Telewizja Kino Polska

Z dniem 06.06.2016r. zakończyło funkcjonowanie Oficjalne Forum Kino Polska, w związku z tym, z uwagi na chęć zintensyfikowania komunikacji Redakcji kanału Kino Polska ze swoimi widzami - zapraszamy uczestników Forum na fanpage Kino Polska na facebooku oraz na nowo powstałe Forum ‘Przyjaciół Kino Polska’: www.polskiekino.com.pl

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja  ProfilProfil IkonkaZaloguj się, by sprawdzić wiadomości ZalogujZaloguj 

Rzeź Wołyńska Smarzowskiego
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 24, 25, 26  Następny

To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Telewizja Kino Polska Strona Główna -> Kino Polska Kino, telewizja, film...
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
chojrak

PostWysłany: Czw Lut 27, 2014 3:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

SORGE napisał:
nie być brutalny?

Czy film o mordzie w Katyniu był bardzo brutalny?
Czy film o Holokauście (Lista Schindlera) był "mięsny" i obrzydliwy?
Kwestia klasy reżysera i jego fantazji.

Ten pan ma rację.
(Mam tylko nieco lepsze zdanie o "Róży". Gdyby wyciąć parę scen, byłby to piękny film...)
Film który jedynie pokaże sceny dziejące się na Wołyniu, jest moim zdaniem bez sensu. Chciałbym się dowiedzieć o MOTYWACH tej zbrodni, o nastrojach także z drugiej strony. Itp.
I również mam pewne wątpliwości, czy Smarzowski jest wystarczająco dojrzałym artystą do tego, karkołomnego przecież, zadania. No i wydarzenia na Ukrainie dzisiaj, nie są zbyt dobrym czasem na takie wiwisekcje. Możemy tym filmem jeszcze zaszkodzić. A nie o to chyba chodzi.
Ale ma prawo kręcić. Niech mu się uda. Ale tu potrzebny będzie świetny scenariusz. O sceny mordów jestem przy tym twórcy zupełnie spokojny... Będzie krwawo!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Holt_

PostWysłany: Czw Lut 27, 2014 3:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Abstrahując już od tego, że dziś, kiedy znowu "herojom sława!" realizacja filmu znowu może się odwlec w czasie, a Smarzowski dowiedzieć się że jest szkalującym Ukrainę agentem Putina......
MarianPaz

PostWysłany: Czw Lut 27, 2014 4:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie bardzo jestem w stanie zrozumieć gdzie Smarzowski epatuje tą brutalnością. Dla przykładu w filmie "Dom zły" nie widzimy sceny morderstwa syna Dziabasa, a jedynie jej krwawy finał. W "Róży" scena w której Tadeusz zabija Wasyla siekierą widziana jest z za drzwi samochodu. Czyli w praktyce te najbrutalniejsze momenty w filmie wcale nie są tak okropne jak w praktyce mogły by być.

Nie zapominaj że "Idź i patrz" powstało prawie 30 lat temu i w międzyczasie język filmowy troszkę jednak się zmienił.

"Róży" nie zamierzam bronic bo wystarczy poczytać recenzje znanych rodzimych krytyków. To czy się z nimi zgadzacie czy nie to już inna sprawa. Smile

BTW podejrzewam że dla wielu z Was np film "4 miesiące, 3 tygodnie i 2 dni" będzie też zbyt dosłowny. Razz
karel

PostWysłany: Czw Lut 27, 2014 4:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Franczak1963 napisał:

Otrzeźwiłoby to może oszołomów popierających banderowski "majdan"

Co ma piernik do wiatraka?

http://rekonstrukcjablog.wordpress.com/

http://forum.polskiekino.com.pl/
Powrót do góry
Holt_

PostWysłany: Czw Lut 27, 2014 4:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ma całkiem sporo. Ja osobiście nie za batdzo rozumiem, dlaczego mam popierać spadkobierców banderowskich rezunów. Na złość Putinowi? Kiepski jak dla mnie motyw.
karel

PostWysłany: Czw Lut 27, 2014 4:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

MarianPaz napisał:

BTW podejrzewam że dla wielu z Was np film "4 miesiące, 3 tygodnie i 2 dni" będzie też zbyt dosłowny. Razz

Dla mnie nie. To znakomity film. Razz

Cytat:
Nie zapominaj że "Idź i patrz" powstało prawie 30 lat temu i w międzyczasie język filmowy troszkę jednak się zmienił.

Zmienił się. To prawda. Ale po tych kilkudziesięciu latach "Idź i patrz" nadal robi wielkie wrażenie jako film - wciąż przejmujące.

Powrót do góry
karel

PostWysłany: Czw Lut 27, 2014 4:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Holt_ napisał:
Ma całkiem sporo. Ja osobiście nie za batdzo rozumiem, dlaczego mam popierać spadkobierców banderowskich rezunów. Na złość Putinowi? Kiepski jak dla mnie motyw.

Tam są nie tylko spadkobiercy "rezunów". Oni stanowią tylko część sił politycznych na Majdanie i nie oni będą rozdawać karty w nowej grze na Ukrainie. Ich nacjonalizm jest zresztą "nieco" inny od nacjonalizmu tych Ukraińców sprzed 60. lat. Lachów rezać nie będą.

Powrót do góry
chojrak

PostWysłany: Czw Lut 27, 2014 4:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Holt_ napisał:
Abstrahując już od tego, że dziś, kiedy znowu "herojom sława!" realizacja filmu znowu może się odwlec w czasie, a Smarzowski dowiedzieć się że jest szkalującym Ukrainę agentem Putina......

Sądząc po poście Franczaka taki scenariusz jest możliwy, a nawet pewny!
Polityka nie jest dobrym dodatkiem do sztuki.

MarianPaz napisał:

Ten język filmowy zmienił się właśnie dzięki takim filmom, jak film Klimowa.
Smarzowski na razie w tej materii nic nowego nie pokazał.

MarianPaz napisał:

Nie bardzo jestem w stanie zrozumieć gdzie Smarzowski epatuje tą brutalnością. Dla przykładu w filmie "Dom zły" nie widzimy sceny morderstwa syna Dziabasa,...

Dobre! To właściwie nadaje się on dla szkolnej młodzieży... Wink

MarianPaz napisał:
W "Róży" scena w której Tadeusz zabija Wasyla siekierą widziana jest z za drzwi samochodu. Czyli w praktyce te najbrutalniejsze momenty w filmie wcale nie są tak okropne jak w praktyce mogły by być.

Kolega WIDZIAŁ w ogóle ten film?
Powrót do góry
Holt_

PostWysłany: Czw Lut 27, 2014 4:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

karel napisał:
Holt_ napisał:

Tam są nie tylko spadkobiercy "rezunów". Oni stanowią tylko część sił politycznych na Majdanie i nie oni będą rozdawać karty w nowej grze na Ukrainie.

Tego nie wiem.

karel napisał:
[
Ich nacjonalizm jest zresztą "nieco" inny od nacjonalizmu tych Ukraińców sprzed 60. lat. Lachów rezać nie będą.

Tego też nie wiem. Mam ograniczone zaufanie do przyszłych postępków tych, którzy rezunów i morderców biorą na sztandary.
MarianPaz

PostWysłany: Czw Lut 27, 2014 4:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

chojrak daruj sobie cytowanie moich postów bo nie zamierzam z Tobą wchodzić w najmniejszą dyskusję.
Holt_

PostWysłany: Czw Lut 27, 2014 4:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

chojrak napisał:
Holt_ napisał:

Sądząc po poście Franczaka taki scenariusz jest możliwy, a nawet pewny!
Polityka nie jest dobrym dodatkiem do sztuki.

Mam wrażenie, że chyba nie zrozumiałeś postu Franczaka.

Kneblować Smarzowskiego będą raczej próbować ci, którzy starannie omijają marsze pamięci ofiar Rzezi.

Ostatnio zmieniony przez Holt_ dnia Czw Lut 27, 2014 4:31 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Holt_

PostWysłany: Czw Lut 27, 2014 4:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

MarianPaz napisał:
Nie bardzo jestem w stanie zrozumieć gdzie Smarzowski epatuje tą brutalnością. Dla przykładu w filmie "Dom zły" nie widzimy sceny morderstwa syna Dziabasa, a jedynie jej krwawy finał.

Odgryzienia penisa w "Drogówce" też nie widać, ale te strugi krwi post factum są rozumiem ok?
MarianPaz

PostWysłany: Czw Lut 27, 2014 4:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak najbardziej ok. Cool
Już nie bądź taki pruderyjny.
Holt_

PostWysłany: Czw Lut 27, 2014 4:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Brutalność można lubić, ale po co ją negować?
chojrak

PostWysłany: Czw Lut 27, 2014 4:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Holt_ napisał:

Mam wrażenie, że chyba nie zrozumiałeś postu Franczaka.

Zrozumiałem. Będzie się do niego przykładać bieżącą polityczna perspektywę. Z jednej i z drugiej strony.
Zresztą rzetelny film na ten temat nie będzie chlubny ani dla Polski, ani dla Ukrainy. Polityka wobec Ukraińców była fiaskiem II RP, z jej wodzem J. Piłsudskim na czele.
W sytuacji niemal wojny domowej na Ukrainie, moment nie jest zbyt szczęśliwy. Mylę się?

MarianPaz napisał:
chojrak daruj sobie cytowanie moich postów bo nie zamierzam z Tobą wchodzić w najmniejszą dyskusję.

To jakaś nowa cenzura tu panuje? Cóż za strata.
Za pozwoleniem, ale sam decyduję co i kogo cytuję.
Obok interesującego wpisu nie umiem przejść obojętnie...

Ostatnio zmieniony przez chojrak dnia Czw Lut 27, 2014 5:11 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Telewizja Kino Polska Strona Główna -> Kino Polska Kino, telewizja, film... Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 24, 25, 26  Następny
Strona 2 z 26

Skocz do: