Telewizja Kino Polska

Z dniem 06.06.2016r. zakończyło funkcjonowanie Oficjalne Forum Kino Polska, w związku z tym, z uwagi na chęć zintensyfikowania komunikacji Redakcji kanału Kino Polska ze swoimi widzami - zapraszamy uczestników Forum na fanpage Kino Polska na facebooku oraz na nowo powstałe Forum ‘Przyjaciół Kino Polska’: www.polskiekino.com.pl

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja  ProfilProfil IkonkaZaloguj się, by sprawdzić wiadomości ZalogujZaloguj 

"K O B R A" - TEATR SENSACJI
Idź do strony 1, 2, 3 ... 15, 16, 17  Następny

To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Telewizja Kino Polska Strona Główna -> Kino Polska Kino, telewizja, film...
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
waldemar

PostWysłany: Pią Maj 18, 2007 12:43 am    Temat postu: "K O B R A" - TEATR SENSACJI Odpowiedz z cytatem

W każdy czwartek zasiadało się o godz. 20.00 przed telewizorem w oczekiwaniu na kolejną zagadkę kryminalną w polskim wydaniu. świetne były te "Kobry"... Ta muzyka, ci aktorzy i te intrygi... Chętnie bym pooglądał te teatry raz jeszcze, bo były naprawdę super. I komu to przeszkadzało, panie...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Golders

PostWysłany: Pią Maj 18, 2007 12:54 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tu bym się nie zgodził. Owszem były udane spektakle, ale nawet te , spełniały role produktu filmopodobnego. Widz spragniony blasku zachodniego świata , - połykał to wówczas namiętnie. Fabuła toczyła się wyłącznie w scenografi udającej "zachód" . Ostatnim spektaklem jaki pamiętam, był kryminał mafijny z Talarem w roli głownnej. Jakos mnie juz nie ruszył, w przeciwieństwie do filmów z tamtej epoki.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
waldemar

PostWysłany: Pią Maj 18, 2007 1:12 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rzecz gustu. Ja tam "Kobry" lubiłem. Jedne były bardziej udane, inne mniej, ale generalnie były świetne. I zawsze trzymające w napięciu.
Powrót do góry
Krępak Że Tak Powiem

PostWysłany: Pią Maj 18, 2007 2:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam, Cóż obejrzałoby się te Kobry, najlepiej wszystkie które się zachowały po kolei. Selekcja to był już trochę inny gatunek, ale klimat spektaklu i gra aktorów po prostu zarąbiste. Pisałem w tej sprawie do TVP, pisałem i tutaj. Odtwarzanie tych spektakli to jak się okazuje nie jest taka prosta sprawa. Proponuję przeczytać ten wątek z forum TVP Kultura (sorry, że konkurencję podsuwam, ale wnosi to jakieś wyjaśnienie do tematu). http://forum.tvp.pl/forum/viewtopic.php?t=7502 Pozdrawiam fanów Kobry i kryminałów made in PRL Very Happy
Powrót do góry
Kwinto

PostWysłany: Sob Maj 19, 2007 8:31 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Golders napisał:
Tu bym się nie zgodził. Owszem były udane spektakle, ale nawet te , spełniały role produktu filmopodobnego. Widz spragniony blasku zachodniego świata , - połykał to wówczas namiętnie. Fabuła toczyła się wyłącznie w scenografi udającej "zachód"
jak pewnie wiesz, wtedy prawie wszystko było wyrobu ...podobne, czekolada,wino,buty... Wink co do kobry to właśnie w niej jest to fajne, ma swoj niepowtarzalny klimat, urok, ja z wielką przyjemnością obejrze wszystkie odcinki ponieważ na powtórki w połowie, czy na początku lat 90-tych, które pamiętam, raczej byłem za mały i mnie nudziły. Very Happy ale jednak coś tam zostało i wiem że wartę są powtornego obejrzenia... już dorosłymi oczami. Very Happy
waldemar

PostWysłany: Sob Maj 19, 2007 10:57 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zgadzam się z Kwinto i z Krępakiem (rewelacyjny pseudonim, gratuluję! Tym bardziej, że pochodzi z mojego ulubionego filmu). Należy dążyć do tego by powtórzyć "Kobry", ile się da, najlepiej wszystkie, jeśli są.
Powrót do góry
karel

PostWysłany: Sob Maj 19, 2007 6:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Też bym chętnie "Kobry" obejrzał, bo podobnie jak Kwinto , powtórki nie za bardzo pamiętam. Teatr sensacji... teraz to w ogóle jest sensacja, jak teatr pojawia się wTV Confused

http://rekonstrukcjablog.wordpress.com/

http://forum.polskiekino.com.pl/
Powrót do góry
Krępak Że Tak Powiem

PostWysłany: Sob Maj 19, 2007 9:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z tego co gdzieś czytałem wiele teatrów telewizji, w tym Kobr, które powstały przed 70 r. nie zachowało się. Nie ma ich w archiwach telewizji. Niemniej jednak jest jeszcze całkiem sporo spektakli, które z przyjemnością byśmy obejrzeli. Pamiętam, że troszkę powtórek serwowała na początku lat 90-ych TV Polonia. Dacie wiarę, że można było nawet obejrzeć teatr Stawkę Większą niż życie? Teraz to właściwie marzenie nie do zrealizowania. Za taki rarytas to Kino Polska miałaby u mnie, hohoho, no... jeszcze nie wiem co, ale na pewno sympatię jeszcze większą niż teraz. Smile
Powrót do góry
waldemar

PostWysłany: Sob Maj 19, 2007 11:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No fakt, teatr "Stawka większa niż życie", obejrzałbym z największą rozkoszą! I to podobno na żywo wtedy leciało! Nigdy tego nie widziałem.
Powrót do góry
Figga

PostWysłany: Pon Maj 21, 2007 1:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

waldemar napisał:
No fakt, teatr "Stawka większa niż życie", obejrzałbym z największą rozkoszą! I to podobno na żywo wtedy leciało! Nigdy tego nie widziałem.
Dokładnie pewnie już co niektórzy się zorientowali, że moja mania na stawkę... nie ma końca Wink Ile ja bym dała, żeby to obejrzeć Razz Ale co do Kobry to też bym sobie chętnie pooglądała, nie ma co !! Very Happy
On tak ładnie kradnie co się da. Te Brylanty, fanty, futra dwa. Gdy ktoś coś przeciwko niemu ma - to nie ja. On tak ładnie kradnie, że miło przy nim i na dnie. Moje serce także w końcu skradł - no i wpadł.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
waldemar

PostWysłany: Pon Maj 21, 2007 10:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ciekawe, czy w telewizyjnych piwnicach leży gdzieś teatr "Stawka większa niż życie"... A swoją drogą, to moim marzeniem stał się etat kierownika archiwum w TVP na Woronicza. To jest dopiero fucha...
Powrót do góry
Figga

PostWysłany: Wto Maj 22, 2007 11:04 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no nie ?? Tak sobie decydować co pościć co nie Razz Też bym tak chciała Very Happy
On tak ładnie kradnie co się da. Te Brylanty, fanty, futra dwa. Gdy ktoś coś przeciwko niemu ma - to nie ja. On tak ładnie kradnie, że miło przy nim i na dnie. Moje serce także w końcu skradł - no i wpadł.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
waldemar

PostWysłany: Czw Maj 31, 2007 12:33 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Panie Przemku, a można prosić o odpowiedz jak to jest z tymi "Kobrami" i jaka jest szansa na to, by je zobaczyć?
Powrót do góry
Przemek Kino Polska

PostWysłany: Czw Maj 31, 2007 10:03 am    Temat postu: Kobra Odpowiedz z cytatem

Witam Negocjacje z TVP trwają, na razie bez skutku, ale nie wolno tracić nadziei... kłaniam się Przemek
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
adi

PostWysłany: Czw Maj 31, 2007 9:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

waldemar napisał:
Ciekawe, czy w telewizyjnych piwnicach leży gdzieś teatr "Stawka większa niż życie"... A swoją drogą, to moim marzeniem stał się etat kierownika archiwum w TVP na Woronicza. To jest dopiero fucha...
Jak już nim zostaniesz to weĽ mnie na magazyniera Smile
Powrót do góry
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Telewizja Kino Polska Strona Główna -> Kino Polska Kino, telewizja, film... Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3 ... 15, 16, 17  Następny
Strona 1 z 17

Skocz do: