Telewizja Kino Polska

Z dniem 06.06.2016r. zakończyło funkcjonowanie Oficjalne Forum Kino Polska, w związku z tym, z uwagi na chęć zintensyfikowania komunikacji Redakcji kanału Kino Polska ze swoimi widzami - zapraszamy uczestników Forum na fanpage Kino Polska na facebooku oraz na nowo powstałe Forum ‘Przyjaciół Kino Polska’: www.polskiekino.com.pl

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja  ProfilProfil IkonkaZaloguj się, by sprawdzić wiadomości ZalogujZaloguj 

Wajda nie wyreżyseruje "Wałęsy"
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 39, 40, 41, 42  Następny

To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Telewizja Kino Polska Strona Główna -> Kino Polska Kino, telewizja, film...
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Holt_

PostWysłany: Wto Paź 15, 2013 12:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

chojrak napisał:
Holt_ napisał:
Czyli to raczej dowód że go nie znali Smile

No właśnie...
Ale rozmawialiśmy o Scorsese, a on jak widać zna od dawna i bardzo dobrze.
Było uważać...

Były onegdaj jakieś wątpliwości czy Wajda jest wielkim reżyserem w oczach ludzi kina i czy oni go z pewnością znają

Nie moje to słowa.
chojrak

PostWysłany: Wto Paź 15, 2013 2:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Holt_ napisał:

Były onegdaj jakieś wątpliwości czy Wajda jest wielkim reżyserem w oczach ludzi kina i czy oni go z pewnością znają

Nie moje to słowa.

Ale moje.
A Scorese to nie ludź kina?

Nie napisałem wszak "wszystkich ludzi" kina. Byłoby to bez sensu...
Dyskutowaliśmy o reżyserach raczej, a nie o producentach. A dokładnie o Scorsese i Coppoli. Dla mnie to są ludzie kina, a nie producenci.
I należy się tylko cieszyć z takiej akcji. I z takich miłośników polskiego kina i Andrzeja Wajdy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
chojrak

PostWysłany: Czw Paź 17, 2013 5:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nasz forumowy Wernychora będzie musiał odszczekiwać...

Franczak1963 napisał:
Na film nie pójdzie nawet 1%, który na niego nieopatrznie głosował

W drugim tygodniu jest już 395 751 widzów.
No chyba, że na Wałęsę głosowało 39 milionów... Smile

Ciekawe czy będzie milion?

Ocena na Filmwebie doszła już do 6,3. A tak się nieborak martwił...
Powrót do góry
Capitol-Dali

PostWysłany: Pon Paź 21, 2013 8:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

chojrak napisał:
...W drugim tygodniu jest już 395 751 widzów...

Z tym, że akurat frekwencja nie jest dobrym wyznacznikiem poziomu filmu... ani artystycznego ani merytorycznego... najwyżej ekonomicznego. Nigdy tego czynnika nie brałem pod uwagę, decydując się na pójście do kina czy też wybór filmu do oglądania. Bo czyż wielką chlubą dla filmu Wajdy będzie 1,6 mln widzów i miejsce w top office pomiędzy "Tylko mnie kochaj" a "Nigdy w życiu"? Chyba niekoniecznie Wink
pozdrawiam Wink
Franczak1963

PostWysłany: Wto Paź 22, 2013 12:22 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

"Mendrzec" znowu odlatuje. Czipowanie mu się marzy, parlament i rząd globalny Laughing

http://wpolityce.pl/wydarzenia/65216-demokracja-wg-pokojowego-noblisty-palowac-demonstrantow-czipowac-politykow-czyli-walesa-na-szczycie-telefon-alarmowy-112
Sebastian999

PostWysłany: Wto Paź 22, 2013 12:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bym zapomniał, wczoraj była rocznica śmierci Józefa Franczaka ps.Laluś, który zginął z rąk UB 21.10.1963 roku. Teraz już wiem skąd ten nick kolegi..
bo motto ,,Prawdziwych Polaków...już odkryłem jakiś czas temu przy projekcji ,,Orzeł i reszka".
Franczak1963

PostWysłany: Wto Paź 22, 2013 2:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziękuję za to wspomnienie Smile
chojrak

PostWysłany: Pią Lut 07, 2014 12:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Znakomity redaktor Kłopotowski znowu nadaje!
http://klopotowski.salon24.pl/566027,orly-nieloty-oddajcie-dotacje-na-walese

Cytat:
Zwracam się z wnioskiem o żądanie zwrotu dotacji przyznanej Akson Studio przez PISF na realizację filmu „Lech Wałęsa, człowiek z nadziei”.

Wydawało się, że bardziej zidiocieć nie można, a jednak!
Celem kina nie są nagrody. Jest wiele arcydzieł bez żadnych nagród. Co wtedy? Czy wszystkie filmy jakie wsparł PISF, a nie dostały nagród także Kłopotowski chce ukarać? Czemu wpadł na ten temat dopiero teraz? Czyżby nie lubił Wajdy? Wink
Co za mentalność. Analogicznie powinienem napisać podobny donosik do jego pracodawcy, żeby cofnęli mu pensje, bo pisze bzdury i nie nominowali go do Pulitzera...

Cytat:

film wypadł nie tylko z konkursu do Oskara, nie uzyskawszy nominacji. Wypadł także z konkursu o polskie nagrody filmowe „Orły”.

Nie wiem, śmiać się, czy płakać... Od kiedy nominacje są WYMAGANE przez PISF? Zapewne są oczekiwane, ale to jednak nie to samo. PISF nie powstał by kolekcjonować nagrody, tylko żeby powstawały dobre polskie filmy. Z nagrodami lub bez.

Cytat:
Zamiast udokumentowanej wiedzy podstawą scenariusza stały się mniemania reżysera na temat sytuacji i roli Lecha Wałęsy.

Mniemania reżysera są żelazną regułą w historii kina fabularnego. Kłopotowski udaje, że nie wie. Czyżby sugerował, że film "Smoleńsk" powstaje na kanwie udokumentowanej wiedzy, a nie mniemań Krauzego lub jego scenarzystów? Wink

Cytat:
Zarówno z filmu jak i książki Głowackiego „Przyszłem” można wnosić, że scenarzysta nie zapoznał się z ustaleniami badaczy dotyczących Wałęsy, ani nie przeprowadził własnej analizy krytycznej materiału, by wyciągnąć odmienne wnioski, niż historycy.

Bład logiczny nr1.
To historycy nie są badaczami?
Kłopotowski autorytarnie twierdzi, że historycy się nie znają. On się zna.

Cytat:
Andrzej Wajda pracując w okresie komunizmu był zmuszony do przeinaczeń historycznych; mimo to stworzył dzieła wielkie i głęboko prawdziwe, jak „Kanał”, „Popiół i diament”, czy „Człowiek z marmuru”. Tym razem, w wolnej Polsce, zdecydował się na propagandę, co Janusz Głowacki wykonał za opłatą.

Bład logiczny nr2. Skoro za PRL-u Wajda "przeinaczał" i mimo to stworzył "dzieła wielki i prawdziwe", to nie można teraz stawiać zarzutu o to samo "przeinaczanie", niezależnie od warunków - bo jak sam słusznie zauważył literalna wierność historyczna nie jest warunkiem koniecznym udanego filmu. Wtedy było fajnie, a teraz już nie wolno?
Dodatkowo Kłopotowskiemu przeszkadza fakt pisania scenariusza za pieniądze (sic!). Idealista! Ciekawe czy sam pracuje za darmo...
Powrót do góry
Holt_

PostWysłany: Pią Lut 07, 2014 1:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gdzie on te przeinaczenia w "Kanale" widzi? Shocked
chojrak

PostWysłany: Pią Lut 07, 2014 2:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Holt_ napisał:
Gdzie on te przeinaczenia w "Kanale" widzi? Shocked

Może najnowsi badacze odkryli, że wygrał kto inny?

Mnie film się mocno średnio podobał, ale jakoś zwrotu za bilety nie domagałem się. Prawie 1mln widzów w kinach, jakoś wątpię by PISF miał jakieś żale do Wajdy.
Natomiat w tym miesiącu ma zapaść decyzja co do finansowania "Smoleńska" i jest to ewidentna dla mnie próba nacisku na tę instytucję, przeprowadzona przez tego absolutnie bezstronnego i niezależnego krytyka. Wywaliliście tyle kasy na gniota Wajdy, a nie chcecie dać na arcydzieło Krauzego? Tak to należy czytać.

Ostatnio zmieniony przez chojrak dnia Sob Lut 08, 2014 12:03 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Capitol-Dali

PostWysłany: Pią Lut 07, 2014 2:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ten list otwarty jest oczywiście nieporozumieniem - a dla ludzi choć odrobinę znających się na rzeczy - kompletną bzdurą. Ale nie to podlega dyskusji... dyskusyjny jest fakt, że przynosi to szkodę instytucji powołanej do pewnych, konkretnych zadań. Moim zdaniem takie bzdury powinny być wyjaśnione i "wyprostowane" publicznie i to szybko (przez PISF). Bo każdy, kto ma choć odrobinę oleju w głowie i jest minimalnie zorientowany w kwestii dotacji PISF uśmiechnie się pod nosem i z politowaniem pokiwa głową - ale osoby niezorientowane dadzą się podpuścić (przeczytajcie niektóre komentarze pod artykułem).
Pozdrawiam Wink
chojrak

PostWysłany: Pią Lut 07, 2014 3:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Capitol-Dali napisał:
(przeczytajcie niektóre komentarze pod artykułem).

Tak te wpisy sa najlepsze. Smile
Mój nr 1:

Cytat:
Tak jest. Podpisuje sie pod Panskim listem. Propagandowe kity powinni robic za wlasne pieniadze lub pieniadze Walesy.
Filmu nie widzialam,...
Powrót do góry
Jaro

PostWysłany: Pią Lut 07, 2014 3:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Abstrahując już od idiotycznej treści listu, po co się zajmować wynurzeniami człowieka, ponoć krytyka filmowego, który niewłaściwie pisze nazwę jednej z najważniejszych nagród filmowych?
chojrak

PostWysłany: Pią Lut 07, 2014 4:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jaro napisał:
Abstrahując już od idiotycznej treści listu, po co się zajmować wynurzeniami człowieka, ponoć krytyka filmowego, który niewłaściwie pisze nazwę jednej z najważniejszych nagród filmowych?

Ano dlatego, że jak widać w komentarzach na jego blogu, masa ludzi to "łyka". Dajemy świadectwo prawdzie.

Zajmowanie się idiotycznymi (POZORNIE!) rzeczami (z punktu widzenia kinematografii) ma długa tutaj tradycję. Wink
Ostatnio dyskutujemy w innym wątku, o zdolnościach paranormalnych pewnego sąsiada, allelach i haplogrupie E1b1b ... Smile
To forum ludzi o szerokich horyzontach!
Powrót do góry
Holt_

PostWysłany: Pią Lut 07, 2014 6:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

chojrak napisał:

Natomiat w tym miesiącu ma zapaść decyzja co do finansowania "Smoleńska" i jest to ewidentna dla mnie próba nacisku na tę instytucję, przeprowadzona przez tego absolutnie bezstronnego i niezależnego krytyka. Wywaliliście tyle kasy na gniota Wajdy, a nie chcecie dać na arcydzieło Krauzego? Tak to należy czytać.

Dokładnie, klasyczna medialna ustawka.
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Telewizja Kino Polska Strona Główna -> Kino Polska Kino, telewizja, film... Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 39, 40, 41, 42  Następny
Strona 40 z 42

Skocz do: