Telewizja Kino Polska

Z dniem 06.06.2016r. zakończyło funkcjonowanie Oficjalne Forum Kino Polska, w związku z tym, z uwagi na chęć zintensyfikowania komunikacji Redakcji kanału Kino Polska ze swoimi widzami - zapraszamy uczestników Forum na fanpage Kino Polska na facebooku oraz na nowo powstałe Forum ‘Przyjaciół Kino Polska’: www.polskiekino.com.pl

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja  ProfilProfil IkonkaZaloguj się, by sprawdzić wiadomości ZalogujZaloguj 

Ryszarda Hanin - najlepsza rola
Idź do strony 1, 2  Następny

To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Telewizja Kino Polska Strona Główna -> Kino Polska Kino, telewizja, film...
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Najlepsza rola Ryszardy Hanin?
matka Piotrka w "Między brzegami" (1963)
0%
 0%  [ 0 ]
Bonicha w "Ubraniu prawie nowym" (1963)
0%
 0%  [ 0 ]
matka Trepy w "Głos ma prokurator" (1965)
0%
 0%  [ 0 ]
Elza w "Podziemnym froncie" (1965)
0%
 0%  [ 0 ]
szefowa zmiany w "Barierze" (1966)
0%
 0%  [ 0 ]
Helena w "Don Gabrielu" (1966)
0%
 0%  [ 0 ]
nauczycielka w "Mistrzu" (1966)
0%
 0%  [ 0 ]
nieznajoma w "Julii, Annie, Genowefie" (1968)
0%
 0%  [ 0 ]
matka Michała w "Stajni na Salvatorze" (1967)
0%
 0%  [ 0 ]
matka Ewy w "Zbrodniarzu, który ..." (1969)
0%
 0%  [ 0 ]
wię¼niarka Pawiaka w "Kolumbach" (1970)
0%
 0%  [ 0 ]
matka Krystyny w "Drzwiach w murze" (1974)
0%
 0%  [ 0 ]
gosposia Fundelowa w "Akcji V" (1973)
0%
 0%  [ 0 ]
Tekla Biesiadowska w "Sławie i chwale" (1974)
0%
 0%  [ 0 ]
Halina Truszczyńska w "Zapamiętaj imię swoje" (1974)
5%
 5%  [ 1 ]
Aniela w "Niespotykanie spokojnym człowieku" (1975)
5%
 5%  [ 1 ]
żarnecka w "Nocach i dniach" (1975)
5%
 5%  [ 1 ]
Ewelina Heiman w "Polskich drogach" (1977)
27%
 27%  [ 5 ]
Zofia w "Zofii" (1976)
16%
 16%  [ 3 ]
matka Czesława w "Płomieniach" (1977)
0%
 0%  [ 0 ]
Walendowska w "Gwiazdach porannych" (1980)
0%
 0%  [ 0 ]
Januszkowa w "śpiewach po rosie" (1982)
0%
 0%  [ 0 ]
doktor Yanda w "Seksmisji" (1983)
5%
 5%  [ 1 ]
matka Andzi w "Kobiecie z prowincji" (1985)
0%
 0%  [ 0 ]
Karolka w "Innej wyspie" (1987)
0%
 0%  [ 0 ]
Kulgawcowa w "Jeszcze tylko ten las" (1991)
33%
 33%  [ 6 ]
Wszystkich Głosów : 18

Autor Wiadomość
Brunner

PostWysłany: Nie Lip 24, 2011 12:10 pm    Temat postu: Ryszarda Hanin - najlepsza rola Odpowiedz z cytatem

Przejrzałem wyszukiwarkę i ze zdziwieniem wielkim stwierdziłem że robiąc lata temu ankiety nie uwzględniłem Ryszardy Hanin. Naprawiam ten błądSmile A wybór... cóż, trudny i łatwy łatwy bo numer 1 dla mnie oczywisty czyli Heimannowa z "Polskich dróg". Natomiast dalej mogę podać tylko bez numeracji bo kilka ról stworzyła moim zdaniem świetnych. Maryla, gospodyni Fundelowa, niemieckiego oficera i współpracują z podziemiem AK, prosta, bezpośrednia i bohaterska w "Akcji V" Tekla, gospodyni w arystokatycznym domu Bilińskim, prawdziwa matka domu (to dla niej charakterystyczne), opiekunka i również dzielna w oparach wojny w "Sławie i chwale" żarnecka, kucharka Niechciców nieukradkiem popijająca i wiedząca wszystko najlepiej świetne sceny podczas choroby w "Nocach i dniach" Zofia Kowalska, nauczycielka dająca schronienie uciekinierom z Warszawy po powstaniu warszawskim, grająca pozory twardej kobiety nie wytrzymuję i zdejmuje tę maskę idąc na śmierć w "Mistrzu" Główna bohaterka filmu "Jeszcze tylko ten las" - nic dodać, nic ując Te wszystkie role to numer 2 I jedno wyróżnienie za epizod Elsy, agentki Gestapo na poczcie w "Podziemnym froncie" stworzyła karykaturalną ale bardzo dobrą postać
karel

PostWysłany: Nie Lip 24, 2011 12:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rzeczywiście, dziwne, że ta aktorka nie miała dotąd swojej ankiety. Też byłem pewien, że było inaczej... Surprised Dla mnie ex eqouo: "Noce i dnie" i "Jeszcze tylko ten las" - obie mistrzostwo świata. Skoro jednak w ankiecie możliwy jest tylko jeden głos, to oddaję go na rolę w filmie łomnickiego. Generalnie w jakimkoleiwk filmie Hanin by sie nie pojawiła, to zawsze zwracała uwagę, nawet jeśli sam film nie był wybitny. Ciekawe, że Hanin - osoba świetnie wykształcona i z dobrze sytuowanej rodziny - w kinie znakomicie sprawdzała się głównie w rolach prostych, często wiejskich kobiet.

http://rekonstrukcjablog.wordpress.com/

http://forum.polskiekino.com.pl/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
chojrak

PostWysłany: Nie Lip 24, 2011 1:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Aktorka świetna. Wybór trudny, a może niemożliwy? Jednak głosuję na "Jeszcze tylko ten las". Boję się tylko czy aktorka przejdzie pozytywnie "lustrację" kolegów patriotów. Naszych forumowych strażników moralności... Aha, od razu podpowiem koledze Brunnerowi i Franczakowi, bo oni interesują się tymi sprawami: Hanin - prawdziwe nazwisko Hahn...
Powrót do góry
Brunner

PostWysłany: Nie Lip 24, 2011 1:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Widzę że zostałem już zakwalifikowany. Koledze Chojrakowi przed wrzucaniem do worów radzę uważne przeczytanie posty autora którego się generalizuje Ryszarda HANIN - świetna aktorka niepotrzebująca się wspierać merytoryką o dziwnej interpretacji żeby udowodnić że jest genialna. Jak inni, którzy się wspierają a i tak nie udowodnią
chojrak

PostWysłany: Nie Lip 24, 2011 1:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Brunner napisał:
... niepotrzebująca się wspierać merytoryką o dziwnej interpretacji żeby udowodnić że jest genialna. Jak inni, którzy się wspierają a i tak nie udowodnią
Muszę to sobie wydrukować i powiesić na słomiankę... Arcydzieło! Moja krytyka nie jest wymierzona w aktorkę. Musisz uważniej czytać moje wpisy... No i skoro Kóc, to teraz pisz Hahn, by być konsekwentnym.
Powrót do góry
Franczak1963

PostWysłany: Nie Lip 24, 2011 2:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

chojrak napisał:
Boję się tylko czy aktorka przejdzie pozytywnie "lustrację" kolegów patriotów. Naszych forumowych strażników moralności... Aha, od razu podpowiem koledze Brunnerowi i Franczakowi, bo oni interesują się tymi sprawami: Hanin - prawdziwe nazwisko Hahn...
Piszesz o jakichś traumach, a sam je masz widać, bo co wpis to odniesienie do mnie. Nie masz się czym zająć? Może lekarstwo? Laughing O prawdziwych nazwiskach jest temat i Hahn też tam już jest, więc wciśnij sobie tego "niusa' z powrotem do kieszeni. Co do ról to trzy razy Z: 1. Zapamiętaj imię swoje 2. Zofia 3. Zbrodniarz, który ukradł zbrodnię
Brunner

PostWysłany: Nie Lip 24, 2011 2:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

chojrak napisał:
Brunner napisał:
... niepotrzebująca się wspierać merytoryką o dziwnej interpretacji żeby udowodnić że jest genialna. Jak inni, którzy się wspierają a i tak nie udowodnią
Muszę to sobie wydrukować i powiesić na słomiankę... Arcydzieło! Moja krytyka nie jest wymierzona w aktorkę. Musisz uważniej czytać moje wpisy... No i skoro Kóc, to teraz pisz Hahn, by być konsekwentnym.
No żeśmy na to nie wpadli Słomianka Teraz już wszystko jasne Very Happy
chojrak

PostWysłany: Nie Lip 24, 2011 4:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Franczak1963 napisał:
Piszesz o jakichś traumach, a sam je masz widać...
Nie, ja piszę o "wybiórczej" działalności lustracyjnej kolegów. To nie mnie przeszkadzają zmienione nazwiska.
Franczak1963 napisał:
bo co wpis to odniesienie do mnie. Nie masz się czym zająć? Może lekarstwo? Laughing
Wiesz, mam jakąś słabość do ciebie. Może to po nazwaniu mnie ignorantem w sprawie Brygady świetokrzyskiej? Jakiś żal został, bo na przeprosiny czekam daremnie już dłuższy czas... Chociaż nie wykazałeś, żebym się mylił. Zresztą onegdaj już napisałem, że na mnie możesz ZAWSZE liczyć! Wink Każdą głupotę będę piętnował...
Franczak1963 napisał:
O prawdziwych nazwiskach jest temat i Hahn też tam już jest, więc wciśnij sobie tego "niusa' z powrotem do kieszeni.
Nie pamiętam żebyś wyciągał sprawę nazwisk JEDYNIE w temacie przynależnym... Ja nie "wyciągam niusa", ja ubolewam nad wiele mówiącym brakiem konsekwencji kolegów w tej sprawie...
Powrót do góry
Brunner

PostWysłany: Nie Lip 24, 2011 4:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Miło że cały czas piszemy tu o świetnych rolach Ryszardy Hanin
chojrak

PostWysłany: Nie Lip 24, 2011 4:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Brunner napisał:
Miło że cały czas piszemy tu o świetnych rolach Ryszardy Hanin
Jaka Hanin? Skoro Kóc, to Hahn! Bądż chociaż raz konsekwentny!
Powrót do góry
chojrak

PostWysłany: Nie Lip 24, 2011 4:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Brunner napisał:
No żeśmy na to nie wpadli
Jacy żeśmy? To was jest więcej? Może jest jak z Wolff-em w Klossie?
Brunner napisał:
Słomianka Teraz już wszystko jasne Very Happy
Dla niemieckiego oficera, przyznaję, może być to słowo nieznane... Masz coś do słomianek? To bardzo ekologiczna sprawa jest... Aha, ta słomianka to była taka "przysłowiowa" słomianka. Widzę, że z obcokrajowcem trzeba pisać BEZ PRZENOśNI. Będę już pamiętał...
Powrót do góry
Brunner

PostWysłany: Nie Lip 24, 2011 4:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na szczęście Ryszarda HANIN nie grała u kazimierza kóca
chojrak

PostWysłany: Nie Lip 24, 2011 5:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Brunner napisał:
Na szczęście Ryszarda HANIN nie grała u kazimierza kóca
Na szczęście dla kogo? Bo jakby zagrała, to już by nie była dobrą aktorką? Bredzenie jako metoda jest jałowe... Przypomina mi to sytuację Juliana Tuwima przed 1939 rokiem, kiedy prawicowe ABC wyśmiewało go i jego poezję, jako parcha, grafomana, nie Polaka itd. Tuwim im odpowiedział: "Możecie ze mnie drwić do woli, ale Wasze dzieci będą się o mnie uczyć z książek" O Kutzu też będziesz czytał w historii Kina Polskiego, czy chcesz, czy nie... Przedszkolne przedrzeĽnianie nazwisk jest oznaką kompletnego braku argumentów. Na dalszą rozmowę poczekam aż przejdziesz do Starszaków.
Powrót do góry
Brunner

PostWysłany: Nie Lip 24, 2011 5:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czasem wypadałoby spojrzeć na siebie a faktycznie nie ma sensu odpowiadać na Twoje złote myśli
Krępak Zwiedziony

PostWysłany: Nie Lip 24, 2011 9:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z dużych rzeczy brakuje roli w "Grze" z cyklu "Najważniejszy dzień życia". Mój głos na matkę Heimana w "Polskich drogach". W nawiązaniu do tego, co napisał Karel - charakterystyczne, że często grała gosposie np. księży.
Powrót do góry
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Telewizja Kino Polska Strona Główna -> Kino Polska Kino, telewizja, film... Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

Skocz do: