu śmieci-żADNA PRACA NIE HAńBI Smile Lecz większość o tym nie pamięta,siedzi się im super przy komputerku i bąki zbija oraz ocenia wielu wspaniałych ludzi.żal...W tym momencie od razu na stos z Emilem Karewiczem i Hanną Stankówną -grają przecież w serialu! Zastanówcie się,lepiej ,żeby siedzieli w wieku emerytalnym w domu i nigdzie się nie ruszali???Wg mnie super ,że umieją się odnaleĽć,( choćby nawet grą w serialu). Ale cóż Polak Polakowi zawsze wilkiem.szkoda... Daniela Olbrychskiego będziemy też kojarzyć TYLKO z "Klanem"? Może to ICH sposób na życie w tym wieku Smile
karel

PostWysłany: Sro Mar 20, 2013 9:10 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bogusław Linda to temat-rzeka, wielokrotnie tu analizowany. Co świadczy tylko o tym, że jego przypadek jest szczególny i ciekawy dla wielu osób interesujących się kinem...

http://rekonstrukcjablog.wordpress.com/

http://forum.polskiekino.com.pl/

Ostatnio zmieniony przez karel dnia Sro Mar 20, 2013 2:55 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
kochamkino

PostWysłany: Sro Mar 20, 2013 9:36 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Linda to mój ulubiony aktor polski. Niektórzy śmieją się, że zagrał w reklamie Pharmaton Geriavit, do niej nawet operatorem był Edelman. Nie wiem co go do tego skłoniło, chyba nie tak Ľle mają z kasą. Ale ja mu nawet wybaczam I kto tu rządzi Smile
Powrót do góry
karel

PostWysłany: Sro Mar 20, 2013 11:08 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kochamkino napisał:
Niektórzy śmieją się, że zagrał w reklamie Pharmaton Geriavit, do niej nawet operatorem był Edelman. Nie wiem co go do tego skłoniło, chyba nie tak Ľle mają z kasą.
Według mnie występ w akurat tej reklamie świadczy o tym, że Linda ma dystans do siebie i swojego wizerunku macho. Smile

http://rekonstrukcjablog.wordpress.com/

http://forum.polskiekino.com.pl/
Powrót do góry
kochamkino

PostWysłany: Sro Mar 20, 2013 11:54 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

karel napisał:
kochamkino napisał:
Niektórzy śmieją się, że zagrał w reklamie Pharmaton Geriavit, do niej nawet operatorem był Edelman. Nie wiem co go do tego skłoniło, chyba nie tak Ľle mają z kasą.
Według mnie występ w akurat tej reklamie świadczy o tym, że Linda ma dystans do siebie i swojego wizerunku macho. Smile
Ja to nawet mam uśmiech na twarzy jak go widzę na tej reklamie, bardziej dziwi mnie tam Edelman i o niego mi chodziło. Być może zgodził się po znajomości bo chyba Linda też był reżyserem reklamy Smile
Powrót do góry
chojrak

PostWysłany: Sro Mar 20, 2013 2:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kochamkino napisał:
.. bardziej dziwi mnie tam Edelman i o niego mi chodziło.
Ale czemu dziwi? Od wieków reklamy robią reżyserzy, aktorzy czy operatorzy z najwyższej półki, a Edelman nie może? Tym bardziej, żę ani operator ani reżyser nie "wypalają" się w filmach reklamowych tak jak twarz aktora. Tu reklamówki Felliniego: http://www.openculture.com/2012/01/fellinis_fantastic_tv_commercials.html a tu Bergmana http://www.openculture.com/2011/12/ingmar_bergmans_soap_commercials.html Coppola i Kurosawa w reklamówce whisky: http://www.openculture.com/2013/01/akira_kurosawa_francis_ford_coppola_star_in_suntory_whisky_commercials_1980.html Historia kina milczy co do tego czy osiągnęli oni przez to "dno"...
Powrót do góry
Jaro

PostWysłany: Sro Mar 20, 2013 2:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie mówiąc już o tym, że Ridley Scott przez wiele lat tworzył reklamy.
wit69

PostWysłany: Pon Sie 05, 2013 5:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

asyryjczyk1974 napisał:

Jak dla mnie najbardziej na dnie jest Piotr Fronczewski. Pięknie się zapowiadał w latach 70-ych. A dziś jego umiejętności aktorskie ograniczają się do wytrzeszczu oczu.

Właśnie dziś obejrzałem odcinek Rodziny zastępczej i co tu się dziwić że pan Piotr wytrzeszcza oczy,jak jego serialowa córka przyszła z chłopakiem,bezrobotnym filozofem i oznajmia tatusiowi,że potajemnie wzięli ślub... Wink Chłop normalnie zaniemówił i był jedynie wstanie wytrzeszczyć oczy....
Student

PostWysłany: Wto Sie 06, 2013 11:01 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Piotr Fronczewski ? Świetnie zagrał w Czarnym Czwartku ! Epizod ale zagrał świetnie
Powrót do góry
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Telewizja Kino Polska Strona Główna -> Kino Polska Kino, telewizja, film... Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 12, 13, 14, 15  Następny
Strona 13 z 15

Skocz do: