Telewizja Kino Polska

Z dniem 06.06.2016r. zakończyło funkcjonowanie Oficjalne Forum Kino Polska, w związku z tym, z uwagi na chęć zintensyfikowania komunikacji Redakcji kanału Kino Polska ze swoimi widzami - zapraszamy uczestników Forum na fanpage Kino Polska na facebooku oraz na nowo powstałe Forum ‘Przyjaciół Kino Polska’: www.polskiekino.com.pl

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja  ProfilProfil IkonkaZaloguj się, by sprawdzić wiadomości ZalogujZaloguj 

Cyfrowa rekonstrukcja filmów - proporcje obrazu
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny

To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Telewizja Kino Polska Strona Główna -> Kino Polska Kino, telewizja, film...
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Jakie powinny być proporcje obrazu (aspect ratio) w filmach poddanych cyfrowej rekonstrukcji?
1. 16:9 - obraz kadrowany, dostosowany do współczesnego formatu tv
3%
 3%  [ 1 ]
2. OAR - obraz w oryginalnych proporcjach, najczęściej w formacie 4:3
93%
 93%  [ 27 ]
3. Bez różnicy, obie wersje są dobre
3%
 3%  [ 1 ]
Wszystkich Głosów : 29

Autor Wiadomość
moviemaker

PostWysłany: Wto Lut 09, 2016 2:02 am    Temat postu: Cyfrowa rekonstrukcja filmów - proporcje obrazu Odpowiedz z cytatem

Zachęcam przede wszystkim do głosowania.

Obszerne wypowiedzi na temat cyfrowej rekonstrukcji filmów znajdziemy tutaj: http://forum.kinopolska.pl/viewtopic.php?t=11569&start=3945 Ewentualne propozycje dotyczące dodania lub modyfikacji opcji ankiety przesyłajcie na pw.

Ankieta trwa do końca bieżącego roku.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
MarianPaz

PostWysłany: Wto Lut 09, 2016 9:20 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wybrałem opcję 2. OAR, natomiast wynik ankiety na forum na którym mamy pasjonatów kina jest raczej do przewidzenia. Podobnie będzie na stronach poświęconych np kolekcjonowaniu wydań DVD/BD. Aby wynik ankiety był miarodajny powinna zostać przeprowadzona w neutralnym miejscu, najlepiej nie związanym z tematyką filmową. W końcu każdy ogląda filmy jak i słucha muzyki, ale pewnie znacznie mniejsze grono się tym interesuje w sposób bardziej dogłębny. Very Happy
MarianPaz

PostWysłany: Sro Lut 10, 2016 1:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mamy 1526 zarejestrowanych użytkowników.

Ciekaw jestem czy przy takiej ilości użytkowników uzbiera się te 50-100 głosów. Jak na ten moment jest ich zaledwie 7 , a wydawało mi się że osób którym bliskie jest OAR zaglądających na forum (w ciągu ostatniej doby) i do tematu o rekonstrukcji jest znacznie więcej. A może ludzi kompletnie to nie interesuje?

Swoją drogą jak raz na jakiś czas ktoś nie napisze tu postu, to temat wypadnie z pierwszej strony forum, toteż warto go od czasu do czasu podbijać nową wiadomością. Very Happy

Kilka przykładów na czy polega całe to kadrowanie:

Co mi zrobisz jak mnie złapiesz

Miś

Nie ma róży bez ognia

Więcej przykładów: http://forum.kinopolska.pl/viewtopic.php?t=12519
Sebastian999

PostWysłany: Sro Lut 10, 2016 2:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chyba interesuje, nawet jeśli, tak jak w moim przypadku, nie wszystkie fachowe terminy i techniczne zagadnienia są jasne...Oczywiscie oddałem swój głos
Kazimierz Jankowski

PostWysłany: Sro Lut 10, 2016 3:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sebastian999 napisał:
Chyba interesuje, nawet jeśli, tak jak w moim przypadku, nie wszystkie fachowe terminy i techniczne zagadnienia są jasne...Oczywiscie oddałem swój głos

Sebastian to pytaj co jest nie zrozumiałe dla Ciebie po to jest to forum, aby móc wzajemnie wymieniać się wiedzą nie tylko na temat wydarzeń w polskim kinie, ale również i zagadnień technicznych dotyczących filmu i jego produkcji.
Nawet jesli ta wiedza będzie trochę naciągana Wink

Pozdrawiam
moviemaker

PostWysłany: Czw Lut 11, 2016 12:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

MarianPaz napisał:
Aby wynik ankiety był miarodajny powinna zostać przeprowadzona w neutralnym miejscu, najlepiej nie związanym z tematyką filmową.

MarianPaz napisał:
Mamy 1526 zarejestrowanych użytkowników. Ciekaw jestem czy przy takiej ilości użytkowników uzbiera się te 50-100 głosów. Jak na ten moment jest ich zaledwie 7 , a wydawało mi się że osób którym bliskie jest OAR zaglądających na forum (w ciągu ostatniej doby) i do tematu o rekonstrukcji jest znacznie więcej.

Na szczęście jest już 10;-) Jednak właśnie dlatego obawiam się, że ankieta w miejscu nie związanym z tematyką filmową, byłaby nie tyle bardziej miarodajna co raczej w ogóle pominięta. I na podstawie kilku głosów i tak nie bylibyśmy w stanie wyciągnąć wniosków. Przy okazji dzięki za wklejenie tutaj zdjęć obrazujących zagadnienie.

Zapraszam wszystkich na bloga! https://rekonstrukcjablog.wordpress.com/ Zapoczątkowałem działania, o których rozmawialiśmy wielokrotnie na Forum. Blog ma być jednym z elementów, który spopularyzuje temat formatu obrazu w rekonstrukcjach. Zapraszam do współtworzenia - można zamieszczać wpisy, artykuły oraz zdjęcia (po prostej rejestracji). Najważniejszą rzeczą będą nasze wpisy. Dział "kadrowanie obrazu" ma przybliżyć problem osobom, które trafią na bloga ale nie znają szczegółów zagadnienia. Jeśli jest ktoś chętny do zredagowania tej podstrony w sposób przystępny i skondensowany, proszę pisać na pw lub e-mail.

Ostatnio zmieniony przez moviemaker dnia Czw Lut 11, 2016 12:32 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Sebastian999

PostWysłany: Czw Lut 11, 2016 12:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki, Kazimierz...w razie czego będę pytał...ale w moim przypadku przydałby się jakieś zaawansowane korepetycje Smile
karel

PostWysłany: Czw Lut 11, 2016 12:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Blog - choć dopiero w fazie tworzenia - wygląda świetnie. Smile

http://rekonstrukcjablog.wordpress.com/

http://forum.polskiekino.com.pl/
Powrót do góry
Kazimierz Jankowski

PostWysłany: Czw Lut 11, 2016 1:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam pewną sugestię która mi się nasunęła po odwiedzeniu Bloga kolegi moviemakera. Otóż Blog nazywa się "Rekonstrukcje" co pozycjonuje go w rekonstrukcjach historycznych. Nie wiem czy da się to zmienić ale mnie się wydaje że powinien się nazywać "Rekonstrukcje polskich filmów " co dawało by mu zdecydowanie lepszą pozycje tematyczną. Przydała by się animacja tzw. "slajdowisko" w miejsce kadru z filmu "Jak być kochaną" złożona z pojedyńczych kadrów kilku polskich filmów prawidłowo zrekonstruowanych i oczywiście z OAR, ale to już kosmetyka
To na razie tyle .

Pozdrawiam
MarianPaz

PostWysłany: Czw Lut 11, 2016 2:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dodałem listę i screeny z kadrowaniem, te same które wcześniej umieściłem na forum. To dosyć jasno obrazuje z czym mamy do czynienia. Najsłabsze jakościowo są te z Barytona ale nie mogłem znaleźć niczego lepszego. Sad

https://rekonstrukcjablog.wordpress.com/2016/02/11/kadrowane-filmy-i-seriale/

Kazimierz Jankowski napisał:
Mam pewną sugestię która mi się nasunęła po odwiedzeniu Bloga kolegi moviemakera. Otóż Blog nazywa się "Rekonstrukcje" co pozycjonuje go w rekonstrukcjach historycznych. Nie wiem czy da się to zmienić ale mnie się wydaje że powinien się nazywać "Rekonstrukcje polskich filmów " co dawało by mu zdecydowanie lepszą pozycje tematyczną.Pozdrawiam
Dziś jak odpaliłem wyszukiwarke od razu trafiłem na tego bloga nawet przed tym jak zajrzałem na forum.

moviemaker

PostWysłany: Czw Lut 11, 2016 2:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kazimierz Jankowski napisał:
Mam pewną sugestię która mi się nasunęła po odwiedzeniu Bloga kolegi moviemakera. Otóż Blog nazywa się "Rekonstrukcje" co pozycjonuje go w rekonstrukcjach historycznych. Nie wiem czy da się to zmienić ale mnie się wydaje że powinien się nazywać "Rekonstrukcje polskich filmów " co dawało by mu zdecydowanie lepszą pozycje tematyczną. Przydała by się animacja tzw. "slajdowisko" w miejsce kadru z filmu "Jak być kochaną" złożona z pojedyńczych kadrów kilku polskich filmów prawidłowo zrekonstruowanych i oczywiście z OAR, ale to już kosmetykaTo na razie tyle .

Pełna nazwa to "CYFROWA REKONSTRUKCJA FILMÓW. BLOG POŚWIĘCONY ZAGADNIENIOM KADROWANIA OBRAZU." W opisie znajdują się wszystkie słowa kluczowe, które wymieniłeś oraz kilka innych (np. OAT, aspect ratio). Blog powstał kilka godzin temu więc o pozycjonowaniu na razie nie ma co mówić ale pracuję nad tym. W temacie oprawy graficznej - z czasem coś zmienię, na razie są to darmowe szablony z ograniczonymi możliwościami. Zobaczymy czy temat będzie się rozwijał.

Zachęcam do wstępowania w szeregi autorów bloga! Kolega Marian już publikuje!
Powrót do góry
MarianPaz

PostWysłany: Czw Lut 11, 2016 2:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja swojej listy nigdy nie pozycjonowałem a i tak zwykle pojawia się na pierwszej stronie wyszukiwarki.
Daras

PostWysłany: Czw Lut 11, 2016 3:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak myślicie, co wybrałem? Ja jeden wiem co tej ziemi jest potrzebne. Wink

Polecam:
Powrót do góry
moviemaker

PostWysłany: Czw Lut 11, 2016 3:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

MarianPaz napisał:
Ja swojej listy nigdy nie pozycjonowałem a i tak zwykle pojawia się na pierwszej stronie wyszukiwarki.

Bo to niestety ciągle mało popularne frazy, nie mają wielkiej konkurencji w wyszukiwarkach. Przy okazji, może wrzucisz kiedyś na swojego bloga link do "rekonstrukcjablog"?

Daras napisał:
Jak myślicie, co wybrałem? Ja jeden wiem co tej ziemi jest potrzebne. Wink

No ba! Very Happy
Powrót do góry
Daras

PostWysłany: Czw Lut 11, 2016 4:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zapodam filmik, który osobom nieco mniej obeznanym z kadrowaniem pozwoli zrozumieć prezentowany tu problem. Sztuka świadomego komponowania obrazu w sposób bezpośredni przekłada się na rozumienie fabuły!

Materiał jest naprawdę przedni:

https://www.youtube.com/watch?v=iPu_gVCztAM

Czy warto tego typu ujęcia kastrować???

Polecam:
Powrót do góry
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Telewizja Kino Polska Strona Główna -> Kino Polska Kino, telewizja, film... Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
Strona 1 z 4

Skocz do: