Telewizja Kino Polska

Z dniem 06.06.2016r. zakończyło funkcjonowanie Oficjalne Forum Kino Polska, w związku z tym, z uwagi na chęć zintensyfikowania komunikacji Redakcji kanału Kino Polska ze swoimi widzami - zapraszamy uczestników Forum na fanpage Kino Polska na facebooku oraz na nowo powstałe Forum ‘Przyjaciół Kino Polska’: www.polskiekino.com.pl

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja  ProfilProfil IkonkaZaloguj się, by sprawdzić wiadomości ZalogujZaloguj 

Hyde Park
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny

To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Telewizja Kino Polska Strona Główna -> Kino Polska Kino, telewizja, film...
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
gąbkowy dinozaur

PostWysłany: Wto Kwi 08, 2014 1:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Alastor napisał:
Może sie czegoś wstydzi.

Wątpię - w wywiadzie rzece (http://www.ha.art.pl/wydawnictwo/nowe-ksiazki/2438-piotr-kletowski-piotr-marecki-piotr-szulkin-zyciopis) ten wątek jest wyeksponowany i jakoś Panu Szulkinowi to nie przeszkadza. Trudno powiedzieć o co tu chodzi Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Laguna

PostWysłany: Sob Kwi 19, 2014 9:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Życzę wszystkim użytkownikom wesołych, zdrowych i pogodnych Świąt Wielkiej Nocy Cool

Valdi

PostWysłany: Nie Kwi 20, 2014 1:00 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja też życzę forumowiczom wesołych Świąt. @ Laguna ten odcinek "Chłopów" obejrzałem dzisiaj trzy razy Smile
Jaro

PostWysłany: Nie Kwi 20, 2014 4:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przyjmijcie również ode mnie najserdeczniejsze życzenia Wesołych Świąt! Dużo zdrowia, radości i rodzinnego ciepła.
wit69

PostWysłany: Pon Maj 12, 2014 2:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mexi napisał:
święta, święta i po świętach, trzeba wrócić do normalności Smile

Właśnie,najwyższa pora Chojrak Wink
chojrak

PostWysłany: Wto Maj 13, 2014 8:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy może mi ktoś na priva napisać o co to chodzi z tym banem w temacie:
Najlepsze/ulubione filmy dokumentalne z 9.V?
Znowu mnie coś ominęło... Sad
Powrót do góry
karel

PostWysłany: Sro Maj 14, 2014 8:37 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

chojrak napisał:

W sumie też się zastanawiałem dlaczego ten temat zamknięto... Może było w nim za dużo wpisów niezwiązanych z tematem? Ale tak to trzeba byłoby zamknąć 3/4 wątków. Confused

http://rekonstrukcjablog.wordpress.com/

http://forum.polskiekino.com.pl/
Powrót do góry
admin
Site Admin

PostWysłany: Sro Maj 14, 2014 10:43 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

chojrak napisał:

Temat został zamknięty na skutek uporczywego ignorowania przez jednego z Użytkowników prośby o nieumieszczanie odnośników do obcych anten, szczególnie w postach, w których to jedyna treść.
Otwieram temat, jednak w przypadku gdyby taka sytuacja się powtórzyła, zostanie on znów zamknięty (każdy inny również).
Użytkownicy nie stosujący się do zaleceń administracji będą czasowo banowani.

Pozdrawiam
Administrator
Powrót do góry
chojrak

PostWysłany: Sro Maj 28, 2014 9:30 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szkalowany onegdaj przez Prawdziwych Polaków Maciej Stuhr wykazał się pięknym gestem:

http://www.wykop.pl/ramka/2011158/maciej-stuhr-wygral-w-sadzie-z-tabloidem-i-przekazal-80-tys-zl-na-hospicjum/

Facet jednak ma klasę.

To nie pierwszy już raz zresztą:

http://www.youtube.com/watch?v=XteUoaPhj6Q
Powrót do góry
Holt_

PostWysłany: Sro Paź 15, 2014 11:41 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kiedys przy okazji jakiejs dyskusji o filmie chojrak okreslił poprawnosc polityczną jako wielką zdobycz naszych czasów (czy jakos podobnie).
No to wrzucę link.....
http://m.kultura.gazeta.pl/kultura/1,116017,16796217,Absurd_czy_promocja_zdrowia__Australijska_opera_zdejmuje.html?utm_source=m.gazeta.pl&utm_medium=testbox&utm_campaign=kultura
karel

PostWysłany: Sro Paź 15, 2014 11:44 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Absurd do kwadratu. Powinni zacząć od Biblii, bo tam tyle bezeceństw i wynaturzeń jest promowanych, że głowa boli. Laughing

http://rekonstrukcjablog.wordpress.com/

http://forum.polskiekino.com.pl/
Powrót do góry
haku32

PostWysłany: Sro Paź 15, 2014 12:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gdzieś kiedyś czytałem czy słyszałem, że w Stanach chcieli, aby wszystkie filmy, na których ktoś pali papierosy, miały ograniczenie od 18 czy 21 lat, nie pamiętam dokładnie. W każdym bądź razie, było to parę dobrych lat temu i nigdy później nie słyszałem już o tym, więc pomysł chyba upadł. Na szczęście. Podejrzewam jednak, że podobnych bzdurnych inicjatyw będzie powstawało coraz więcej.
Powrót do góry
chojrak

PostWysłany: Czw Paź 16, 2014 2:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Holt_ napisał:
Kiedys przy okazji jakiejs dyskusji o filmie chojrak okreslił poprawnosc polityczną jako wielką zdobycz naszych czasów (czy jakos podobnie).
No to wrzucę link.....

Tak uważałem i nadal tak uważam. To oczywiste.
Ten zalinkowany artykuł jest zdaje się specjalnie dedykowany osobom nie odróżniającym tzw. "politycznej poprawności" od zwykłego kretynizmu.
A już na uśmiech zakrawa sugerowanie, że mógłbym czegokolwiek zabraniać w sztuce. Jest dokładnie odwrotnie: sztuka ma wręcz obowiązek łamać przeróżne tabu. (Jedynym tabu nienaruszalnym zostawiłbym nie babranie w dziełach już skończonych... Wink)

Przypomnę zatem czym jest ta PP:
Cytat:

Poprawność polityczna – sposób używania języka w dyskursie publicznym, którego głównym celem jest zachowanie szacunku oraz tolerancji wobec przeciwnika w dyskusji

I co ważne:
Cytat:

Poprawność polityczna nie jest skodyfikowanym ani spójnym zbiorem zasad, których przestrzegania broni jakaś instytucja, lecz zjawiskiem społecznym występującym w dyskursie publicznym.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Poprawno%C5%9B%C4%87_polityczna

Co ma do tego ten przykład operowy, zaprawdę nie wiem....
Powrót do góry
Holt_

PostWysłany: Czw Paź 16, 2014 7:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przechodzisz sam siebie. 😊😊z definicji zajmującej na wiki ogromną powierzchnię strony internetowej cytujesz tylko pierwsze zdanie 😊😊😊
chojrak

PostWysłany: Pią Paź 17, 2014 1:30 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Holt_ napisał:
Przechodzisz sam siebie. 😊😊z definicji zajmującej na wiki ogromną powierzchnię strony internetowej cytujesz tylko pierwsze zdanie 😊😊😊

Trudno żebym przepisywał i wklejał cały wyczerpujący artykuł... Za takie rzeczy się dostaje bana na forach i słusznie!
Podałem definicje wg. mnie kluczowe (zdanie pierwsze definicji, zazwyczaj najważniejsze) ORAZ link do całego artykułu.
Niezwykle trudno mi zatem zarzucić jakąś nierzetelność, kłamstwo czy przeinaczanie. Trzeba dalej próbować... Sad

Jak podaje Wikipedia, PP jest zjawiskiem społecznym, a nie jakąś z góry skodyfikowaną wykładnią. To zjawisko pojawiło się w naszej cywilizacji nieprzypadkowo i jak na razie daje całkiem niezłe efekty. W przeciwieństwie do np. mowy nienawiści (niejako lustrzanego odbicia PP), którego efekty dość dobrze już znamy z historii najnowszej i nie tylko...

Przyrównałbym to do niepisanych zasad zachowania się przy stole. Stołowa PP powoduje, że nie bekamy w towarzystwie i nie wydalamy wiatrów, chociaż mamy na to straszną ochotę... Może to i dla kogoś dziwne, a i niezgodne pewnie z naszą przyziemną fizjologią, ale jakoś tak się składa, że polepsza to ogólną atmosferę obiadu. Smile
Z kolei wielbiciel "absolutnej wolności" w tym względzie będzie dopiero zadowolony gdy pozwolą mu walić widelcem w łapę łakomego sąsiada i pluć zupą w oko gospodyni, jak mu nie posmakuje...

Absolutnie każdy (polityk, czy szary obywatel) może sobie sam wybrać strategię "porozumiewania się" ze światem. Może za każdym razem mówić sąsiadowi, że jest łysy, żonie, że ma cellulit, a urzędującemu premierowi przypominać, że jest tylko marnym lekarzyną z prowincji (przykład z netu z wczoraj). A może stosować zasadę PP i uśmiechnąć się do sąsiada, żonie powiedzieć komplement , a premier pocałować w rękę... Obie strategie są dopuszczalne i obie są stosowane. Niestety skutki obu tych strategii są krańcowo różne...
PP ma za zadanie zmniejszyć w świecie entropię powszechnego zła, dotąd naturalnie emanującego z człowieczych nawyków i żądz. Nawet przy pewnych kosztach (a są takie) - to się per saldo opłaca!
Jeżeliby przyjąć, że PP jest w pewnym sensie pochodną kindersztuby, empatii, etykiety i dobrego wychowania, to jej krytyka nie byłaby być może już tak politycznie poprawna, jak się niektórym wydaje... Smile
Powrót do góry
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Telewizja Kino Polska Strona Główna -> Kino Polska Kino, telewizja, film... Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
Strona 6 z 9

Skocz do: