Telewizja Kino Polska

Z dniem 06.06.2016r. zakończyło funkcjonowanie Oficjalne Forum Kino Polska, w związku z tym, z uwagi na chęć zintensyfikowania komunikacji Redakcji kanału Kino Polska ze swoimi widzami - zapraszamy uczestników Forum na fanpage Kino Polska na facebooku oraz na nowo powstałe Forum ‘Przyjaciół Kino Polska’: www.polskiekino.com.pl

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja  ProfilProfil IkonkaZaloguj się, by sprawdzić wiadomości ZalogujZaloguj 

Ocalałe filmy przedwojenne
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny

To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Telewizja Kino Polska Strona Główna -> Kino Polska Kino, telewizja, film...
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
romeo
Gość

PostWysłany: Nie Lut 20, 2005 12:37 pm    Temat postu: Ocalałe filmy przedwojenne Odpowiedz z cytatem

Mam pytanie do pana Pawła i forumowiczów: gdzie mogę znaleĽć listę polskich filmów z okresu międzywojennego z informacją, które filmy zachowały się do dziś, a których kopie nie ocalały? Liczę, że skoro KinoPolska pokazuje iluzjon, to może dysponuje takim spisem. Proszę, to bardzo ważne.
Powrót do góry
Obserwator
Gość

PostWysłany: Wto Lut 22, 2005 1:03 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Więcej szczegółów na ten temat na stronie www.filmpolski.pl
Powrót do góry
Renee

PostWysłany: Wto Lis 28, 2006 3:42 pm    Temat postu: Re: Ocalałe filmy przedwojenne Odpowiedz z cytatem

romeo napisał:
Mam pytanie do pana Pawła i forumowiczów: gdzie mogę znaleĽć listę polskich filmów z okresu międzywojennego z informacją, które filmy zachowały się do dziś, a których kopie nie ocalały? Liczę, że skoro KinoPolska pokazuje iluzjon, to może dysponuje takim spisem. Proszę, to bardzo ważne.
Spis wszystkich filmów przedwojennych znajdziesz na filmweb.pl - ustawiasz zakres czasowy i masz Laughing
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
wik

PostWysłany: Sro Lis 29, 2006 4:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja ze swojej własniej wiedzy (książek,internetu,TV)mogę napisać,że: 1)kopia filmu "Robert i Bertrand" jest bardzo wybrakowana (na 80 minut jest tylko 37) 2)NIE zachował się film J.Lejtesa "Dzień wielkiej przygody"1935 rok 3)sporo filmów z 1939 roku także się nie zachowało (tzn.te filmy,które były w 1939 w produkcji tj:"Nad Niemnem","Serce batiara" i "Uwaga!Szpieg" 4)sporo filmów niemych z okresu 1918-1925 takze zaginęło.
Powrót do góry
Wacuś

PostWysłany: Wto Sty 02, 2007 9:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wszystkie polskie filmy okresu międzywojennego są na www.filmpolski.pl jednak nie ma tam żadnych informaji na temat tego czy kopia się zachowała czy nie.... Sad Ja też bym taki spis bardzo potrzebował. Wiem, że niestety niezachowały się też kopie filmów: DWA DNI W RAJU 1936 PAN REDAKTOR SZALEJE 1937 (ocalał jedynie zwiastun) STO MRTRóW MIłOśCI 1932 TESTAMENT PROFESORA WILCZURA 1939 Crying or Very sad Crying or Very sad
Powrót do góry
jaśko

PostWysłany: Pon Sty 15, 2007 3:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dodam do komentarza Wik, że film "SERCE BATIARA" to trzecia część przygód Szczepcia i Tońcia. Szkoda Sad
Powrót do góry
Wacuś

PostWysłany: Wto Sty 30, 2007 1:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie zachowały się kopie filmów: Trędowata 1926 Czerwony błazen 1926 9:25 Przygoda jednej nocy 1929 Pod banderą miłości 1929 Grzeszna miłość 1929 Nie miała baba kłopotu 1935 30 karatów szczęścia 1936 Amerykańska awantura 1936 August Mocny 1936 Bogurodzica 1939 Crying or Very sad Crying or Very sad Z epoki kina niemego zachowały się napewno filmy: Tajemnica pokoju nr 100 1914 Cud nad Wisłą 1921 Ludzie bez jutra 1922 Mocny człowiek 1929 Człowiek o błękitnej duszy 1929 Very Happy Very Happy Pozdrawiam!
Powrót do góry
Jef Costello

PostWysłany: Pon Lut 05, 2007 4:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

warszawiacy i miłośnicy filmu przedwojennego powinni się koniecznie wybrać do Muzeum Powstania na Spotkanie z filmem przedwojennym. cykl składać się bedzie z filmów: Projekcje "Filmowe spotkania z Warszawą" 5 lutego Eugeniusz Bodo - menager kultury "Głos pustyni" reż. M. Waszyński 19 lutego Hanka Ordonówna vel Weronika Hertz "Szpieg w masce" reż. M. Krawicz 5 marca Igo Sym - Uwaga, szpieg! "Dyplomatyczna żona" reż. M. Krawicz 19 marca Film żydowski w II RP "Dybuk" reż. M. Waszyński 2 kwietnia St. Lipiński - oko kamery "Paweł i Gaweł" reż. M. Krawicz 16 kwietnia Józef Lejtes - gwarancja sukcesu "Dziewczęta z Nowolipek" reż. J. Lejtes 14 maja Handel żywym towarem - Maria Bogda na sprzedaż! "Kobiety nad przepaścią" reż. M. Waszyński, "Szlakiem hańby" reż. M. Krawicz, A. Niemirski. 28 maja "Jak całować to ułana!" - parada wojskowa II RP "Płomienne serca" reż. R. Gantkowski, 11 czerwca Wielcy artyści wielkich scen - Stefan Jaracz "Jego wielka miłość" reż. St. Perzanowska, M. Krawicz
jarorzep

PostWysłany: Pią Lut 09, 2007 1:03 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przyznaję ci rację. rzeczywiście warto tam zajrzec. Niestety popyt na takie programy jest tak duży, że trzeba siedziec na schodach bo przyzwoite siedzenia są zajęte kilkanaście minut przed rozpoczeciem seansu. Wykłady p. Ewy Hevelke i p. Janickiego robią wrażenie. Zwłaszcza, że trwają o wiele dłużej niż 10 minutowe komentarze przed filmami w KP. Do zobaczenia w MPW 19 lutego Smile
Powrót do góry
Franczak1963

PostWysłany: Czw Mar 01, 2007 11:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bardzo bym chętnie obejrzał film "Czarne diamenty". Czy może zobaczymy go w najbliższej przyszłości? Pamiętam, że raz go widziałem kiedyś, a utkwił mi w pamięci bo poruszał sprawy społeczne, a nie był komedią lub melodramatem do czego wtedy byłem przyzwyczajony, że jak stare kino to tylko komedia lub melodramat Very Happy Wtedy to była niespodzianka dla mnie Very Happy Trochę przypominał mi powojenne kino socrealistyczne Very Happy
Powrót do góry
Wacuś

PostWysłany: Pią Mar 02, 2007 4:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Też chętnie bym ten film zobaczył... "Czarne diamenty" o ile dobrze pamiętam zostały wstrzymane przez przedwojenną cenzurę i nie weszły na ekrany. Tak na marginesie...widziałeś "Czarne diamenty" W starym kinie?
Powrót do góry
Franczak1963

PostWysłany: Pią Mar 02, 2007 5:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pamiętam, że widziałem na pewno z powodów powyższych. Nazwisko postaci granej przez Z.Sawana - Nawrat też zapamiętałem. Być może leciał na TV Polonia lub w kanale mojej kablówki. Był kiedyś taki cykl w którym przed filmami wypowiadał się pan Wiesław Kot i możliwe że też tam, nie pamiętam parę dobrych lat temu to było, ale na pewno było Very Happy
Powrót do góry
Wacuś

PostWysłany: Pią Mar 02, 2007 8:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśli kogoś interesuje jakiś przedwojenny film to proszę pytać. Postaram się odpowiedzieć czy się zachował czy nie..... Rolling Eyes Pozdrawiam!
Powrót do góry
Franczak1963

PostWysłany: Nie Mar 04, 2007 11:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z chęcią bym obejrzał (myślę, że nie tylko ja Very Happy) "Cud nad Wisłą" (jak napisał Wacuś, film zachował się) "Bartek zwycięzca", "Dla Ciebie Polsko", "Z dnia na dzień", "Wiatr od morza" (czy zachowały się?) Czy Kino Polska da radę to załatwić? Very Happy I pytania do Wacusia - Lubię filmy historyczne. Jakie byś polecił, aby może Kino Polska je pokazało? Był też taki film "Pod jarzmem tyranów" (też bym zobaczył Very Happy). Czy powstało więcej filmów tego typu?
Powrót do góry
Wacuś

PostWysłany: Nie Mar 04, 2007 11:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

"Cud nad Wisłą" Bolesławskiego był już pokazywany w Kino Polska w seansie "Poprawka z historii". Co do pozostałych filmów zaraz odpowiem...
Powrót do góry
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Telewizja Kino Polska Strona Główna -> Kino Polska Kino, telewizja, film... Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
Strona 1 z 7

Skocz do: