Telewizja Kino Polska

Z dniem 06.06.2016r. zakończyło funkcjonowanie Oficjalne Forum Kino Polska, w związku z tym, z uwagi na chęć zintensyfikowania komunikacji Redakcji kanału Kino Polska ze swoimi widzami - zapraszamy uczestników Forum na fanpage Kino Polska na facebooku oraz na nowo powstałe Forum ‘Przyjaciół Kino Polska’: www.polskiekino.com.pl

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja  ProfilProfil IkonkaZaloguj się, by sprawdzić wiadomości ZalogujZaloguj 

"Pod Mocnym Aniołem"
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny

To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Telewizja Kino Polska Strona Główna -> Kino Polska Kino, telewizja, film...
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Holt_

PostWysłany: Pią Sty 17, 2014 11:19 pm    Temat postu: "Pod Mocnym Aniołem" Odpowiedz z cytatem

Z góry zastrzegam - nie znam książki. Tzn przekartkowałem kiedyś, ale nie wciągnęła, odłożyłem na później i jakoś nie wróciłem.

Może powinno się ją przeczytać przed zrecenzowaniem....

W każdym razie filmem jestem zawiedziony pod wieloma względami.

Sam temat - alkoholizm i wszelkie obsesje i lęki z nim związane. Smarzowski nie byłby sobą, gdyby nie skupił się na tej najbardziej wykrzywionej masce alkoholu, jaką jest ostatnie stadium alkoholizmu - delirium. I film jest w konwencji tegoż delirium utrzymany. Być może taka jest książka. Kilka scen pachnie przez to nieco "Pięknym umysłem", niektóre są naprawdę nieźle wyreżyserowane - płynne przejścia z mieszkania do szpitala i z powrotem.
Ale to wszystko jest narysowane za mocną kreską, no coż, Smarzowski...W jednej ze scen na ekranie TV widać "Pętlę" Hasa. Strzał w stopę, bo przypomina się widzowi, że ktoś już genialne studium alkoholizmu nakręcił, i nie musiał przy tym pokazać rzygowin i kału. Alkoholizm to nie tylko ostatnie stadium, ciekawe są stadia pośrednie, a nad tymi film (książka?) się prześlizguje....

Dalej - Więckiewicz. No....kiepsko. Zaskakująco kiepsko i z szarżą. Tu z kolei miałem przed oczami Gajosa w "Żółtym szaliku". Oczywiście, odmienna postać, odmienny klimat, ale jednak Więckiewiczowi jeszcze trochę do największych mistrzów brakuje. Żeby nie być za ostrym - tam, gdzie Smarzowski nie wymaga tarzania się w fekaliach, czyli np. w scenach z (naprawdę prześliczną) Julią Kijowska, Więckiewicz wypada znakomicie. Jemu nie służy szarża i wyjaskrawianie.....

A w ogóle to maniera Smarzowskiego robi się męcząca. Pal już licho te gówna i rzyganie, pal licho wulgaryzmy, których tym razem jakby ciut mniej, pal licho sex uprawiany jakby to był mus. Ale czy ciągle w jego filmach musimy oglądać te same gęby, nawet w epizodach? I czy każdy film musi się kończyć odjazdem kamery w górę? Czy w kolejnym filmie musi być wykorzystana jakaś piosenka punkowej grupy, w dodatku w karykaturalnej formie? Albo po raz kolejny ujęcia kamery "jak z monitoringu"? Nie za wcześnie na takie "podpisy", nie za małe ciągle nazwisko?
Kiedy film jest jeszcze tak "mięsny" jak "Drogówka", to wszystko się jakoś komponuje. Ale w filmie psychologicznym, gdzie scenariusz de facto odgrywa mniejszą rolę.....

Coś o plusach?
Nienajgorsze dialogi, zapewne z Pilcha pobrane w dużej mierze. Kilka naprawdę mocnych scen, jak wigilia w domu u Dziędziela chociażby. Kilka fajnych grepsów, jak ten o uśmiechniętym Waryńskim. Robiąca wrażenie rola Kingi Preis. W sumie te niektóre sceny z delir też są sprawnie nakręcone....Kijowska.....

5,5/10 to jest wg mnie max. I niech nikogo tu nie zmyli poprzednie 4 dla "Wkręconych", ja te filmy oceniam w różnych kategoriach wagowych.
MarianPaz

PostWysłany: Sob Sty 18, 2014 2:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja mam odmienne zdanie na temat "Pod Mocnym Aniołem" ale możliwe dlatego, że bardzo lubię Smarzowskiego, choć w tym wypadku uczciwie przyznam że wypada on nieco gorzej niż jego poprzednie filmy. Niewykluczone że ze względu na pierwowzór który jest szalenie trudny do przeniesienia na ekran filmowy i to co sprawdza się w książce, nie koniecznie tak samo dobrze prezentuje się na ekranie. Po seansie czułem się mocno zdołowany przedstawioną historią a to oznacza że zamierzony efekt został osiągnięty, choć reżyser przewrotnie uważna że "to jest optymistyczny film". Aktorsko jak zwykle na wysokim poziomie, ale wystarczy tylko spojrzeć na nazwiska obsady. W przeciwieństwie do Holta wcale czuję przesytu tymi "gębami", zresztą wielu reżyserów ma swojego ulubionego lub ulubionych aktorów po których chętnie sięga. Co do maniery Smarzowskiego to owszem, jest wiele powtórzeń schematów z jego poprzednich filmów jednak jak napisał Błażej Hrapkowicz w recenzji "jest pewien szkopuł: to znowu działa", pod czym i ja się podpisuję.

U mnie film ma 7,5/10. Czekam na kolejny film od tego Pana.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Holt_

PostWysłany: Sob Sty 18, 2014 3:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiesz.....można mieć paru ulubionych aktorów, ale kilkunastu to chyba jednak przesada.
MarianPaz

PostWysłany: Sob Sty 18, 2014 3:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dla mnie to żadna przesada i 1000 razy chętniej będę patrzeć na te grono aktorów niż na tych grających np w naszych "komedyjkach".

Zauważ że tylko Marian Dziędziel grał we wszystkich jego filmach, pozostali pojawiają się tylko w części z nich - jedni częściej, inni rzadziej. W nowszych brakuje mi Jerzego Rogalskiego. Smile
Powrót do góry
rusel

PostWysłany: Sob Sty 18, 2014 3:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Filmu nie widzialem ale z samych zajawek widze ze będą to "kolejne przygody" grupy Smarzowskiego niz psychologiczne studium na miarę Pętli bo o Szaliku juz byla mowa, zatem to juz mnie nie przekonuje i nie zachęca do wydania sporych pieniędzy na wizyte w kinopleksie, była kiedyś męcząca grupa Lubaszenki..
Powrót do góry
MarianPaz

PostWysłany: Sob Sty 18, 2014 4:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
była kiedyś męcząca grupa Lubaszenki.
Kiepscy aktorzy (zdecydowana większość) w słabych filmach to i bez wątpienia męczyli.
Powrót do góry
Holt_

PostWysłany: Sob Sty 18, 2014 8:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

MarianPaz napisał:
Dla mnie to żadna przesada i 1000 razy chętniej będę patrzeć na te grono aktorów niż na tych grających np w naszych "komedyjkach".

A to "te gronp" nie grywa w komedyjkach? Smile

Zerknij no na filmografię Bielskiej, Dorocińskiego, Grabowskiego, Dziędziela..........Smile
MarianPaz

PostWysłany: Sob Sty 18, 2014 8:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jasne że graja, ale przynajmniej nie tylko. Przecież Więckiewicz czy Dorociński też nie zaczynali zbyt ambitnie. Każdy aktor zalicza wpadki jednak Ci od Smarzola chyba nieco mniej, choć naturalnie nie wszyscy.

A to może tęsknisz za aktorami typu Szyc, Karolak, Małaszyński, Adamczyk, Pazura, Wilczak, Frycz, Milowicz i brak Ci ich w tym filmie? Smile

Faktem jest to że z chęcią zobaczył bym tu np Chyrę, jednak przynajmniej mnie nie przeszkadza te grono Smarzowskich aktorów, wręcz przeciwnie. Gdy w obsadzie widzę nazwiska takie jak: Dziędziel, Dorociński, Topa, Jakubik, Więckiewicz, Lubos, Braciak, Kijowska, Stuhr, Kulesza, Preis to tylko mnie to cieszy. Very Happy

Zobacz jak się potoczyła kariera Dziędziela dzięki roli w Weselu.
Powrót do góry
Holt_

PostWysłany: Sob Sty 18, 2014 10:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak, akurat Szyca, Adamczyka i Frycza w dobrym reprrtuarze brakuje mi na ekranie, bo to dobrzy aktorzy.
MarianPaz

PostWysłany: Sob Sty 18, 2014 10:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie ma ich w dobrych filmach przez własna głupotę i granie w byle pierwszym lepszym badziewiu. Dziś te nazwiska coraz rzadziej kojarzą się z ich talentem, a prędzej z kiczem.
Powrót do góry
rusel

PostWysłany: Nie Sty 19, 2014 12:11 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Tak, akurat Szyca...w dobrym reprrtuarze brakuje mi na ekranie, bo to dobrzy aktorzy.

byłem kiedyś na przedstawieniu szkolnym, robil tam taki jeden gość przebrany za pajaca w pizamie w groszki, też byl dobrym aktorem bo dobrze wyszlo i nawet śmiechy na sali były.
Powrót do góry
Holt_

PostWysłany: Nie Sty 19, 2014 1:11 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Urzekła mnie Twoja historia. Gdyby nie fakt, że Szyc w kilku filmach pokazał dobre umiejętności aktorskie, urzekłaby jeszcze bardziej.
rusel

PostWysłany: Nie Sty 19, 2014 12:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a mnie urzekła nagroda "Węże 2013" ktora zgodnie powędrowala dla Pana Szyca za zaśmiecanie polskiej kinematografii

tak na marginesie Pan Ibisz też w kilku programach pokazał dobre umiejetnosci prezenterskie.
Powrót do góry
Holt_

PostWysłany: Nie Sty 19, 2014 2:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

rusel napisał:
a mnie urzekła nagroda "Węże 2013" ktora zgodnie powędrowala dla Pana Szyca za zaśmiecanie polskiej kinematografii

.

Gówno prawda, jak mawiają prości ludzie.

Nagroda powędrowała za rolę w filmie "Kac Wawa". A nie za całokształt twórczości. Rozumiem, że role w "Krecie", "Symetrii", "wojnie polsko-ruskiej" (choć tego filmu akurat nie lubię), "Południe północ", "Oficerze" - do kosza?

Per analogiam - swego czasu za rolę w filmie "Bitwa o Ziemię" nagrodę Złotej Maliny otrzymał John Travolta. Rozumiem, że w tym przypadku mamy całkowicie wymazać z kinematografii jego role w "Pulp Fiction", "Gorączce sobotniej nocy", "Adwokacie" czy "Córce generała"?

Dwie nagrody Złotych Malin zgarnął w swojej karierze sir Laurence Olivier. Pan rusel w związku z tym wywala z historii filmu jego trzy Oskary i dwa Złote Globy?

Wielu aktorów ma w swojej karierze góry i doły. Bo też wiele zależy od propozycji ról jakie dostają, czasami od zaszufladkowania. Czasami od tego jakie role przyjmują dla kasy, a jakie odrzucają.
Całkowicie się zgadzam z Marianem, że Szyc w ostatnim czasie popełnia błąd za błędem, jeśli chodzi o dobór ról. Pewnie rozmaite przyczyny za tym stoją. Ale całe czas ma spore możliwości, czego dowodem nawet ta rola w "Pamiętniku pani Hanki" w teatrze TV. Możliwości pokazał w "Symetrii", w "Krecie", za które to produkcje zbierał zasłużone nagrody.

Natomiast zdanie "Szyc to beznadziejny aktor bo zagral w Kacu Wawa" ma mniej więcej tyle samo sensu, co zdanie "Polska ma ten sam klimat, co Hiszpania, bo w zeszłym roku to raz w lipcu było 35C".
MarianPaz

PostWysłany: Nie Sty 19, 2014 2:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Problem tylko w tym że po jego dobrych rolach były też w takich filmach jak: Sztos 2, Randka w ciemno, Big Love, Kac Wawa 3D, Bitwa pod Wiedniem, Ixjana, Tajemnica Westerplatte.

Myślę że wielu reżyserów wzięło by go chętnie do dobrego filmu ale jego "renoma" z ostatnich lat nie pozwala na to.
Powrót do góry
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Telewizja Kino Polska Strona Główna -> Kino Polska Kino, telewizja, film... Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
Strona 1 z 8

Skocz do: