Telewizja Kino Polska

Z dniem 06.06.2016r. zakończyło funkcjonowanie Oficjalne Forum Kino Polska, w związku z tym, z uwagi na chęć zintensyfikowania komunikacji Redakcji kanału Kino Polska ze swoimi widzami - zapraszamy uczestników Forum na fanpage Kino Polska na facebooku oraz na nowo powstałe Forum ‘Przyjaciół Kino Polska’: www.polskiekino.com.pl

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja  ProfilProfil IkonkaZaloguj się, by sprawdzić wiadomości ZalogujZaloguj 

Jack Strong
Idź do strony 1, 2, 3 ... 12, 13, 14  Następny

To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Telewizja Kino Polska Strona Główna -> Kino Polska Kino, telewizja, film...
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Czy płk. Ryszard Kulkliński jest dla nas bohaterem?
Tak
48%
 48%  [ 13 ]
Nie
25%
 25%  [ 7 ]
Nie mam zdania
25%
 25%  [ 7 ]
Wszystkich Głosów : 27

Autor Wiadomość
chojrak

PostWysłany: Pon Lut 03, 2014 5:19 am    Temat postu: Jack Strong Odpowiedz z cytatem

Lada moment na ekranach. Będzie huczek. Byłże to bohater, kanalia, czy tylko lawirant?
W sumie nie wszystko wiadomo o nim. Ba, wiadomo strasznie mało...

Pasikowski tym razem dał głos:
http://natemat.pl/90643,pasikowski-bog-honor-ojczyzna-to-dla-mnie-swiete-slowa-a-nieposzanowanie-swietosci-to-bluznierstwo

"był to człowiek prawy, ale czy budzi podziw?"
Reżyser replikuje: "podziw jest kategorią zarezerwowaną dla Gandhiego, Mandeli, pana prezydenta Lecha Wałęsy".
No proszę...

Debiutuję w ankiecie!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ludor

PostWysłany: Pon Lut 03, 2014 10:34 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z pewnością będzie fala krytyki - choć może nie taka jak przy Pokłosiu - tego filmu, nie ze względu na jego jakość, ale ze względu na tematykę w nim poruszaną. Pasikowski lubi tykać kontrowersyjne tematy.

Czy Kukliński był zdrajcą czy bohaterem? Nie wiem.
Prawdopodbinie szpiegował dla obcego mocarstwa, ponieważ chciał aby Polska była wolna. Tylko czy postępował słusznie łamiąc przysięgę wojskową, złożoną w okresie komunistycznym, ale jednak złożoną?

Trzeba się będzie wybrać do kina. Po pierwszych recenzjach i zwiastunie film zapowiada się nieźle.
Powrót do góry
chojrak

PostWysłany: Pon Lut 03, 2014 12:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No własnie. Trudno jednoznacznie określić jego rolę.
Zdradził LWP i PRL bez dwóch zdań. Ale Solidarność też zdradziła... No ale on przysięgi wojskowej nie składali. Jeżeli dzięki jego informacjom powstrzymano planowany atak (wojska armii ZSRR, NRD i Czech, w sile 20 dywizji stały już na punktach wypadowych) w grudniu 1980r., to to była duża zasługa.
Czy w razie konfliktu byłoby lepiej dla obywateli Polski, że Amerykanie mieli rozmieszczenia naszych wojsk? Trudno powiedzieć, ale chyba jednak nie. Zresztą w razie konfliktu jądrowego zginęli by i tak prawie wszyscy...
Znowu z punktu widzenia ludzkości, to dobrze, że nie ma "szczelnych" sztabów po żadnej stronie...
Sam zawód "szpieg" nie jest czymś, czym powinno się chwalić, choć zazwyczaj pożądamy by dla nas szpiegowano... Wink
Idea zbudowania szpiegowi pomnika jest moim skromnym zdaniem chora.
Ale pochowano go z honorami, salwami etc. i bardzo dobrze. Leży obok Geremka, Kołakowskiego i Kuronia, więc w nobilitacyjnym towarzystwie.
Za mało o nim wiem, by oddać jednoznaczny głos. Może po filmie Pasikowskiego to się zmieni?

Jedno jest pewne: to kapitalny temat na film akcji. Ech żeby Mikulski był trochę młodszy... Ale by to nam zagrał... Ale Dorociński jest coraz lepszy!

Powrót do góry
karel

PostWysłany: Pon Lut 03, 2014 1:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak jak napisali poprzednicy: Kukliński to bardzo niejednoznaczna postać, trudna do oceny. Ja się na nią nie poważę. Nie umiem bez wątpliwości stwierdzić, że był zdrajcą czy bohaterem. Zdrajcą można go nazwać, bo jednak dopuścił się zdrady i złamania wojskowej przysięgi - niezależnie od tego, że mówimy o PRLu, to jednak była to zdrada państwa. Z drugiej jednak strony można przyjąć, że działał w stanie tzw. wyższej konieczności i w przeświadczeniu, że ratuje kraj przed tragedią, a za swoje czyny on i jego rodzina zapłacili wysoką cenę. Zaryzykowałbym stwierdzenie, że Kuklińśki był takim "bohaterskim zdrajcą".
Film z pewnością zobaczę, choć nie wiem czy wybiorę się nań do kina. Zwiastuny pokazują, że może to być coś na kształt dobrze zrealizowanego kina gatunkowego w amerykańskim stylu (w tym wypadku określenie "amerykański" ma wydźwięk pozytywny) - sensacyjne kino z ludzkim dramatem i wielką historią w tle. Mam nadzieję, że ta mieszanka się Pasikowskiemu udała.

http://rekonstrukcjablog.wordpress.com/

http://forum.polskiekino.com.pl/
Powrót do góry
Holt_

PostWysłany: Pon Lut 03, 2014 2:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak naprawdę nigdy nie dowiemy się co tak naprawdę przekazał Kukliński. Do wszelkich danych nalezy podchodzic z rezerwą, bo po jego dekomspiracji mogły mu być przypisywane informacje uzyskane przez innych, nadal czynnych agentów. Ja osobiscie dość sceptycznie podchodzę do doniesień o tym, jak to Kukliński zdobywał informacje dotyczące planów nuklearnych ZSRR....bo nie sądzę, zeby radzieccy towarzysze zbyt szczególowo się taką wiedzą dzielili.
Na pewno mógł przekazac szczególy wspolnych cwiczeń wojskowych, no i szczegóły stanu wojennego. A co do reszty....trudno oceniać.
chojrak

PostWysłany: Pon Lut 03, 2014 2:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To poproszę o głosy na "Nie mam zdania". Chciałbym nieco rozruszać ankietę...
Powrót do góry
Franczak1963

PostWysłany: Pon Lut 03, 2014 3:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Pasikowski przyznał również, że dla niego kategorie takie jak "Bóg, honor i ojczyzna" są święte. "A nieposzanowanie świętości to bluźnierstwo" – uważa.

No cóż, to coś nowego chyba u pana Pasikowskiego. No ale... jak mówił Rocky na ringu w Moskwie "wszyscy możemy się zmienić". Trzymam więc za słowo pana reżysera.
chojrak

PostWysłany: Pon Lut 03, 2014 3:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Franczak1963 napisał:

No cóż, to coś nowego chyba u pana Pasikowskiego. No ale... jak mówił Rocky na ringu w Moskwie "wszyscy możemy się zmienić". Trzymam więc za słowo pana reżysera.

Do meritum proszę. Tak, nie, nie wiem.
Powrót do góry
Student

PostWysłany: Pon Lut 03, 2014 4:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

na film ruszam, ale zaznaczam ze nie mam zdania. Ciężki temat zdrajca czy nie? hmm moim zdaniem chyba nigdy odpowiedzi nie uzyskamy jednoznacznej
Powrót do góry
chojrak

PostWysłany: Pon Lut 03, 2014 4:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No można jeszcze przecież być zdrajcą i bohaterem jednocześnie.
Kmicic nam przykładem... A Kontrym? Piłsudski też dla części narodowców był i jest zdrajcą...
Powrót do góry
Capitol-Dali

PostWysłany: Pon Lut 03, 2014 8:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

chojrak napisał:

Porucznik Zubek też był przekonany, że można tylko miedzy tymi odpowiedziami wybrać Wink Ale i tu sprawa jest mocno dyskusyjna. Ja jednak oddałem głos na tak
Pozdrawiam Wink
Sebastian999

PostWysłany: Pon Lut 03, 2014 9:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Capitol-Dali napisał:
chojrak napisał:

Porucznik Zubek też był przekonany, że można tylko miedzy tymi odpowiedziami wybrać :wink:

:D Fakt, pytanie zadane Zubkowi przez Jagodzińskiego, pokazuje że czasami , na jakiś temat, ciężko odpowiedziec jednym słowem..
Ja osobiście przynajmniej narazie powstrzymam się od udzielenia odpowiedzi w ankiecie..Po prostu za mało znam kulisy działań Kuklińskiego, byc może film na początek, a póżniej jakaś poważna lektura trochę bardziej pozwolą mi poznac i ocenic jego działania..
Holt_

PostWysłany: Pon Lut 03, 2014 9:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kmicic był po kolei, a nie jednocześnie....Smile
weteran_pl
Banned

PostWysłany: Pon Lut 03, 2014 9:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

"Czy płk. Ryszard Kulkliński jest dla nas bohaterem?"

Nie wiem kto zacz - ten płk.Kulkiński...
Powrót do góry
Holt_

PostWysłany: Pon Lut 03, 2014 9:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Krewniak Kulkulpińskiego:-)
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Telewizja Kino Polska Strona Główna -> Kino Polska Kino, telewizja, film... Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3 ... 12, 13, 14  Następny
Strona 1 z 14

Skocz do: