Telewizja Kino Polska

Z dniem 06.06.2016r. zakończyło funkcjonowanie Oficjalne Forum Kino Polska, w związku z tym, z uwagi na chęć zintensyfikowania komunikacji Redakcji kanału Kino Polska ze swoimi widzami - zapraszamy uczestników Forum na fanpage Kino Polska na facebooku oraz na nowo powstałe Forum ‘Przyjaciół Kino Polska’: www.polskiekino.com.pl

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja  ProfilProfil IkonkaZaloguj się, by sprawdzić wiadomości ZalogujZaloguj 

"Ida", co z tym filmem?
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 32, 33, 34  Następny

To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Telewizja Kino Polska Strona Główna -> Kino Polska Kino, telewizja, film...
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
chojrak

PostWysłany: Pią Lut 26, 2016 12:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Daras napisał:
Właśnie TVP emituje „Idę”. Postanowiłem zerknąć na początek filmu, ale spóźniłem się o kilka sekund. Na co? Na preambułę telewizji publicznej z datą 2016!

O k..wa!

To nie prościej odebrać Pawlikowskiemu Oscara, a film na półeczkę?
Za PRL-u tak robili i było wszystko jasne. I mniej komicznie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Daras

PostWysłany: Pią Lut 26, 2016 1:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z działu Filmy wydane na BD:

Daras napisał:
Odnośnie dobrych zmian...
Wczoraj dowiedziałem się z TV, że na czele Mediów Publicznych / Narodowych stanie Jacek Kurski. Czy to ten człowiek, który powiedział kiedyś: „Ciemny lud to kupi”?

Jeśli coś źle zapamiętałem to proszę o korektę.

P.S.
Hmm, sądziłem, że pewne osoby już dawno odeszły z polityki.
Pamiętam takie powiedzonko z dzieciństwa: Nie rób obciachu! Ale najprawdopodobniej słówko to wyszło już z obiegu lub rodacy nie rozumieją jego znaczenia.
To tak generalnie, nie personalnie.

karel napisał:
Tak, to ten człowiek. Zapomniałeś dodać, że jest to osoba całkowicie apolityczna i posłuży jako genialny w swej prostocie mechanizm do odpolityczniania mediów publicznych. Laughing Przepraszam, "narodowych". Wypsnęło mi się... Wink

Czyżby powrócił problem „ciemnego ludu”? A może faktycznie z nami (Polakami) jest tak źle, że potrzebujemy preambuły do filmu, którego treść wydaje się oczywista? Droga TVP: Co ja ci zrobiłem, że mnie tak nie szanujesz?*

Nic to. Decyzję podjąłem już jakiś czas temu. Cool

Z działu Luźne gadki:

Daras napisał:

(...)
Nie oglądam emitowanych w TVP „kastratów”, ba – nie włączam tej stacji w ogóle! Brak mi ochoty na (choćby) wzrokowy kontakt z instytucją, która ma swoich klientów w dupie. Oczywiście odejście jednego widza nie doprowadzi do upadku molochu, ale nie o to chodzi. Po prostu chcę czuć się wporzo wobec siebie! Skoro TVP raczy widzów serialami zniszczonymi, a miłośnikom kina nie proponuje alternatywy – mówię dość.
(...)

* Don Corleone.

Polecam:
http://rekonstrukcjablog.wordpress.com/
Powrót do góry
chojrak

PostWysłany: Sob Lut 27, 2016 3:58 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sobolewski ładnie spuentował:
Cytat:

Za chwilę nowe Oscary, pora więc przypomnieć największą hańbę polskiego kina, czyli zeszłoroczną nagrodę Amerykańskiej Akademii Filmowej dla filmu Pawła Pawlikowskiego.

http://wyborcza.pl/1,75475,19685656,ida-prosto-z-mostu-polak-w-dole-zydowka-w-gorze-sobolewski.html#ixzz41KUYsynJ

Smile
Powrót do góry
Capitol-Dali

PostWysłany: Nie Lut 28, 2016 10:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://stopklatka.pl/news/ida-w-tvp2-wyjasniajace-napisy-przed-emisja-filmu
rafal dajbor

PostWysłany: Pon Lut 29, 2016 8:37 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A Roman Kurkiewicz pisał w "Przekroju", że to źle kręcić filmy ugruntowujące antysemicki wizerunek Żyda z bezpieki. Smile

Jak widać "Ida" przeszkadza wszelkiej maści głupkom i fanatykom, co tylko pokazuje, jak ważny to film. Choć mnie osobiście nie porwał.
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
chojrak

PostWysłany: Pon Lut 29, 2016 8:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

rafal dajbor napisał:
Jak widać "Ida" przeszkadza wszelkiej maści głupkom i fanatykom, co tylko pokazuje, jak ważny to film.
Już widzę oczami wyobraźni te protesty z ust Fundacji Reduty Dobrego Imienia, gdyby Rosjanie przed emisją "Katynia" dali jakieś "wyjaśniające napisy...

rafal dajbor napisał:
Choć mnie osobiście nie porwał.
Mnie też, ale jakby nie to jest osią dyskusji. Albo TVP traktuje swoich widzów jako osoby dorosłe, albo ma ich za kretynów, a siebie za władce dusz.

Teraz odniosę się do tych tłumaczeń:

http://stopklatka.pl/news/ida-w-tvp2-wyjasniajace-napisy-przed-emisja-filmu

Kłopotowski
Cytat:
Co tacy ludzie na świecie, zwłaszcza którzy pójdą do kina zwabieni nagrodą Oscara, jaką "Ida" dostała, co oni zobaczą w tym filmie? Zobaczą jakiś nędzny, ohydny kraj, Polskę PRL-owską z lat 60., też pięknie fotografowaną, w stylu tamtego kina. Widzą, że jakiś Polak stojący w dole, który zamordował rodziców Idy, patrzy na ciotkę Idy, prokuratorkę, jak istota niższego rzędu. Dla mnie to jest szalenie przykra metafora stosunków polsko-żydowskich
Czy istotnie widzimy tak ohydny kraj? Osobiście zauważyłem tam jedynie ohydną historię przytłaczającą Polaków.

Piotr Gursztyn:
Cytat:
Sprawcami mordu byli polscy chłopi i to jest ta podstawowa kontrowersja. Ci polscy chłopi od jakiegoś czasu funkcjonują jako chłopcy do bicia. Oni są odhumanizowani, co na przykład było widać w filmie "Pokłosie" czy w bardzo wielu przekazach; istoty nieludzkie, zwierzęce wręcz, to jest bardzo niesprawiedliwe.
Zgadzam się z nim! Chłopi owszem, zdarzało się, że mordowali, ale b. często prowodyrami była miejscowa elita: nauczyciele, księża, urzędnicy. Nie można wiecznie oskarżać wyłącznie chłopów... Co to, to nie.
A że pokazani jako nieludzkie istoty? A jak pokazać kogoś, kto morduje bezbronne kobiety i dzieci? Pali je żywcem, albo wali łopatą?

Maciej Świrski:
Cytat:
Jeżeli mówimy o czasach okupacji niemieckiej, to Polacy w dużej mierze rozliczyli się z tą brudną przeszłością szmalcownictwa i tak dalej, tych nielicznych jednak w skali kraju, w skali narodu jednostek, poprzez sądy specjalne Armii Krajowej i wyroki wydawane w imieniu Polskiego Państwa Podziemnego. I tu nie ma żadnego zaprzeczania, to były sądy polskiego państwa. Polskie państwo z całą surowością karało szmalcownictwo i prześladowania Żydów, wydawanie Żydów Niemcom.
A w jaki to sposób rozliczyliśmy się ze szmalcownictwa, bo jakoś słabo pamiętam? To "i tak dalej" jest niezłe...
Z tymi wyrokami AK, to tez jest mitologia. Pierwsze wyroki były, gdy zagłada już się dokonała. I nie do końca powodem była troska o Żydów.. Faktyczny stosunek podziemia do Żydów mógłby wstrząsnąć niejednym panem Świrskim.

Cytat:
Nie można robić katharsis wbrew narodowi.
ZAWSZE takie katharsis jest wbrew oczekiwaniu ogółu. Moglibyśmy dość długo czekać, aż naród polski zdecydowałby się na jakieś ekspiacje po Jedwabnem... Skoro nawet naukowcy (historycy) szli w zaparte przez 60 lat! A i dzisiaj przecież większość nie widzi w tym żadnego problemu i powodu do żalu.
Napis na pomniku w Jedwabnem NADAL nie mówi kto zabijał... Może pan Świrski by się zainteresował tym zagadnieniem? No bo chyba dobre imię polega na mówieniu nawet najgorszej, ale jednak prawdy?

Zresztą jakie znowu katharsis wyczytać można z "Idy"? Dziewczyna ma rozkminkę czy iść do klasztoru, a tu jakieś narodowe ekspiacje i rachunki polsko-żydowskie wyczytali... Wink

Ci egzaltowani obrońcy robią Polsce więcej szkody, niż sobie wyobrażają.
Powrót do góry
rafal dajbor

PostWysłany: Pon Lut 29, 2016 9:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

chojrak napisał:

rafal dajbor napisał:
Choć mnie osobiście nie porwał.
Mnie też, ale jakby nie to jest osią dyskusji. Albo TVP traktuje swoich widzów jako osoby dorosłe, albo ma ich za kretynów, a siebie za władce dusz.

To jest poza dyskusją. Jakieś tego rodzaju umoralniające pogadanki są idiotyczne.

Co się tyczy chłopów. Mam działkę w miasteczku Brok na Mazowszu, niedaleko Treblinki. W czasie wojny na Brok zawiewało dymy znad obozu. Jako dziecko (mam tę działkę od lat, wcześniej zarządzali nią moi rodzice) na własne uszy słyszałem, jak sąsiad naszej działki, sympatyczny, stary rolnik, dziś już oczywiście nieżyjący, powiedział, że "kawał skurwysyna był z tego Hitlera, ale przynajmniej z tymi Żydami próbował porządek zrobić". Oczywiście nie generalizuję, ale przykro mi, gursztynowa obrona chłopów nie trafia mi do przekonania.
chojrak

PostWysłany: Pią Mar 04, 2016 10:57 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kłopotowski wrócił do swojego zwyczajowego poziomu i łaje reżyserów i krytyków:

http://klopotowski.salon24.pl/699765,stop-szalenstwu-z-ida

Cytat:
Gdyby Pawlikowski zgodził się na planszę, nie byłoby afery. Ale wybrał pychę.

Cytat:
Czemu żaden z polskich reżyserów nie próbuje wyjaśnić redakcji „Variety” złożoności sprawy? I czy to nie wstyd kompromitować zagranicą państwo, które daje im pracę?

Cytat:
Drodzy Koledzy i Ty, Tadeuszu Sobolewski, nie idźcie tą drogą.

Dowodem przesądzającym o słuszności sprawy są ...wpisy na Wirtualnej Polsce:
Cytat:

Wasz list spotkała powszechna krytyka na forach internetowych z powodu obojętności na rację stanu. Wirtualna Polska jest forum reprezentatywnym dla zwykłej publiczności. Z ponad 480 wpisów większość potępiła Wasz list, czasem w brutalnych słowach.

Znaczy hejterzy teraz mają wyznaczać trendy w kulturze...
Powrót do góry
karel

PostWysłany: Pią Mar 04, 2016 1:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

chojrak napisał:

Dowodem przesądzającym o słuszności sprawy są ...wpisy na Wirtualnej Polsce:
Cytat:

Wasz list spotkała powszechna krytyka na forach internetowych z powodu obojętności na rację stanu. Wirtualna Polska jest forum reprezentatywnym dla zwykłej publiczności. Z ponad 480 wpisów większość potępiła Wasz list, czasem w brutalnych słowach.

Znaczy hejterzy teraz mają wyznaczać trendy w kulturze...

Bez komentarza. Najwyraźniej Kłopotowski nie wie, że rozsądni ludzie w większości nie wdają się w dyskusje i nie piszą komentarzy na takich forach. To domena frustratów i osób, które dowartościowują się poprzez anonimowe dokopywanie innym.

http://forum.polskiekino.com.pl/
Powrót do góry
apokalipros23

PostWysłany: Czw Mar 10, 2016 12:10 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

oglądałem film Ida i jak dla mnie to trochę skołowana historia, nie za bardzo zaczaiłem o co w tym wszystkim chodzi
Powrót do góry
SORGE

PostWysłany: Czw Mar 10, 2016 12:40 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

karel napisał:
Najwyraźniej Kłopotowski nie wie, że rozsądni ludzie w większości nie wdają się w dyskusje i nie piszą komentarzy na takich forach. To domena frustratów i osób, które dowartościowują się poprzez anonimowe dokopywanie innym.

Nas też masz na myśli??? Wink

apokalipros23 napisał:
oglądałem film Ida i jak dla mnie to trochę skołowana historia, nie za bardzo zaczaiłem o co w tym wszystkim chodzi

Za to "zaczaili" Amerykanie. Ba, nawet nagrodę dali... Laughing
Powrót do góry
karel

PostWysłany: Czw Mar 10, 2016 8:48 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

SORGE napisał:

Nas też masz na myśli??? Wink

Nie no... Smile To tak jakbyś porównał rynsztok do rzeki. Wink Napisałem na TAKICH. Nasze jest specyficzne. Gdzie mu do wypowiedzi na WP, Onecie czy tego typu portalach, na których pokaźną liczbę stanowią komentarze nierozgarniętych nastolatków i ludzi, którzy żywią się nienawiścią do innych. U nas "wszystkowiedzący" głąb się nie zarejestruje i pisać nie będzie, bo i po co? Do tego trzeba trochę wysiłku. A nawet, jeżeli to uczyni, to szybko mu się znudzi - jak nie z powodów merytorycznych, to z technicznych, bo forum działa czasem jak mu się podoba. Smile

http://forum.polskiekino.com.pl/
Powrót do góry
chojrak

PostWysłany: Czw Mar 10, 2016 10:11 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

apokalipros23 napisał:
Aha. To masz problem..
Ale streszczenia, oceny, recenzje są ogólnodostępne w sieci, więc da się to z pewnością nadrobić.
Powrót do góry
chojrak

PostWysłany: Wto Mar 22, 2016 2:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kłopotowski nadal walczy z "Idą":
http://klopotowski.salon24.pl/702742,ida-kontra-grazyna

Ciekawe jest jego zrozumienie filmu:
Cytat:
Kto oglądał film ten wie, że opowiada o dylemacie młodej Żydówki, czy ma zachować przybraną tożsamość polsko-katolicką, czy raczej wyjechać do Izraela.

Chyba doznałem nagłej amnezji, bo jakoś nie przypominam sobie, by Ida rozpatrywała wyjazd do Izraela? Może czegoś nie uchwyciłem?

Charakterystyczna dla niego jest cyniczna kpina i megalomania. Przyznaje on, że ingerencja była obcesowa:
Cytat:

Film i plansza zostały nadane w autorskim programie Grażyny Torbickiej pt. „Kocham kino”, jednak bez jej zgody.

Tak wyobrażają sobie piewcy dobrej zmiany program autorski...Brak zgody autora, ale to wielkiemu moraliście zupełnie nie przeszkadza.
Cel uświęca środki i ma być tak, jak każe władza.

Cytat:
Dlatego Reduta Dobrego Imienia zażądała umieszczenia przed filmem planszy informacyjnej ale reżyser odmówił. Planszę dała Telewizja Polska aby pokazać widzom, o co chodzi w tym sporze
Reżyser, autor programu nie mają nic do powiedzenia. O tym jak prezentować film, co myśleć o danym dziele zadecyduje kilku słusznych panów z czystym sumieniem. Strach myśleć, czy w ogóle ten film byłby emitowany gdyby nie Oscar? Cenzura redivivus?
Wraca PRL? Czyżby Norman Davies miał rację?

Cytat:
... obecnie rządzący w Polsce to ludzie, którzy odziedziczyli i przyjęli mentalność PRL-u. Nie tylko metody polityczne są z tamtego okresu – kierująca rola partii, marionetkowe rządy, brak poszanowania dla prawa. Reprezentują przypominającą czasy Polski Ludowej dziwną mieszankę prawicowości i lewicowości. Pamiętam dobrze Władysława Gomułkę – ich retoryka przypomina jego przemówienia. Oni tego nie powiedzą, bo to ma być nowa Polska, ale wychodzi na to, że bardziej krytykują III Rzeczpospolitą niż PRL.

http://kulturaliberalna.pl/2016/03/15/norman-davies-wywiad-polska-zachod-wschod/
rafal dajbor

PostWysłany: Wto Mar 22, 2016 2:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zgadzam się z Normanem Daviesem co do słowa! To jest powrót PRL-u. Doliczmy do tego scedowanie na MON prowadzenia polityki historycznej. Znamy to? Znaaaamy! Było było. Smile Niech teraz Antek wznowi serię z Tygrysem. Tylko zamiast opowieści o bitwie pod Lenino będzie powieść "O trzech co przeżyli zamach a następnie zostali zdradziecko dobici przez Tuska". Very Happy
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Telewizja Kino Polska Strona Główna -> Kino Polska Kino, telewizja, film... Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 32, 33, 34  Następny
Strona 33 z 34

Skocz do: