Telewizja Kino Polska

Z dniem 06.06.2016r. zakończyło funkcjonowanie Oficjalne Forum Kino Polska, w związku z tym, z uwagi na chęć zintensyfikowania komunikacji Redakcji kanału Kino Polska ze swoimi widzami - zapraszamy uczestników Forum na fanpage Kino Polska na facebooku oraz na nowo powstałe Forum ‘Przyjaciół Kino Polska’: www.polskiekino.com.pl

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja  ProfilProfil IkonkaZaloguj się, by sprawdzić wiadomości ZalogujZaloguj 

Filmy wydane na BD (Blu-ray Discs)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 14, 15, 16 ... 33, 34, 35  Następny

To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Telewizja Kino Polska Strona Główna -> Kino Polska Kino, telewizja, film...
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Daras

PostWysłany: Wto Gru 30, 2014 1:25 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

haku32 napisał:
MarianPaz napisał:
Chyba nie myślisz że te filmy już po raz pierwszy i ostatni ujrzały swój światło dzienne np na BD. Być może za kilka lat nośniki wyprze internet i to tu będzie się kupowało filmy. Jestem pewien że prędzej czy później ujrzymy je w oryginalnych proporcjach ze znakomitą jakością obrazu. Smile

W końcu na DVD wydani już ponad 1000 polskich filmów (tyle liczy kolekcja Capitol-Dali) i nie wykluczone że w momencie kiedy na rynku pojawia się nośniki z UltraHD, ceny BD mocno potanieją i będą się dużo lepiej sprzedawać. Jak będzie, czas pokarze.

Nie no jasne, chodziło mi jedynie o bliską przyszłość Smile.

Tu jednak Haku chyba masz rację, czas pokarze (czy pokaże – bo już sam nie wiem).

Polecam:
http://rekonstrukcjablog.wordpress.com/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Daras

PostWysłany: Wto Gru 30, 2014 2:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czas mnie pokarał. Wink Ludzie, ludzie ja wariat zwariowałem, kupiłem „Zezowate szczęście” na BD w Japonii.

Teraz już serio. Wcześniej wspomniałem, że nie żałuję nabycia „Zezowatego” na BD. Postaram się wyjaśnić koleżankom oraz kolegom z jakiego powodu podtrzymuję swoje stanowisko.

Do testów posłużył mi blisko stu calowy szary ekran projekcyjny. Porównałem ze sobą dwie edycje wspomnianego filmu: dvd Best Filmu z roku 2010 oraz blu ray Kinokuniya Company 2013.

1. Obraz dvd jest przycięty do typowego 16:9 (1,77:1). BD legitymuje się oryginalnym ratio 1,66:1. Wydawało by się, że tak mała „kastracja” nie będzie zauważona, a jednak zacne czerepy na tym zabiegu ucierpiały.

2. Wspomniałem wcześniej, że BD zaopatrzono w oryginalny dźwięk mono. Zapisano go w PCM, co w tym przypadku wydaje się rozwiązaniem najlepszym.

3. W dvd (co stanowi oczywistość) występuje tryb 576p. BD zapisano w standardzie NTSC 1080 / 24p. Te różnice skutkują różnym czasem trwania projekcji testowanych materiałów.
Przypomnę, iż krążka BD nie zabezpieczono kodem regionu.

3. Obraz dvd okrutnie razi „wypaloną” bielą - praktycznie nie widać w niej żadnych szczegółów. Tego mankamentu nie „dziedziczy” BD.

4. W polskiej edycji „Zezowatego” trudno cokolwiek zauważyć w cieniach, a sceny nocne są wręcz masakryczne. Japończycy prawdopodobnie dokonali jakiegoś masteringu obrazu. Ujęcia nocne wyglądają przyzwoicie, dość podobnie jak w zrekonstruowanym „Pociągu”. Co ciekawe, zabiegi rozjaśnienia czerni widać tylko w określonych, świadomie wybranych partiach obrazu!

5. Obraz dvd w trakcie powiększania natychmiast traci na jakości. Pojawiają się typowe dla tego standardu niedoskonałości („schodkowanie” krawędzi, „pikseloza”, rozmycie konturów itp.). „Zoomowane” BD nie uwidaczniało wspomnianych mankamentów!

6. Funkcja wyostrzania obrazu – pisząc wprost - „dorzynała” polskie dvd. W przypadku BD ziarno zarysowywało się coraz mocniej, kadry „zyskiwały” (nowe) szczegóły!

7. Mam bardzo mocne przypuszczenia, że „Zezowate” skanowane było więcej niż jeden raz. Na sprawdzenie tego poświęciłem naprawdę sporo czasu.

Koleżanki i koledzy. Mój wpis nie jest rekomendacją do zakupu „Zezowatego” w Japonii! Film nie jest zrekonstruowany (i w roku 2015 nie będzie), a wszystkie jego wady widać w edycji BD bardzo jaskrawo. Jednak uważam, że jest to obecnie najlepsza na świecie edycja kultowego filmu, choć przeciętny widz zapewne nie będzie chciał tego zauważyć. Przyznam bez obłudy, iż składając zamówienie liczyłem na coś więcej.
Gdy „Zezowate” zostanie zrekonstruowane i za kilka lat ukaże się na płycie, to oczywiście dokonam zakupu. Dziś cieszę się starą wersją, która „czaruje urokiem” jak leciwa trzeszcząca czarna płyta...

W tym roku najprawdopodobniej nie dokonam już wpisu. Życzę wszystkim Szczęśliwego Nowego Roku!

Polecam:
Powrót do góry
Daras

PostWysłany: Czw Sty 01, 2015 4:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeszcze słowo o „Zezowatym”. Znalazłem analizę wydania dvd: http://www.dvdbeaver.com/film/DVDReviews12/bad_luck.htm
Interesujące jest to, że „dvdbeaver” dość pochlebnie wyraża się o jakości recenzowanego przez siebie wydania. Jednak na screenach widać, iż obraz jest naprawdę marny. Ja z kolei mam satysfakcję z tego, że kadry z mojego krążka prezentują się o wiele lepiej (jednak nadal nie jest to rekomendacja kupna Exclamation ).
Zapomniałem napisać, iż film posiada sporo partii nieostrych i zabiegi rekonstrukcyjne nie wiele w tej kwestii pomogą.

Polecam:
Powrót do góry
Student

PostWysłany: Pią Sty 02, 2015 2:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ma ktoś może wiedzę czy jest w planach wydanie na BD filmu do widzenia do jutra?
Powrót do góry
MarianPaz

PostWysłany: Pią Sty 02, 2015 3:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W polskich planach wydawniczych są:

Cytat:
For now we have set following titles for the release:
- Rejs - by Marek Piwowski
- Ucieczka z kina Wolność - by Wojciech Marczewski
- Psy - by Władysław Pasikowski
- Wszystko na sprzedaż - by Andrzej Wajda
- Mój Nikifor - by Krzysztof Krauze
http://forum.blu-ray.com/showthread.php?t=139470&page=9

Blu-ray "Do widzenia, do jutra..." możesz sobie nabyć z japońskiego wydania ale podejrzewam że cena Ci nie odpowiada (zresztą nic w tym dziwnego) i w praktyce musisz się uzbroić w cierpliwość, bo pewnie prędko się u nas nie pojawi. Sad
Daras

PostWysłany: Pią Sty 02, 2015 7:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak, ceny są naprawdę wysokie. Jeśli mogę coś zasugerować kolegom, szczególnie przecierającemu „wschodni szlak” dinozaurowi z gąbki, to jednak CD Japan. Nie udało mi się dokładnie rozkminić całej kalkulacji, ale gdy dostałem ostateczne rozliczenie z japońskiego Amazonu kwota nie zgadzała mi się ze wstępnie wyliczoną. Zapłaciłem więcej niż wcześniej sądziłem. Z CD Japan pod tym względem nie było problemu.

Przypomnę, że w dziale poświęconym rekonstrukcjom przychylnie oceniłem wydania dvd z serii Mistrzowie Polskiego Kina. Zatem polecam z tej serii „Do widzenia, do jutra” bo prezentuje się naprawdę przyzwoicie (film na dużym ekranie obejrzałem dwa razy).

Polecam:
Powrót do góry
Daras

PostWysłany: Pon Sty 05, 2015 12:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przepraszam, że popełniam kolejnego posta w krótkim odstępie czasu. Jednak sprawa, którą poruszę jest ważna.
Marian, Twoja lista filmów po rekonstrukcji zawiera poważny błąd. Bardzo Cię proszę o jego skorygowanie.

MarianPaz napisał:
Daras napisał:
Nie kastrowano obrazu bezmyślnie, tak jak to się dzieje obecnie na etapie dokonywania rekonstrukcji cyfrowej).
A które to filmy bezmyślnie wykastrowano w trakcie rekonstrukcji?

Czyli mam rozumieć że Zezowate szczęście to zwykły upscale?

Marian, skąd wniosek, że „Zezowate” to upscale? Masz ten film, czy oceniłeś jedynie screeny?

Daras napisał:

…..
2. Czy na podstawie screenów można dokonać (pełnej) oceny edycji X czy Y?
3. Co sądzę o firmie Kinokuniya, która wydaje polskie rekonstrukcje na krążkach blu ray?
.......
5. Czy edycja japońska BD jest upscalem, bo ocena screenów może to sugerować?
Wink

Na powyższe pytania starałem się dać rzetelną odpowiedź. Ale może zabrakło w niej konkretnej informacji: Źródłowym materiałem japońskiego wydania „Zezowatego szczęścia” było HD! Mam to oczywiście na piśmie od Kinokuniya Company. Wydawcy japońscy podkreślili, że materiał nie był jeszcze rekonstruowany (najprawdopodobniej będzie po roku 2015). W liscie wspomniano też o innych polskich tytułach, które Kinokuniya wydała po rewitalizacji cyfrowej.
Dodam, że bazą do edycji „Zezowatego” na BD był najlepszy z możliwych skan. To porządna firma i póki co mam do niej zaufanie.

Powtórzę, wydanie japońskie jest obecnie najlepszym na świecie zapisem na płycie. Obawiam się, że przez wiele lat to się nie zmieni. Zatem wariaci tacy jak ja wolą to niż rodzime dvd.

Dodam, iż na przestrzeni lat widziałem sporo kontrowersyjnych wydań BD. Kiedyś wspomniałem o: „Omen 2”, „Dobry, zły brzydki”, „Wielka ucieczka” czy „Ostatnie tango w Paryżu”.

P.S.
Dziś już nie w formie żartu: Mam bardzo śmiałe przypuszczenie, że Japończycy tu zaglądają. Wink

Polecam:
Powrót do góry
MarianPaz

PostWysłany: Pon Sty 05, 2015 3:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nic nie zmienię ponieważ obraz wygląda fatalnie i niech to będzie ostrzeżenie dla osób które rozważają zakup tego filmu, zwłaszcza przy tak horrendalnej cenie.
Daras

PostWysłany: Pon Sty 05, 2015 4:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tu chodzi o stwierdzenie faktów i niewprowadzanie ludzi w błąd. To tak jakby upublicznić informację, że film X został wydany jako kolorowy, choć autor newsa wie, że chodzi (wyłącznie) o materiał czarno biały.

Obraz wygląda fatalnie? Czy oglądałeś ten film na BD, że tak wnosisz??? Na podstawie screenów nie podobna dokonać oceny całego filmu! Fatalna natomiast jest polska edycja dvd.
Moja recenzja jest obiektywna i nie sądzę aby kogoś zachęciła to kupna. Na naszym forum powinny być podawane informacje rzetelne. Ale lista jest Twoja i oczywiście masz prawo do jej redagowania zgodnie z własnym życzeniem – zatem także do pisania nieprawdy.

Znalazłbym sporo sposobów na opis japońskiego wydania „Zezowatego” gdybym podjął się sporządzenia rzeczonej listy i chciał na siłę zniechęcić kogoś do zakupów. Kilka luźnych przykładów:
1. „Zezowate szczęście” - brak rekonstrukcji, w mojej ocenie film wygląda jak upscaled.
2. „Zezowate szczęście” - brak rekonstrukcji, japoński wydawca twierdzi, że źródłem edycji BD jest HD.
3. „Zezowate szczęście” - brak rekonstrukcji, blu ray disc (komentarz japońskiego wydawcy wysyłam na życzenie).
4. itd., itd...

Pomimo, iż nie rekomenduję zakupu tego filmu, dziś bardziej świadomie złożyłbym zamówienie w Japonii. Dlaczego? Obecnie jest to najlepsza na rynku edycja „Zezowatego” a z uwagi na to, że oglądam BD na dużym ekranie ma to dla mnie spore znaczenie. Abstrahując od meritum – niekiedy wartość tytułu sama w sobie rekompensuje niedostatki techniczne obrazu. W przypadku „dzieła” Munka nie żałuje decyzji zakupowej. W sprawie „Zezowatego” piszę PAS. Zainteresowanych pogłębieniem tematu zachęcam do kontaktu z Kinokuniya Company.

Polecam:
Powrót do góry
Student

PostWysłany: Wto Lut 24, 2015 12:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://www.matras.pl/rekopis-znaleziony-w-saragossie-blue-ray.html?aff=7

Bardzo dobra cena filmu "Rękopis Znaleziony w Saragossie" na blu ray
Powrót do góry
Student

PostWysłany: Wto Lut 24, 2015 1:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://www.empik.com/ida-pawlikowski-pawel,p1105361081,film-p
IDA na blu ray ale cenowo to zabójstwo Confused
Powrót do góry
MarianPaz

PostWysłany: Sob Lut 28, 2015 6:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie wiem na ile pewna jest ta zapowiedź ale według niej 14 kwietnia ukaże się Potop Redivivus Blu-ray.

Czas: 185 min.
Dźwięk: Polski DTS-HD Master Audio 5.1
Napisy: Angielskie, Polskie
Region: A, B, C
Dodatki: MIŁOŚĆ, WALKA, HUMOR, Materiały edukacyjne

Cena: 69,89 zł
http://bluedvd.pl/potop-redivivus-blu-ray.html

Potop Redivivus +Album
http://bluedvd.pl/potop-redivivus-album-blu-ray.html
haku32

PostWysłany: Czw Mar 05, 2015 8:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Papusza 13.03.2015
http://www.empik.com/papusza-kos-krauze-joanna-krauze-krzysztof,p1106521060,film-p
Powrót do góry
MarianPaz

PostWysłany: Sob Mar 07, 2015 10:51 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tętno pierwotnej puszczy (Blu-ray Disc)
Data premiery: 2015-03-20
http://www.empik.com/tetno-pierwotnej-puszczy-walencik-jan-walencik-bozena,p1106539403,film-p

Cena: 25,99 zł Smile
djvaso

PostWysłany: Wto Mar 10, 2015 8:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

MarianPaz napisał:
Obawiam się że z napisami będzie ogromny kłopot, bo chyba jedyne dostępne wersje to te z wtopionymi w obraz (np z TVP Polonia), a to oznacza że musiał byś sobie sam przepisać wszystkie dialogi, a do tego jeszcze bawić się synchronizację z obrazem.

God helps those who help themselves

1
00:00:12,240 --> 00:00:15,760
... a new tower block, type 7B4.

2
00:00:16,120 --> 00:00:19,480
Let's have a glass of wine
to celebrate it.

...

685
00:58:10,120 --> 00:58:12,960
We shall place you in a hotel.

686
00:58:13,160 --> 00:58:16,480
There are few visitors at this
time of year so they'll be happy.

687
00:58:16,840 --> 00:58:19,720
We'll use some of our
representation...

688
00:58:20,080 --> 00:58:21,480
or impersonal funds to pay
for your accommodation.

689
00:58:21,840 --> 00:58:24,760
I'd rather you used the
representation fund.

690
00:58:25,120 --> 00:58:27,000
No problem.
Kod:
https://www.wetransfer.com/downloads/83c5b13058947c5db71f870935779b7820150310190828/1d34ed2e72ab73fe1fb4ac19d7f0a16d20150310190828/1f6548
Powrót do góry
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Telewizja Kino Polska Strona Główna -> Kino Polska Kino, telewizja, film... Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 14, 15, 16 ... 33, 34, 35  Następny
Strona 15 z 35

Skocz do: